Jump to content

Swordfish76

Uživatel
 • Content Count

  64
 • Joined

 • Last visited

Seller statistics

 • 0
 • 0
 • 0

Community Reputation

16 Good

About Swordfish76

 • Rank
  Uživatel

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Swordfish76

  Jaké disky

  To bych si dovolil nesouhlasit. Designeři ve škodovce sice něco zamýšleli, ale těžko dvěma/třemi designy kol uspokojí statisíce zákazníků se zcela individuálními požadavky a vkusem. Jinak opravdu nevidím důvod dávat cca. 10 tisíc navíc za něco, co se mi ani nelíbí. Jinak ta moje kola mají 8SD atest, takže jsou legální a splňují minimálně základní požadavky. Jestli jsou opravdu kvalitní se pozná v blízké budoucnosti. Alespoň udělám zkušenost - pokud bude špatná, tak přístě půjdu raději najistotu do značkových kol od výrobce.
 2. Swordfish76

  Jaké disky

  Tak dnes článek na iDěsu o kvalitě neoriginálních kol, viz. Test litých kol na Octavii Sice je to zejména PR od ŠA, aby lidi kupovaji jejich předražený originály, ale nějaký základ pravdy tam určitě taky je. Bohužel nejmenovali jednotlivé výrobce, ale jedny z těch testovaných kol se až moc podobají těm, které mám na Karoqu já. A mám je od HRS, což je taiwanský výrobce. Zatím problém nebyl, ale budu obezřetný a ještě si od prodejce vyžádám doklad o homologaci a typový list, byť mám za to, že jsem to před koupí kontroloval.
 3. Swordfish76

  Svolávací a servisní akce

  Nechtěl jsem je prásknout, ale byl to Nevecom Kladno 🤐🙂
 4. Swordfish76

  Svolávací a servisní akce

  Mně přišel dopis, že svolávačka 72I3 (zadní opěrka hlavy) se týká mého auta. Psali tam, že kontrola je na cca. 30 minut. Stavil jsem se v servisu a tam mi řekli, že mám přistavit auto jeden den ráno a vyzvednout si ho druhý den odpoledne, tedy 2 dny bez auta. 😲 Zeptal jsem se, zdali mi dají náhradní auto, jelikož to není moje chyba a nemůžu být dva dny bez auta. To zamítli, že to Škoda nepodporuje. Tak jsem jim slušně, ale velmi důrazně řekl, co si o tom myslím - tedy že jako zákazníka mě to nezajímá, problém je na straně škodovky a nevidím důvod proč bych měl platit za cizí chyby. Dost jsem zkritizoval tento "vyčůraný" přístup a prohodil něco o tom, že takhle by se lídr trhu chovat neměl, pokud chce lídrem i nadále zůstat, že lidi si nechají líbit dost, ale zase ne úplně všechno. Mluvil jsem přímo s vedoucím servisu. Ten nakonec sice ne úplně nadšeně, ale přesto ve vší slušnosti navrhnul, že se na to podívá osobně ihned. Za 10 minut bylo zkontrolováno, vše je v pořádku, dostal jsem papír a mohl frčet domů. Takže stačí se nebát a slušně, ale asertivně si vyjednat co je třeba a nenechat si sr.t na hlavu.
 5. Swordfish76

  ACC neudrží vyšší rychlost

  Myslím, že to bude opravdu EuroEcoFriendly fičura. Auto pochopí, že chceš zrychlit na 140km/h, ale neví, že to chceš co nejdřív. A převodovka je nastavená kvůli spotřebě/emisím tak, že se to snaží vyhrábnout na tu 7ku bez podřazení. Ještě skoukni návod jestli tam něco o tom není.
 6. Swordfish76

  Zimní pneumatiky

  Já jsem koupil Dunlopy Winter Sport 5 v 16" rozměru a s indexem 95H (v zimě 240 km/h fakt jezdit nebudu) a maximální spokojenost. Na předchozím autě jsem měl Polaris 3 a ty hrozně klouzaly, hlavně na mokru. Le je pravda, že jsem na nich všude vyjel i v Alpách. Jak jsou na tom Polaris 5 nevím, ale zázračné zlepšení bych nečekal. Takže jsem radši trochu připlatil. Jestli chceš levnější, ale dobré pneu, tak celkem dobře v testech vychází Hankook Winter i*cept rs2 w452. Koupil jsem je letos manželce na její auto (Mazda 2) a říkala, že citelný rozdíl proti původním starým Sava Eskimo. Ty Savy hodně klouzaly na mokru, i v mírné zatáčce. Vzorek měly dobrý, ale už byly staré, takže možná ztvrdly.
 7. Swordfish76

  Jaké disky

  V TP je rozměr 7,0Jx17 ET45, pneu budou podle předpisu, tedy 215/55 R17 94V. Auto je leasingovky, TP je uložený u nich. Leasing mám na tři roky, takže na STK s tím nepojedu. A otravovat se se zápisem do TP kvůli 5mm rozdílu v ET nehodlám. Policie mě kvůli tomu stavět nebude, a nikdo jiný důvod nemá. A to, že auto bude mít o 5mm širší rozchod je jen ku prospěchu jízdním vlastnostem. Ty kola nebudou koukat ven z podběhů, ani jinak vadit. A nemám potřebu platit 6 tisíc navíc za originál 17" Ratikony nebo Tritony, které se mi ani nelíbí. A co se týká pojišťovny, ta by rychle utřela, pokud by neprokázala zcela jasnou příčinnou souvislost mezi zvětšeným rozchodem kol (tedy větší stabilitou) a proběhnuvší nehodou.
 8. Swordfish76

  Jaké disky

  Já jsem si objednal na léto tyhle kola v 17" rozměru. HRS SK516 . Měl bych je správně mít s ET45, ale k dispozici jsou jen s ET40. Na STK s tím nepojedu a jinak to nikdo stejně kontrolovat nebude, takže v tom nevidím problém. Holt budou kola na každé straně 0,5cm blíže okraji podběhu. Vzhledem k tomu kolik místa Karoq v podběhu má to ničemu nevadí. Vypadají podobně jako ty origo Cratery, ale jsou za půlku. A 17" rozměr mi přijde optimální z hlediska komfortu a ceny. Ještě na ně objednám letní Contíky a bude vystaráno.
 9. Swordfish76

  Vady a stále v servisu

  Někde jsem četl neofiko vyjádření kluka ze servisu a ten se o Karoqu moc dobře nevyjadřoval co se kvality týká. Nejvíce prý se opravje problém s otvíráním kapoty (vypadává lanko), vrzající plasty, dále problémy s DSG a turby a pak různě elektronika. Dokonce jako kvalitnější auto doporučoval Seat Ateca/Arona. Já naštěstí zatím žádné problémy neregistruju a doufám, že to tak i zůstane.
 10. Swordfish76

  sedačky

  Jak píše BirK, u standardních sedadel je plato, u Varioflexu roletka. A vyměnit to nejspíš nepůjde, protože každá ta sedadla jsou jinak vysoká a proto zakrytí kufru je uchyceno jinak a jinde. To je taky důvod, proč má verze se standardními sedadly kufr 528l v základu, kdežto s Varioflexem jen 479l (se sedadly úplně vzadu). A vyměnit to nepůjde, muse l by se měnit i vnitřní panel zadních dveří, aby bylo roletku kam zafixovat. Koukni tady na to video od času 0:45, kde to je krásně vidět. A později v tom videu je u vysvětlení rozdílu velikosti kufru + plato vs. roletka. Jinak to plato je naprosto v pohodě. Naopak, v předchozím autě jsem měl roletku a ta mě nestále sr.la, vypadávala, nechtěla se zatahovat atd, takže plato mi naprosto vyhovuje.
 11. Swordfish76

  Zimní pneumatiky

  Já jsem dal zimní Dunlopy (2500Kč/ks) na originál 16" Castor alu disky a na léto si pořídím 17" HRS grafitové disky asi s Continentálkama. Plecháče jsem nechtěl, reznou od soli a vypadají hnusně
 12. Swordfish76

  Příčné nosníky

  @Cvak - Minulý týden jsem si ty Menaba koupil, to jsi to sem nemohl hodit o pár dní dřív? Ale on po tom někdo hned skočí
 13. Swordfish76

  Opierky hlavy

  Podle návodu, str. 88, přední hlavové opěrky lze výškově seřídit u standardních sedadel, ale nepíše se, že by šly vyndat. Vyndat jdou jen zadní. Je to zřejmě bezpečnostní opatření, aby nějakej pitomec nechtěl jezdit bez toho. S instalací potahů se nepočítá.
 14. Swordfish76

  Vaše spotřeba

  Souhlasím, že platit předražený rádoby prémiový benzín je vyhazování peněz z okna resp. dávání pumpařům za nic. I podle v minulosti provedených testů byl jejich efekt minimální, snad kromě Vervy 100 od Benziny. Já osobně preferuji standardní BA95 koupený převážně na stejné pumpě a ze stejného stojanu a do toho přidávám VIF aditivum. Pro přímovstřikový motor jezdící často krátkétrasy po městě je to moje vyzkoušená receptura. U předchozího auta jsem i díky tomu neměl s karbonováním nikdy sebemenší problém.
 15. Swordfish76

  Vaše spotřeba

  Souhlas, že nejvíc záleží kde se jezdí. Teď jsem byl s Karoqem v Německu, průměrnou spotřebu jsem měl 9,2l, přičemž po Německu jsem jel kolem 165 km/h tempomat a spotřeba byla 10-11l. Z vlastní zkušenosti vím, že s předchozím autem (1.6 GDi/99 kW) jsem jezdil v průměru kolem 7,5l a to hlavně díky velkému podílu krátkých jízd po městě. Když se s tím jelo na dovolenou do Alp nebo do Itálie, tak jsem jel v pohodě za 6,5 i s rakví na střeše, nebo někde po okreská rychlostí 90-100 km/h, tak to jelo za 6,2. Teď o víkendu se chystám na cestu s kombinací město, dálnice a okresky, tak jsem zvědavý za kolik to bude.
×