Přejít na obsah
 • Vytvořit účet

osobne

Uživatel
 • Počet příspěvků

  924
 • Registrace

 • Poslední návštěva

 • Dny vítězství

  5

Statistiky prodejce

 • 0
 • 0
 • 0

osobne naposledy zvítězil 31. Říjen

osobne nejvíce like obsah!

Popularita

48 Výborná

O uživateli osobne

 • Hodnost
  Veterán

Návštěvy profilu

2 026 zobrazení profilu
 1. osobne

  Servisní intervaly - pevný, proměnný, jejich ceny v servisu

  No jinak nez zdarma bych to stejne nevzal.
 2. osobne

  Servisní intervaly - pevný, proměnný, jejich ceny v servisu

  Takze 80 Kc za rok? Moje pojistovna to dava k povinnemu ruceni za 39 Kc na rok.
 3. osobne

  Servisní intervaly - pevný, proměnný, jejich ceny v servisu

  Martab: Ne ne, zpoplatněné to rozhodně nemám, mám to zdarma, záruka mobility asi není to samé co mobilita plus.
 4. osobne

  Servisní intervaly - pevný, proměnný, jejich ceny v servisu

  Ne nemám Mobilitu Plus, nic takového jsem neplatil, mám standardní 2 letou záruku a nějakou delší záruku na prorezavění karoserie, to je myslím 6 let. Tahle záruka mobility je jen asistenční služba, kterou jsem měl zdarma na dva roky od koupě vozidla a nyní mi ji po servisní prohlídce o rok zdarma prodloužili. Proto mě zajímá, jestli ji budou prodlužovat při dalších servisních prohlídkách, nemusel bych si pak platit asistenční službu v povinném ručení. Podle těchto článků to vypadá, že záruku mobility Škoda prodlužuje doživotně, pokud jsou dodržovány termíny servisních prohlídek v autorizovaných servisech. https://auto.idnes.cz/mnozi-ridici-spatne-chapou-zaruku-mobility-fe2-/automoto.aspx?c=2000M150Y02A https://www.louda.cz/servisni-akce/38/skoda-zaruka-mobility
 5. osobne

  Servisní intervaly - pevný, proměnný, jejich ceny v servisu

  Tu záruku mobility prodlužují automaticky zdarma všem, kdo tam jezdí na servisní prohlídky? Já to ani nechtěl, ale dali mi to tam bez ptaní.
 6. osobne

  Rekuperace energie

  Přišel mi voltmetr z aliexpressu a pár dnů jsem to teď zkoušel, Škoda Yeti 1,2 TSI, teploty jsou kolem nuly, ukazuje to po nastartování trvale po celou jízdu s připojeným konektorem 14,6 V až 14,7 V, a s odpojeným konektorem 14,4 V až 14,5 V. Takže rozdíl minimální, jen cca 2 desetiny voltu. A zkoušel jsem i měřit přímo na svorkách baterie a hodnoty byly stejné jako v zásuvce uvnitř vozidla. Za mě je tedy pro baterii lepší, když je konektor v létě odpojen, jde do ní trvale stejné napětí, v zimě je to asi jedno, pravděpodobně je při nízkých teplotách rekuperace deaktivována systémově. Ještě to otestuji v létě. https://www.aliexpress.com/item/Portable-Digital-Monitor-Car-Volt-Voltmeter-Tester-LCD-Cigarette-Lighter-Voltage-Panel-Meter/32831976074.html https://www.aliexpress.com/item/NewestNew-12-Volt-Battery-Terminal-Clip-on-Cigar-Cigarette-Lighter-Power-Socket-Adapter-Plug-Car-Boat/32920880539.html
 7. osobne

  Servisní intervaly - pevný, proměnný, jejich ceny v servisu

  Ve středu jsem byl na první servisní prohlídce (Škoda Yeti 2 roky od koupě), cena 1098 Kč s DPH, z toho bez DPH 350 Kč za prohlídku. 70 Kč za výměnu pylového filtru. 440 Kč za pylový filtr a 32 Kč za kapalinu do ostřikovačů (chybělo tam jen pár deci, takže odhaduji, že dolili max. půl litru). Co na to říkáte? Drahé nebo ne? … Bylo to bez výměny oleje, ten mi měnili cca před 4 měsíci:
 8. osobne

  PČR - Dechová zkouška

  Vsude mezi lidmi jsou svine, ale u policajtu jsou svine nejvetsi. :-) Doporucuji vsechno nahravat a skryte, ja to delam take. https://www.novinky.cz/clanek/policista-zfalsoval-dukazy-podle-soudu-to-ale-neni-trestne-40024280
 9. osobne

  PČR - Dechová zkouška

  Tech situaci muze nastat vice, ne pouze dve, zejo. Pokud budou dve mereni po sobe pozitivni a odchylka do 10%, ridic s vysledkem souhlasi, protokoly podepise, tak to policii staci a k odbornemu vysetreni ridice nevyzve. Ridic presto i pak muze vyzadovat odborne vysetreni, pak si ho plati. Jinak po dechove zkousce, s jejimz vysledkem ridic nesouhlasi a nepodepise protokoly, vyzve k odborne zkousce policie a kdyz policie vyzve, tak to policie plati. Samozrejme kdyz to bude pak pozitivni, zaplati to stejne ridic. Kdyz ale ridic rovnou odmitne podrobit se orientacnimu vysetreni, tak zaplati odborne vysetreni i kdyz bude vysledek negativni a to prestoze k odbornemu vysetreni vyzve policie. Pak jsou takove ty situace, kdy ridic dela jako by dychal do pristroje a misto toho nasava vzduch, nebo je v takovem zdravotnim stavu (napr. astma), ze nezvladne ten neprerusovany vydech provest, pak vyzve policiie a ridic plati jen kdyz to je pozitivni. Pak jsou treba take takove ty situace, kdy se ridic podrobi, nepodepise protokoly, policajti mu reknou, ze jim to staci a podepisou ho tam pozdeji, jako by souhlasil, ale to uz sem nepatri.
 10. osobne

  PČR - Dechová zkouška

  Tak jednoduché to ale zas není, když řidič s výsledkem dechové zkoušky nesouhlasí, může požadovat odborné vyšetření, akorát si to holt musí sám zaplatit, ale to by platil stejně, kdyby ho vyžadovala policie a ono bylo pak pozitivní.
 11. osobne

  PČR - Dechová zkouška

  Vždy to bylo, je a bude tak, že při orientačním vyšetření se policista rozhoduje, jestli vyzve osobu k odbornému vyšetření, jak alkohol, tak drogy. Při orientačním vyšetření se používá dechová zkouška na alkohol, ať už stanoveným analyzátorem alkoholu v dechu nebo třeba trubičky s balónkem, kontrola stability při chůzi, atd., se používá jak na alkohol, tak na drogy, na drogy se ještě kontrolují zorničky oka při osvětlení baterkou, popř. test Drugwipe (ten je drahý), např v Německu dají poldové řidiči kelímek a chtějí od něj moč, tu pak na místě otestují nějakými testovacími papírky, čeští řidiči se tomu strašně divili https://www.radio.cz/cz/rubrika/udalosti/ministerstvo-vnitra-eviduje-pres-sto-stiznosti-ceskych-ridicu-na-kontroly-v-nemecku-a-rakousku , to samé je klidně možné v ČR, i když se to nedělalo a nedělá, protože na to není PČR zařízena technologicky, ale technologicý pokrok nezastavíš, jednou to přijde možná i sem, popř. přijde něco jiného, někde má PČR i přístroj na vyhodnocování slin na drogy: https://www.novinky.cz/domaci/256311-novy-tester-na-drogy-zjednodusi-policistum-praci.html . Můžeš se prostě setkat s různým druhem orientačního vyšetření na alkohol nebo jiné omamné látky, pouze jedno z nich (dechová zkouška stanoveným analyzátorem alkoholu v dechu) může nahradit odborné vyšetření.
 12. osobne

  PČR - Dechová zkouška

  Za odmítnutí orientačního vyšetření nebo odborného vyšetření se nechodí k soudu, nikoho tam neodsuzují, je to pouze přestupek.
 13. osobne

  PČR - Dechová zkouška

  Jo ty tam vidis vyjmenovanou jen dechovou zkousku, tak jsi presvedcen, ze je to jedina moznost, no to je tvuj problem, ja ti ho vymlouvat nebudu, vsimni si ale, ze u orientacniho vysetreni na jinou navykovou latku neni vyjmenovano nic, tedy zadny zpusob provedeni. Mozna ti to pak dojde. Proste tam vsechny mozne konkretni postupy orientacniho vysetreni uvedeny nejsou. A konec koncu tam nejsou uvedeny ani postupy pri odbornem vysetreni. To je az v tom protokolu, co jsem postnul vyse. Vsak to odborne i orientacni vysetreni muzes odmitnout, ja v tom problem nevidim, kazdy sveho stesti strujcem.
 14. osobne

  PČR - Dechová zkouška

  Policista provadi orientacni vysetreni, lekar odborne vysetreni. Dechova zkouska neni jedinym moznym orientacnim vysetrenim, je to pouze jeden ze zpusobu orientacniho vysetreni a je to jediny zpusob orientacniho vysetreni, ktery dokaze odborne vysetreni nahradit.
 15. osobne

  PČR - Dechová zkouška

  Asi jsi nikdy u lekarskeho vysetreni na alkohol nebo drogy nebyl. Tady lze stahnout protokoly, v oddile B jsou body, ktere lekar hodnoti, rovna chuze, chuze po care, prst na nos, ... https://www.fnol.cz/pdf/soudni/protokol_vysetreni_alkohol.pdf https://www.fnol.cz/pdf/soudni/toxikologicke_vysetreni_navykovou_latkou.doc
×