Jump to content

Karel Bůna

Uživatel
 • Content Count

  17
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by Karel Bůna

 1. Karel Bůna

  Kodiaq na kolech

  Je možné si tam pustit stejný test SUV jiných značek aut a pak člověk zjistí, že Kodiaq není zdaleka nejhorší :)
 2. Tak to se omlouvám za mystifikaci, ptal jsem se na to při koupi v listopadu 2018 a to mně řekli, že to možné není a nebude.
 3. Auto přes Škoda Connect odemknout ani zamknout možné není. Pouze je v aplikaci vidět stávající stav vč. třeba otevřených oken.
 4. Karel Bůna

  Vaše spotřeba

  Tak plynule navážu na svůj poslední příspěvek a pochlubím se dnešní jízdou. Z Neustiftu im Stubaital v Alpách do JIlemnice v Krkokonoších. Jízda na pohodu, tempomat trvale na 130 km/h. Edit: na konci dálnice, v Turnově, byl průměr 109 km/h. Těch posledních 35km po okreskách je strašných.
 5. Karel Bůna

  Eco

  Nechci z toho tady dělat flame, ale ani já nepsal o žádných problémech. Jen režim snow nepovažuji za ten nejvhodnější pro jízdu na sněhu :)) Ale možná jsem blázen, letos jsem nejčastěji využíval úprav setupu auta od místního kolegy Ferdy a všechny asistenty nejčastěji vypínal. Taková jízda po čerstvě zasněžené silnici serpentinami na Benecko, to si hned připadáte jako Kopecký :) Měl jsem i klukem natočený propagační film, jak je možné Kodiaqem jezdit bokem, bohužel při převodu do formátu vhodném pro Vimeo jsem ho místo uložení smazal. Tak zase příští zimu. Ale už končím, jsme hodně mimo téma vlákna.
 6. Karel Bůna

  Eco

  Lepší je používat pádlo, to vám taky zařadí.
 7. Karel Bůna

  Eco

  Zkoušel jste to? Já ano a opakovaně, je to k ničemu. Akorát to zpomaluje reakce auta. Teda pro manželku je to dost dobrý :)) Ani v režimu snow auto neplachtí.
 8. Karel Bůna

  Eco

  Nevím, odkud jste a jak často jezdíte po zasněžených silnicích, ale věřte mně, že vypínat plachtění přidáváním plynu či brzděním může být v některých situacích velmi problematické. Nakonec to jde vypínat i pádlem pod volantem, ale ani to není ideální.
 9. Karel Bůna

  Eco

  Jsem z Krkonoš a neumím si teda představit, že by mně auto plachtilo aniž bych to chtěl. Umíte si představit tu jízdu na ledovaté zasněžené vozovce, kdy se snažíte používat brzdy co nejméně? Mně to přijde jako něco naprosto šíleného.
 10. Karel Bůna

  Eco

  No takhle to určitě nefunguje. Pokud není v tažném zařízení něco zapojeného, auto má v režimu ECO jet bez sešlápnutého plynového pedálu na volnoběh (plachtit). Ale pouze v režimu ECO. Asi je možné i nějaké individuální nastavení, to zjištěné nemám. Ale že by auto samo od sebe začalo v normálním režimu jezdit na volnoběh, to považuji za vyloučené. Jinak já používám režim ECO téměř výhradně ve spojení s adaptivním tempomatem když nikam nepospíchám, dá s dosáhnout výrazně nižší spotřeba než při jízdě v normálním režimu (pod 7,5l/100 km)
 11. Karel Bůna

  Jaký motor do Kodiaqa

  Kdo jel v pátek 21.12.2018 kamkoliv napříč republikou, a nebylo to po dálnicích, tak ví, že ten průměr opravdu nízký není. Také jsem to psal na jiném místě, v září při cestě do Dalmácie jsem měl spotřebu při průměrné rychlosti přes 110km/h rovných 7,0 l/100km. Na přiložené fotce jsou ty průměry jinak, ale to proto, že posledních cca 50 km už není dálnice. Cesta zpátky pak byla celá, tj. 1048 km s průměrem 90km/h, spotřeba 7,4 l/100km. Klimatizaci samozřejmě používám :)) Edit: Oktávkou II. 1,9 PD (1. prodaná v ČR v roce 2004! :) ) jsem jel totéž dolů do Chorvatska za 3,7 s podobným průměrem. Ne z počítače, ale tankování od plna do plna. Kluk s ní teď jezdí a stále a za všech okolností je to pod 5 na 100km. Ale to už jsem úplně mimo téma, omlouvám se.
 12. Karel Bůna

  Jaký motor do Kodiaqa

  Já to nebral vyloženě jako zpochybňování, jen jsem chtěl ukázat, že to možné je. A už jsem psal na jiném místě, že pokud to je možné, režim Eco se zapojením tempomatu používám. A pokud je zase možné předjíždět, cvaknu si tam voličem režim S a vyrazím. A podle průměrné rychlosti je snad jasné, že se vyloženě necourám :) Pravdou ale je, že jezdím víceméně předpisově, po okreskách do 100 km/h podle GPS, dálnice do těch 130. A už jsem taky psal tady na fóru v jiném tématu, že jsem při zkoušce, co auto dokáže, měl při výjezdu na jeden 20 kilometrový kopec v Rakousku loni na jaře spotřebu hodně přes 20.
 13. Karel Bůna

  Jaký motor do Kodiaqa

  Tak jen na doložení mých tvrzení vložím záznam posledního většího ježdění po republice. Bylo to v pátek 21.12. a asi každý ví, jaký byl provoz a podmínky. A dálnice je tam jen mezi Hradcem Králové a Pardubicemi, jak tam tak i cestou zpátky. Teda asi bych měl spíš napsat "dálnice" :)
 14. Karel Bůna

  Jaký motor do Kodiaqa

  Mám 2.0 TSI 132 kW a po mnoha a mnoha letech ježdění s auty s dieselovými motory jsem rád, že jsem volil tuto variantu. Čekal jsem přesně to, co popisuješ a nejsem zklamaný. Spíš úplně naopak. Po více než roce mám najeto 30 tisíc km, jezdím podle nálady, motor si s automatem rozumí moc dobře a spotřebu mám kolem 8,5 l/100km. Někdy o něco méně, někdy zase více. A dynamikou jízdy je to opravdu jinde než dieselový motor. Stejně tak hlučností a příjemným přídavkem je pěkný zvuk výfuku od "skoro osmiválec" po formulové ječení ve vysokých otáčkách. :)
 15. Karel Bůna

  Vaše spotřeba

  Z dnešního výletu za kolegou ferdou25 z Krkonoš až k hranicím Šumavy. Hustý provoz, sníh, špatná viditelnost, na dálnici jízda v levém pruhu max 125 km/h.
 16. Karel Bůna

  Co vám na Kodiaqu vadí

  Omlouvám se předem, pokud budu něco opakovat, celé vlákno jsem nepřečetl. Na jiném místě fóra píši o svojí velké spokojenosti po roce zkušeností s Kodiaqem 2.0 TSI s tímto autem, přesto jsem si uvědomil, že jedna věc mně dost nevyhovuje. Totiž to, že proti mému předchozímu autu, Škodě OII, mají okna Kodiaqa výrazně nižší schopnost zachytit infračervené světlo a pocitově je v létě při jízdě při slunečním svitu mnohem větší teplo. Jakmile je teplo a svítí Slunce, vlastně mám klimatizaci na hodně nízkých teplotách abych měl pocit chladu. Tu jsem v Oktávce tak honit nemusel...
 17. Karel Bůna

  2.0 TSI 132kW

  Už i od května uplynula nějaká ta doba a tak sem přidám nějaké svoje zkušenosti s Kodiaqem 2.0 TSI. Objednával jsem ho v únoru 2017, převzal jsem ho po 9 měsících čekání 15.11.2017. Ve výbavě nechybí adapt. podvozek ani tempomat, mám tam třeba i nezávislé topení.. Za rok jsem najel téměř 27 tisíc kilometrů a jsem maximálně spokojený. Předtím jsem najel téměř 300 tisíc. na Škoda OII s 1.9 PD motorem, také jsem byl velmi spokojený, ale přece jen mnohogenerační rozdíl v autech je hodně znát. Motor i 7 st. aut. převodovka v Kodiaqovi jsou prostě geniální spojení, umím si vybrat z mnoha možností, jakým způsobem chci jet . Od dlouhé vzdálenosti na jih Chorvatska při průměrné rychlosti přes 110 km/h a spotřebě hodně pod 8 litrů až po "sportovní" výjezd s kvílejícími pneumatikami horskou silničkou z Lassingu na vrchol Hochkar v Rakousku se spotřebou hodně přes 20....:) Auto je se svými 1540 kg hmotnosti relativně lehké, takže výkon motoru považuji za dostatečný. Přemýšlel jsem i o chiptuningu, ovšem po nájezdu cca 10 tisíc mě to přešlo. Vystačím si s dodanými 132 KW. Dlouhodobá spotřeba při běžném ježdění se pohybuje kolem 8,5 litrů, běžně jezdím na ECO se zapnutým adaptivním tempomatem, pokud ale potřebuji jet rychleji přepínám voličem jízdních režimů na S a předjíždím. Plynovým pedálem jsem se naučil dávkovat výkon tak, že převodovka přeřazuje po překonání 4500 otáček, takže téměř přesně ve výkonovém vrcholu. Točit výš to skutečně nemá význam, zvuk je sice pěkný, výkon to ale nepřidá. :) S interiérem jsem také spokojený, místa uvnitř (mám 5ti místnou verzi) je skutečně neuvěřitelně hodně, pokud občas vyrazím fotit, mým koníčkem je astrofotografie, bez problémů naložím veškerou výbavu, která je značně objemná. Infotainment používám ve spojení s mobilem s Androidem, k navigace používám Waze, k poslechu hudby potom Spotify. A jsem rád, že jsem si připlatil za systém Canton, zvuk jím reprodukovaný a podpořený subwooferem umístěným v rezervě je hodně dobrý. Z negativ bych uvedl jen svoje chybné rozhodnutí obout Kodiaqa do 19" pneumatik, na našich silnicích jsou tak nízké gumy nevhodné a přenášené zvuky od výmolů do interiéru zbytečně silné.
×