Přejít na obsah
 • Vytvořit účet

Vectrix

Uživatel
 • Počet příspěvků

  104
 • Registrace

 • Poslední návštěva

Statistiky prodejce

 • 0
 • 0
 • 0

Popularita

65 Výborná

O uživateli Vectrix

 • Hodnost
  Uživatel

Návštěvy profilu

369 zobrazení profilu
 1. Vectrix

  Front Assistant

  Taky mi ted o vikendu zachranil cumak. V protismeru cekalo auto na odboceni vlevo a nejak jsem ja ani ridic prede mnou necekal, ze to zkusi jeste pred nama. No, ale udelal to. Auto prede mnou slo na brzdu trochu vice nez bylo nutno (asi se ridic lekl) a zastavil na fleku a nez jsem se vzpamatoval, FA mi zachranil cumak, ikdyz ja brzdil taky, ale bez FA bych byl o nejakou desetinku sekundy pomalejsi a asi bych to nedobrzdil. Takhle to dopadlo bez tukance. Takze za mne super vecicka.
 2. Vectrix

  Fabia III

  Když Fabia R5, tak jednu s jihočeskou značkou jsem včera potkal zaparkovanou v Innsbrucku. Ale jenom jsem kouknul a běžel domů.
 3. Vectrix

  spotřeba paliva 1.2 TSI 66-81kw

  Podle mapy.cz má ta moje trasa takovýto profil. Tomu zubu po 50 km ale nevěřím, to je nějaký bug. Po sjezdu z dálnice opravdu nejedu prudko do kopce. A rozhodně ne tak moc, že bych nabral 300 výškových :-)
 4. Vectrix

  spotřeba paliva 1.2 TSI 66-81kw

  Od Telfs - West je normálně 130 :-) a tam jezdím 120 a předjíždění 130. Pak jsou už jenom nějaké ty tunely (Roppen), kde je zase stovečka. Ale to, že jezdím sám opravdu dělá svoje divy. Je však s podivem, že ve 120 při povolené 130 patřím na dálnici k těm rychlejším. Holt jiný kraj... Ale jak jsem psal ve svém vlákně, z Innu do Olomouce jsem to zajel za nějakých 5.1 l/100 km ve dvou a zpátky za 5.6 l/100 km. Což je průměr 5.35 l/100 km. V zimě jsem jel ve třech, plný kufr z Ostravy (Brna) do Innu za 5.7 l/100 km (viz foto). Jo a rakev si pořizovat nebudu. Zatím věřím, že ty moje vycházky přežiju ;-) 8-).
 5. Vectrix

  spotřeba paliva 1.2 TSI 66-81kw

  Jsem taky z "kopcovitého" kraje (Tyrolsko). Jezdím na pohodu a kochačku (ale nejsem brzda na dálnici) za 5.2 - 5.4 l/100 km (podle ročního období, v zimě více; 1.2 TSI, 66 kW). Nejčastěji jezdím po dálnici a okreskách, přičemž cestou tam (cca 100 km) nastoupám kolem 1200 výškových metrů a zpátky dolů :-)
 6. Vectrix

  Nájezd - kolik máte se svou F3 najeto?

  9 726 km k 31. 12. 2017. Koupeno 16. 3. 2017
 7. Vectrix

  spotřeba paliva 1.2 TSI 66-81kw

  Tak já taky updatnu svoji spotřebu. Momentálně dlouhodobá spotřeba od posledního promazání někdy v 5 000 km (nyní cca 7 700 km) je 4.9 l/100km. Jezdím tak 50% dálnice (v IG-L 100 km/h, mimo 120 km/h) a 50% okresky. Nejčastěji jezdím do hor s převýšením cca 1000 m na cca 100 km trasy. Teď, co jsou teploty už pod nulou (dnes konkrétně -5 °C dole) jezdím "do kopce" za 6 a z kopce za necelých 5. Průměrná spotřeba podle PP na cestu tam a zpět teď v zimě 5.4 l/100 km. Za mě naprostá spokojenost :-). Čeká mě teď přes 700 km domů (celou dobu asi povalím po dálnici, s výjimkou toho úseku od cca Vídně po cca Brno), tak uvidím. Posledně jsem to jel za 5.7, tak jsem zvědavý, jak to bude v zimě.
 8. Vectrix

  UKRADENO OII FL 1.9 TDI PD DSG

  Zrovna dneska jsem zabrouzdal na stránky ČT24 a byla tam tato zpráva: http://www.ceskatelevize.cz/ct24/regiony/2264641-policie-dopadla-zlodeje-desitek-octavii-skoda-presahla-dva-miliony-korun Zpráva je z 6. 10. Tak třeba už ji našli. A pokud ne, tak držím palce, aby se našla a tamto, co ji ukradlo, aby šlo na dost dlouho pryč z normální společnosti.
 9. Vectrix

  Fabia III

  U mě na PC to vypadá, že všechny výbavové verze mají zatmavené blinkry. Takže buď změnili světla nebo je to prostě chyba. Na obrázku výbava Trumf.
 10. Vectrix

  Swing

  Jenom takový malý poznatek. Včera jsem protáhnul svoji Fabku do Jižního Tyrolska. Měl jsem se svým Swingem spárovaný svůj Windows Phone telefon s Cortanou (windowsácká obdoba SIRI), který jsem používal pro navigaci. Jaké bylo moje překvapení, když mi přišla SMS a Cortana se mnou začala přes BT komunikovat (jako hovor), jestli chci SMS přečíst. Stačí pak říct, že chci textovku přečíst a telefon mi ji přečte a zvuk jde opět přes rádio, takže tomu člověk rozumí. Chápu, že pro textovky v češtině to je nepodstatné a nepoužitelné, ale já komunikuju v drtivé většině případů v AJ, proto je to pro mě super vychytávka, že mi je textovka přečtena. Považuju to za lepší než mít text SMS na obrazovce infotaimentu, protože takhle opravdu nemusím odvract zrak od vozovky a vím, kdo co po mě chce. Kdybych si platil datový tarif, tak by to mělo umět i odpovídat, takže bych nadiktoval odpověď a odeslal. Taky lze nastavit, že navigace v telefonu využívá BT pro hlasové navigování. Má to jen jednu vadu na kráse a to tu, že se telefon spojuje s rádiem opět jako hovor, tedy přeruší se přehrávání. Osobně bych upřednostnil jenom ztišení audia, protože ve městech to mluví občas docela často a pak je to takové, no, moc chaotické. Ale po skončení navigace se přehrává dále. Máte podobné zkušenosti se SIRI a Google Now?
 11. Vectrix

  spotřeba paliva 1.2 TSI 66-81kw

  Ten teoretický dojezd, který uvadíš, je opravdu hodně orientační a rozhodně bych ho nepočítal jako součet ujeté vzdálenosti od načerpání a dojezdu udávaného PP, ikdyž to k tomu svádí. Dle mého pozorování se totiž dojezd počítá ze spotřeby od startu, takže pokud jsi jel předchozí cestu třeba "z kopce dolů" se spotřebou od startu řekněme pod 4 l/100 km, tak PP spočítá na kolik km ti asi vystačí palivo při této spotřebě (a přibudou ti, jak já tomu říkám, virtuální litry paliva v nádrži). Proto je podle mne dojezd relevantní pouze pokud jedeš dlouhou vzdálenost, protože se zvětšující se ujetou vzdáleností je průměrná spotřeba spočítána přesněji a tedy i odhad dojezdu mnohem realističtější. Teda aspoň taková je moje úvaha a pozorování. Můj odhad dojezdu na jednu nádrž při klidném stylu jízdy po dálnici (120 - 130 km/h, spotřeba kolem 5,5 - 6 l/100 km) bude něco kolem 780 km. To by byl takový můj první nástřel, bez většího rozmýšlení a braní v úvahu nějakých specifických parametrů. Ale nerad bych tu začínal off-topic, kdyžtak o tom můžem podiskutovat třeba v mojem vlákně :-).
 12. Vectrix

  spotřeba paliva 1.2 TSI 66-81kw

  Po přezutí na letní mi taky spotřeba trochu klesla. Jezdím převážně trasy kolem 25 km tj. celkem 50 km tam a zpátky. 25% města s max. rychlostí 40 km/h, zbytek dálnice s max. povolenou rychlostí 100 km/h, místy 80 km/h. Jedna cesta je s výjezdem do kopce, ale zpátky je to z kopce, takže terén se prakticky vynuluje. Nyní mi tedy na PP svítí dlouhodobá spotřeba 5,5 l/100 km. Spokojenost :-).
 13. Vectrix

  ŠKODA Surround

  Nevím, jak to bude podle nového ceníku, ale v tom starém jsem kupoval Surround v rámci balíčku Style Plus, pokud se nepletu, standard to nebyl. V "základu" byl jenom Swing + 4 repro. Jinak ano, Surround funguje jenom při přehrávání médií z USB, SD, případně přes BT, máš-li Swing s BT, což výrazně doporučuju. Je to návyková záležitost :-).
 14. Vectrix

  Příslušenství k vozu

  Taky jsem ti to vyplnil.
 15. Vectrix

  spotřeba paliva 1.2 TSI 66-81kw

  Přihodím moji spotřebu Ostrava - Innsbruck (přes Mikulov, St. Pölten, Salzburg) :-). Téměř vše po dálnici. Motor 1.2 TSI 66 kW.
×