Citigo / 9 - Elektrika

Toto fórum obsahuje 0 témat

V tomto fóru zatím není žádné téma.

• Aktuální příspěvky

• Tommy, pro tebe je směrodatné co je napsáno na baterii, to co je napsáno na tom štítku z měřáku ze servisu, to tam zadává ten servisák a podle toho ten měřák vyhodnocuje. Tak jestli máš na autobaterii napsáno EFB, tak je to EFB. Já měl originál baterii EFB viz. přiložený obrázek. V servise mi při zátěžovém testu také jednou na stejném měřáku jak ukazuješ zadali úplně obyčejnou baterii tzn. ani EFB ani AGM, výsledek byl sice potom skvělý, ale nepravdivý. Jindy mi zadali správně EFB. K tomu nabíjení, jo, baterie EFB by se měla dobíjet externí nabíječkou napětím jen 14,4V jako obyčejný akumulátor, ale je to z toho důvodu, že se předpokládá, že EFB baterie nemá funkci rekuperace brzdné energie (viz. EFB od VARTY nebo BOSCHe). Nicméně u EFB baterie od MOLLu výrobce na svém webu uvádí, že jejich EFB rekuperaci brzdné energie má, tudíž by měl snést dobíjení vyšší než 14,4V (koneckonců tak i ty auta dobíjí). Tak si myslím, že když jsi na nabíječce zvolil volbu AGM, tak jsi baterii neuškodil, ba naopak si myslím, že je to lepší, protože to ten akumulátor pravděpodobně více nabije. Ale samozřejmě dobíjením napětím 14,4V definitivně nic nezkazíš a je to jistota. 
    • Asi bere nějaké pořádné prášky a začíná se uzdravovat
    • Převzetí dokumentu (doručení) by vám měli potvrdit, protože tím nevyjadřují žádné stanovisko. Nicméně budou-li se kroutit, můžete si vzít svědka, odmítání převzetí dokumentu natočit na mobil a koneckonců jim to pak ještě můžete poslat poštou s dodejkou. Současně mají povinnost každou reklamaci přijmout a následně vám dát písemně vyrozumění, jakým způsobem ji hodlají řešit/zamítnout. Není to sice řešení vašeho problému, ale budou-li odmítat převzít dokument, je možné dát vedle toho ještě stížnost na ČOI.   Pokud reklamujete vadu, vozidlo jim pochopitelně musíte dovézt, a oni jsou povinni ho převzít. To, že současně s reklamací odstupujete od smlouvy nemá na povinnost reklamaci řešit žádný vliv. Spíše můžete čekat, že reklamaci vyřídí, odstoupení neuznají a budou vás vyzývat, aby jste si vozidlo opět vyzvedl. Dále už je třeba poradit se s právníkem, náklady jim můžete naúčtovat. Často totiž stačí písemně uvést, že v případě odmítnutí součinnosti předáváte záležitost vašemu právnímu zástupci, a prodejce vyměkne. Ti otrlejší vyměknou poté, co jim skutečně přijde dopis od právníka s předžalobní výzvou. K soudu chodí v případě jasných spotřebitelských sporů jenom pitomci.   Takže odstupte od smlouvy, budete-li úspěšný máte vyhráno. Nebudou-li souhlasit, vzhledem k tomu, že se jedná o milion, předejte to právníkovi.  Tady vám nikdo zcela kvalifikovanou právní radu zřejmě nedá.
    • Ahoj snažím se rozběhnout AA jak mám stáhnout AA do telefonu...vyskočí tam na mne několik verzí a za nimi napsáno arm , arm 64 atd... A stáhnu rovnou do telefonu a pak rozbalím apku v telefonu? Omlouvám se za asi hodně laické otázky :-( Díky...
    • Když se mění lůžko stabilizátorů, musí být zvednuta celá přední náprava, nebo mohu zvednout nejdříve jednu stranu, vyměnit lůžko dát dolů a potom zvednout druhou stranu vyměnit a dát dolů. Protože jsem měnil lůžko stabilizátoru před dvěma lety a vrzalo to hned první zimu znovu. Měnil jsem nejdřív jednu a potom druhou stranu.  Je možné, že se musí měnit lůžko zároveň při zvednuté celé nápravě, aby nedošlo hned k protočení stabilizátoru v lůžku? Jinak mě vrže jenom pravá strana, ale strašně.