Jump to content

osobne

Uživatel
 • Content Count

  1,182
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  11

Seller statistics

 • 0
 • 0
 • 0

osobne last won the day on September 28 2019

osobne had the most liked content!

Community Reputation

87 Excellent

About osobne

 • Rank
  Profesional

Recent Profile Visitors

3,318 profile views
 1. Kurz CZK skokově klesl a nevypada to, že by se měl vrátit zpět, vyplatí se jim víc vyvážet do zahraničí, na české zákazníky toho stejně moc nezbyde, co zbyde, bude dražší a tím vyrovnají nabídku k poptávce. https://faei.cz/koruna-dnes-oslabuje-nad-28-kc-za-euro/
 2. Zdražení bylo logické, vždyť fabriku zastavili ze dne na den, tam budou veliké škody.
 3. Mě se vyplatilo nechat si u dealera vytisknout cenovou nabidku se slevou a s tou pak jít k dalším dealerům, u některých přidali procento slevy.
 4. osobne

  Autobatéria

  Rekuperace a SSS není všechno, chce to deaktivovat hlavně tu funkci se vznešeným názvem "inteligentní dobíjení", která udržuje baterii v polovybitém stavu.
 5. Tak co je pravda?
 6. Od jednoho zaměstnance škodovky vím, že jsou všichni doma a pobírají 80 % průměrného platu. Jenže těch 80 % průměrného platu je víc než jejich standardní měsíční plat, protože do toho započítávají i mimořádné odměny a např. na konci roku byla prý mimořádná odměna 100 000 Kč pro každého. Někdo to firmě bude muset zaplatit, buď stát, nebo zákazníci. Očekávám spíš zdražení ceníkových cen.
 7. Vzhledem k tomu, že museli zastavit výrobu, tak bude asi nedostatek nových aut. S neprodejnými ležáky na skladech tak problém nebude.
 8. osobne

  Autobatéria

  Jestli měříš napětí baterie hned po vypnutí motoru, tak ten údaj ti je k ničemu. Jestli chceš, aby se ti baterie dobíjela během jízdy co nejvíc, musíš vypnout inteligentní dobíjení, rekuperaci energie, SSS. Jinak budeš prostě po každé jízdě odstavovat auto s polovybitou baterií, i když tu baterii nabiješ před jízdou nabíječkou. Do druhého dne ti polovybitá baterie vydrží, 14 dnû s nezávislým topením před startem už ne, to sis už sám vyzkoušel. Inteligentní dobíjení, rekuperace energie a SSS lze nejjednodušeji vypnout vytažením přebytečněho konektoru na mínusovém pólu autobaterie.
 9. Já to tedy ani u služebních oktávek nikdy nezjistil, kde to nasává uvnitř vzduch.
 10. Nebude to dlouho trvat a bude muset být i motorový olej biologicky odbouratelný, zvlášť když ho některé motory žerou.
 11. osobne

  Autobaterie

  Někomu to holt trvá déle, než pochopí, že vznostně nazvaná funkce "inteligentní dobíjení" jenom ničí autobaterii.
 12. Já bych řekl podle toho videa A119 ve dne nejlepší, v noci nejhorší, A129Pro ve dne nejhorší, v noci nejlepší, A129 něco mezi nimi.
 13. osobne

  Autobaterie

  No, zajímavý test.
 14. osobne

  Autobaterie

  To je fakt nesmysl, elektronicky řízené nabíječky jako ta z Lidlu rozpoznají automaticky, kdy se mají přepnout do udržovacího stavu.
 15. osobne

  Autobaterie

  Sulfatace je chemický proces, při kterém vzniká v autobateriích chemická sloučenina, která snižuje kapacitu autobaterií. Děje se to nejvíce, pokud je autobaterie delší dobu vybitá pod určitou úroveň, stačí několik hodin nebo dnů. Na to má samozřejmě neblahý vliv tzv. "inteligentní dobíjení", což je pojem výrobců vozidel, pod tímto vznešeným názvem se ukrývá funkce udržování autobaterie v polovybitém stavu. Polovybitý stav autobaterie potřebuje mít auto jen kvůli rekuperaci, což je ve skutečnosti přebíjení autobaterie při brždění motorem. https://www.auto.cz/rekuperace-energie-v-autech-ani-joule-nazmar-83301 Kvůli tomu přebíjení při rekuperaci potřebuje mít autobaterie rezervu kapacity, proto ji výrobce udržuje v polovybitém stavu. Desulfatace nebo desulfatizace je zase chemický proces, při kterém se alespoň částečně rozpustí chemická sloučenina vzniklá při sulfataci, tedy se alespoň částečně obnoví kapacita autobaterie. Dělá se to pulzním dobíjením. http://wiki.mypower.cz/desulfatace
×
×
 • Create New...