Jump to content

Vojta Jetel

Uživatel
 • Content Count

  31
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by Vojta Jetel

 1. Vojta Jetel

  Silentbloky přední nápravy, vůle nápravy

  Hmmm, přesně tak. Je to focené na heveru.
 2. Vojta Jetel

  Silentbloky přední nápravy, vůle nápravy

  Aha, to by mohla být teoreticky "pozitivní" zpráva. Viděl jsem tady na foru fotky kde byly středy vychýlené, toto mě nenapadlo.
 3. Vojta Jetel

  Silentbloky přední nápravy, vůle nápravy

  Zdravím přítomné 🙂 Mám prosbu. Dnes jsem se pokoušel zkontrolovat silentbloky uložení ramene a nejsem z toho moc moudrý.
 4. Aha, dobře. Díky za tip.
 5. Děkuju, toto jsem viděl. Jenom tam jsou staré ročníky 2000 a 2001. Nevím zda to u novějších modelů (2007) bylo stejné?
 6. Hezký večer, prosím prosím neuměl by jsi i schéma na Fabia I 1,4 16V 59kw r.v. 2007 motor BUD ? Předem případně díky :-)
 7. Vojta Jetel

  El. schéma

  mohu ještě jednou poprosit o el. schéma na moji F1 z ElsaWin ? Díky.
 8. Vojta Jetel

  El. schéma

  Prosím o radu. Máme doma 2xF1 (1,2/47kw r.v. 2006 a 1,4/59kw r.v. 2007) Jaká elektro schémata pro tyto F1 platí? V dílenské příručce co mám jsou schémata pro modely od roku 2003 pouze. Předpokládám že jsou asi novější? Předem díky za radu a případně odkaz na nová schémata
 9. Zdravím přítomné. Chci se zeptat kde hledat závadu, viděl jsem podobné téma na F II, jenom s tím rozdílem že já přes kabely nenastartuji. Při otočením klíčku slyším jenom cvaknutí a nic. Dříve se mi párkrát stalo že po druhém otočení klíčku motor naskočil, včera večer bohužel už zřejmě total stop. Předpokládám že po výměně startéru bude vše dobré? Kde případně jinde hledat chybu? Předem díky za rady.
 10. Vojta Jetel

  Startér jen cvakne, baterie nabitá,přes kabely nenastartuje

  Zdravím a ozívám se s pokračováním na toto téma. V létě jsem startér vyměnil a bylo po problému. Až do teď. Stalo se mi to samé, jenom s tím rozdílem, že tentokrát startér ani necvakal. Startér jsem vyndal, otestoval přes autobaterii a startér funguje. Namontoval jsem zpátky a startuje. Ale bohužel se mi stává to že se mi vybíjí autobaterie. Večer nabiju, na baterii naměřím 12,9V a druhý den má baterie 12.4V. Když měřím odběr v klidu, pří přípojení, respektivě propojení přes měřák, mi skočí odběr cca 0.5A a postupně klesne na nulu. Chtěl bych se pokusit dohledat co mi baterii vybíjí. Mohu poprosit někoho z přítomných, zda by mi dokázal poslat el. schéma na motor Fabia I 1,4 16V 59kw r.v. 2007 motor BUD ? Případně tipu kde hledat se nebráním :-) Předem díky.
 11. Vojta Jetel

  Spínač světel s mlhovkami

  Právě když jsem pročítal toto téma tak jestli to dobře chápu, tak rozdíl je jenom v konektoru regulace jasu přístrojovky a náklonu světel. To já bych si ponechal původní a prohodil jen ten hlavní spínač. Jenom se nemůžu dopátrat, aby ovládal oboje mlhovky. Přeci není jen jeden přepínač s kompletníma mlhovkama.
 12. Vojta Jetel

  Vypínač světel

  Zdravím. Zeptám se řeším vadný spínač světel na HAŤAPCE 47kW, r.v. 2007 a původní s označením 6Y1941531N vražednou cenu. Bylo by možné použít spínač z řady před fcl a použít jenom samotný otočný spínač do původního rámečku. Jenom aby měl ovládání předních i zadních mlhovek. Předem díky za info.
 13. Vojta Jetel

  Spínač světel s mlhovkami

  Opravdu by se nikdo nenašel, kdo by věděl? Beru i variantu vyndat samotný otočný přepínač z nějakého celku a vložit ho na původní místo. Jenom aby měl spínání pro přední i zadní mlhovky a byl konektor po fc.. Asi cca před rokem jsem ho měl už rozebraný a čistil jsem kontakty, ale pak je najustovat zpět. To byl porod. Takže prosím prosím.
 14. Vojta Jetel

  Spínač světel s mlhovkami

  Zdravím všechny přítomné. Prosím o radu. Máme v HTP 47kw r.v.2007 spínač světel 6Y1 941 531 N 11N - K2586B. Mohu ho nahradit 6Y1 941 531 D JDY, 6Y1 941 531 A JDY, 6Y1 941 531 H JDY. Nevidím mezi nimi rozdíl , mimo ten nejpodstatnější a to je cenový. Vše je na světla, přední zadní mlhovky, jas palubovky a náklon světel. Přesto podle prodejce jen ten první je ten správný. Poradí někdo prosím?
 15. Vojta Jetel

  Teče servo

  Zdravím přítomné. tak mám stejný problém. Dnes jsem zjistil příčinu kapek pod autem. Taky mastná hadice Je to tato hadice Chci poprosit o radu, zkušenost, jakým způsobem je hadice zakončena? Je to šroubovaný spoj? Je možné zvládnout výměnu doma?
 16. Vojta Jetel

  Startér jen cvakne, baterie nabitá,přes kabely nenastartuje

  Tak dílo se podařilo, starter je venku. Golu mám, troufám si říci že dobře vybavenou. Bál jsem se jenom abych šrouby nestrhnul. Nakonec pomohl uvolňovač Wurth a vše se podařilo.
 17. Vojta Jetel

  Startér jen cvakne, baterie nabitá,přes kabely nenastartuje

  Náhodou nemáte někdo zkušenost s demontáží startéru? Ty dva šrouby co drží startér k bloku motoru, mají směr povolování doleva? Nebo mají obrácený závit? Nemohu to vubec povolit. Přístup na ...... . Vždycky si vzpomenu na video Lakatoš - zetor. Past vedle pasti
 18. Vojta Jetel

  Startér jen cvakne, baterie nabitá,přes kabely nenastartuje

  Hold budu muset rozšířit příruční výbavu vozidla :-)
 19. Vojta Jetel

  Startér jen cvakne, baterie nabitá,přes kabely nenastartuje

  Asi jsem taky pro "trvalejší" opravu. Našel jsem stránku kde je to docela přehledně popsané, kde jsou i ty špatné kontakty popsané jako častá závada. http://www.autoprofil.cz/userdata/articles/7620/ads_autoexpert_serial_autoeletrika_3_.pdf Opravu poklepem bych ocenil včera, kdy jsem zůstal stát v půl desáté večer na parkovišti u Tesca
 20. Vojta Jetel

  Vynulování (reset) servisního intervalu.

  Mohu potvrdit, po dvou dnech googlení a marných pokusů s VAG + KKL kabelem INSP a olej interval smazán tímto způsobem. Jupíí jupíí, na světě je krásně. Jenom zatím při stisknutí tlačítka se mi zobrazuje nulový údaj o počtu kilometrů do příští výměny oleje, ale to jsem tady četl že se údaj aktualizuje po určitém počtu odjetých kilometrů. Takže za mě super. Díky za radu.
 21. Vojta Jetel

  VAG-COM/VCDS- kabely, sw, atd.

  Dobře. Díky za rady.
 22. Vojta Jetel

  VAG-COM/VCDS- kabely, sw, atd.

  Takže ono to opravdu jde? A verze kabelu versus verze VAG COMU je jedno? Nebo fungují jenom určité verze spolu?
 23. Vojta Jetel

  VAG-COM/VCDS- kabely, sw, atd.

  Takže běžný kabel z aukra nebo https://www.alza.cz/hobby/mobilly-usb-vag-obd-ii-kabel-d4633878.htm?o=1 bude stačit? Dostal jsem se na tuto diskuzi oklikou. Budu měnit brzdové třmeny a když jsem se zaobíral odvzdušněním po výměně, kvůli ABS, tak jsem se dočetl že je možné odvdušnění provést pomocí diagnostiky - testem aktivních prvků,ABS. Nevím bohužel zda je to možné u F1 r.v.2007, případně jestli stačí kabel KKL. Předem díky za radu.
 24. Vojta Jetel

  VAG-COM/VCDS- kabely, sw, atd.

  Zdravím všechny přítomné. Chápu to dobře, že tedy i na F1 stačí taky kabel KKL?
 25. Vojta Jetel

  Spínač zpátečky

  Zdravím všechny přítomné. Mám asi hloupý dotaz, při výměně spínače zpátečky vyteče mi olej po vyšroubování spínače? Kudy případně doplnit? Fabia 1,2 47kw motor BME. Předem díky za radu.
×