Přejít na obsah
 • Vytvořit účet

Swordfish76

Uživatel
 • Počet příspěvků

  36
 • Registrace

 • Poslední návštěva

Statistiky prodejce

 • 0
 • 0
 • 0

Popularita

3 Neutrální

O uživateli Swordfish76

 • Hodnost
  Nováček

Návštěvy profilu

Návštěvy profilu jsou zakázány a nejsou zobrazeny ostatním uživatelům.

 1. Swordfish76

  LED žárovky do zadních světel

  Karoq má z výroby nad RZ klasické žárovky nebo už ten LED modul?
 2. Swordfish76

  LED žárovky do zadních světel

  Hm, tak na to osvětlení RZ se dodává celý ten modul světla už se zabudovanými diodami. Na škodovky stojí cca. 159 Kč/ks.
 3. Swordfish76

  LED žárovky do zadních světel

  Problém je, že ani ta Philips LED není homologovaná (je jedno, že sada Philips stojí $40, a čínská stojí $8). Doteď jsem nenarazil na žádnou LED do auta, která by tu homologaci měla. Jen mě napadá - co mají škodovky za žárovky v DLR (Rapid) nebo větší modely v osvětlení RZ, když to svítí bíle? A přesně jak píše @BirK - do domácnosti už nic jiného než LED nekoupíš, ale do aut naopak koupíš vše jen ne LED? To je prostě na palici. Přitom je evidentní, že technicky to v pohodě vyrobit lze, ale z mě neznámého důvodu to dodnes není homologované.
 4. Zdar, uvažujete někdo nad výměnou originálních žárovek v zadních světlech (couvací + blinkr) za LED? Na UK Škoda fóru to už pár lidí realizovalo a nevypadá to špatně. Jediný problém je, že LED žárovky nejsou homologované pro provoz v EU, tudíž jsou nelegální. Buď se dají koupit dražší od Philips (philips x-treme ultinon led w16w, mají je i u nás) nebo levnější čínská verze (např. AliExpress nabízí Vanssi 2 x 921 T15 W16W) . Ty čínské jsou jak bílé tak oranžové, a jsou CAN bus error free, tedy alespoň v Karoqu.
 5. Swordfish76

  Karoq dodací lhůta

  Zodpovědnost nesou zejména šulíni v Bruselu, že schválili ekoteroristický paskvil s extrémně krátkou dobou pro implementaci bez toho, aby si udělali analýzu dopadů. Prostě my rozhodneme od stolu a vy si nějak poraďte. Svoji část zodpovědnosti nesou samozřejmě i výrobci. Nebýt aféry dieselgate, tak veřím, že by tak razantní tlak na náběh těch norem nebyl. Svým způsobem si to automobilky v čele s VW group udělaly samy a teď za to budou pykat. Kromě jiného taky dost podcenily to, že to EU parlament schválí, nebo alespoň jim dá víc času. Proto se na to většina z nich vybodla a mysleli si, že na vše bude hafo času. Nejhorší na tom je, že v konečném důsledku to odskáče zákazník a z dlohodobého hlediska i ekonomika. Pro mě naštěstí doba čekání končí, za 12 dní si jdu pro auto. Těch 9 měsíců bylo nekonečných, a ty poslední dva nejvíc. Přeju i ostatním, ať to čekání trvá co nejkratší dobu.
 6. Swordfish76

  Příčné nosníky

  Ty WingBar Edge jsou pěkné, ale celkem nízké. Chce si to vyzkoušet namontované s držákem lyží a lyžemi, jestli pak to vysoké vázání nebude bouchat do střechy. Jinak se dají samozřejmě sehnat levnější kousky např. od Hakr, Neumann a nebo ty z Lidlu od Menabo. Ale tam bývá problém s korozí (většinou je to pogumovaná ocel) a s hlučností.
 7. Swordfish76

  Sněhové řetězy - Karoq

  @Domis - zrovna včera jsem koukal po nových řetězech a trochu slušné vyjdou od 1500 výše (pomíjím levný šunt ala AutoKelly, Sheron apod. ). V testech dopadly dobře Pewag Brenta 9. Na Karoq s 16" koly je potřeba velikost XMB 75 a vyjdou na cca. 1900 Kč. Jinak na ten rozměr 225/50 R18 jdou třeba Pewag Servo RS77 a ty vyjdou na 3100 Kč. Podle mě normálně půjdou namontovat, jen se škodovka alibisticky zříká zodpovědnosti.
 8. Swordfish76

  Filtr pevných částic (GPF)

  Vše co se týká nově montovaných filtrů pevných částic pro benzínové přímovstřikové motory. Tady je na úvod velmi zajímavý článek s vysvětlením rozdílů mezi DPF a GPF. GPF - částicový filtr pro zážehové motory
 9. Swordfish76

  Příčné nosníky

  Tak si zkus vybrat tady Thule příčníky pro Karoq, mají Thule i za 2 800 Kč. Já pak půjdu zřemě do těch WingBars. Ty použiju i na na další auta, jen se dokoupí příslušné patky.
 10. Swordfish76

  Stěrače

  Nevím jak u škodovky, ale u Hyundaie jsem měl origo stěrače z výroby 2 roky. Pak jsem je vyměnil opět za originál přímo od dealera, ale ty už po půl roce dělaly šmouhy. Takže to asi nebude úplně stejný výrobek. Jinak na britském Škoda fóru si dost stěžují na kvalitu stěračů u Karoqa. Jaké zkušenosti mají místní uživatelé, co už Karoqem nějakou dobu jezdí?
 11. Swordfish76

  Stěrače

  A když ne originál, tak Bosch Aerotwin. Vlastní zkušenost
 12. Swordfish76

  Vaše spotřeba

  @Dzarin - pěkná práce Osobně zatím nemám moc zkušeností s benzínovými turbomotory (jezdím výhradně benzínové atmosféry), ale za měsíc začnu svoji zkušenost taky tvořit. Teď v srpnu jsem měl na dovče půjčenou Octavii 1,4 TSi G-Tec (ale bez plynu), a na to, že jsme jezdili dost v horách, na dálnici a pak v Athénách, tak spotřeba byla 6,1, což mě mile překvapilo. To mi dává naději, že s Karoqem a jeho spotřebou by to nemuselo být tak hrozné.
 13. Swordfish76

  Karoq dodací lhůta

  Jj, já objednal 1.5 TSi DGS Ambition Plus v polovině ledna a auto vyrobili v první polovině června. Že se čeká na motory je fakt, ale dodání nejvíc prodlužují příplatky jako digi štít, alcantara sedačky atd a teď hlavně nová homologace. Kdo nedostal auto do začátku července, ten se teď načeká v nejlepším do října.
 14. Swordfish76

  Zimní pneumatiky

  Jaký zimní pneu v 16" rozměru se chystáte pořídít? Vybírám mezi Dunlop SP Winter Sport 5, Michelin Alpin 5 a GoodYear UG1 Performace (všechny kolem 2500Kč/ks). Když jsem četl testy z loňska, tak velmi dobře dopadly i BF Goodrich a Kleber Krisalp, které jsou o něco levnější. V současnosti mám Barumky Polaris 3 a ty jsou strašné, hrozně kloužou na mokru.
 15. Swordfish76

  Karoq dodací lhůta

  No, bohužel máš naprostou pravdu
×