Jump to content

Caster

Uživatel
 • Content Count

  154
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

Seller statistics

 • 0
 • 0
 • 0

Caster last won the day on January 4 2019

Caster had the most liked content!

Community Reputation

44 Excellent

About Caster

 • Rank
  Uživatel

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Nech si udělat zátěžový test baterie v odborném servisu. Pozor, nestačí "změřit" stav baterie malým měřákem, který měří pouze vnitřní odpor. Baterii je nutné zatížit proudem např. 30 A a sledovat pokles napětí v čase viz graf z měření baterie níže. Pokud je kapacita baterie nižší než 60%, baterie je hotová a je nutné koupit novou.
 2. Caster

  Autobaterie

  Takhle vypadá moje baterka (gel) při provozu, dálkové měření každou hodinu:
 3. Caster

  Autobaterie

  Těch 14,0 V po příjezdu do práce je nesmysl, měřil jsi to s ještě běžícím motorem. Z předchozích hodnot je vidět "inteligentní nabíjení" na max. 80%, tj. ničení baterie sulfatací, snížování její kapacity a životnosti.
 4. Není někde technický popis, jak ŠKODA Connect funguje ? Například jak systém komunikuje s autem, přes OBD sběrnici ? Chtěl bych si vyzkoušet spolehlivé ovládání auta na dálku vlastním systémem, bez potřeby platit za data a WiFi ;-). Nejsem úplný amatér, zatím sleduji na dálku napětí autobaterie viz fotka zařízení.
 5. Kolik mA ti auto bere po jeho uzamčení ? Do cca 30 mA je to v normálu. Změřit odběr není problém. Pokud jseš z Prahy, mohu ho bezkontaktně změřit digitálním dataloggerem.
 6. První co udělej, je že rozpojíš konektor sondy produ na konci "-" kabelu u baterie, tím zajistíš její 100% nabíjení (z nynějšího "inteligentního" jen na max. 80%) a současně vypneš Start/Stop. Baterii nech prověřit zátěžovým testem a pokud její kapacita klesla pod 60%, je poškozená nedostatečným nabíjením, kup novou. Příklad poškozené baterie:
 7. Caster

  Autobatéria

  Co ten konektor dělá, je dobře popsané v článku "Nespolehlivost baterií moderních aut: Jak je to ve skutečnosti s jejich výdrží?". Je také spolehlivě vyzkoušeno a ověřeno, že jeho vytažením dojde k přepnutí na staré, dobré, "konvenční nabíjení", kdy elektronika reguluje nabíjení podle teploty vzduchu a baterii nabíjí na 100%. Vzpomínám si, že dříve mi baterie v autě vydržela v pohodě 11 let.
 8. Caster

  Autobatéria

  Pro Jaroslav75, který mi dal "Negativní" hodnocení, přidávám zápis hlasování o emisích z Bruselu. Pro zpřísnění emisní normy hlasovali v Bruselu: Pavel Telička (HLAS), Petr Ježek (HLAS), Pavel Svoboda (KDU-ČSL), Jaromír Štětina (TOP09/STAN), Luděk Niedermayer (TOP09/STAN), Jan Keller (ČSSD) a Olga Sehanlová (ČSSD). hlasovani emise_27_3_2019.pdf
 9. Caster

  Akumulátor

  Nevím, jak jsi na ten nesmysl přišel. V odkazu níže je jasně uvedeno, že jde o amerického výrobce se sídlem ve městě Milton v Georgii a v USA má 7 výrobních továren a 3 továrny na recyklaci baterií, v Evropě pak dalších 10 výrobních továren a 3 na recyklaci. O společnosti Exide (anglicky)
 10. Caster

  Akumulátor

  Základem je vypnut "inteligentní nabíjení", které nabíjí baterii, a to ještě zpravidla jen při brždění motorem, na max. 80%, rozpojením konektoru na konci "-" kabelu u baterie viz také množství příspěvků na toto téma zde v diskuzích. Tím se nabíjení přepne na "konvenční nabíjení", kdy se bude baterie vždy nabíjet, i krátkou jízdou, na 100%. Nespolehlivost baterií moderních aut: Jak je to ve skutečnosti s jejich výdrží? P.S. Poděkuj voličům ekoteroristů v Bruselu: Zelení a Piráti ...
 11. Caster

  Espresso káva

  Nejlepší kávu Standard (turek se šlehačkou) jsem pil za socialismu na Boudě u Bílého Labe. Za výbornou chuť prý mohl místní pramen čisté vody. V dnešní době mám dobrou zkušenost s kávovarem Saeco. Při cestách po USA piju na pumpách v pohodě překapávanou kávu "Cafe Americano" ;-).
 12. To je naprostý nesmysl. Vypnutí inteligentního nabíjení všem akumulátorům včetně EFB a AGM jen prospěje. Stačí se podívat do návodu k akumulátoru, všichni výrobci požadují jeho nabíjení na 100%. Ve svém autě Ford Mondeo mám gelový akumulátor Exide ES900 a rekuperaci vypnutou v řídící jednotce BCM. Trvalo mi tři roky, než jsem přišel na to, proč mi v zimě nechce startovat přídavné topení, důvodem bylo nízké napětí akumulátoru 12,2 V. Než jsem vypnul inteligentní nabíjení, musel jsem vyměnit 3 akumulátory. Dálkový monitoring akumulátoru (IoT), napětí * 100:
 13. Caster

  Autobaterie

  @Drincek Nevím podle čeho si myslíš, že je tvoje baterie v pořádku. Změř napětí druhý den ráno před jízdou a dej vědět ;-).
 14. Caster

  Autobaterie

  Vysvětlil jsi to sám. Se zapojeným konektorem (rekuperace) si spolehlivě ničíš akumulátor (sulfatace) a klesá jeho kapacita (v Ah). P.S. V návodu k amulátoru píše každý výrobce, že se má udržovat vždy nabitý na 100%. Nespolehlivost baterií moderních aut: Jak je to ve skutečnosti s jejich výdrží?
 15. Caster

  Autobaterie

  Nemusí, pokud jde o stejný typ baterie, např. EFB.
×
×
 • Create New...