Přejít na obsah

Žiarovky do dálkových i tlumených světel


Diamant

Doporučené příspěvky

Už pred kúpou auta mi bolo jasné, že halogénové diaľkové svetlá sú u OII dosť slabé a nevýrazné. Po kúpe auta som ale začal seriózne premýšľať, ako tie diaľkové svetlá (ktoré oproti tlmeným Xenónom temer nevidno) vylepšiť. Má už niekto skúsenosti s nejakou náhradou? Pozeral som si ponuku Osramu, ale hneď som aj skončil. U radu Silverstar ponúkajú až o 50% vyššiu svietivosť (aj tak tým percentám neverím). Ale u radu Cool Blue je zase vyššia teplota svetla (4000 K), čo by mohlo menej odbíjať od farby svetla xenónu, ale udávajú len 20% zvýšenie svietivosti (ani tomuto neverím). A čo teraz? Skúšali ste niekto tieto 2 žiarovky porovnať? Prípadne niečo iné?

Editováno: , autor: Diamant
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Už pred kúpou auta mi bolo jasné, že halogénové diaľkové svetlá sú u OII dosť slabé a nevýrazné. Po kúpe auta som ale začal seriózne premýšľať, ako tie diaľkové svetlá (ktoré oproti tlmeným Xenónom temer nevidno) vylepšiť. Má už niekto skúsenosti s nejakou náhradou? Pozeral som si ponuku Osramu, ale hneď som aj skončil. U radu Silverstar ponúkajú až o 50% vyššiu svietivosť (aj tak tým percentám neverím). Ale u radu Cool Blue je zase vyššia teplota svetla (4000 K), čo by mohlo menej odbíjať od farby svetla xenónu, ale udávajú len 20% zvýšenie svietivosti (ani tomuto neverím). A čo teraz? Skúšali ste niekto tieto 2 žiarovky porovnať? Prípadne niečo iné?

Nejlepsim resenim jsou samozrejme PIAA z rad Super Plasma nebo Plasma Spark, nechci zde opakovat mraky zkusenosti s nimi (pozit. i negativnich - pouze zivotnost), nic jineho ale nesnese srovnani, tak aby to ladilo s HID (xenony). Vsechno ostatni povazuji jen za siditka, maxim. levne napodobeniny PIAA :D Pouzival jsem je k plne spokojenosti v H4 jeste na O1, a i na predchozich autech, kde si je spousta neinformovanych lidi snadno pletla s plnohodnotnymi HID.

O tom jsme se toho ale uz hodne a hodne nadiskutovali jeste na auto.cz, myslim, ze jsem Te tam take zahledl... ;) Urcite tam najdes vsechny odpovedi, ja o nich nyni do dalky opet take uvazuji, i kdyz nyni spise resim super zlute do mlhovek v jinem threadu http://forum.skodahome.cz/index.php?showtopic=12627

Editováno: , autor: omicron
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

iste PIAA je kategoria sama o sebe ;)

lenze na slovensko ich nikto nedovaza tak jedina moznost je kupit to niekde cez net, a samozrejme aj cena tych ziaroviek je niekde inde a asi by som zvazil ci sa mi to oplati do dialkovych, ine je kupit PIAA ako stretavacky

Ano, PIAA jsem vzdy dovazeli primo z USA za dopravu, ci to vzal nekdo kdo tak jel. Dale se to da objednat pres web z GB ci DE, ale je tady na webu i jedna ceska firma, ta je ma ale skutecne nehorazne predrazene, coz nebudu komentovat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jestl ti to pomuze oboje zarovky jsem mel a porovnal a ja se priklanim k Silverstar. pro prakticke pouziti super. sviti opravdu hodne. S Cool Blue se mi opravdu libila temer absolutni bila barva svetla, ale pri jizde nebyly tolik vykonne.

ted pouzivam Silverstar a jsem spokojen. i kdyz podotykam vyzkouseno pouze ve felicii

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

omicron - Založil som toto vlákno, lebo možno sú dnes na trhu už inakšie výrobky, než boli pred časom. Predsa len sa to dosť mení. A sú tu aj iní ľudia, majitelia OII. Tak preto.

Životnosť snáď nebude až taký problém, nakoľko ja zháňam žiarovky do diaľkových svetiel. Tak tam by aspoň niečo mali vydržať. Ale ak sa tie PIAA ťažko zháňajú, to je dosť blbé. Ak vezmime do úvahy, že PIAA hneď zamietnem pre vysokú cenu a komplikácie pri zháňaní, tak som si veľmi aj tak nepomohol. U Osramu je rozumnejšou voľbou Silverstar. Má niekto skúsenosť so spomínanými Philipsami?

nojmis - jasne, že si mi pomohol. Inak viac som inklinoval už od začiatku s Silverstar. Mne nejde ani tak o nejaký Cool vzhľad a podobne. Ja chcem hlavne dobre vidieť. A vzhľadom na to, že presadám do OII z iného vozidla, ktoré má poctivý natáčací bixenón, tak mi tie diaľkové svetlá v OII pripadajú ako od chudobných príbuzných. Tak som sa rozhodol, že s tým dačo treba robiť.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Používám SILVESTAR v potkávacích i dálkových a proti sérii je to znát. S origo žárovkama jsem při první noční jízdě zastavil a šel jsem se podívat jestli to vůbec svítí! :D

Mohu SilverStar OSRAM jen a jen doporucit. Pouzival jsem je na svych predchozich vozech. Na O II ji mam danou v dalkacich, mam xenon ... Nez jsem si poridil xenon, mel jsem v potkavackach OSRAM AllSeason a ty sviti perfektne take, maji navic jemny nadech do zluetho spektra, vytahnou Vam detaily na ceste i krajnici. Maji i delsi zivotnost nez SilverStar rada.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

U nás majú kompletný sortiment Osramu napríklad aj v Hornbachu.

Jasne, chcem urobiť foto pri rovnakej expozícii s pôvodnými a s novými žiarovkami. Ale nejaké extra výsledky nesľubujem. Ja som len taký fotoamatér.

CZbrandy - myslím, že u diaľkových svetiel zase životnosť nie je až taká kritická. A vzhľadom na farbu svetla tlmených xenónov nie je žiadúci nádych do žlta. Už aj originálne halogény sú pri xenónoch pomerne žlté.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

2 omicron: o to jsou prave ty osram all season. nadech hodne do zluta a v mlhovkach jsou super. sice to na aute jak by nekteri oponovaly nevypada stejnobarevne ale na funkci zarovek do mlhy naprosta spokojenost

Jenomže Omicron řeší H8 a ty Osram v provedení AllSeason nedělá.

for Omicron: Někde jsem našel tabulku žárovek a v ní typy patic,H8 je shodná s H11,rozdíl je jenom ve Watech,jedna má 35W a druhá tuším 55W což by asi v mlhovkách bylo jedno.Jestli by nestálo za to pátrat tímto směrem.

Editováno: , autor: mikl
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

2 omicron: o to jsou prave ty osram all season. nadech hodne do zluta a v mlhovkach jsou super. sice to na aute jak by nekteri oponovaly nevypada stejnobarevne ale na funkci zarovek do mlhy naprosta spokojenost

Jenomže Omicron řeší H8 a ty Osram v provedení AllSeason nedělá.

for Omicron: Někde jsem našel tabulku žárovek a v ní typy patic,H8 je shodná s H11,rozdíl je jenom ve Watech,jedna má 35W a druhá tuším 55W což by asi v mlhovkách bylo jedno.Jestli by nestálo za to pátrat tímto směrem.

To nojmis:

Osram All Season nejsou zlute, ja nehledam nadech do zluta (nebo oranzova), jako NAPR. nejake horsi bezne H4, shanim prave ostře ZLUTE, jako jsou napr. PIIA Ion Crystal, nebo francouzske zarovky. To znamena skutecne JEDOVATE zlute, nebot do mlhy, husteho deste ci snehu nema nic jineho vyznam.

To mikl:

S tou zamenou H8 (kterou potrebuji) a H11, ktera ma udajne stejny konektor (a stejnou banku ?) si nejsem jisty, jeste jsem tuto informaci nikde nevidel. Muze to nekdo potvrdit, vyzkouseno ?

Hlavne si take ale nejsem jisty, zda-li by to konstrukce mlhovek v O2 snesla, a take mira mozneho oslneni by evidentne vzrostla... Nemate nekdo vyzkouseno ? Pokud by to slo, mam pocit, ze PIAA dela ty Ion Crystaly v H11...

Jinak tedy vubec netusim, proc Skoda pouzila takovouto patici (H8), kterou vetsina vyznamnych vyrobcu svetelnych zdroju stale do vozidel ignoruje a nepodporuje...?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To mikl:

S tou zamenou H8 (kterou potrebuji) a H11, ktera ma udajne stejny konektor (a stejnou banku ?) si nejsem jisty, jeste jsem tuto informaci nikde nevidel. Muze to nekdo potvrdit, vyzkouseno ?

Hlavne si take ale nejsem jisty, zda-li by to konstrukce mlhovek v O2 snesla, a take mira mozneho oslneni by evidentne vzrostla... Nemate nekdo vyzkouseno ? Pokud by to slo, mam pocit, ze PIAA dela ty Ion Crystaly v H11...

Jinak tedy vubec netusim, proc Skoda pouzila takovouto patici (H8), kterou vetsina vyznamnych vyrobcu svetelnych zdroju stale do vozidel ignoruje a nepodporuje...?

Jasně,jak se bude chovat instalace v OII na 55W místo 35W v mlhovkách netuším,ale pokud mlhovky používáš v mlze,oslňování bych se nebál.Ty patice mají naprosto stejné označení.

Někde,už nevím kde jsi se na to ptal a tam jsem Ti hodil odkaz na ty H11 tak se mrkni. -_-

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To mikl:

S tou zamenou H8 (kterou potrebuji) a H11, ktera ma udajne stejny konektor (a stejnou banku ?) si nejsem jisty, jeste jsem tuto informaci nikde nevidel. Muze to nekdo potvrdit, vyzkouseno ?

Hlavne si take ale nejsem jisty, zda-li by to konstrukce mlhovek v O2 snesla, a take mira mozneho oslneni by evidentne vzrostla... Nemate nekdo vyzkouseno ? Pokud by to slo, mam pocit, ze PIAA dela ty Ion Crystaly v H11...

Jinak tedy vubec netusim, proc Skoda pouzila takovouto patici (H8), kterou vetsina vyznamnych vyrobcu svetelnych zdroju stale do vozidel ignoruje a nepodporuje...?

Jasně,jak se bude chovat instalace v OII na 55W místo 35W v mlhovkách netuším

No, vzhledem k tomu, jak se vsechny mozne RJ v O2 hlidaji mj. i zarovky a jejich chovani, rekl bych, ze kdyz pominu mozne vypaleni mlhovkovych parabol, ze to O2 nedovoli a zahlasi nejakou chybu. Jiste zaznamena vyrazne vetsi proud, a jiste se ji to libit nebude. Obavam se, ze tudy cesta nepovede...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...