Přejít na obsah

Fotka

Octavia Ostrava

• Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
527 odpovědí na toto téma

#1 jirina5

jirina5

OSTRAVSKÉ KOMANDO

• Uživatel
  • PipPipPipPip
  • 842 příspěvků(y)
  • Interests:Auta,motorky,
    elektro,technika,women

Publikováno 21. listopad 2010 - 17:23

Tak jsem pár nocí prohlížel poctivě Vaše miláčky a rozhodl se, že i já představím svou maličkost.

Takže jmenuje se Škoda Octavia STARXX s motorem 1,8T typu ARX s pohonem 4x4 a výbavou L&K.
Ačkoli už je na světě celých 6 let (RV2004), já jsem majitelem pouze pár měsíců, po které se seznamuju se vším co ke Škodovkám patří.
Jinými slovy jsem začátečník u auta tohoto typu. Začínal jsem v DACII 1310, po jejím odchodu jsem se stal hrdým majtelem Škody RAPID 130, před nedávnem jsem dojezdil Opel Combo tour a teď mi začíná být jasné, že u Octávky vydržím ještě dlouho. Vložený obrázek

Při koupi měla najeto poctivých 116 000Km. Majitel auto udržoval, takže vypadá stále skoro jako nové. Nejedná se o žádný dovoz - je to refernční vůz z Mladé Boleslavi

Výbava L&K:
Polokožený interiér, vyhřívané, elektronicky stavitelné sedačky, volant s ovládáním, tempomat, stínítka s osvětenými zrcátky, dešťový senzor, automatické denní svícení, mlhová světla, natáčecí xenony, MAXIdot, navigace DX s měničem, climatronic, loketní opěrka, přihrádka na brýle, klimatizovaná přihrádka, elekt.stahování oken, elekt. střešní okno, elekt. zrcátka - vyhřívaná, kompletně bez zámků, 16´ kola, ESP

úpravy býv.majitele:
Bluetooth handsfree nokia, cobra alarm, jablotron CA 1201 s odesíláním sms a voláním na mobil v případě alarmu, skrytý imobilizér, čip motoru, K&N filtr

Mé dosavadní investice a úpravy:
Výměna oleje 5W40 (filtr)
Výměna oleje HALDEX (filtr)
Výměna rozvodů motoru komplet včetně tlumičů
Geometrie
montáž LPG LandiRenzo
Senzor coming home. leaving home
zimní gumy continental TS830 195/65/15 91H včetně disků a origo poklic
tlumení dveří vibraflexem
repro DEXON
VAG kabel + soft

Plány do budoucna:
nové svíčky
gumové koberečky
tónování skel
překlad rádia DX do češtiny (text) a vstup AUX

Problémy, které jsem řešil:
neblikaly blinkry při zamykání a odemykání - vycvaknutá pojistka nad relé panelem
zámek řidičových dveří - spínač (zřejmě byl dobrý - myslel jsem, že má souvislost s neblikáním blinkrů)
vrzání interiéru - nevyřešeno!!!!
žárovka spz
žárovka parkovací
žárovka popelníku
výměna stěračů

Budu sem psát vše nové, co se bude dít a dokládat fotkama, ať máte představu a případnou inspiraci. Jinak jsem ochoten jakkoli pomoct s tím, co budu vědět. Razím myšlenku - nikomu nevěř, co půjde oprav sám, protože jedině tak víš, co na autě je provedeno.

Jirka

Přiložené miniatury

• ostrava.jpg
  • 1.jpg
  • 2.jpg
  • 3.jpg
  • 4.jpg
  • P1140456.jpg
  • předek.jpg
  • P1140968.jpg

Tento příspěvek byl upraven od jirina5: 17. květen 2012 - 10:10

#2 Tomas_TDi

Tomas_TDi

Uživatel

• Uživatel
  • PipPipPip
  • 91 příspěvků(y)

Publikováno 21. listopad 2010 - 17:28

Tak, tohle vypadá fakt na plnou palbu :-)) Ať slouží!

#3 jirina5

jirina5

OSTRAVSKÉ KOMANDO

• Uživatel
  • PipPipPipPip
  • 842 příspěvků(y)
    elektro,technika,women

Publikováno 21. listopad 2010 - 17:42

ještě pár dalších fotek z úprav:

Přiložené miniatury

• 02112010643.jpg
  • 05112010660.jpg
  • 06112010.jpg
  • 05112010661.jpg
  • 02102010566.jpg
  • 02102010567.jpg
  • 19102010603.jpg
  • 19102010604.jpg
  • 19102010605.jpg

#4 libor.kratas

libor.kratas

Veterán

• Uživatel
  • PipPipPipPipPip
  • 1 193 příspěvků(y)

Publikováno 21. listopad 2010 - 17:51

zdravím Ostravaka :) pekne auticko tak ad pěkne slouži taky zravim z ove :)

#5 HanyZ

HanyZ

Veterán

• Uživatel
  • PipPipPipPipPip
  • 1 325 příspěvků(y)

Publikováno 21. listopad 2010 - 18:10

moc pěkná ! Hodně km bez nehody !

Jsem zvědav na opravy a úpravy, fólie doporučuju a koberečky ?Ty jsem koupil minulý víkend na burze v OV - jsou luxusní i s vysokým krajem, tak to vypadá, že konečně mi nebude po loňské zimě čvachtat voda pod nohama v koberci. Cena 150 Kč přední 1 ks a 120 Kč zadní 1 ks lol.gif' class='bbc_emoticon' alt='lol' />

Jinak to máme kousek, tak bysme se někdy mohli vidět a dát nějaký sraz z Ostravska :palec2:

#6 bitttpower

bitttpower

Veterán

• Uživatel
  • PipPipPipPipPip
  • 1 394 příspěvků(y)

Publikováno 21. listopad 2010 - 18:53

Ahoj,no maš paradni kousek se super motorem a k tomu ještě 4*4 což je opravdu super.Tak at ti děla Octule jen samou radost a at s ni najedeš ještě spousty km bez nehod a poruch :palec2:

#7 jirina5

jirina5

OSTRAVSKÉ KOMANDO

• Uživatel
  • PipPipPipPip
  • 842 příspěvků(y)
    elektro,technika,women

Publikováno 21. listopad 2010 - 20:20

Jeeee děkuji Vám za přání kilometrů!!!

libor.kratas, HanyZ : Pánové - krajani! Vůbec se nebráním nějakému setkání a pokecu o našich "babách" :o) Snad se nás najde víc.

Ohledně koberečků - na burze je z čeho vybírat? Za poslední dobu co jsem se tam stavoval tam moc stánků nebylo... :o) Dají se uchytit na takové ty umělé packy? Na netu jsem někde našel "origo" octavia, s dirkama pro uchycení nějako kolem 500Kč, tak zvažuju. :)

#8 Marek RS

Marek RS

Uživatel

• Uživatel
  • PipPipPip
  • 88 příspěvků(y)

Publikováno 21. listopad 2010 - 21:30

Ahoj. Máš vyjímečný kousek a nejvíc se mi líbí, že je to liftback.
Vrzající interier mám taky, budu to řešit na jaře pěkně v teple, mohli bychom si vyměnit nějaké zkušenosti co, jak a kde. Kdyžtak se o tom zkus rozepsat.
Na kolik máš chipnuto a jak se ti daří vycházet se spotřebou u 4kolky?

#9 jirina5

jirina5

OSTRAVSKÉ KOMANDO

• Uživatel
  • PipPipPipPip
  • 842 příspěvků(y)
    elektro,technika,women

Publikováno 21. listopad 2010 - 22:17

Čauky Marku RS!
Ano ano, liftback byl můj sen. Sice bych určitě často ocenil kombiho, ale liftback je pro mě víc takové auto. :)
Vrzající interiér ... o tom mi ani nemluv!!! Zuřím při každé jízdě! Asi je to částečně tím koženým interierem - kůže si občas vrzne, ale nejvíc mi vrže sloupek za zadníma dveřma, nebo dveře - nevím. Když řídíš, těžko zjišťuješ, co vrže vzadu. :smich:
Rozebral jsem celý sloupek, sundal plast se zadním repráčkem, rozebral zadní dveře a všecko promazal. Na dotek nevrže vůbec nic. Když se rozjedu vrže pořád! Hrůza!!

Co se spotřeby týká - ze začátku jsem jezdil za 13l/100Km. Ale to bylo pořád plný, plný, plný - víš jak, nové auto, tak zkoušíš. Ale postupem času to šlo dolů až na nějakých 6,5l/100Km, ale to byl druhý extrém, kdy jsem jezdil zcela podle předpisů. To ale nebývá běžné takže průměrná spotřeba se drží někde kolem 8-9l/100Km.
4x4 podle mě nemá moc význam na spotřebu. Kamarád má A4 se stejným motorem předokolku a spotřebu má stejnou (jezdili jsme po Rudné jak blbci vedle sebe tam a zpět :).
Zase je fakt, že jeho auto je o 300Kg těžší. Každopádně LPG to spotřebu řeší a dává všemu úplně jiný rozměr.

Čip nevím. Každopádně tam je! Včetně blow off ventilu - nenašel jsem ho, ale auto docela dost odfukuje. Zmiňovanému kamarádovi s A4 jsem ujel jako nic. Potom si nechal čipnout (prý na 136kW) a teď nám to jede zhruba stejně - možná mi trochu lépe - váha auta. Chtěl bych vědět, na kolik mám čipnuto, ale brzda pro 4x4 bude asi problém... :)

Dost už psaní, jdu si prolustrovat Tvůj profil :)

P.S.Pár fotek z kuchání zadního sloupku a moje minimální spotřeba.

Přiložené miniatury

• 12112010008.jpg
  • 31102010640.jpg
  • 31102010641.jpg

Tento příspěvek byl upraven od jirina5: 21. listopad 2010 - 22:27

#10 libor.kratas

libor.kratas

Veterán

• Uživatel
  • PipPipPipPipPip
  • 1 193 příspěvků(y)

Publikováno 21. listopad 2010 - 23:29

co se tyka srazu tak takovi malinky pořadame v sobotu v F-M a budou se jezdit sprinty, a zmerit vykon 4x4 neni problem jen musis pockat a kamarad koupy brzdu a zmeri se :)

jinak ty puklie Castl jsem nedavno prodaval :) skoro jako nove bez skrabancu

Tento příspěvek byl upraven od libor.kratas: 21. listopad 2010 - 23:35

#11 Petus

Petus

Profesional

• Uživatel
  • PipPipPipPip
  • 608 příspěvků(y)

Publikováno 21. listopad 2010 - 23:51

Moc pěknej kousek. Jinak nemáš polokůži,ta prostřední část sedaček je taky kůže, akorát je broušená. a natáčecí xenony taky určitě nemáš-to se na OI nedělalo.

#12 jirina5

jirina5

OSTRAVSKÉ KOMANDO

• Uživatel
  • PipPipPipPip
  • 842 příspěvků(y)
    elektro,technika,women

Publikováno 22. listopad 2010 - 01:24

libor.kratas: Čauky! Octavkové sprinty ve FM? Wau a nějak legalně nebo bláznovství na skoro opuštěné okresce? Poklice jsem koupil haluzově od kámoše, co dělá na benzince. Prý tam přijel týpek a neměl na zaplacení benzínu, tak mu je sundal z auta. :smich: :prc: Ale jsou dost podřené. Za kolik si je pustil, ať můžu tiše plakat? :smich:

Petus: Čauky! Noo, máš pravdu bude to taky kůže, taková fajná, měkká. :palec2: apropos nevíš náhodou, jak se taková kůže udržuje? Mám strach, ať se mi na tom neudělají žmolky a ta leštěná nepopraská. A Ty xenony se fakt natáčí, když otočím klíčkem tak jedou dolů, pak nahorů a zůstanou svítit vždy na cestu. V interiéru nemám kolečko na nastavení.

#13 libor.kratas

libor.kratas

Veterán

• Uživatel
  • PipPipPipPipPip
  • 1 193 příspěvků(y)

Publikováno 22. listopad 2010 - 01:59

he :D tak to je dobry nemel na zaplaceni, zplatil puklicema ja je pustil za 4ks 600kč bez jedineho škrabnce viz. foto
co se tyka tech sprintu tak to bude vedle Nošovic sraz bude na byvalem autobusaku cas jeste nevim

Přiložené miniatury

• 171020101467.jpg

Tento příspěvek byl upraven od libor.kratas: 22. listopad 2010 - 02:00

#14 HanyZ

HanyZ

Veterán

• Uživatel
  • PipPipPipPipPip
  • 1 325 příspěvků(y)

Publikováno 22. listopad 2010 - 07:25

Ostravsko - tak to mě štve, tento víkend jsem v Polsku pracovně :( Tak snad jindy pánové.... přijel bych se rád jenom podívat, na sprinty se svou 55 kW 1,6kou se fakt necítím lol.gif' class='bbc_emoticon' alt='lol' />

Jinak co se týče interiéru a vrzání - stejný problém mám i já a ve stejném místě (za řidičem NĚKDE) - rádio to přehluší... a našlo by se toho více, co vrže :feve:

#15 jirina5

jirina5

OSTRAVSKÉ KOMANDO

• Uživatel
  • PipPipPipPip
  • 842 příspěvků(y)
    elektro,technika,women

Publikováno 22. listopad 2010 - 14:37

Tak jsem dneska vykouknul z okna a došlo mi, že už je čas... Čas na obutí do zimy. Tak jsem se na to vrhnul a výsledek můžete vidět.
Pocitově po 3km: brutálně lehce jde volat. Je to fakt velký rozdíl - neumím s tím jezdit. :) Jel jsem max 90km/h a gumy nehučí, což je fajn!

Přiložené miniatury

• 01.jpg
  • 02.jpg
  • 03.jpg
  • 04.jpg
  • 05.jpg
  • 06.jpg

#16 David Melicharik

David Melicharik

Uživatel

• Uživatel
  • PipPipPip
  • 112 příspěvků(y)

Publikováno 22. listopad 2010 - 19:26

moc pekny kousek .. to je faky co zavidet :) jinak jsem taky z ostravska :) preju hodne stastnych KM :) sprinty v FM ? .. tak s moji 1.6 75kw se na to necitim :D .. a jak jsi na tom se spotrebou plynu ? taky jezdim na plyn a nemuzu si ztezovat

#17 libor.kratas

libor.kratas

Veterán

• Uživatel
  • PipPipPipPipPip
  • 1 193 příspěvků(y)

Publikováno 22. listopad 2010 - 21:21

muže přijet kdo chce :) co se yka sprintu tak jen ti co se citi ze maj kobilky pod kapotou nebo slabsi vozy jak kdo bude chtit

#18 jirina5

jirina5

OSTRAVSKÉ KOMANDO

• Uživatel
  • PipPipPipPip
  • 842 příspěvků(y)
    elektro,technika,women

Publikováno 22. listopad 2010 - 23:18

Tak pánové, teď jsem přijel z Havířova v silném dešti a musím říct, že continentály si s vodou poradily úplně super! Auto na těch vyšších gumách působí o dost komfortněji. Max spokojenost zatím!!
libor.kratas: Tak Ti povím, že jsem docela zaplakal když jsem viděl Tvé poklice, co jsi prodal za 600,- Vypadají luxusně, ne jak ty moje drbky odřené. Teď to bude vypadat, že neumím parkovat. :smich: Jinak ty sprinty, no nevím nevím... koníky sice mám, ale to počasí moc na řádění nevypadá. kol1 Ale pokud mi to vyjde, rád se přijedu pobavit s kolegama.

HanyZ: No to vrzání je hrůza. Ale u mě rádio taky vítězí. Průser byl, když jsem jel nedávno z Prahy se zakodovaným rádiem - potichu. To jsem myslel, že to auto u Brna poliju benzínem a nechám vyhřát, ať se plastíky spečou. :disgust:
To Polsko je škoda, ale určitě se domluvíme jindy. Kámoška má Tvou motorizaci a nemůže si stěžovat na nedostatek výkonu, takže to tak nehroť!

David Melicharik : Čauky kolego Ostraváku! Děkuji za chválu! Co se plynu týká, taky si nestěžuju! Mám najeto 2tis, takže teprve zajíždím, ale spotřeba je cca podobná jako na benzín. Akorát teď řeším malou vadu, že když mám málo plynu v nádrži a dám plný knedlík auto už nestíhá. Ale už jsem to konzultoval a ve středu jedu na servis. Prý stačí otočit nádrž hrdlem dozadu aby, když přidám se plyn přelil k ventilu a ne od něj. Pak napíšu, jak to kuci vymysleli. A co máš za plyn Ty? Kde Ti to montovali a jak jsi spokojený?

Tento příspěvek byl upraven od jirina5: 23. listopad 2010 - 00:49

#19 David Melicharik

David Melicharik

Uživatel

• Uživatel
  • PipPipPip
  • 112 příspěvků(y)

Publikováno 23. listopad 2010 - 14:23

ja mam najeto na plynu asi 4tkm a jsem spokojeny, taky mi to zaclo delat nejaky bordel .. ale to neni plynem, ale asi mi odesla lambda nebo nejake cidlo teploty a jeste musim nechat vycistit skrtici klapku no :/ jinak mam to od Levata myslim, italsky vyrobek a delal mi to chlapik v Rychvalde :) nemam si na co ztezovat :)

#20 Johnyy

Johnyy

Uživatel

• Uživatel
  • PipPipPip
  • 147 příspěvků(y)

Publikováno 23. listopad 2010 - 17:08

Moc pěkný auto a výbava :palec2: Ty xenony když otočíš klíčkem, tak se akorát seřizují podle zatížení automobilu.Jinak natáčecí nejsou a ani se tuším do Octavie I nedávaly.Pokud to tak není, určitě mě někdo opraví.

#21 TDIfun

TDIfun

Veterán

• Uživatel
  • PipPipPipPipPip
  • 1 507 příspěvků(y)

Publikováno 23. listopad 2010 - 18:25

Čauky Marku RS!
Ano ano, liftback byl můj sen. Sice bych určitě často ocenil kombiho, ale liftback je pro mě víc takové auto. :)
Vrzající interiér ... o tom mi ani nemluv!!! Zuřím při každé jízdě! Asi je to částečně tím koženým interierem - kůže si občas vrzne, ale nejvíc mi vrže sloupek za zadníma dveřma, nebo dveře - nevím. Když řídíš, těžko zjišťuješ, co vrže vzadu. :smich:
Rozebral jsem celý sloupek, sundal plast se zadním repráčkem, rozebral zadní dveře a všecko promazal. Na dotek nevrže vůbec nic. Když se rozjedu vrže pořád! Hrůza!!

Co se spotřeby týká - ze začátku jsem jezdil za 13l/100Km. Ale to bylo pořád plný, plný, plný - víš jak, nové auto, tak zkoušíš. Ale postupem času to šlo dolů až na nějakých 6,5l/100Km, ale to byl druhý extrém, kdy jsem jezdil zcela podle předpisů. To ale nebývá běžné takže průměrná spotřeba se drží někde kolem 8-9l/100Km.
4x4 podle mě nemá moc význam na spotřebu. Kamarád má A4 se stejným motorem předokolku a spotřebu má stejnou (jezdili jsme po Rudné jak blbci vedle sebe tam a zpět :).
Zase je fakt, že jeho auto je o 300Kg těžší. Každopádně LPG to spotřebu řeší a dává všemu úplně jiný rozměr.

Čip nevím. Každopádně tam je! Včetně blow off ventilu - nenašel jsem ho, ale auto docela dost odfukuje. Zmiňovanému kamarádovi s A4 jsem ujel jako nic. Potom si nechal čipnout (prý na 136kW) a teď nám to jede zhruba stejně - možná mi trochu lépe - váha auta. Chtěl bych vědět, na kolik mám čipnuto, ale brzda pro 4x4 bude asi problém... :)

Dost už psaní, jdu si prolustrovat Tvůj profil :)

P.S.Pár fotek z kuchání zadního sloupku a moje minimální spotřeba.

Mas system Haldex ten neni problem zmerit u mne v Ceskem Tesine na valcove zkusebne... normalne merim 4x4 haldex
www.TDIFUN.cz

#22 jirina5

jirina5

OSTRAVSKÉ KOMANDO

• Uživatel
  • PipPipPipPip
  • 842 příspěvků(y)
    elektro,technika,women

Publikováno 23. listopad 2010 - 23:53

David Melicharik: Jooo Lovato, také znám... :) Nějaký bordel? Jaký? Tak snad to bude co nejdříve v pořádku!!

Johnyy: Aha, takže ony se nastavují jen podle váhy po nastartování? Já nevím, ale zdá se mi když jedu do kopce, tak se světla samy přizvednou, aby nesvítily moc do země. Je to jen pocit, nebo je to možné? Moc jsem se zatím touhle problematikou nezaobíral... ;)

TDIfun: Ano mám Haldex! Protože mi někdo tady říkal, že to není tak jednoduché změřit, tak jsem se téhle myšlenky vzdal. Ale docela by mě zajímalo, kolik kW tam mám. :) Koukám na Tvé stránky. Asi Tě navštívím. Akorát nevím, jak s Vanocema... :feve:

#23 David Melicharik

David Melicharik

Uživatel

• Uživatel
  • PipPipPip
  • 112 příspěvků(y)

Publikováno 24. listopad 2010 - 08:07

jojo bordel.. docela casto se mi sama od sebe rozsviti kontrolka ASR :/ a na plyn to skube na benzin ne :/ po zhasnuti motoru kontrolka nesviti a vsechno je jak ma.. musim s tim do servisu .. cetl jsem ze by to mohlo byt cidlo a termostat chlazeni motoru akorat to mam vymenene tak asi neco jineho :/

#24 OJO

OJO

Profesional

• Uživatel
  • PipPipPipPip
  • 701 příspěvků(y)

Publikováno 24. listopad 2010 - 18:42

Krásna octavka, perfektná kombinácia (1.8T+L&K+4x4). Paráda :skoda:

#25 Johnyy

Johnyy

Uživatel

• Uživatel
  • PipPipPip
  • 147 příspěvků(y)

Publikováno 24. listopad 2010 - 20:09

Tuším že ty xenony se nastavují sami, v závislosti na zatížení vozu.Je to v zadu na nápravě a reguluje to podle zatížení.Tady je ten samý princip a i video jak to funguje http://www.bixenony....icke-naklapeni/