Jump to content


 • Aktuální příspěvky

  • Ahoj, tak hadička vyměněna. V nějakých věcech pomohla příručka, ale jinak jsem to dělal napojením na starou hadičku a protáhnout novou. Já jsem sundal ještě plastový kryt spodku asi na 5 šroubů byl pak lepší přístup. Kostku ABS v motorovém prostoru jsem nepovoloval šlo to i tak. Hadička končí ještě před zadním kolem někde tak na úrovni zadních dveří. Vše šlo docela dobře. I s přípravou 1,5h. Stačilo jen zvednout heverem. Nic už neteče nehlásí a nesvítí. Díky za rady.
  • @Martab jo,maxidot svítí jak má 
  • K tvojím otázkam... tie dva motory sú takmer úplne rovnaké na údržbu, rozdiel je iba v spomínanom výkone. Oba motory budú trpieť na veľmi krátkych tratiach (5km behačky po meste), pri oboch motoroch by si mal dávať pozor na turbo, oba motory budú mať vysokú spotrebu pri jazde po meste alebo pri "športovejšej" jazde, oba motory budú krásne úsporné pri pokojnej jazde po okreskách. Čiže skôr si vyberaj, či chceš priestorovo menšiu Fabiu s veľkým kufrom alebo o niečo väčšiu Scalu s trochu menším kufrom.   Ak pravidelne budeš voziť dospelých ľudí na zadných sedadlách, jednoznačne ber Scalu, pretože zadné sedačky vo Fabii sú skôr núdzovka alebo pre malé deti.
  • A jo.. Takže jde vlastně o lepší skladovatelnost benzínu, když chudák motor musí jezdit na LPG. To souhlasí, benzíny N98 obsahují pro zvýšení oktanového čísla Ethyl Terc. Butyl Ether, který vzniká přeměnou lihu Díky tomu plní povinné procento biosložky, aniž by se do nich musel přidávat líh jako u N95.
  • No jsem sice student, ale u armády na VŠ. Jsme v Brně s přítelkyní a bydlíme v pronájmu v bytě. Combi jsem měl doteď a bylo to super při stěhování. O1 zvládla vše, tak jsem se koukal po té Fabii v combi. Scala jako hatchback se mi už zdá i také zavazadlově prostorná a tak se rozhoduji právě mezi těmito.    Je pravda, že z tohoto hlediska je 160Nm málo a nemuselo by to stačit. Jezdíme v 90% s přítelkyní a se psem v autě. Takže dohromady i s věcmi máme cca 200kg náklad. Zhruba jednou za 3 týdny vyrazíme i zpátky na západ Čech za rodinou, a tak jsem přemýšlel i nad 1,6 TDI, ale nevím, zda bych dokázal využít veškerý potencionál toho motoru, když bych (nepočítaje 1000km/3 týdny) najel týdně jen do 100km.    Na spotřebu jsem se koukal, ale každý píše něco jiného. Nemám těžkou nohu a jsem klidný řidič, který dodržuje rychlost. Na dálnici 135tacho, mimo 95tacho a obec do těch 55tacho. Takže si myslím, že bych v obou případech mohl mít asi tak 5-6l/100. Aspoň tedy podle toho, co jsem si kde přečetl.
×
×
 • Create New...