Přejít na obsah

Připojení mobilu do AUX


Doporučené příspěvky

Zdravím všechny,

mám možná trochu blbý dotaz... Zkoušel jsem najít řešení v jiných vláknech, ale bez úspěchu.

Jde připojit mobil přes konektor headsetu do AUX? Rád bych z mobilu přehrával soubory MP3 na rádiu Dance? Trochu naivně jsem si myslel, že to půjde stejně jako s MP3 přehrávačem. Prostě koupím kabel s dvěma konektorama jack a hotovo. Diskutoval jsem o tom s jedním IT a ten mi poněkud tajemně odpověděl pouze: "Hledej deset rozdílů." :-) Legrace jsme si užili, ale já nejsem o nic moudřejší.

Mám úplně obyčejný mobil Nokia 2730 (doufám, že to číslo nepletu). Podoba konektoru viz foto.

Předem díky za radu.

post-37995-067106200 1282715956_thumb.jp

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Proč by to nemělo jít? Očekávám, že tohle téma asi brzo někdo zamkne, ale než se tak stane - tvůj telefon má sw na přehrávání hudby, konektor dle specifikací je 3,5 mm jack, takže stačí koupit propojovací kabel, který má na obou koncích 3,5 mm jack a pojede to. Rozdíl v konektorech je ten, že tvá Nokia má tzv. AV konektor, tedy dokáže přenášet i video když se připojí k televizi. To tě v ničem neomezuje. Jediné, co tě omezuje je technické omezení na max 2 GB paměťovou kartu.

Ale myslím, že toto se tu již hodněkrát probíralo a nejjednoduší je koupit kabel asi za 30 Kč a zkusit to...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím všechny,

mám možná trochu blbý dotaz... Zkoušel jsem najít řešení v jiných vláknech, ale bez úspěchu.

Jde připojit mobil přes konektor headsetu do AUX? Rád bych z mobilu přehrával soubory MP3 na rádiu Dance? Trochu naivně jsem si myslel, že to půjde stejně jako s MP3 přehrávačem. Prostě koupím kabel s dvěma konektorama jack a hotovo. Diskutoval jsem o tom s jedním IT a ten mi poněkud tajemně odpověděl pouze: "Hledej deset rozdílů." :-) Legrace jsme si užili, ale já nejsem o nic moudřejší.

Mám úplně obyčejný mobil Nokia 2730 (doufám, že to číslo nepletu). Podoba konektoru viz foto.

Předem díky za radu.

Hm, toho IT bych docela rád potkal...náfuka jeden. Místo aby ti vysvětlil, že si máš, jak píší kolegové, pořídit kabel 3,5 jack samec-3,5jack samec a normálně to propojit, tak machruje. Někdy se za "takykolegy" z IT dost stydím. Takže, vše už víš, jen nastav hlasitost (přehrávače) na telefonu na nízkou úroveň, než to zapojíš, aby sis případně neodvařil zesilovač na rádiu. Některé telefony mají ještě volbu, která se zobrazí po připojení konektoru, s dotazem, co k tomu telefonu chceš připojit, takže zvolíš něco, co bude připomínat slova jako vnější zdroj, zesilovač nebo externi reproduktory a tak.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

S tím konektorem na NOKII je to tak, že používá AV kombinaci Jacku 3,5mm (4 kontaktovou) pro OVLÁDÁNÍ - BUĎ MÁ NA KABELU K HANDS-FREE POTENCIOMETR, NEBO TLAČÍTKO PRO PŘIJMUTÍ HOVORU. A v tom je právě kámen úrazu - některé typy Nokií neumějí spolupracovat s obyčejnými stereofonními sluchátky s konektorem Jack 3,5mm stereo - vyžadují právě ten 4-pinový a s ostatními odmítají pracovat. Doporučil bych vykašlat se na přehrávač v mobilu (ne všecky stojí za to, aby se vyplatilo používat je jako zdroj signálu pro zesilovač a repra v autě) - a poohlédnout se po normálním mp3 přehrávači, který je primárně určen jako zdroj nf signálu a "nevymejšlí" si nějaká hokus-pokusná zapojení konektorů. Například taková Sansa Clip umí po napojení na mini-USB nabíječku přehrávat bez ohledu na stav interního akumulátoru klidně do omrzení...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak to je možné, osobně mám nokii z řady Xpress music a E52 a obě fungují s obyč. 3,5jack jak na sluchátka tak do autorádia. Už jsme zkoušeli i nějaká HTC (přes redukci i typ co měl jack 3,5 přímo v těle telefonu), nějaké Ericssony a další typy. Vždycky je to potřeba vyzkoušet, opatrně a s citem. Pokud možno nejdřív na nějakém fosilním a postradatelném audiozařízení:-) Ale je pravda, že všechny zkoušené typy byly relativně nové modely. A také je pravda, že to v autě normálně nepoužívám neboť mám USB vstup.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je potřeba si prohlídnout příslušenství k danému typu founu - jak je na kabelu nějaké ovládání, točítko nebo tlačítko, budou s velkou pravděpodobností problémy s připojením jiného než originálního příslušenství. Pokud naopak  jsou k founu dokonce přiložená obyčejná sluchátka s klasickým 3,5mm Jackem nebo dokonce je v návodu zmíněno, že foun bude jako přehrávač/rádio fungovat i po připojení libovolných jiných sluchátek se standartizovaným konektorem, je skoro 100% naděje, že to fungovat bude. Proto spíš doporučuju koupi extra přehrávače - ty nemají se standartem problémy.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Opravdu se nechci přít, ale všechny nokie, které jsem zkoušel, měly jako příslušenství head set s tlačítkem pro příjem hovorů, přesto v pohodě fungovaly jak se sluchátky tak s propojkou. Jediný způsob jak zkusit funkci je praktická zkouška.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nedávno jsem řešil stejný problém. V autě mám navíc pouze rádio Beat s AUX výstupem. Zkoušel jsem k tomu připojit mp3 přehrávač (je trošku starší) a nebylo to nic moc. Takže jsem hledal jak bych propojil dvou Nokii 6233 (nemá klasickou audio zdířku pro výstup) a na netu jsem našel redukci, která umožňovala připojení klasického 3,5 mm jacku. Na rádiu jsem akorát musel nastavit povolení externího zdroje zvuku. Na telefonu mám hlasitost na max a zvuk ovládám normálně na rádiu. Navíc redukce má mikrofón takže když mi někdo volá, hudba se automaticky přeruší a z repráku auta se ozývá vyzváněci melodie, no a mě stačí na mobilu přijmout hovor. Jde to velice pěkně slyšet jak zvuk volajícího, tak můj hlas a to ten mikrofon nemám vůbec blízko úst. Jsem s témto řešením velice spokojený. Celá ta sranda mě přišla na nějakých 100 kč. Samozřejmě, že na maxíku se mi neukazeje žádný play list, svítí tam pouze AUX, ale to je mi jedno, důležité je, že si můžu poslouchat svou hudbu. Zvuk je opravdu kvalitní (aspoň pro mě) - poslech jako z cd. Původně jsem uvažoval, že bych si pořídil FM modulátor, ale dočetl jsem se, že to není úplně ideální řešení. Manželka má zase Sony Erikson Z210i, taky ho občas připojujeme do auta a zvuk skvělý. Takže si myslím, že s tvou Nokii by vůbec žádný problém neměl být. Navíc to má ještě jednu výhodu, že když dochází baterka, tak pouze připojím autonabíječku a fičím dál:)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 roky později...
  • o 1 rok později...
  • o 1 měsíc později...

@ Tomus: Tak jsem si z aliexpressu objednal doporučený adapter (https://www.aliexpress.com/item/Micro-USB-Male-TO-DC-3-5mm-3-5-mm-Audio-RCA-jack-Adapter-Cable-For/1499166483.html?spm=2114.30010308.3.61.1MU9or&ws_ab_test=searchweb0_0,searchweb201602_5_10065_10068_10084_10083_10080_10082_10081_10060_10061_10062_10056_10055_10054_10059_10099_10078_10079_10073_10100_10096_10070_10052_423_10050_10051_424,searchweb201603_8&btsid=d8c37324-fb0f-4325-94bc-67b7a949c79b). Upřímně řečeno, nechápu, jak může fungovat převod digi dat na analogový signál bez převodníku. Ledaže by už USB micro mělo piny, kde se přenáší analogový signál. To mi ale moc neštymuje. No, a stejně na telefonu není nikde v menu možnost poslat zvuk do USB micro. Takže mi přijde nejlogičtější řešení Ekkara. Akorát se mi s tím nechce bastlit. Stejně asi budu muset vyměnit telefon. Poradili byste mi nějaký, kde takový problém není? Tzn. do sluchátkového výstupu se rovnou strčí 3,5 jack propojovacího kabelu k AUX-in autorádia (stará Nokia 6303 to uměla). 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 7 let později...

Zeptám se zde, připojil jsem k rádiu Dance přes AUX telefon Samsung Galaxy S21, někdy je přehrávání hudby bez problémů a někdy se mi přehrávání samo pauzuje a nelze pokračovat. Zkoušel jsem dotlačit konektory, jestli se třeba vibracemi konektory nevysunuly, ale ne. Dělá mi to jak při pouštění hudby kterou mám přímo v mobilu, nebo i ze Spotify. Tušíte čím by to mohlo být? Je to třeba nekvalitou kabelu?  

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...