Přejít na obsah
  • Vytvořit účet

• Aktuální příspěvky

• Máte na výběr jen koncern, protože půl republiky patří nadnárodním zejména německým vlastníkům. Jak jsem psal už dříve, v práci projektujeme i pro Škodu pro všechny její závody. Je dán seznam výrobců a výrobků, které vyžadují, vesměs jsou to výrobky té nejvyšší kvality převážně německé, ale i jiné od kulových uzávěrů po čerpadla až vzduchotechnické jednotky a to i přesto, že se to kolikrát nedožije konce záruky v tom smyslu, že se ten celek třeba po 3-4 letech zase předělává pro aktuální potřeby Škodovky. Ok, to beru. Co my ale vadí, vyžadují tu nejlepší kvalitu na trhnu v podstatě, ale sami kolikrát vědomě pustí díly do montáže nedomrdlé konstrukčně, ale i materiálově a spoléhají, že to nějakou záruku vydrží a nebo že většina lidí to nebude řešit ( obzvláště firemní klientela, která to má s těmi zárukami trochu jinak). Jak by se třeba líbilo jim, kdyby ty výrobky co osazují do výroby nutné k provozu se každou chvíli sraly a byly furt nutné odstávky kvůli kdejaké kravině. Ostatně jako mě se nelíbilo, že mi auto stálo kvůli řadě problémů v servisu nemohl jsem jej užívat, což mi kolikrát působilo nemalé komplikace. Tak, že tak. To si příště klidně koupím Dácii za třetinu ceny s vědomím, že to auto občas kvůli nějaké drobnosti v servisu bude, ale budu vědět, že jsem ušetřil 3/4 ceny třeba. k čemu je mi luxus, výkon atd. když člověk musí furt něco řešit už v záruce. Ano, máte pravdu, že ne všichni jste měli se svými škodami problémy v takové míře a pak rozumím třeba Marcelovi, že je spokojen a nemá důvod něco měnit. Mně se Škodovky pořád taky libí, jsou to praktická a vesměs dobře vymyšlená auta, o tom po tom. Nelíbí se mi ovšem cenová politika Škody ruku v ruce s trendem všeobecně  klesající kvality. Od známého ze svařovny vím, že se pořád dělají porovnávací zkoušky plechů a jiných dílů jak už mězi díly koncernu, tak i s díly konkurence. Některé údajně u škody vycházejí co se vlastností týče i lépe než některé karosářské díly BMW atd. Na druhou stranu se vše dělá tak aby Škoda byla vždy horší o něco než VW. Tedy pokud bych měl někdy volit koncern, tak osobně pokud bych na to měl bych zvolil raději VW, cenový rozdíl už není takový co býval a když člověk porovná výbavy, tak kolikrát VW vyjde na stejno co škoda, ne-li levněji. 
    • Jo, povídej mi o tom, hlavně pokud má na výběr z tohoto:      + to stejné, akorát v benzínu, kde je teda ještě navíc Arteon. 
    • Tak to je masochista tedy. Za ty peníze si mohl poskládat rozhodně lépe a lepší model.
    • Ano, záruka na skryté vady je. Tam by mohly patřit právě i vstřiky - pokud by se prokázalo, že už byly v době prodeje KO a prodejce to kupujícímu neřekl - jenže tady bývá kamen úrazu. Smlouvu jsme neviděli, ale dost často se do ní (menším písmen) dá někam odstavec, že auto má špatný technický stav nebo jiná formulace "náhradních dílů na kolech".   Hlavně ať to tazateli dotazu v pořádku jezdí co nejdéle!

• Díky za vyrozumění. Raději bych bral kdyby byla nišší. To mě mrzí. Ale co naplat, já to budu muset udělat, mám postižený prsty a u té tovární u III Octavie to je opravdu na dvě věci, na nic a na h....! Měl jsem předtím II Octavku a uvolňovat zámek palcem na boku řadičky, byla jedna báseň. No nic díky a měj se..