Jump to content

robin1976

Uživatel
 • Content Count

  43
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

Seller statistics

 • 0
 • 0
 • 0

robin1976 last won the day on December 1 2018

robin1976 had the most liked content!

Community Reputation

34 Excellent

About robin1976

 • Rank
  Nováček

Recent Profile Visitors

198 profile views
 1. robin1976

  Vaše spotřeba

  Ty vole chlapi, jak s tím jezdíte?!?:) Nebo možná je otázka, jak s tím jezdím, já... Jak píšu ve "svým" vláknu, tak mám průměr kolem 6,5l a jednou se mi podařilo 4,8, ale to už snad nechci zažít:)
 2. robin1976

  Motor 1.0 TSI

  Prodlevu za jízdy neřeším, tam ji snad ani nepostřehnu. Jde mi o prodlevu při potřebě rozjetí, kde je velmi nepříjemný, když přidáš plyn a chvíli se nic neděje. Co je ještě nepříjemnější je, že to neudělá vždycky, někdy vystřelím ihned, někdy auto chvíli přemýšlí... Na S ve městě přepínám automaticky - na rozjezdy z klidu to nemá vliv.
 3. robin1976

  Motor 1.0 TSI

  Zdarec. Jednoduchý dotaz. Taky máte (občas) poměrně nepříjemnou prodlevu mezi sešlápnutím plynu a reakcí motoru?
 4. robin1976

  Motor 1.0 TSI

  Jen si dovolím pár spekulací k zatím logicky neověřené životnosti tohoto agregátu. Dost se tu ve vláknech řeší vytáčení či nevytáčení motoru a snaha jezdit v co nejnižších otáčkách. Dle mýho každýmu motoru z pohledu životnost motoru vadí daleko víc podtáčení, než jízda ve vyšších otáčkách. Už zvukem v podobě dunění a bručení dává najevo svoji nelibost s nízkými otáčkami. Jaký rázy dostává klika a mimo jiné třeba setrvák je asi jasný. U tří a méně válcových motorů to platí dvojnásob, zkuste si podtočit např. dvouválcovou litrovou mašinu a vyhodí vás ze sedla. Proto nechápu snahu našetpávače řazení či městského provozu s DSG v D módu, řadit i u tříválcovýho litru někde kolem 1300ot. Ani si nemyslím, že by životnosti nějak výrazně prospívalo nepřekračování 3000 (3500, 4000..?) hranice, už třeba vzhledem ke karbonaci dílů. Je to jen můj názor, jezdím tak, že nezřídka vytáčím motor až "k červenýmu" a naopak se snažím nelézt pod nějakých 1700ot. Jestli tahle moje teorie bude co platná i pro tohodle trhače asfaltu uvidíme v budoucnu..:)
 5. robin1976

  Clintův pirátský klub II

  Až tak? Já to dělám: A, zastavím "C" - pokud stojím z kopce či do, zatáhnu ručku E, dám P F, chcípnu To dávání neutrálu a pouštění brzdy, je zbytečný... Jo, ještě ja tam "G"... To už nechám na každým... Edit: "G"
 6. robin1976

  DSG vs manuál

  Jů. tady je sranda:) A přitom jde o takovou blbost... Já jsem si pořídil automat kvůli tomu, že v autě pracuju a ruce mám jenom dvě, tudíž se mi dost často stalo, že jsem poskakoval 40 na pětku, nebo naopak zbytečně točil, než mi to při přemýšlení nad telefonátem, psaním si poznámek a drcením bagety prostě došlo... A taky, protože jsem ho prostě chtěl. Jinak mám manuál rád a na motorce bych si automat třeba představit neuměl.
 7. Jestli tomu dobře rozumím, tak co zkusit přehodit karty ve slotech..?
 8. Ahoj. Dnes jsem srazil srnomuta (více, vč. fotek poškození i srnečky v "mojí octě") a na displeji infotainmentu mi naskočila hláška o chybě Front Assistu. Chybu jako takovou neřeším, mám dolámaný plasty v okolí radaru (tedy je li radar opravdu v prostředku masky za tím nežebrovaným lakovaným středem) a možná je poškozenej sám o sobě. Ovšem překvapilo mě, jak je chyba hlášena na rádiu - mrkněte na fotky. Text je v pořádku, ale zabarvený jsou pneu a po zmáčknutí šipky, která ti řekne, jak problém vyřešit, ti auto doporučí dofouknout gumy a udělat set pneu. Buď to chápu špatně já, nebo mám k hlášce o radaru ukázanou grafiku k hlášce o úniku tlaku z gum..?
 9. robin1976

  Motor 1.0 TSI

  Jj, já asi nebudu vhodnej vzorek do sekce "spotřeba"...
 10. robin1976

  Motor 1.0 TSI

  Založeno...
 11. robin1976

  Motor 1.0 TSI

  Ahoj. Dneska jsem přesedl z trojkové předfejsliftové oct III 1,6 tdi 5MAN (najel jsem s ní 190tis. km) do nové 1,0 tsi DSG, tak přidám pár dojmů: je to tichý, s dýzlem nesrovnatelný. Neuvěřitelný, jakej je v tom autě klid. Jede to překvapivě dobře, dokonce se mi chce říct, že líp. Je to samozřejmě tím automatem, těžko se mi porovnává síla motoru, protože tam, kde by možná dýzl táhnul v pohodě na jednu rychlost, si převodovka při nedostatku síly tohodle kafemlýnku jednoduše podřadí (klidně o dva tři kvalty) a auto letí pocitově líp... Spotřeba zatím 7,8 l/100 při cca 250 ujetých km - momentálně nepodstatný údaj. Mám tenhle úkaz na tři roky, což v mým podání znamená cca 150tis. km, tak to myslím, co se týče spolehlivosti a výdrže, prověřím pořádně. Budu dávat infa...
 12. Ahoj. AA se mi k telefonu (Samsung) připojí v pohodě, ale když chci navigovat přes google maps, tak mi to při vyhledávání cíle píše "offline" a vyhledá trasu bez aktuálního provozu. Některé cíle (ulice) nejdou zadat vůbec, mapy je neznají - asi kvůli tomu offline. Už jsem zkusil ponastavovat (v mobilu) všechno možný, ale furt nic. Nevíte..? Data mám samozřejmě zapnutá a navigace přes google maps v mobilu funguje bezvadně...
×