Přejít na obsah

Onboard kamera za zpětné zrcátko


Pontiac_CZ

Doporučené příspěvky

Počítám že to je DOD F500LHD, akorát nevím proč je jiný font data a času ve videu. Napadají mě 2 možnosti - není to originál DOD (videa z yt s tím hranatým fontem se mi zdají lepší) nebo je jiná verze firmwaru. Jak dlouhé jsou mezery mezi jednotlivými nahrávkami v případě že je plná karta a přemazává to starší soubor?

Editováno: , autor: :Petr
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

FAKE, doporučuji podívat na videa. Kodek je MJPEG a rozlišení 640 x 480 - na rozlišení 1280 x 960 se jen interpoluje, kvalita je pořád tragická.

Pak si lidé myslí že jsem zloděj, když tu stejně vypadající (ale originální s funkčním HDMI a s reálným vysokým rozlišením) nemůžu sehnat za tisícovku jak oni všude vidí. Jenže ta kvalita je naprosto někde jinde.

Na druhou stranu - pokud někdo má jen tu tisícovku a jde mu jen o to, aby tam bylo "něco" vidět, tak proč ne. :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

lavna fake verze ktera stoji koelm 20usd... pokud muzu doporucit ja kupoval na doporuceni od tohodle typlka.. a dneska bych volil tuhle, je to nova verze F500HD a ma opravdu hodne slusnou kvalitu nahravani ve FUL HD REal..

http://www.ebay.com/itm/New-F500L-HD-Full-11920-1080P-H-264-Car-Camcorder-Incar-Dash-Camera-Portable-DVR-/310361071483?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item4842f61f7b

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Chtěl bych poprosit jestli by někdo tady byl tak hodnej a dal někam třeba na uložto originál záznam ze své kamery,dva dny vybírám a pořád ne a ne najít něco kloudného,teda podle ukázek videi na YT,tam ať se dívám na jakékoliv video tak mi to přijde jako tragedie,všechno stejná mazanice ať je to kamera za litr nebo za pět,je mi jasné že to je kompresí videí na YT ale z toho se prostě nedá poznat jak kvalitně která kamera natáčí,navíc u spousty videí chybí zvuk....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak ja jen pripojim par zkusenosti s delsim uzivanim kamerky DOD-GS600.

+ celkem fajn rozmery a instalace bez problemu, napajeni jsem vyvedl pod stropem a levym A-sloupkem, dale pod palubkou k 12V spinanym klickem, vse ok

+ obraz bez problemu, ve dne citelne cedule u cest i SPZ

+ GPS se chyta velmi rychle a funguje bez problemu

+ pouzivam 16GB mikroSD kartu class10 a zaznam po minute a jede to jak z praku

+ zlodeje to asi nezajima, bo kameru nechavam cely cas za oknem v aute na sidlisti (ale radsi klepu na drevo at to nezakriknu)

+ cloveka to donuti jezdit kapku slusnejc, kdyz to zaznamenava i jeho rychlost :)

- dalkovej ovladac funguje jen v utery a v dubnu, baterka je ok, ale nekde je asi studenej spoj ci co...

- obraz v noci je sice porad dobrej, ale uz treba ta citelnost znacek a SPZ je mnohem horsi nez ve dne, ale to asi neni nic noveho

- ten dodavanej software me moc nenadchl, ale mozna je to tim ze mam na ntb Visty Business, coz je pry snad nejhorsi Vista co existuje

- minulej mesic me odeslo tlacitko reset, nevim proc, kdyz jsem ho pouzil asi jen dvakrat, pricitam to tomu, ze je na pouziti v aute dost titerny a taky ty teploty co panujou za prednim sklem v lete na parkovisti tomu asi nedelaj moc dobre, dokud jsem pouzival kameru v Irsku, bylo vse ok, par tydnu v cechach a zacina to byt znat :(

- cesky silnice svou kvalitou zpusobuji zvyseny zaznam "nevymazatelnych" zaznamu na karte, takze je treba casteji formatovat...senzor otresu mam nastaveny nekde v polovine, tak jak byl z fabriky

Celkove prevlada spokojenost, jen tu cenu by uz mohli snizit, potrebuju jeste jednu... :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...
  • o 2 měsíce později...

U kamerky od samuraie mi odešla baterka - nafoukla se a ztratila kapacitu. Už jsme to spolu řešili, co je to za typ a kde sehnat náhradu, ale k ničemu nedošli. Jen k tomu, že to zřejmě nebude od Nokie, viz obrázek - specifické kontakty. Ve dvou větších obchodech s elektronikou (Datart, Electroworld) mi řekli, že takovouto stoprocentně nemají.

Tak třeba někdo ze ctěného publika bude vědět, kde by se dala sehnat náhrada. :)

post-59096-0-29120600-1347605027_thumb.j

EDIT:

Frances: vypadá pěkně, ale po mých zkušenostech s kamerou od samuraie důležitá věc: má seamless recording, tedy mezi jednotlivými soubory není žádná časová prodleva? Protože zrovna během těch pár sekund, kdy kamerka zakončuje předchozí soubor a začíná ukládat do nového, může dojít k důležité události. Na dod-tecu (např. u V660) tomu říkají "No Interval Time File Saving Technology".

A zrovna na té homepage se moc nepochlapili s názornou ukázkou stupidního uchycení kamery doprostřed čelního skla. :-D Je k tomu i nějaký "tight" držák, kterým by se dala přitisknout ke sklu třeba někde za zrcátkem? (co je ten "držák plochý"?)

Ca baterka? Jestli to opět není nějaký nestandard.

Dá se z držáku rychle vycvaknout?

Editováno: , autor: Wojnar
Edituj příspěvky!!
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Ahojda panove,

Anabaze s kamerou zacala tim ze jsem chtel kameru v aute pro zname pripady ktere se tu diskutuji ...Kolega v praci ma nejakou tu levnou VGA cinu, funguje dobre, prodavaji to i v HD nebo 720p ...Tak jsem tak ve volnych chvilkach prolezal auto a koukal kam ... Nekde kde by to neprekazelo ( nemam rad ve vyhledu privesky, stromecky a pod.) ... Drzaky vesmes hnusne, ke kazdemu musite dotahnou kabel, tak proste ne ...

Pak kdyz kouknete na Octavku zepredu, tak jedine misto je samostmivaci zrcatko ...

Jelikoz jsem ho jiz mel rozdelane ( menil jsem podsviceni diody ) a mel jsem jedno navic, tak jsem sel bastlit ...

Hledani kamery byl problem, protoze ty klasicke do auta se Vam tam nevejdou ( alespon co jsem hledal ) a ty mini kamery staly vetsinou za nic a nemeli funkce co ma mit spravna auto kamera ( siroky uhel zaberu, zapinani pri zapalovani, atd ... ) ... nejaky ten patek jsem to nechal byt ...

Pak sem nasel na forech celkem oblibenou kameru 808 ve verzi #16 V2, ktera se nove dela s objektivem se sirsim uhlem zaberu ...

Bylo tedy potreba :

1. Samostmivaci zrcatko - v klasice neni elektrika a nevim jestli by se to tam vubec veslo, samost. je pekne baculate ...

Vykuchat dle potreby, neco je mozna videt na fotkach

2. Kameru 808#16 V2 se "sirokouhlym" objektivem - cena cca 900Kc - prijde z HK celkem rychle, do cca 10 dni ...

http://www.ebay.com/...984.m1497.l2649

  • 1/4” CMOS WXGA HD Sensor / H.264/AVC1 DSP / 512M DDR2
  • Rechargeable LIPO Battery (250mah), with Battery Charger Manage IC
  • Video: 720P HD H.264/AVC1 video codec, 1280 x 720 30fps .mov
  • Photo: JPG 1280*960 (no degrading by upsizing to interpolated "5 megapixel" size)
  • microSD card slot, supports up to 32GB

Foto vnitrku :

post-3255-0-50147100-1350500210_thumb.jp post-3255-0-18852800-1350500228_thumb.jp

Kamera je kvalitni, v zahranici hodne oblibena, vyvijeji se nove firmwary atd ...Vyrobce ( mimochodem ten odkaz na prodejce na ebay - to je primo vyrobce ) cile komunikuje na forech a pridava nove funkce a opravuje chybky ... Ted treba nejnovejsi FW pridava motion detection, casosberne foto, opravuje problemy s nekterymi SD...

3. Prodlouzeni slotu micro SD, cena cca 320Kc

http://www.ebay.co.u...vectorid=229508

Dela se i verze s microSD na konci, je drazsi ... Nebo lze levneji koupit jen microsd slot a prodratkovat to rovnou s deskou kamery. Ja koupil uz udelany kabel, nicmene pri vsem tom zkouseni jsem ho nekde prelamala a tak jsem misto flex kabelu klasika prodratkoval - je to lepsi a skladnejsi ... Na force dole vidite v prvnim pokuse jeste s flex kabelem, finalni uz klasika draty.

4. Nejaky zdroj 12V-5V - Naivne jsem koupil mini CL adapter od belkinu za skoro 300Kc aby jsem zjistitl ze to je sprachsprosty pulsni bez poradne filtrace a ten samy ( uplne to same vcetne popisku ) se da sehnat na ebay za cca necele dva dolary i s postou ... No nic, nic netuse jsem to vse popajel, na stole na stabiku zdoji ozkousel - hura funguje - sup s tim do zrcatka a do auta ... Pak zklamani, obraz zaruseny jak prase, nahrany zvuk pouze brum, Atmega na rizeni se zblaznila, nahravky nekdy 1 minutu, jindy par vterin, celkove nestabilni ... Po konzultaci s odborniky ( dekuji take Rolbari za potrvzeni problemu s rusenim ! ) zase bastleni, klasika 7805 a par kondiku ...vyhrevnost velka ale bez ruseni jak od od toho dementniho pulsaku ...

post-3255-0-15113900-1350502062_thumb.jp

5. Mikroprocesor na rizeni kamery - jelikoz kamera neumi automaticke nahravani po zapnuti zapalovani, nasel jsem jedno zapojeni ( polak jmenem Wojtek - diky ! ) -

post-3255-0-08692100-1350501492_thumb.jp

Zapojeni je jednoduche, par odporu, pak jen vse potrebne propojit s kamerou, nahrat do Atmegy napl a je to ... Atmega AATtiny45-20 stoji cca 50Kc ... kupte si ale klasiku s nozickama, ne ve schematu popisovanou SMD, on to chtel mit co nejmensi aby se mu to veslo do toho original futralku na kameru. Z duvodu lepsi prace kupte tuto :

http://www.gme.cz/mi...-20pu-p432-225/

+ patici at se nemusi pajet primo na piny.

Napln do Atmelu :

napln.zip

6. Pak uz jen nejakou drobotu, dratky, mikrospinace, pojistku, kousek optickeho kabelu, izolacku, chladična 7805ku ...

Foto realizace :

Prototyp :

post-3255-0-66731200-1350502007_thumb.jp

Jeste s tim blbym zdrojem ( neni videt ) a flex kabelem, ktery me pak nekde rupnul ... foto jen pro predstavu a hlavne umisteni a vybrani pro kameru

Final:

post-3255-0-97333300-1350502096_thumb.jp

bohuzel nemam lepsi foto

K realizaci :

1.Jednou mer a dvakrat rez - klasika, obzvlaste u kuchani plsatu zrcatka ...

2. 7805 musi mit chladic - kamera sama o sobe bere pri nahravani neco pod 200mA, komplet se zdrojem okolo 400mA, tudiz je potreba vyzarit cca 3W tepla ...zespoda aluminova folie pro lepsi rozvod tepla po vetsi casti plastu zrcatka (bacha na zkrat), zvrchu(smerem ke sklu) zrcatka necim neprekryvat - at to sklo zrcatka muze odvadet teplo ...

3. Baterie je lipolka 250mAh - ma ochranu proti prebiti a podbiti, nebal bych se ji ... Jen se bojim mrazu, je proto umistena blizko zdroje aby ji bylo v zime alespon malicko tepleji :) Nicmene je pro pripad letnich dnu prelepena alu folii, aby se to zase krapet odrazelo ... nic lepsiho jsem nevymyslel ...

4. Mini USB konektor kamery nelze pouzit - vadi tam fotodioda samostmivaciho zrcatka - moznoist ho prepajet na dratky a ty primo na desku - nedelal jsem, zbytecna prace, neni vicemene potreba.

5. Z desky kamerky vytahnout na dratkach oba mikrospinace ovladani kdo chce i ikrofon do pripravenych direk na spodu zrcatka.

6. Doporucuji pomoci kousku optickeho kabelu vytahnout na spodek zrcatka i "svetlo" stavovych LED akmery, at vite jestlis e jeste nahrava nebo je nejak problem.

7. Diru pru cocku delat malou, na prumer krku objektivu - budete ho muset opatrne odsroubovat od snimaciho cipu ( pozor na prach ) a pak prisroubovat a vyladit ostrost uz na zrcatku ...

6. Pri pajeni na desku kamerky optrne, at si nepotrhate cesty nebo neco neutrhnete ...

7. Zapojeni napajeni na desku zrcatka - Zluty 12V spinane ... Jinak to je prvni pin ze zhora na konektoru desky zrcatka - druhy je zem ...

post-3255-0-31112800-1350503802_thumb.jp

8. Z druhe strany desky zrcatka si ohnete nebo povytahnete nektere soucastky viz foto :

post-3255-0-26831900-1350504005_thumb.jp

9. Sice samostnivaci zrcatko je jako kazde zarizeni v aute na nejake pojistce, nicmene pro jistotu tam nejakou 1A-1,5A pred zdroj dejte ...

10. Nhrajete do kamery dle navodu na internetu nejnovejsi firmware - verze AVI.

11. Kamera se da konfigurovat pres SD kartu pres konfiguracni soubor, je to jednoduche ... lez tam zapnout casova znacka, uroven hlasitosti mikrofonu atd. ... Nicmene MUSITE zepnout Loop recording a klip nastavit na delku 5 minut.

Jak to funguje :

Otocenim klicku se automaticky zapne kamera, nahrava za par vterin ... Nahrava 5 minutove klipy, jsou s presahem 1sekundy, tudiz zadne hluche misto. Po vypnuti zapalovani kamera jeste nahrava cca 75 vterin ( jde na baterii ), pak ukonci nahravani a vypne se ... V pripade ze v dobe tech 75 vterin opet otocite klickem, prikaz na vypnuti se zrusi a nahrava dale normalne ...

Vyhody :

1. Opravdu 720p pri 30sn/s

2. Nikde to neprekazi

3. Nemusite se o nic starat, vse je automatika ...

4. Ve dne celkem obstojna kvalita

5. Presah videa, zadne hluche misto pri ukladani

6. Cena celkem cca 1300Kc a radost z uspechu :)

Nevyhody :

1. Mini USB konektor kamery nemuze byt pouzit - ale ani neni potreba ...

2. Zaznam v noci je diky malemu objektivu se spatnou svetelnosti spatny - ve mestech to celkem ujde, kde je uplna tma to je horsi - nicmene porad by se dalo poznat ze Vam nekdo nedal prednost ...

3. Pevna ohniskova vzdalenost - Pro detaily jako SPZ pouzitelne jen na par metru do male rychlosti ... Chtelo by to autofocus a lepsi cip a objektiv

4. Kdyz Vam nekdo hne se zrcatkem, tak se samozrejme obraz posune, nicmene minimalne a porad je to krasne pouzitelne

Otazniky:

1. Vydrz baterie v krutych mrazech ... Uvidime ... Pripadne jde dat vetsi baterie ...

2. Prehrivani zdroje v horkych dnech ... Uvidime

Do budoucna :

Budu sledovat jestli nebude 1080p verze, ( autofocus to bych chtel asi moc ) a vylepsim to ...

Nocni zabery dodam pozdeji ...

Na cokoli se ptejte, prehled doplnim ...

Vytky a rady uvitam ...

Berte to prosim jako moje domaci bastleni, sice vetsinou delane v praci, ale v totalnim chaosu, takze to proste neni dokonale ...

Dan

PS : Ano jsem z Dobrusky :)

Editováno: , autor: danikd
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Zdravím, dovolím si dotaz:

po nedávném incidentu kdy mi nějakej maník vlítl těsně před auto (zázrakem jsem jej minul) jsem rozhodut pořídit kameru na čelní sklo. Našel jsem si krásnou FullHD - omlouvám se, teď zrovna jí nemůžu najít, ale doma jí mám v záložkách - která mi dokonale vyhovuje cenou, funkcemi i příjemnými rozměry. Kamera mimo jiné podporuje záznam trasy & rychlost z externího GPS modulu (dokupuje se za 50$) a tak mě napadlo místo umisťování další krabičky použít anténní svod ze střešní FM/GPS antény. Podle výrobce jde o "standardní GPS modul" (?) takže by to mohlo fungovat? Nebo má Škoda nějakou svojí upravenou verzi GPS antény?

Předem díky za názory,

T.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Tak já se bohužel musím přidat s jednou negativní zkušeností.... moje kamerka - originál DOD GS-600 se odporoučela do křemíkového nebe, musím dát za pravdu některým diskutérům na zahraničních fórech, a sice že ta kamerka je docela dost dobrá, ale nesnese vysoký teploty za přednim oknem... Takže pánové, až budete vybírat kamerku do auta, tak si tohle dobře prozkoumejte, ideální by bylo použít něco jako

http://www.e-xenony.cz/kamera-do-auta/cerna-skrinka-pro-zaznam-obrazu--gps--3-kanaly/

a k tomu si připojit pořádnou kameru co snese větší rozsah teplot než co vydrží čínskej plast... až si zas našetřím něco ze svačinek, tak to tak udělám...

Mějte se fajn a v klidu prožíjte svátky a konec roku.

J.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Sehnat určitě ano. :) Kamerky se dají už sehnat za 1500 Kč, koupíš je v ČR (třeba byly myslím na mall.cz) a když něco nefunguje, tak je můžeš vrátit. To je ta plusová stránka, ta minusová je ta, že většinou mají celkem hroznou kvalitu obrazu a občas i nějaký prehistorický FW, takže se stává, že jezdíš a jezdíš a najednou koukáš, že kamerka už od desáté minuty cesty nenatáčí... :) Ale pořád je výhoda ta, že ji můžeš vrátit a potřetí ti vrátí peníze.

Já doporučoval různé kamerky, co se dají kupit v ČR, ale jak zjišťuji, tak každá kamerka má osm různých kopií a lidé, kteří ji kupují, tak vyberou vzhledově stejnou, automaticky vezmou tu za 1500 Kč a ne tu, která stojí 4000 Kč... I když ta dražší je funkční originál...

Ale můžeš zkusit třeba tuhle - ta je celkem oblíbená a levná - http://www.mall.cz/kamery-specialni/omega-om205 . Kvalita videa je sice celkem tragická, ale stojí pár korun...

Já občas nějakou koupím, otestuji a pak zase časem prodám, když mi napíšeš parametry, co by sis od ní představoval, tak třeba nějakou originální seženu, ale ty 2000 Kč jsou opravdu dost krajní limit na nějakou slušnější kvalitu jak zpracování, tak funkce. :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...