Jump to content

Jana111

Uživatel
 • Content Count

  14
 • Joined

 • Last visited

Seller statistics

 • 0
 • 0
 • 0

Community Reputation

0 Neutral

About Jana111

 • Rank
  Nováček
 1. Jana111

  cuká motor

  Zdravím,tohle vypadá také na váhu vzduchu.Pokud chcete tak přijeďte,my Vám ji půjčíme z našeho superba a pokud to bude dělat ona,tak si ji potom koupíte.
 2. Jana111

  Kufr Superb 1

  Zdravím,občas se mi nechce otevřít víko úložného prostoru.Je slyšet že to uvnitř jakoby zavrčí ale otevře se třeba až na 3 pokus.Nevíme jak se k tomu mechanismu dostat aby jsme to nepoškodili a také uvažujeme jestli to není dálkovým ovladačem,tím že v něm jsou už možná slabé baterie,protože občas se otevřou i dveře až na 2 pokus.
 3. Jana111

  cuká motor

  No dobře,tak ten proplach dělat nebudeme a gumičky na vstřicích zatím asi drží,protože vždy od výměny do další výměny se dolilo možná tak nejvíce 1/4 litru oleje.A co se týče toho šroubu,tak ten jsme dotáhli momenťákem tím stylem že ho kamarád dotáhl jen ráčnou a potom řekl: "moment" chce to ještě trochu a bylo to. :-D Autíčko jede úplně perfektně,najelo už přes 1300 km,spotřeba se pohybuje okolo 5 litrů/100km,tak už s tím šroubem asi nic dělat nebudeme. Je to už starý auto a nechceme do něj už vrážet moc peněz za drahý servisy.To je asi vše co bych k tomu mohla říci. ;-)
 4. Jana111

  cuká motor

  Zdravím,tak zatím v pohodě. :-) Včera byla jednou Praha a zpět do Liberce a dnes znovu. Zatím šroub drží a když mě tak strašíte,tak nebudu riskovat a vymění se ten šroubek. Jinak když umíte tak dobře radit ještě potřebuji něco udělat s dveřmi u spolujezdce.Občas se na dálkové ovládání neodemknou na poprvé a někdy až na 3 pokus.Při tom je slyšet že se odemknout chtějí ale neodemknou. Jo a můžu při výměně oleje motor propláchnout naftou a nastartovat než naleji nový?
 5. Jana111

  cuká motor

  Tak konečně problém vyřešen a dělala to vadná váha vzduchu.Děkuji všem kteří se mi snažili pomoci a hlavně automechanikovi který nám váhu vzduchu půjčil ze svého vozu aby jsme jen zjistili jestli to cukání způsobuje ona.Váhu jsme koupili za 500 korun a doma jsme si ji vyměnili.
 6. Jana111

  cuká motor

  Problém to nevyřešilo ale vyměnil se vstřikovač který pracoval úplně odlišně jak ostatní 3 a nyní se na diagnostice ukázalo že jsou všechny v pořádku a cuká to pořád stejně jako dříve.Novou váhu už mám sehnanou která stála 3500 a pán ji prodáva za 500.Potřebujeme teď jen vyzkoušet jestli to je tou váhou.Pokud to nebude váhou tak mi potom poradíte Vy co s tím mám dělat dál. :-) Jinak ten šrob se tam dal ten starý a pokud to hodně vadí tak není problém ho během 20 minut vyměnit.
 7. Jana111

  cuká motor

  Myslím si že z toho děláte velkou vědu.Vstřik jsem sehnala podle číselného označení úplně stejný,samozřejmě se nechal otestovat na stolici a dali na něj i novou sadu těsnění.Příště bych si ten vstřikovač už dokázala vyměnit sama.Stačí sundat ventilové víko a jen tak bych si nejdříve zkusila zkontrolovat jestli byl ten vstřik dobře naštelován tím že bych 18 fajfkovým klíčem otočila vačkovým hřídelem tak aby bylo vahadlo na 3 válci co nejníže.Povolila bych kontramatku na vahadle a imbusem bych zkusila lehce dotáhnout štelovací šroub.Pokud by šel dotáhnout jen o 180 stupňů tak byl seštelován dobře.Ptom už bych sundala vahadla z 3 a 4 válce,povolila šroub který drží vstřik a pomocí lanka a páky bych ho vyndala.Pokud nebyl nikdy vyndaván,tak to chce se vstřikem otáčet sem a tam než se pomalu přes páku vytáhne.Hlavně se musí dávat pozor aby do motoru něco nespadlo.Hadrem se vyčistí uložení vstřikovače a pokud tam jsou hrany tak se jemně zabrousí šmirglem o zrnitosti 200.Následně se vloží nový vstřik a pokud nejde zatlačit silou ruky,použije se k tomu humová palička a lehce se dorazí až nadoraz. Zkontroluje se aby byl správně otočen a dotákne se momentovým klíčem.Dají se zpět vahadla a našteluje se u nich vůle tak jak jsem to popisovala nejdříve u 3 válce pak se otočí motorem o 1/4 otáčky aby bylo vahadlo co nejníže na 4 válci a dotákne se lehce imbusem štelovací šroub,potom se povolí o 180 stupňů a dotáhne se kontramatka.Když už bych tohle dělala tak bych následně překontrolovala i vůli nejdříve na 2 a potom na prvním válci.Tím bych skončila a nasadila víko. Jinak to že si je jistý tou váhou vzduchu nejdříve vyzkoušel a to tak,že mi napsal,a nafotil kterou svorkovnici mám vytáhnout na sacím potrubí z čidla které hlídá tlak vzduchu a potom zkusit jestli ten motor bude i tak cukat při jízdě.Jako zázrakem opravdu necuknul ani jednou-jen se mu nechtělo táhnout. :-) Jen tak pro zajímavost by mě zajímalo jaký názor na tohle budete mít nyní. :-)
 8. Jana111

  cuká motor

  Zdravím.Takže nejdříve chci napsat že EGR ventil se zkoušel odpojit a cukalo to pořád stejně.U emisí jsem nebyla a to si jen myslím že to začalo od té doby a hlavně to začalo pozvolna a zhoršuje se to.Jinak ten co mi dělal diagnostiku kouknul jen na vsrřiky,nic jiného nezkoumal a za necelích 5 minut si vzal 4 stovky.Včera mi psal jeden pán a říkal mi že to těma vstřikama určitě nebude a prý to bude dělat na 90% váha vzduchu.Zítra nebo v neděli k němu pojedu a zkusí mi půjčit váhu z jeho octávky a potom bych si jí koupila.Pak dám vědět jestli už to necuká. Jinak nejlepší servisman byl asi ten který mi řekl že to dělá svazek v hlavě a prý se k němu můžu objednat na výměnu a bude se kvůli tomu muset vyhodit motor. :-) Když jsem to řekla jinému mechanikovi tak ten mi odpověděl,že se kvůli tomu motor vyndavat nemusí a opravu jsem zrušila. Další mi chtěl měnit ten vadný vstřik a řekl mi že pokud bude to uložení vstřiku v hlavě poškozené tak že hlavu posílají někam na opravu a tím pádem vyjde ta výměna vstřiku cca na 30 tisíc.Potom byl ještě naštvanej že jsem si vstřik sehnala sama,nechala ho zkontrolovat a během jedné hodiny mi ho vyměnil kamarád u mě na dvorku. :-)
 9. Jana111

  cuká motor

  Tak jsme teď přijeli ze servisu kde nám udělali diagnostiku vstřikovačů a všechny vykazují přibližně stejné hodnoty.Pán evidentně taky neví čím by to mohlo být.Prý by zkontroloval všechny kontakty na vstřikovačích ale to mi připadá zbytečné když všechny vstřiky normálně fungují.Nevíte na kterou stranu by se měl ten kontakt který se připevňuje na vstřikovač napružit aby lépe doléhal?Přítel si myslí že by se možná měl zkusit vyměnit palivový filtr ale ten se také měnil před rokem zároveň s tím rozvoďákem.Tlaky na čerpadlech se neměřily.Kód motoru je AWX.
 10. Jana111

  cuká motor

  Prosím ten vstřik nemůže být vadný když se kontroloval na stoloci a gumičky i měděná podložka se dala nová.Teď pojedu znovu na diagnostiku aby se porovnali všechny vstřiky jak pracují a potom se uvidí co bude dál.Někdo mi psal že to bude špatný ten svazek kabelů v hlavě ale to se také vyloučilo a než se připojil ten kabílek ke tomu vstřiku tak se napružil ten konektor aby tam byl dobrý kontakt.
 11. Jana111

  cuká motor

  Rozvody jsou dělané před rokem a vstřik který habroval na diagnostice se vyměnil za jiný který byl zkontrolován na stolici.
 12. Jana111

  cuká motor

  Má to 350 000 a zařalo to dělat po technické když mi měřili emise.Takže nemůžu vědět jak je na tom setrvačník a DMF taky nevím co znamená.Spojka pracuje normálně.
 13. Jana111

  cuká motor

  Zdravím.Při jízdě mi začne u Superba TDI 96 kW lehce pocukávat motor ale jen v ustálených otáčkách když chci jet plynule po rovině.Když přidám plyn tak to nedělá a na volnoběh to také běží klidně.Neměl s tím už někdo vzkušenosti.Vstřiky jsou zkontrolované,ERG ventil vyčištěný a při odpojení váhy vzduchu to také cuká.Naftu tankuji stále u stejné benzinky. Jana
×