Jump to content

Znedlob

Uživatel
 • Posts

  288
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by Znedlob

 1. Týká se to jen analog budíků nebo i digital?
 2. Není to stejně jen odvětrávání?
 3. Je možné Ravenol či jiné oleje zde popsané, použít do všech 1.5 TSi? TO znamená například ve Scale, Karoqu, Kamiqu atd. Díky.
 4. Čau, nepoužívá někdo ve Scale klec pro psa, která tam dobře sedí? Díky za tipy.
 5. ferda25@yandex.ru Napiš mu.
 6. ferda25@yandex.ru Pro komunikaci. 

 7. 2020 Zelenou ikonu mám taky v grafice, kde jsou rozdělené rychlost a otáčky. V grafice, kde je všechno uprostřed je dole uprostřed line assist, stejně jako u ACC, ale bez auta (nemám acc). Ne, mě to překrývá dokonce tempomat. Na pravé straně.
 8. Co se týče motorů, mám zkušenosti se starší 1.0 tsi 81kw, poté s 85kw a ano, i s 1.5 110kw, ale také s 1.6tdi 85kw. Takže je mohu dobře porovnat. Samozřejmě mohl jsem narazit na horší kus, ale to je pak otázka rozdílnosti v kvalitě u Škodovky.
 9. Článek mi trochu smrdí. Vychvalují 1.0 tsi a 1.6 tdi, které nejen že duní jako prase, ale nafta má navíc problém se špatnými čerpadli, kdy se do okruhu uvolňují špony a pokud včas neklesne v railu tlak, aby to RJ nevyhodnotila jako chybu a rozsvítilo kuře, tak se špony dostanou až do vstřikovačů a papa. Mluvím z kamarádovo zkušenosti, který si koupil Scalu a měl jí měsíc. Škodovka na to má snad i TPI, takže to nebude jen ojedinělý problém. Navíc dají "ale" u 1.5 TSi, kde zmiňují variátor. V žádném ze servisů. kde jsem se ptal, tenhle problém zatím neřešili. Dále drahá výměna rozvodů. vyžadující AS. Opravdu to někdo považuje za mínus, když mají životnost přes 200k km? U 1.0 si to snad vyměním v garáži? To samé ostatní závady. 1.5 je složitější než 1.0, to je pravda, ale litr si snad taky někdo opraví před panelákem? :D Edit: jinak nastavovače vačkových hřídelí má i 1.0 TSi, takže stejný problém jako u 1.5ky. Stačí kouknout na doporučenou motorizaci a výbavu. Hádejte, která nejvíc frčí v operáku do firem a po roce se vrací zpět. No prodat se to nějak musí, tak to doporučíme lidem. Hlavně za 3 roky 320 tisíc km, to je do očí bijící. Koho chleba jíš, toho píseň zpívej.
 10. Ano byl. Ale nevím co se všechno měnilo, nechal jsem to raději udělat Ferdu, kterému chci ještě jednou poděkovat, byť zde na foru již není. Strávil se mnou skoro 3h, protože ve Škodovce jsou dezoláti a musí pořád něco "modernizovat". - Asistent dálkových světel - ok - Alarm mode - ok - Sport design budiky na virtual kokpitu - ok - Viditelná rychlost větráku na Auto - ok - Vypnutí DRL zatažením ruční brzdy - jde, ale nakonec jsme nenastavili - Adaptivní vedení v pruhu - ok, funguje dobře - Vypnutí pípání při zapnutém zapalování/nastartovaném motoru a otevření dveří - jen první možnost, druhá se dá potlačit na 5x pípnutí, ale rychlejší je tlačítko na volantu :D - zamknutí nastartovaného auta klíčkem - ok - sklopení zrcátka na straně spolujezdce při zpátečce - nelze, zrcátka nemají paměťové motorky jako třeba u O3
 11. Nemám. Ten line assist tam normálně je, akorát bez autíčka.
 12. Mně to funguje normálně jako předtím. Akorát používám na virtualu zobrazení, jak máš otáčky a rychlost v jednom. Tam line assist totiž ukazuje, na jaké straně zrovna zasahuje. Adaptive LA funguje v pohodě včetně tempomatu.
 13. Filtr sice ne, ale čidlo kvality vzduchu navíc tam je + záleží na jednotce climatronicu. V mém případě nemám ani jedno, takže i Ferda řekl, že to nejde aktivovat.
 14. 657941015A 657941016A Bazar - https://www.bazos.cz/search.php?hledat=657941015A&rubriky=www&hlokalita=&humkreis=25&cenaod=&cenado=&Submit=Hledat&kitx=ano Nové https://skoda-parts.cz/produkty/predni-full-led-svetlomety-scala/ za pár Ani v autokelly nestojí nový 20k.
 15. Na Ali se objevili znovu VCDS HEX V2 v evropských skladech. Konkrétně Spain a Poland. https://1url.cz/tritb https://1url.cz/writ9 https://1url.cz/iritP https://1url.cz/0ritc - zde je možnost na výběr ze dvou čipů. U jednoho se jedná taky o ARM, ale pokud dobře chápu, nejde upgradnout a je pouze v angličtině. Výhoda je nižší cena. Má o někdo otestovaný?
 16. To pískání dělá elektronika. Například když odemknu auto přes telefon, tak nějdřív začne vysokofrekvenční pískání a pak se odemkne.
 17. https://www.youtube.com/watch?v=scjbSfBLH2s Velmi zajimavý kousek. Bi-LED světla, amundsen, přední zadní senzory, virtual kokpit, jízdní mody a pozor! švihadla vzadu :D
 18. Nebo dát před zpátečkou jedničku a nemusíte čekat na nic. :)
 19. Nejdřív jedničku a pak zpátečku. Na záruku to nejde. Ty převodovky mají tak malé odpory, že trvá dlouho, než se hřídel sama zastaví. Stává se mi to i u 1.5TSi v O4, kde je ta převodovka trochu jiná, ale stejně jsem je občas počítal. Jednička a pak zpátečka to jistí.
 20. Co stojí ta schránka? Nebo je možné to namontovat i do té původní bez? Je zde příprava?
 21. Neboj, rafinerky hned zvednou marže zase 🤣
 22. Hlavně to nesmí být super keramika od Pikatecu. 😄 S tou mají problémy i profíci.
 23. @karas Já volím právě kombinaci folie a vosku. Případně vosk nahradím sealentem - cure, wetcoat atd. @HonzaWObecně kombinovat vosk a keramiku nedává smysl. Jak ekonomický, tak funkční. Pokud půjdeš do vosku, tak zvol podle tvých očekávání. Některé jsou dobré na lesk a hloubku, jiné mají lepší výdrž a nebo lépe kapičkují. Pak záleží jak moc s autem samozřejmě jezdíš a na podnebí. Také záleží na tom čím a jak auto myješ. Při jakékoliv ochraně je důležité používat PH neutrální šampon a nejezdit do kartáčů. Šampon lze zvolit i s přísadami, které danou ochranou vrstvu vyživují, ať je to vosk či keramika. Dnes už se lak nemusí nechávat "dozrát" jako dříve. Při lakování se používají jiné technologie a postupy. Po předání je na auto možné klidně ihned aplikovat ochranu.
 24. Nechat jízdou odlétnout těžší nečistoty a pak ostříknout. Měl by jít nastavit delší interval, než se pustí stěrače po ostřikovačích.
×
×
 • Create New...