Jump to content

graun

Uživatel
 • Content Count

  72
 • Joined

 • Last visited

Seller statistics

 • 0
 • 0
 • 0

Community Reputation

5 Neutral

About graun

 • Rank
  Uživatel

Recent Profile Visitors

369 profile views
 1. graun

  Snížený výkon

  Asi to ještě vydrží, když s tím jezdíš dlouho. Nemá to však výkon a spíše se to bude zhoršovat. Určitě bych s tím jezdil opatrně a moc to nevytáčel.
 2. graun

  Snížený výkon

  Proč se nezaměříš na to čidlo vačky?Je přece taky zmíněné. Ten opotřebovaný rozvodový řetěz má vliv na výkon motoru, proto bych začal jeho kontrolou (mají na to přípravek). Může být i přeskočený. Pokud je ok, tak pak to čidlo.
 3. graun

  Climatronik nechladí

  Když tu klimu plnili, tak by mohli změřit hodnoty tlaku na VT/NT straně - při běhu klimatizace. Na O1 se dávaly pístové kompresory (SD7V16) bez regulace přítlačné desky (proměnlivý zdvih), takže se to reguluje systémem zap/vyp pomocí elmag. spojky. Dost často se stávalo, že byl ucpaný TXV ventil nebo vadný PT senzor (tlakový spínač) na VT straně. Hodnoty tlaku určí kondici kompresoru (přidřený).
 4. graun

  Kabeláž vo dverách a jej lámavosť

  Já se nechci přít, ale myslím si, že existuje. Stojí 8stovek. Nevím však přesný typ roomstra, proto je třeba dohledat. https://m.automobilovedily24.cz/meat-doria/12885175
 5. Budu to muset odvolat. Bohužel mi do toho vlezla oslava narozenin a bohumíňáci jednou k nám do NJ. Předpokládal jsem jiný termín, ale stalo se. Mrzí mě to, tak příště.
 6. graun

  Kabeláž vo dverách a jej lámavosť

  Nevím jak u roomstera, ale u golfa se dala koupit opravná sada kabelu. Nemuselo se to tam tak bastlit. Máš pravdu v tom, že je to lepší než ty zlomeniny cos tam měl nyní. Byť staré zásoby nebudou taky nic extra. Lepší je koupit za pár korun nové lankové kabely, když už by ta opravná sada neexistovala.
 7. graun

  Výměna klimakompresoru

  Poopravím kolegu, nejedná se o výparník, ale kondenzátor. Jinak bych ten receiver drier (dehydrátor/sušič) taky neměnil. Lze jej však vyměnit. V servise znají jiné věci, ale oblast klimy zřejmě moc ne. Co se týče toho kompresoru, tak se tam kazí ty elmag. ventily. Výměna není nijak složitá a dá se koupit samostatně. Tak jako výměna kompresoru v domácích podmínkách. Množství oleje je 3-4% vnitřního objemu, což dělá okolo 100ml. Ten PAG olej je hygroskopický, tzn. že hodně dokáže pojímat vzdušnou vlhkost, proto je třeba oddělávat krytky na kompresoru před připojením. Olej doplňuje plnička během plnění nebo lze doplnit i jinak (speciální ruční "injekční stříkačka"). Souhlasím s tím, že není nutno se obávat přejet. Systém bude uzavřený, byť nenaplněný a nesepne se. Pokud by byly špony uvnitř kompresoru, tak byl přidřený, což způsobilo malou účinnost chlazení. Výměna celého kompresoru je nutná, tak jako i proplach.
 8. graun

  Nefunkční klimatizace, prodřená hadička

  Vysoušeč nemá žádnou vazbu na ujeté km. Uvnitř je sylikát, který pojímá vlhkost ze systému. Je schopen pojmout pouze určité % vlhkosti. Pokud jsi měl ten systém otevřen a dostalo se tam příliš moc vlhkosti, vytváří to s chladivem a olejem kyselé prostředí. To způsobuje vnitřní korozi, ale co je horší má to vliv na zamrzání v TXV (expanzní ventil připojený na výparník). Pak to chladí o dost méně. Samozřejmě, že podsátí systému určitou vlhkost odsaje, ale záleží na době a hodnotě podtlaku. Lze to i vysušit pomocí dusíku, ale otázkou je, zda najdeš takový servis. Je to na Tobě. Rizika znáš.
 9. Nechápu proč zakládáš nové téma, když téměř shodnou věc řeší v druhém vláknu. Doporučuji pročíst. Zřejmě se chytneš do pawoučí sítě a budeš uvězněn [emoji3] https://r.tapatalk.com/shareLink?url=https://forum.skodahome.cz/topic/143580-kolisanie-ota%C4%8Dok-na-volnobehu-octavia-ii-16-mpi-75kw-bse/&share_tid=143580&share_fid=33458&share_type=t
 10. graun

  Nefunkční klimatizace, prodřená hadička

  Bohužel nevím,který máš rok výroby. Pokusil jsem se Ti najít ty čísla dílů. které potřebuješ. Zkus si projít tento odkaz pro carprog2 (https://ifinterface.com/page/page3.php?langid=1 ). Najdeš si tam model pro své auto. Jinak máš tady ten screen. Co se týče toho popisu, tak určitě se nejedná o pancíř. Hadice je normálně opletená polyesterem. Připojení ke kompresoru bude přes M6 nebo M8 šroub. Ten vysoušeč je tady řešen jako vložka do kondenzátoru, takže nenajdeš tu nádobu v místě LP kola. Buď koupíš nový díl nebo z bouračky. Já bych to řešil opravou (mám možnost si to nechat u nás v práci v protoshopu opravit).
 11. graun

  Nefunkční klimatizace, prodřená hadička

  Číslo dílu najdeš v Etka/Etos (stáhnout lze s ulozto). Jedná se o výtlačnou hadici (výstup z kompresoru). Na fotce lze vidět, že tam je prasklý plastový díl - jedná se o následek nehody? Při výměně doporučuji také instalovat nový dehydrátor (sušič). Bývá umístěn v podběhu LP kolo - válcová nádoba. Doma to lze provést. Určitě dávat pozor na kontaminaci těsnění nečistotami, pak by to nemuselo těsnit a správné utahovací momenty šroubů.
 12. graun

  Fabia 1.4 50kw cuka nemá výkon

  Kroužky jsem kupoval u nás ve specializovaném obchodě na ložiska, těsnění, kde jsou schopni sehnat spoustu různých dílů. Cena je přibližně stejná jaká byla před 10lety, kdy jsem to řešil na jiném autě. Pokud to bude origo díl, tak cena je úplně jinde. Jinak prodejní cena od výrobce je zcela jinde (desítky haléřů/ks). Update: Koukám, že kelly to má jako sadu starline za přijatelnou cenu 63kč/8ks. (DP ND-5705S) Pak ten originál 43-61kč/ks....ceny jak z Marsu.
 13. graun

  Fabia 1.4 50kw cuka nemá výkon

  Nezapomeň ještě i na to, aby ty kroužky měly správný materiál. Řešil jsem to taky 3 roky zpátky. Kroužky musí být z nitrilové gumy tvrdosti 70ShA (NBR70ShA dle DIN 3771). Cena byla přiznivá 3.6Kč/ks. Pokud použiješ jiný materiál hrozí jejich degradace botnáním (zvětšování objemu vlivem nasákání palivem a oleji) nebo ztráty pružnosti.
 14. graun

  Vyměna antény

  Sice píšeš na příspěvek starý 8let, ale taky si dovolím něco doplnit. Musel jsem tu gumu taky vyměnit, ale rozhodně bych necelé 4 stovky za to nedával. Já to řešil čínanem za nějakých 15kč. Funkci to splnilo stejnou.
×