Jump to content

parezorg

Člen ŠKODA Klubu
 • Content Count

  8
 • Joined

 • Last visited

Seller statistics

 • 0
 • 0
 • 0

Community Reputation

0 Neutral

About parezorg

 • Rank
  Junior
 1. Tak jsem to pro změnu zkusil s Carista 4.0 beta 8 ...a to samé... "The vehicle is rejecting the new setting value. It's possible that this setting is not supported by your vehicle or that it must be enabled via a different setting.". Zapomněl jsem tedy zkusit, jestli nefunguje v defaultu to podržení tlačítka pro nulování tripu (když jej budu držet, tak mi nevymaže trip?). Také je divné, že mi to píše třeba "Hill hold assist (if equipped) - DISABLED" ...i když v autě z výrobu je (OIII FL Style 2019) a funguje.
 2. Chtěl jsem se optat, co umí položka Battery charge display (req. instrument cluster support) *DISABLED/ENABLED"? Stav nabití akumulátoru? A co musí vozidlo podporovat (vyžaduje podporu instrument clusteru ...to je panel s budíky?)? Píše mi to, že nastavení není podporováno vozidlem nebo je třeba před tím povolit někde něco jiného. Předpokládám, že ta prostě moje kára (OIII FL) neumí a mám smolíka. Zkoušeno v Caristě 3.8.4.
 3. Tak to by mě taky zajímalo, jestli jít do A119 V3 nebo A129. V pátek jsem narazil na tu 119 V3 a už jsem téměř rozhodnut pro ni ...nebo raději tu 129 ...tak teď nevím, :-B.
 4. Včera jsem byl autem v práci a před odjezdem jsem si nastavil nějaké věc. Díval jsem se i na ten HHA a co to dovoli nastavit... Hill hold assist (if equipped) --- možnosto ENABLED / DISABLED (mám Disabled) Hill start assist disengagement --- DISABLED /NORMAL / HARD / .... cca 5-6 položek tvrdosti držení ...zapomněl jsem udělat screenshot (mám Disabled) Úplně mi tam chybí položka Hill start assist activation threshold, kde se nastavují procenta (sklonu?), jak tu psal lumirnavrat . Nezkoušel jsem dat HHA Enabled, protože chci nejdříve zkusit, jestli funguje v defaultu z výroby ...abych tím povolením, když to asi špatně zobrazuje, ještě něco nepokazil, resp. věděl, jak to fungovalo předtím. Bohužel funkci jsem neměl šanci ještě vyzkoušet. Kvůli rodině mám málo času si s tím hrát a moc s autem ještě nenajezdil. U práce máme zrovna most, který je do kopce ...ale jak na potvoru zrovna za mnou vždy někdo jede, takže nemohu v kopci zastavit a vyzkoušet. Snad o víkendu někde zkusím. Jo, ještě verze Caristy, protože se to asi verze od verze liší? ...zkoušeno v Carista 3.8 beta 16
 5. Zde probíraný HHA/HHC je česky Škodovkou nabízená funkce Asistent rozjezdu do kopce? V OIII Style je součástí výbavy, ale když vypíši v Caristě, tak není tato funkce povolena... Hill hold assis (if equipped) --- DISABLED Hill start assist disengagement --- DISABLED Ještě jsem neměl možnost otestovat rozjezd v kopci, takže nevím, jestli funkce aktivní je nebo není. Je aktivace funkce nějak indikována na palubní desce? Je možné, že Carista kecá, že to není povolené nebo to výrobce zapomněl nastavit ...nebo se jedná o úplně jinou funkci než Asistent rozjezdu do kopce (v tom případě se moc omlouvám za bezpředmětný příspěvek).
 6. Zkoušel jsem se ptát i na infomailu Škody a prý nějaký oficiální postup není ...ale je otázka, zda to dotyčný opravdu zjišťoval u techniků nebo se jen podíval do systému. Jsem objednaný na deaktivaci v autorizovaném servisu, že prý budou volat na technickou linku Škody ...tak jsem zvědavý, co vymyslí. Deaktivovat i zapalování by se mi nelíbilo. Líbí se mi funkce, že když mi to (na jedničku) chcípne, tak zmáčknu spojku a motor zase běží. Případně uvítám tip na nějakého šikovného kódovače, nejlépe v Olomouci a okolí, se kterým by se to třeba dalo probrat (prý je tu nějaký IronMan ...ale zde jsem nikoho takového pod tímto nickem nenašel ...pokud jsem špatně nehledal).
 7. Zdravím, rád bych oživil vlákno. Je zde zmiňované, že u OIII lze nastavit automatické sklopení zrcátek při couvání. Těm, co to funguje... Je třeba něco aktivovat přes OBDII? Např. v Caristě jsou tyto možnosti (viz. obrázek ...zkoušel jsem aktivovat vše, ale nezdálo se, že to něco dělá). Případně tip na nastavení v jiném softu. Předpokládám, že z výroby to OIII neumí (bez elektrických sedaček s pamětmi ...ty nemám). A způsob nastavení provést viz. o 4 příspěvky tu dříve (dotyčnému ale nefungovalo)?
 8. Zdravím, neporadil by někdo, jak deaktivovat v Caristě funkci KESSY tak, aby nešlo ani vzadu u dveří kufru? Podařilo se mi vyřadit KESSY u dveří řidiče a spolujezdce přes položky... Passive entry via smart key (driver's door) YES/*NO* Passive entry via smart key (passenger's door) YES/*NO* Passive exit via smart key (driver's door) YES/*NO* Passive exit via smart key (passenger's door) YES/*NO* Měl jsem radost, že se podařilo. Chci otevírat/zavírat auto jen stiskem dálkáče, tj. vyřadit KESSY (to jen pro zapalování). Má radost by zhacena, když jsem přišel k zadním dveřím, tj. ke kufru a ty se otevřely via KESSY (ostatní 4 dveře zůstaly uzamčeny, odemčel se jen kufr po stisku mikrospínače). Neví někdo, jak vyřadit KESSY i u 5. dveří? Prosím nerozebírat, proč to chci (bezpečnost) ani proč to mám, když to nechci (bylo součástí OIII FL Style).
×
×
 • Create New...