Přejít na obsah

Kontrolka chladící kapaliny


krysolet007

Doporučené příspěvky

  • o 1 rok později...

Už si nevím rady,nejdřív na jaře začala kontrolka pípat, dostatek kapaliny plus výměna nádobky,očišění kontaktu.Přez zimu se neozvala .Druhý rok už pípá neustále i v zimě kdy je -10 C ,kapaliny je dost udělal jsem to samé jako rok předtím.Do toho najednou budík benzínu padne na nulu i když je skoro plná nádrž a pak se vrátí tam kde má bejt a zase padne.Nicméně kontrolka na stav paliva funguje když dochází tak se vždy ozve.Ted už odešlo i servo čerpadlo KOYO žádná láce .Na diagnostice zjistili jen pokles napětí,ale ten se prý stává ,že při nastartování jde elektrika tam kde je zapotřebí a po chvíli je vše ok .Po výmazu chyb dál zůstává chladící kapalina a servo čerpadlo.Alternátor dává co má,elektrika jde jak má, tak už nevím.Fábia 1.4 MPI 2002 50kw

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 roky později...

Ahoj všem, jsem tu nový, tak se předem omlouvám, kdyby se zde toto téma již opakovalo.

Již pár měsíců mám problém s tím, že se mi na palubní přístrojové desce ukazuje blikající kontrolka množství a teploty chladící kapaliny. Vody mám samozřejmě dost a auto má teploty normální.

Zajímavé je, když se auto ohřeje, tak kontrolka po opětovném nastartování již ne signalizuje.

Nevíte co s tím?

Děkuji za jakoukoliv radu

post-91791-0-72822800-1419763004_thumb.j

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj všem, jsem tu nový, tak se předem omlouvám, kdyby se zde toto téma již opakovalo.

opakovalo ...to máš pravdu ;) ...tém je tu neúrekom,stačí zadať vpravo hore do vyhladávača napr. "bliká kontrolka,svieti kontrolka vody" a môžeš čítať ...tento problém sa vyskytuje aj u iných motorizácií

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 roky později...

Dobrý den,může mi prosím někdo poradit proč teď v těchto mrazech kdy je hodně pod nulou.se mi při nastartování vozidla po chvíli rozsvítí kontrolka chladící kapaliny a problikává?Musím ale uvést že chladící kapalina není zamrzlá a ani nemám málo chladící kapaliny ještě podotýkám že mám růžovou chladící kapalinu v nádržce do mínus 35.Po zahřátí kapaliny pak ale stačí vypnout motor,znovu nastartovat a kontrolka se již nerozsvítí.Při venkovních teplotách nad nulu se kontrolka také nerozsvítí.Je tohle velký problém na vozidle?Dejte mi vědět prosím.Děkuji.Jirka

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...

Ahoj lidi, 

 pročetl jsem celé téma a udělal všechny úkony co jste doporučili. Výměna nádobky na chladící kapainu, výměna čidla na teplotu ( oboje věci nové a originál), proměření kabeláže čidla hladina jak na kostru, tak až na svorkovnici na příčné stěně. Když proklemuji kontakty, kontrolka stále svítí i po vypnutí a opětovném zapnutí klíčku.  Už celkem nevím co s tím? Neporadíte???

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ano, zapne se chvilku po nastartování a svítí do vypnutí motoru. I když vypnu zahřátý motor a znovu nastartuji, tak stejně se rozsvítí. 

Jinak svorkovnici od nádobky jsem odpojil (i proklemoval ) a stále svítí. 

Jak to myslíš od teploměru???

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Čidlo teploty u termostatu.To,které si měnil...To,co píše Hurec,přerušená kabeláž nebo studeňák na budíkách,v takovém případě by to bylo asi spíš naopak a kontrolka by nesvítila vůbec.Ještě mně napadá s tou kontrolou kabeláže,pokud si zkoušel zkoušečkou ty plusové kabely těch snímačů proti kostře,zkus vyzkoušet také ty mínusové.Mohlo se stát,že máš u některého toho snímače špatnou kostru.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...
  • o 2 roky později...

Ahoj,

můžeš poradit, jak je to propojené? Respektive jak to opravit? Řeším také problém s blikající kontrolkou a vyzkoušel jsem toho opravdu už hodně. Čeho jsem si všiml je, že poslední dobou je chod ukazatele rychlosti takový trhaný. Může to souviset s kontrokou chladící kapaliny? Do Strakonic mám bohužel daleko. Díky, Petr

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 10 měsíců později...

Třeba se pletu, ale není čidlo kapacitní a ne odporové ? Měl jsem ten samý problém ( blikající kontrolka vody ). U mě to nakonec byl špatný kontakt konektoru, ale při zkoumání příčiny jsem měřil odpor a kapacitu snímače v nádržce při různých hladinách chladící kapaliny.

Odpor byl řádově megaohmy, kapacita nF . Nezdá se mi, že by byl vyhodnocován tak velký odpor, kapacita je pravděpodobnější. Při měření byla kapacita při MAX cca 150 nF, při MIN cca 12 nF. Po opravě kontaktu v konektoru jsem snižoval hladinu kousek pod MIN ( cca 1cm ) až začala signalizace pískat a kontrolka blikat. V tu chvíli byla kapacita cca 11 nF . Po doplnění na MIN, kdy se kapacita zvýšila na cca 12nF už to bylo OK . Jestli to tak je, tak by mohlo stačit v případě že to "začne zlobit" změřit kapacitu snímače a o něco jí zvýšit připájením kondenzátoru paralelně k čidlu ( tedy na ty 2 dráty, co k němu vedou ).  Kdyby byla kapacita i při MAX třeba 10 nF , přidal bych kondenzátor 2 až 5 nF a mohlo by to fungovat i s upozorněním, když voda v nádržce  výrazně klesne.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...

Dobrý den, měl bych na vás otázky ohledně Fabie 1. generace. Koupil jsem ji v květnu 2021.

 

1)  Z ničeho nic mi nefunguje ukazatel průměrné spotřeby. Celou dobu šel, ale nyní už tam asi 300 km mám 7.3 / 100 km a nereaguje to na vůbec nic.

 

2) Občas když nastartuji, tak se rozsvítí kontrolka chladiče. Chladící kapaliny mám ale dostatek. Když zhasnu motor a opět nastartuji, kontrolka už nesvítí.

 

Nevíte, čím by tohle mohlo být? 

 

Předem všem děkuji za odpovědi a ochotu. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...