Jump to content

Michal Tvrdík

Uživatel
 • Content Count

  224
 • Joined

 • Last visited

Seller statistics

 • 0
 • 0
 • 0

Community Reputation

61 Excellent

About Michal Tvrdík

Contact Methods

 • Website URL
  www.michaltvrdik.com

Recent Profile Visitors

973 profile views
 1. @Kelso Tak dej prosím vědět, jestli jsi na něco přišel. Sice většinou jezdím za hudebního doprovodu, ale když je ticho, tak sakra nechci na křižovatce cvakat jak diesel :)
 2. @Kelso Problém je určit, z čeho přesně ty rezonance vycházejí. Ta krabička se nijak viditelně neklepe a do ničeho nemlátí. Už jen to, že ten zvuk je slyšet i u zadní nápravy, dává tušit, že najít zdroj by nejspíš znamenalo dát auto nahoru a zkoumat stetoskopem :) Přijde mi, že víc jak v motorovém prostoru je to slyšet pod schránkou u spolujezdce, takže by to chtělo zkouknut vedení potrubí tam. Mohl by tušit servis - ale vzhledem k tomu, že při návštěvě nedokázali určit zdroj/příčinu zvuku, tak kdo ví jaké s tím mají zkušenosti... @ben06 Scala tam nějaké základní tlumení má. Spíš by to chtělo odizolovat přímo zdroj.
 3. Zkoušel jste někdo, jestli u Scaly s DSG funguje Launch control? S kolegou, který má Passata, jsme ze srandy diskutovali, kdo by to komu natřel ve zrychlení a počítali jsme poměr kW ku hmotnosti aut. A při té příležitosti jsem si vzpomněl na LC. Kdyby někdo již zkusil, dejte vědět. Návod ho sice nezmiňuje, ale teoreticky by to šlapat mohlo.
 4. Tak se zdá, že klepání je opravdu způsobené "vlastností" systému odvětrávání palivového systému. @Roman Dusek 33 dostal nějaké info ze servisu a tak jsem zkusil "sahat a poslouchat". Je fakt, že klepání je lehce slyšet i u pravého zadního kola, kde je část tohoto systému. Následně jsem v motorovém prostoru mrknul na hadice z tohoto systému a je fakt, že pokud si člověk položil prst na zakroužkované místo, cítil "tepání", které zřejmě kdesi v systému vytváří ty nežádoucí zvuky: Když jsem googlil odvětrávací systém, narazil jsem na podobné vlákno, příznaky sedí. Škoda, že to ŠA neumí nějak lépe odhlučnit, resp. před tím varovat. Motor je přeci jen srdce auta a jakékoliv pazvuky u mě vyvolávají obavy jestli je to v pořádku....
 5. @Nez Vidíte, u mě je 1.5 tak tichá, až tam z toho něco klepe :( Schválně poslechněte, řeším to se servisem. Já mám za 2019 průměr 6,4 l/100 km, drtivá většina je kombinace poskoky do centra a zpět + dálniční výjezdy za Prahu. Další nádrž vypadá na cca 6.2 l/100 km Volič režimů jsem si oblíbil - většinou mám Individual, kde mám tužší volant a ECO převodovku - kvůli plachtění, které je v ECU častější a při dojezdech na světlech ve městě je to lepší než zařazený kvalt co dost brzdí a je potřeba lechtat plyn. Když chci akčnější převodovku, klepnu dolu do řadičky a přepne se na Sport a rázem jsem v pořádných otáčkách :)
 6. @Nez Pozor, i když je to automat, tak v základu pádla nemá. Dostanou se tam skrz paket nebo samostatným upgrade volantu.
 7. @Dczek Koukám pořádně na tu vaši fotku a nevidím u globusu nahoře panáčka -> napadá mě zkusit přihlásit se jako hlavní uživatel a aktivovat Škoda Connect služby. Jestli nejsou aktivované, je možné, že to netahá žádné info ze vzduchu. Kdyby ani toto nepomohlo, pak asi servis...
 8. Zobrazuji, tedy na tech “vyznamnejsich” komunikacich. Taha si to skodacka navigace z databaze a zobrazi to klidne tri znacky naraz (rychlost, prechod, zuzeni).
 9. Diky. Uvidime co odpovi, pripadne co se dozvi kolega @Roman Dusek 33, ktery to aktualne take resi se servisem.
 10. Samozrejme ze zkouseli. Prijde mi, ze vic je to slyset uvnitr kabiny. Zvenku pri kapote dole tolik ne. Pokud kapotu zvednu a dam ucho k motoru, slysim to. Ale nedokazu identifikovat, odkud to presne vychazi.
 11. Tak dnes dorazila odpověď z infolinky: ...jedná se o zvukový projev systému odvětrání palivové nádrže. Tento projev zaniká v jízdním provozu a nejedná se o závadu. Má někdo tušení, jak odvětrávání funguje a jak je možné, že jiná Scala toto nedělá? Samozřejmě jsem jim odpověděl i s touto otázkou.
 12. Jelikož základních modrých tolik nejezdí, dávám sem jednu modrou čistou Ambition - vypadá to docela OK. Špinavá vypadá hodně lowcost. Ještě jsem potkal Style v oranžovém polepu Pražských služeb a myslím, že pokud by udělali nějakou Race oranžovožlutou metalízu, vypadalo by to peckově.
 13. Dneska Skoda Connect, resp. web/app nefacha celkove, viz. vlakna jinych modelu. Takze pockam, az to zase pojede, do te doby se v tom radeji nehrabat.
 14. Po aktualizaci appky včera večer si to s autem povídalo. Při dnešní jízdě sice přišla hláška o opuštění oblasti, ale jinak se s autem nelze spojit - vidím stejné screeny jako ostatní. To nebude aplikací, ale zase nějakým globálním problémem...
 15. Lu82: Strana 86. A jak jsem psal výše, data jedou normálně z telefonu.
×
×
 • Create New...