Přejít na obsah
 • Vytvořit účet

pkey

Uživatel
 • Počet příspěvků

  10
 • Registrace

 • Poslední návštěva

Statistiky prodejce

 • 0
 • 0
 • 0

Popularita

0 Neutrální

O uživateli pkey

 • Hodnost
  Nováček

Návštěvy profilu

79 zobrazení profilu
 1. pkey

  Slabě topí

  Před Fabií jsem měl Mégana 1.4 TCe 97kW a v zimě to bylo to samé. Než se to ohřálo při -10, tak 20 km. Taky jsem si myslel, že to bude termostatem a dokonce jsem to nechal diagnostikovat. Vyhozené peníze. Prostě je to vlastnost přeplňovaných motorů.
 2. pkey

  Nabíječky baterií EFB/AGM

  Koupil jsem tu Lidlovku a protože jezdím poměrně málo a trasy kolem 30 km, výjimečně 80 km, tak už došlo k dobíjení. Když nabíječku připojím podle návodu, normálně naběhne a po navolení režimu pro EFB začne nabíhat napětí až na 14,4 V. Ukazatel nabíjení na displ. pulzuje a postupně přibývají čárky signalizující stav nabití. Když je baterka podle nabíječky plně nabitá, (4 čárky), přestane ukazatel pulzovat (nabíječka přešla do stavu udržování) začne zobrazované napětí klesat až na setrvalý stav 13 V. Moje otázka, je to tak správně, nebo je něco špatně.
 3. pkey

  Zimní pneumatiky

  Můj názor vychází ze zkušenosti s předchozími auty. U vozu s těžkým motorem (Getz 1.5 CRDi) se sjížděly pneu na přední nápravě podstatně víc a tak jsem je přirozeně prohazoval. Hlubší vzorek na přední nápravu. Další auto Mégan 1.4 Tce mělo kola v servisu, takže nevím jak s tím čarovali, ale měl jsem dojem, že i u tohoto auta byly na přední nápravě méně sjeté gumy. Samozřejmě náhon na přední. Rozdíl mezi Cont. a Nokian asi nebude podstatný, pokud jezdíš přiměřeně provozním podmínkám.
 4. pkey

  Dobíjení autobaterie - nabíječka, startovací zdroje apod.

  https://www.autobaterie-pema.cz/cs/technologie-agm-gel-efb.html Na tomto odkazu jsou popsány 3 druhy baterií a McMatej se mýlí s informací, že na VRLA stačí jakákoli nabíječka. Právě AGM a gelové baterie jsou VRLA. Dále jsem se na uvedeném odkazu dočetl, že EFB baterie nejsou vhodné pro systém rekuperace. Nevím jakou baterii kdo má, ale já mám z výroby EFB 59 Ah, takže se šetří na všem.
 5. pkey

  vrzání spojkového pedálu

  Tak jsem se včera dostal do AS s tím vrzajícím pedálem. Mám to do servisu 13 km a při současném počasí se auto moc neprohřeje. No a to vrzání je spojeno s teplotou. Když jedu 50 km trasu tak po těch 50 km to začne vrzat. Takže když jsem dorazil do servisu, pedál nevrzal a garanční technik mi řekl, že až to bude vrzat ať zavolám a přijedu. Prý, že to může dělat samotný pedál, nebo uložení (hřídelka), nebo také spojkový válec. Zkrátka byl se mnou hotov během 10 minut a ještě kategoricky zamítl promazání. Takže si budu muset vymyslet nějakou trasu, abych auto dostal do stavu vrzajícího pedálu a skončil u servisu. Jsem zvědav jaké bude konečné řešení.
 6. pkey

  vrzání spojkového pedálu

  Taky mám stejný problém se spojkovým pedálem a omylem jsem se vyplakal v Interieru Rapidu.
 7. pkey

  vrzání spojkového pedálu

  Asi je to nekonečný příběh. Mám Fábii Style 1.0 81kW model 2018, vyrobeno 9/2017, koupeno 15.6.2018. Už při jízdě domů a na přihlášení jsem slyšel vrzání spojkového pedálu a to při uvolňování. Při sešlápnutí nic. Takže jsem dnes volal do AS a objednali mě na začátek listopadu. Technik hned říkal, že asi budou muset vyměnit čep. Asi ta hřídelka o které se zmiňujete všichni se stejným problémem. Uvidíme.
 8. pkey

  Zimní pneumatiky

  Díky, je to tak, ještě mi to potvrdil syn, jeho kolega má stejnou verzi fabie.
 9. pkey

  Zimní pneumatiky

  Je to trochu mimo téma, ale nemohu nikde zjistit, jestli pro zimní plechové disky jsou jiné šrouby nežli na lité, na kterých mám letní. U Mégana byly rozdílné.
 10. pkey

  jak dlouho vydrží baterie v dálkovém ovladači

  V disketě Mégane III drží baterka i po 9 letech. Asi tenkrát byly poctivější baterky.
×