Vectrix

Uživatel
 • Počet příspěvků

  91
 • Registrace

 • Poslední návštěva

Popularita

58 Výborná

O uživateli Vectrix

 • Hodnost
  Uživatel

Návštěvy profilu

270 zobrazení profilu
 1. 9 726 km k 31. 12. 2017. Koupeno 16. 3. 2017
 2. Tak já taky updatnu svoji spotřebu. Momentálně dlouhodobá spotřeba od posledního promazání někdy v 5 000 km (nyní cca 7 700 km) je 4.9 l/100km. Jezdím tak 50% dálnice (v IG-L 100 km/h, mimo 120 km/h) a 50% okresky. Nejčastěji jezdím do hor s převýšením cca 1000 m na cca 100 km trasy. Teď, co jsou teploty už pod nulou (dnes konkrétně -5 °C dole) jezdím "do kopce" za 6 a z kopce za necelých 5. Průměrná spotřeba podle PP na cestu tam a zpět teď v zimě 5.4 l/100 km. Za mě naprostá spokojenost :-). Čeká mě teď přes 700 km domů (celou dobu asi povalím po dálnici, s výjimkou toho úseku od cca Vídně po cca Brno), tak uvidím. Posledně jsem to jel za 5.7, tak jsem zvědavý, jak to bude v zimě.
 3. Zrovna dneska jsem zabrouzdal na stránky ČT24 a byla tam tato zpráva: http://www.ceskatelevize.cz/ct24/regiony/2264641-policie-dopadla-zlodeje-desitek-octavii-skoda-presahla-dva-miliony-korun Zpráva je z 6. 10. Tak třeba už ji našli. A pokud ne, tak držím palce, aby se našla a tamto, co ji ukradlo, aby šlo na dost dlouho pryč z normální společnosti.
 4. U mě na PC to vypadá, že všechny výbavové verze mají zatmavené blinkry. Takže buď změnili světla nebo je to prostě chyba. Na obrázku výbava Trumf.
 5. Jenom takový malý poznatek. Včera jsem protáhnul svoji Fabku do Jižního Tyrolska. Měl jsem se svým Swingem spárovaný svůj Windows Phone telefon s Cortanou (windowsácká obdoba SIRI), který jsem používal pro navigaci. Jaké bylo moje překvapení, když mi přišla SMS a Cortana se mnou začala přes BT komunikovat (jako hovor), jestli chci SMS přečíst. Stačí pak říct, že chci textovku přečíst a telefon mi ji přečte a zvuk jde opět přes rádio, takže tomu člověk rozumí. Chápu, že pro textovky v češtině to je nepodstatné a nepoužitelné, ale já komunikuju v drtivé většině případů v AJ, proto je to pro mě super vychytávka, že mi je textovka přečtena. Považuju to za lepší než mít text SMS na obrazovce infotaimentu, protože takhle opravdu nemusím odvract zrak od vozovky a vím, kdo co po mě chce. Kdybych si platil datový tarif, tak by to mělo umět i odpovídat, takže bych nadiktoval odpověď a odeslal. Taky lze nastavit, že navigace v telefonu využívá BT pro hlasové navigování. Má to jen jednu vadu na kráse a to tu, že se telefon spojuje s rádiem opět jako hovor, tedy přeruší se přehrávání. Osobně bych upřednostnil jenom ztišení audia, protože ve městech to mluví občas docela často a pak je to takové, no, moc chaotické. Ale po skončení navigace se přehrává dále. Máte podobné zkušenosti se SIRI a Google Now?
 6. Ten teoretický dojezd, který uvadíš, je opravdu hodně orientační a rozhodně bych ho nepočítal jako součet ujeté vzdálenosti od načerpání a dojezdu udávaného PP, ikdyž to k tomu svádí. Dle mého pozorování se totiž dojezd počítá ze spotřeby od startu, takže pokud jsi jel předchozí cestu třeba "z kopce dolů" se spotřebou od startu řekněme pod 4 l/100 km, tak PP spočítá na kolik km ti asi vystačí palivo při této spotřebě (a přibudou ti, jak já tomu říkám, virtuální litry paliva v nádrži). Proto je podle mne dojezd relevantní pouze pokud jedeš dlouhou vzdálenost, protože se zvětšující se ujetou vzdáleností je průměrná spotřeba spočítána přesněji a tedy i odhad dojezdu mnohem realističtější. Teda aspoň taková je moje úvaha a pozorování. Můj odhad dojezdu na jednu nádrž při klidném stylu jízdy po dálnici (120 - 130 km/h, spotřeba kolem 5,5 - 6 l/100 km) bude něco kolem 780 km. To by byl takový můj první nástřel, bez většího rozmýšlení a braní v úvahu nějakých specifických parametrů. Ale nerad bych tu začínal off-topic, kdyžtak o tom můžem podiskutovat třeba v mojem vlákně :-).
 7. Po přezutí na letní mi taky spotřeba trochu klesla. Jezdím převážně trasy kolem 25 km tj. celkem 50 km tam a zpátky. 25% města s max. rychlostí 40 km/h, zbytek dálnice s max. povolenou rychlostí 100 km/h, místy 80 km/h. Jedna cesta je s výjezdem do kopce, ale zpátky je to z kopce, takže terén se prakticky vynuluje. Nyní mi tedy na PP svítí dlouhodobá spotřeba 5,5 l/100 km. Spokojenost :-).
 8. Nevím, jak to bude podle nového ceníku, ale v tom starém jsem kupoval Surround v rámci balíčku Style Plus, pokud se nepletu, standard to nebyl. V "základu" byl jenom Swing + 4 repro. Jinak ano, Surround funguje jenom při přehrávání médií z USB, SD, případně přes BT, máš-li Swing s BT, což výrazně doporučuju. Je to návyková záležitost :-).
 9. Taky jsem ti to vyplnil.
 10. Přihodím moji spotřebu Ostrava - Innsbruck (přes Mikulov, St. Pölten, Salzburg) :-). Téměř vše po dálnici. Motor 1.2 TSI 66 kW.
 11. osobne: Muzete tedy vysvetlit toto? Skoda Citigo, Rok prvni registrace 2012, VIN: TMBZZZAAZDD616388 Na 11. pozici jednoznacne pismeno D. Zdroj: http://bit.ly/2k0jZxe Citigo z roku 2016; VIN: TMBZZZAAZHD603959 Oped pismeno D na 11. pozici. Zdroj: http://bit.ly/2jHQY8T Tak bud mate spatne informace a nebo Skoda opravdu dovazi Citigo odjinud nez z Bratislavy. Ja se omlouvam za off-topic, ale rad bych aby se toto vyjasnilo.
 12. Ja se omlouvam, ze pokracuju v off-topicu, ale nedalo mi to a prohlidl jsem nekolik Fabii na Skoda Plus a vsechna mela Z na 11. pozici VINu, tedy nejspis vsechny fabie se dovazi z Ukrajiny. A nebo, a to je podle me pravdepodobnejsi, ten dekoder nefunguje spravne, nebot napr. CITIGO se k nam podle nej dovazi z Kazachstanu. Ale nevim, treba je to pravda. Ma nekdo nejake informace odkud bere ten VIN dekoder data? Ale to je uplne jina diskuze.
 13. Zdravim. Ja jsem Fabii Combi objednaval v poslednim tydnu roku 2016 a prodejce mi cca pred tydnem poslal email, ze vyroba je naplanovana na 9. KT. Vypada to teda na tech 10 tydnu.