Jump to content

jtietz

Uživatel
 • Content Count

  24
 • Joined

 • Last visited

Seller statistics

 • 0
 • 0
 • 0

Community Reputation

13 Good

About jtietz

 • Rank
  Nováček

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Moje O3 z konce z 9/2019 dyn. nivelaci taky nemá a kluky z AS jsem o tom musel přesvědčit, protože když si sedli do kufru že mi ukáží jak se světla srovnají a nestalo se vůbec nic, tak jsem jim doporučil udělat cyklus klíčkem a to kupodivu to pak pomohlo ;-)
 2. No gratuluji jestli se to u tebe povedlo.. Pravda že já to měl za necelých 400,- ale bylo to to blbě a bez slevy ;-) Tak jsi na tom lépe.. :-) Přeji ať ti dělají světla už jen radost...
 3. Sakriš, někdo prozradil tajemství že LED světla neseřídí každej Pepík ;-) Tak to radši stáhli
 4. Klasika.. Vytiskni si návod jak se nastavují xenony na O3 několik příspěvků zpět ( na LED O3 FL asi není), jdi do jiného servisu. Oni někdy v AS rozdíl mezi LED a Xenony nepoznají ;-) Mimo jiné se tam dočtou že se má vyvažovat i plnost nádrže a řidičovo místo na 75kg a spoustu jiných "novinek"
 5. Ahoj, zkusím shrnout pár postřehů: -domluvit si termín u takového AS u kterého mohu být u seřizování osobně (někdy je to problém, několikrát se mi stalo že se na to prý vrhnou až bude volná dílna (cca za dvě hodiny na což jsem neměl čas, tak jsem odešel do práce a za 40min volají že je tohotové...) -při seřizování se jim kouknout pod ruku zda seřizují v základní poloze přepínače světel (ne AUTO) a na regloskopu nastavují sklon -1% -po seřízení základní polohy pak potvdí nastavení diagnostikou (asi pro uložení korekce nivelace) Světla jsou vysoko cca 65cm a při -1% sklonu je dosvit ideálně cca 65m, tento dosvit by měl být cca konstantní nezávisle na zatížení. (V mém případě jsme zkoušeli funkci nivelace tak že dva chlapi zatížili kufr tak že se hrana světla na garážových vratech výrazně zvedla a nějak se tomu divili... Chlapci čekali že se to "samo" hned srovná, tak jsem jim vysvětlil že asi ne, protože si myslím že světla nemají dynamickou nivelaci ;-D Kýžený efekt se dostavil po vypnutí a zapnutí cyklu klíčkem a světla se zkalibrovala na stejnou hodnotu jako v klidu (zrovna to vyšlo hezky na vodorovnou čáru na vratech tak to přesně sedělo s klidovým stavem). -> Pokud si někdo nastaví sklon pouze imbusy tak jako na STK bez diagnostiky je velká šance že se mu rozjede funkce nivelace a nebude to fungovat při zatížení dobře. Drobná korekce asi ok, ale u mne to prý bylo nastaveno 3x správně po předchozím AS... asi tak..
 6. Ahoj, tak jsem tu zpět se "smutným" happyendem po dvou měsícíh boje s LED světly... Konečně se zdá světla svítí jak mají a zdá se že i nivelace funguje dobře. Po té co jsem pro třetí návštěvu zvolil jiný AS pro vyloučení systémové chyby že to "někdo seřizuje pořád špatně" a byl ochoten si u nového auta za tuto operaci zaplatit, jsem odjel večer z AS s autem které svítilo úplně nejníž od počátku a to tak že jsem na dálnici měl strach že minu výjezd kterým běžně jezdívám... Při poměření se známým co má O3 FL LED bylo zřejmé že jemu svítí světla dobře... Po třech návštěvách AS celkem fiasko a druhý den telefonát k dealerovi ať mne objedná na reklamaci světel. Nejbližší termín ale za 3 týdny :( i přesto, že jsem vylíčil že jsem s autem nebezpečný sobě i okolí a auto samozřejmě potřebuji. Mezitím sms od Škody jak jsem byl spokojen se servisem. To byla asi poslední kapka..., ale snažil jsem se jim v dotazníku objektivně ohodnotit situaci. Druhý den jako reakce jak „přežít tři týdny do reklamace“ mne napadlo zajet na STK na kontrolu a seřízení světel. Trochu koukali, co já tam s novým autem a naměřili že mi to svítí 10mm pod rysku na regloskopu. Nu nechal jsem si vypsat protokol (běžně to ale asi nedělají, měl jsem štěstí že před zavíračkou byl klid a ochota.. no neuvěřitelné! (ještě že mi tam nesebrali technickou ;-D ). Auto seštelovali jen imbusem a hurá konečně vidím do dálky a ne jen zajíce v příkopu!.. Radost ale mne přešla po tom co jsme auto zatížili kdy světla výrazně poklesla...sakra... Nové nastavení nehraje s kalibrací na diagnostice ze servisu.... Další den ráno telefonát z AS kde se jim od Škody vrátila stížnost nespokojeného zákazníka, ať přijedu, vše mi ukáži, mají vše zdokumentováno a kazím jim prý hodnocením pověst... Po té co jsem jim řekl zážitek a o protokolu z STK tak to tedy chtěli vidět... Než jsem stihl přijet do AS... telefonát, že se mi chtějí omluvit že zjistili že měli špatně nastavený regloskop! (a to věděli že už jsem to seřizoval jinde a jdu to napotřetí překontrolovat a seřídit k nim..) Po příjezdu následovala omluva že měli nastaveno na -2% namísto -1%. Tentokrát jsem byl i u seřízení, zkoušeli jsme i funkci nivelaci při zatížení kufru a několikrát se omluvili. Zatím jsem stihl jen krátkou testovací jízdu sám a naložen, ale konečně jsem spokojen a vidím z auta dobře. Vědět ale dopředu co mne čeká tak si radši vystačím s OSRAM Nightbraker silber za 400,- a ušetřím 20tis a své nervy... Rád bych věřil že jen blbou souhrou náhod jsem dosálhl normálního stavu po 4x návštěvě AS ve dvou různých AS největších v kraji, 1x návštěvě STK, mnoho hodin porovnávání s jinými auty, čtením fóra, dokumentování jízd kamerou... atd. Omlouvám se za dlouhý příspěvek, ale snad někomu něco z toho pomůže... Kdyby jen třeba si dojet za 100,- na počkání zkontrolovat světla na STK...
 7. Pokud tomu tak je, tak to přesně vystihuje stav tohoto fóra vlákna kdy si to více lidí stěžuje že přebrali auto s nízko svítícími LED světly...
 8. Ahoj, včera jsem se na to v AS ptal servisního technika a prý mají být světla seřízena již z automobilky. Tvrdil že to vrámci předprodejního servisu nedělají. Pokud se tvoje informace opírá o věrohodný zdroj v souvislosti s O3 FL, tak to může být důvod proč někdo dostane auto neseřízené..
 9. Přesně tak. Jen v každém AS to neumí a hledání způsobem pokud omyl je o nervy. Auto z výroby bylo serizené tragicky. Po prvním seřízení nebyla vidět změna. Po druhém seřízení je seridily tak že svítí obstojně když jedu sám, ale když jedu naložený tak jsou moc sklopeny do země s ostrým přechodem světlo tma. Takže jsem objednaný za 14 dní do jiného AS, s rizikam že si to seřízení budu muset zaplatit ze svého pokud dojdou k závěru že to bylo dobře. Takže máš pravdu, světla svítí fajn, "jen je stačí seřídit.."
 10. Ahoj, dělá mi to taky na O III FL 1.0 TSI. Přišli jste na to čím to je?
 11. Ahoj, dočasně jsem propojil ACC a Battery. To funguje. Ale zda stačí jen ACC bohužel netuším..
 12. Ahoj, tak jsem po prvním seřízením jásal předčasně. Hold placebo efekt. Po seřízení jsem jezdil jen město a tak se mi zdálo že už to svítí lépe. Ale jízda temným lesem, plně naloženi v 5ti lidech ukázala jak vidím zase ostý přechod světlo a tma kus před autem. Jako když to kompezuje naložení auta víc než by mělo. Takže půjdu na seřízení znovu. Úplně se mi nechce zkoušet všechny AS v okolí Plzně, takže pokud by jste měl někdo tip kde by to mohli seřídit správně, rád tam zajedu. :)
 13. Ahoj, u mne po 650km při zajíždění nového auta cca 6,5l. Už se těším až se motor zajede a snad ještě poklesne.
 14. Ahoj, nevím zda se ty LED světlomety mají seřizovat před předávkou auta, ale pokud ano, tak se na mé nové OIII na to také vyklašlali. Jel jsem ji o víkendu zajet klidovou jízdou na delší štreku a když jsem se vracel za tmy zpět, tak svítily tak < 10m vlevo < 20m v pravo a ostrý předěl světlo/tma. Cesta po dálnici byla dost nepříjemná a skoro nebezpečná, tak jsem jel s větším odstupem za pomalešími auty abych lépe viděl. Oslňovat jsem je opravdu nemohl ;-D. Včera jsem jel okamžitě do servisu a ikdyž mi tvrdili že to bylo dobře už před korekcí a trošičku to upravili, změna výrazná k lepšímu, ikdyž jestli je to už úplně ok ukáží až další jízdy...
 15. Pravda že jelikož kamera obsahuje “buffered parking mode" tak nahrává do cache pořád, aby v případě detekce pohybu měla zaznamenáno i několik vteřin před událostí. 2019-09-17: Přidávám info o spotřebě, někomu se může hodit pokud přemýšlí dokoupit kit pro parkování:
×
×
 • Create New...