Přejít na obsah
 • Vytvořit účet

15degren

Uživatel
 • Počet příspěvků

  1 071
 • Registrace

 • Poslední návštěva

 • Dny vítězství

  1

Seller statistics

 • 0
 • 0
 • 0

Popularita

176 Výborná

O uživateli 15degren

 • Hodnost
  Veterán

Návštěvy profilu

2 883 zobrazení profilu
 1. 15degren

  "OEM" autorádio z Číny - zkušenosti?

  Problém s dotykem způsobuje mastnosta na panelu, utři to lihem. Pokud nepomůže máš vadný dotyk.
 2. 15degren

  Servisný interval / servisní prohlídky

  U OII FL když na maxidotu resetuješ servisní interval ručně, tak dojde automaticky k přepnutí na pevný interval. Když to pak chceš dát zpět na proměnlivý, tak musíš jen ve VCDS přepnout kvalitu oleje a resetovat servisní interval, ale dokud to neuděláš tak to jede v pevným... divil bych se kdyby to u Fabie bylo jinak...
 3. 15degren

  DPF filtr pevných částic - zkušenosti,závady,problémy

  No už asi poslední koemntář: Máš tři možnosti. 1. Provozovat vůz bez DPF- z technického hlediska to problém není, motor není pro systém DPF konstruován a bez DPF jezdí lépe, žere méně a odstraníš součástku navíc, která navíc po 12 letech nebude u takového vozu spolehlivá. Zároveň budeš mít auto nezpůsobilé pro provoz na veřejné komunikaci. Budeš porušovat zákon a budeš si muset najít STK, která ti to bude ochotná protáhnout přes kontrolu emisí a STK za úplatek. Pokud vyjedeš do západních zemí popř. rakouska a pod. Musíš počítat s tím že o auto můžeš při policejní kontrole přijít a dostat velmi vysokou pokutu. 2. Nasypat do vozu mezi 50 a 90 tisíci kč tj. +/- 2800 euro, nechat emisní systém opravit a jezdit legálně. 3. Nelámat si s tím hlavu, vrátit bourané, stočené vozidlo nesplňující technický stav pro provozu na veřejných komunikací tomu kdo tě tak to natáhl. Defakto jsi koupil nepojízdný vrak, pokud ho nechceš provozovat na černo, protože tyto motory v superbu mají mít DPFka všechny, nebyla to příplatková výbava. Nevím jak u vás, ale u nás je od letošního roku protáhnout vozidlo s vytlučeným DPF přes STK bez dobrých kontaktů dost těžké a v každém případě drahé. ps. Dost mě zaráží že přibuzný servisák, ti řekne že super auto, asi tam nejsou dobré vztahy, nebo by jsi je měl přehodnotit. V ČR se už naštěstí situace uzdravuje a TDI s vymláceným DPF mizí ze silnici. Já bych to bral klidně jako trestný čin, veřejné ohrožování na životě, protože přímovstřiky (a to i benzínové) bez DPF jsou přímou příčinou a nejčastější příčinou rakoviny plic a je mi úplně fuk jestli je to TSI nebo TDI, oba ty motory hulí NOxi až to hezké není. Vůbec nechápu to divadlo kolem dieselgate, když TSI motory na tom nejsou ani o píď lépe, ale to už zabíhám do off topicu.
 4. 15degren

  DPF filtr pevných částic - zkušenosti,závady,problémy

  Takže si ještě jednou projdi naši diskuzi když nevíš co jsi za posledních pár hodin četl
 5. 15degren

  DPF filtr pevných částic - zkušenosti,závady,problémy

  Tak potom si přečti odpovědi, všechny jsi už dostal. Běháš v kruhu. Chceš tu slyšet něco co ti tu nikdo pravděpodobně neřekne.
 6. 15degren

  DPF filtr pevných částic - zkušenosti,závady,problémy

  ked je servisak alfa samec tak proc vubec obracis na forum ?
 7. 15degren

  DPF filtr pevných částic - zkušenosti,závady,problémy

  ergo mu to řekni tak jak to je. Superba si nikdo nekupuje na to aby jezdil nějakých 12 tisíc km za rok. To najedu víc i na motorce. S rodinou octavii čistě na rodinné výlety mám 35K za rok. Ten superb bude mít pravděpodobně přes půl milionu
 8. 15degren

  DPF filtr pevných částic - zkušenosti,závady,problémy

  hale ve finale jsi i ve špatném vláknu počti si zde: https://forum.skodahome.cz/forum/391-motor-20-tdi/ Abych ti trochu usnadnil řešení s DPF. To DPF co tam máš ty, má kvůli vypalování speciální dávkovač chemie před katalyzátor, který snižuje zápalnou hodnotu sazí (něco jiného než adblue) je tam nádržka s dávkovačem která se musí doplnovat, celé to hlídá řídící jednotka. Pokud tam DPF není, nejspíš nebude funkční ani dávkovač a nebude tam ani aditivum. Když jednotka nic nehlásí bude upravená. OPRAVA BUDE NÁROČNÁ A DRAHÁ. ten člověk tě prostě podvedl několikanásobně a ty se s ním ještě bavíš. Podle mě už prachy nikdy neuvidíš a nakonec budeš jezdit bez DPF (pokud máš někoho kdo ti zařídí emise) a nebo hold nasypeš ještě jednou takoví prachy co si dal za vůz za opravu emisního systému. DPF je pouze originál (42 tisíc) nebo nefunkční předražený popelník od JMJ za 8K se kterým stejně emise neprojdeš. Jednotka bude dost možná nenávratně poškozená (Nový tuším 50 klacků ale je to starý vůz možná seženeš levnější v bazaru) Práce se SW (jestli to vůbec někdo dokáž dát do kupy) Oprava dávkovače aditiva atd. Je to utopie. Součástí filtru nejsou čidla diferečního tlaku ani doprava aditivat do filtru. Čidla bývají 2 až 3 jedno stojí 4 tisíce- elektroinstalace je vyškubaná ? Já si ani nemyslím že najdeš servis co ti to dá do funkčního stavu.
 9. 15degren

  DPF filtr pevných částic - zkušenosti,závady,problémy

  Tak toto vzdávám, nech si to auto, dobrej kup neměl by ještě jedno pro mě ?
 10. 15degren

  DPF filtr pevných částic - zkušenosti,závady,problémy

  takže to bylo i bourané, originální plechařina by ti na superbu nikdy nezrezla... Ale tak jestli u vás emise neřeší DPF tak si to nech :-)
 11. 15degren

  DPF filtr pevných částic - zkušenosti,závady,problémy

  Začíná se to nějak zamotávat...
 12. 15degren

  DPF filtr pevných částic - zkušenosti,závady,problémy

  ve finále budeš mít 12 let staré auto za 150 tisíc... mě to teda ultra lacné nepřijde, když za 150K můžeš mít OII FL v plné výbavě 1.6 TDI z roku 2012, ale asi věc názoru... Navíc ti evidentně kecá, někdo mu vymlátil z dlouhé chvíle DPF filtr a on o tom nevěděl ? Se necháš o*ebat koňom a nevíš o tom ? Jako jsi tak naivní nebo to nechceš vidět ? To auto má nalítáno podstatně víc než 180K
 13. 15degren

  DPF filtr pevných částic - zkušenosti,závady,problémy

  No jenom že ten filtr stojí ve škodovce 42 tisíc+ těsnění práce (cca 5K) pokud nebude od úpravy poškozená řídící jednotka, to by pak záležo jak dokážeš sehnat jinou jestli z vrakáče najdeš nepoškozenou nebo bude chtít novou. Pokud si myslíš že koupíš DPF od JMJ co máš za 8-9 tisíc na netu tak tím nic nevyřešíš, JMJ nedělá DPF ale FAKE DPF emisemi stejně neprojdeš... Mimochodem nevidím důvod proč by majitel vymontoval ve 180K km ven DPF filtr, proč by si s tím vůbec dělal starosti, protože pokud se s motorem něco nestalo, tak ty filtry obvykle začnou mít problémy od 250 tisíc km... Jestli můžeš dej od toho ruce pryč...
 14. 15degren

  DPF filtr pevných částic - zkušenosti,závady,problémy

  Hm je možné, že je tam verze kde se přidávalo aditivum pro čištění filtru, protože je filtr příliš daleko od motoru v zadní části výfukového potrubí a nelze tudíž udělat regeneraci, změnu chodem motoru. Každopádně jestli tam není tak to auto vrať, není to jen o tom že koupíš filtr a namontuješ, určitě byla upravena i jednotka. Taková investice do tak starého auta je utopie a STK neprojdeš. U nás to policie za provozu nekontroluje a asi ani nedokáže odhalit, kdekoli jinde na západě by jsi měl problém. Jinak řešení to nebylo nejideálnější, ale nějak výrazně problémové taky nebylo, pokud dotyčný nejezdil s autem kolem komínu. Modernější systém má výhodu v tom, že regenerace filtru dokáže proběhnout i v městských podmínkách zcela bezproblému. Tj. s DPF s CR motorem se dá jezdit kolem komínu aniž by jsi DPF odrovnal, to se s PDčkama nedalo.
 15. 15degren

  DPF filtr pevných částic - zkušenosti,závady,problémy

  Jako že je filtr ve tvém voze vykuchaný nebo ho tam chceš dodělat ? V roce 2006 se ještě běžně DPF do osobních vozů nemontovali. Pokud nebyl z výroby tak ho tam mít nemusíš.
×