Jump to content

graun

Uživatel
 • Content Count

  146
 • Joined

 • Last visited

Seller statistics

 • 0
 • 0
 • 0

Community Reputation

21 Excellent

About graun

 • Rank
  Uživatel

Recent Profile Visitors

826 profile views
 1. Také jsme Vás rádi viděli a poznali i nové členy. Díky za hezky strávené odpoledne. Navíc i za super počasí a přátelskou atmosféru. Tak zase v březnu [emoji3]
 2. Jestli se nepletu, tak sraz je jinde než v Gutech. Něco se změnilo? Odesláno z mého YAL-L41 pomocí Tapatalk
 3. graun

  Kodiaq a keyless

  Tak to pak jedině servis a budou se muset na to podívat. Odesláno z mého YAL-L41 pomocí Tapatalk
 4. Nevím, zda to má souvislost či nikoliv, ale prověřil bych na jaké úrovni máš stav baterie. Jak jsem pročítal fórum, tak jsem narazil na témata ohledně SS, jak vybíjí resp.nedostatečně nabíjí baterii a s tím související nepředvídatelné chování elektroniky auta (různých systémů v autě). No u mně se to projevovalo tak, že jsem měl zpoždění při zamykání - bylo to takové necitlivé. V minulém týdnu jsem zkoušel měřit nabíjení a zjistil, že baterie je (ne)nabíjena 12.1V, když rekuperuji (nebo mám zaplý výhřev sedaček) tak na 14.7V. Tak jsem dal baterii na nabíječku. Co jsem si všiml tak mám od té doby o něco nižší spotřebu (divné, jezdím stejné trasy, stejným stylem), to chování při zamykání zmizelo a teď to inteligentní dobíjení je na 13.5V (rekuperace/nebo výhřev je 14.7V). Jen pro doplnění. Je to Karoq 12/2018 - najeto 19k km. Co tím chci říct. Zkus nabít baterii a zjistit, zda to nepomůže. Odesláno z mého YAL-L41 pomocí Tapatalk
 5. To neřeš. Já dostal sice CD s daty, ale byly poškozené. Napiš prodejci a on Ti pošle link ke stažení.
 6. Já mám podobnou zkušenost z minulosti takovou, že problém byl ve špatném mechanismu stahovačky. Byl tam příliš velký odpor a okno se trošku vzpříčilo, kde motor má ochranu proti přetížení a nedojížděl do koncových poloh (hlavně nahoru). Celé to skončilo tím, že v tom převodu jednoho dne prasklo plastové kolečko a přestalo to stahovat. Koupil jsem novou stahovačku, přehodil motorek a řj a fungovalo to jako nikdy předtím. Doporučuji promazávat vedení stahovačky dobrým mazivem. Musí to chodit lehce. Za ty roky provozu tam protéká voda a zhoršuje provozní způsobilost. Také se tam používaly plastové upínky skla, které vlivem tepla praskaly a docházelo také k výpadkům. Druhovýroba už měla ty upínky kovové. Odesláno z mého YAL-L41 pomocí Tapatalk
 7. Ve VCDS jdou vidět jednotlivé dveře (v různých kanálech), zda jsou zavřené nebo otevřené, zda se zamknout či nikoliv. Toto se musí vyzkoušet. Zkus se jich zeptat jak to diagnostikovali. Třeba měli jen avomet a měřili to, pak načetli chyby.
 8. graun

  Chiptuning

  Díky za vysvětlení i nabídku, bohužel to mám z dalekého východu trochu z ruky [emoji38] Ještě to zvážím.
 9. A jak to pomocí diagnostiky kontroluješ? Procházíš jednotlivé kanály a porovnáváš to s fyzickým stavem? Chce to jít dveře po dveřích.
 10. graun

  Chiptuning

  Zvažuji to vyzkoušet, protože se mi nelíbí chování toho uškrceného motoru. Mám však 7stDSG, takže nevím, zda to bude mít stejný výsledek, jako u toho manuálu, který popisujete - předpokládám, že však ano. Co je další bod, že auto budu mít ještě dva roky (3letý služebák), a po tom bych to chtěl dále využít na jiné auto. Otázkou je co bude za dva roky, a co bude firma preferovat (plug-in hybrid, elektro :-) ?)
 11. Pokud vím, tak zpod volantu, od plynového pedálu. Odstrojit plastové kryty.
 12. Je to způsobeno zanesením chladící kapalinou, která vytvoří tuhou hmotu ucpávající kanálky vnitřního výměníku. ŠA používala kapalinu, která se takto chovala. Řešení je výměna výměníku. Už jsem i viděl postup na propláchnutí pomocí tlakové vody a směsi s octem.
 13. graun

  elm327 bluetooth

  V tom nastavení musíš vybrat ten adaptér (vyberte zařízení OBDII) - je to vidět v 0:07min. Pak by to mělo fungovat. EDIT: Další věcí je, že musíš nechat proběhnout všech 46 protokolů, aby našel ten správný, který bude kompatibilní. Z toho videa toto není zřejmé. Už se mi u kamaráda stalo, že to byl až ten 44 z těch 46. Pak při dalším připojení si bude pamatovat, který byl použit a bude to rychleji spojovat.
 14. graun

  elm327 bluetooth

  Nevím, zda není chyba v postupu. Je třeba spárovat ten adaptér v tom softu. V nastavení vyhledat OBDII a zadat pin (pokud vyžaduje).
 15. graun

  elm327 bluetooth

  Já s tím torque softem mám špatné zkušenosti. Podívej se, zda máš správně nastavený adaptér. Ještě si vyzkoušej soft Car Scanner. Je GP lze stáhnout i free verzi na vyzkoušení.
×
×
 • Create New...