Přejít na obsah

Pepernicka

Uživatel
  • Počet příspěvků

    21
  • Registrace

  • Poslední návštěva

Vše zveřejněné uživatelem Pepernicka

  1. Hezký den, mám pro Vás malý tip. S tímto problémem jsem se mordoval docela dlouhou dobu. Napřed to byl nějaký olej v nádobce a brousila se hlava. Za pár let na to jsem přišel na to, že olej v nádobce v malém množství nijak nevadil a závada byla úplně jinde. Dráty od čidla mají druhý konec v budících palubní desky na takovém ne zrovna moc inteligentním jemném konektoru. Po letech se konektor postupně vyklepal a zrovna kablík od expanzky jako první, je to myslím nějaký úplně krajní pin (cca. 16, hned vedle je imo). Pak začal odcházet imobilizer atd..... Stačilo jen opatrně přepájet piny mikropájkou. Ani jsem budíky nerozdělával. Oprava za hodinku i s montáží a auto zase jezdí už pět let bez pípání. Jinak tam žádný mechanický spínač není. Jen dva plechy měřící odpor. Při menším množství kapaliny svítí nedostatek, při prázdné nádobce ječí teplota motoru.
  2. Co lambda ? neháže chyby ? nebo termostat je v pořádku ?
  3. Ahoj všem, mám pár dotazů na AZF (2x lambda) díl výfuku 6Q0254500X. 1. Ta zvětšená trubka hned za svody na výfuku je druhý menší katalyzátor, nebo jen nějaká jímka? 2. Jak tenhle díl s katalyzátorem ekonomicky vyměnit? - existuje nějaká rozumná varianta pro AZF aby to prošlo bez problémů emisemi? Má někdo vyzkoušené nějaké typy náhrad? Díval jsem se, že náhrady nemají právě tu zvětšenou část za svodama. - měnit celý díl, nebo jen vyříznout katalyzátor a dát jiný? Ty roury nevím z čeho dělali, ale vydržely osmnáct let a pořád vypadají v pohodě. Moc děkuji za informaci
  4. Ahoj všem, měl jsem taky minulý týden problém s termostatem: Motor jel pořád studený, ani po 25 km se nevyhoupla ručička na přístrojích výše než na první rysku. Když jsem jel rychleji, motor se ještě víc ochladil. Napřed jsem vyměnil čidlo teploty chladící kapaliny na termostatu. Závada pořád přetrvávala. Rozdělal jsem termostat, byl rozpadlý. Stačilo koupit jen vrchní část ve škoda-díly z prvovýroby. Konstrukce vnitřku termostatu byla trošku jinak provedená, celokovová, plastový vršek padl naprosto přesně. Cena pár stovek a auto zase jede jak má. V originálním termostatu se ulomil plastový držák, který držel plech nad pružinou.
  5. Pěkný den, tak jsem sehnal jinou E komfortku. Stačí to jen přepojit, Nebo se musí ještě něco kódovat kromě klíčů? Stačí to jen přehodit?
  6. Pěkný den, zkoušel jsem baterii vyměnit už několikrát. Ale párkrát to zareagovalo, pak zase nic. Tak vymýšlím jak zjistit jestli je chyba v klíči, nebo v přijímači, tedy v komfortce.
  7. Oprava funguje již dva roky. Od té doby jsem na čidlo nesáhl, před tím každý měsíc demontáž a sušení.
  8. Ta oprava je triviální, chce to jen jisté ruce, pořádnou mikropájku a lupu. plasty se dají chránit. Není na tom nic složitého. Jen se hlavně uzemnit a sundat věci co dělají statický náboj. Hlavně ne trafopájku. Už to nezlobilo dva roky zatím.
  9. Ahoj všem mám prosbu. Občas mi blne DO na Fabii 1. Rok výroby 2002 originál DO s nesklopným klíčem a dvě tlačítka. Dá se nějak jednoduše otestovat jestli je chyba na straně klíče nebo komfortní jednotky. Napadá mě třeba jestli se neobjevuje někde v komfortce, že stisknutí klíče je v pořádku. Nechce se mi kupovat novou elektroniku za 1300 když nemám jistotu, že není špatná komfortka. Obecně mi hlásí komfort 433 E, že v něm nejsou žádné chyby, ale to asi vadu v dálce podle mne detekovat neumí??? Případně jakým levnějším DO nahradit, klidně i přívěšek, tu původní elektroniku? Dík moc. Dočetl jsem se v diskusi že se jedná o klíč 6Y0 959 753 E asi, podotýkám.
  10. Ahoj všem mám prosbu. Občas mi blne DO na Fabii 1. Rok výroby 2002 originál DO s nesklopným klíčem a dvě tlačítka. Dá se nějak jednoduše otestovat jestli je chyba na straně klíče nebo komfortní jednotky. Případně jakým DO nahradit, klidně i přívěšek, tu původní elektroniku? Dík moc. Dočetl jsem se v diskusi že se jedná o klíč 6Y0 959 753 E asi, podotýkám.
  11. Moc díky za info. Taky mě napadlo sehnat něco z vrakáče. Ale nevím jaký typ. Mám 1,4 MPi 2002 rok, myslím AZF. Má to akorát funkční centrál s dálkou, okna v mechanice a alarm. Moc se mi do výměny nechtělo zatím, protože nevím jakým typem to nahradit a jestli je nutné něco kódovat dále v dalších systémech na sběrnici, třeba to nějak provazovat s motorovou jednotkou, Pokud vím tam v přizpůsobení komfortní jednotky jsem viděl jen možnost vypnout hlídání vnitřního prostoru. To blikání světel jsem nikde nenašel. Napadlo mě taky se podívat, jestli nejsou v háji klíče, ale to netuším moc jak zkontrolovat. Asi by to mohlo taky něco vypsat v řídící jednotce.
  12. Pěkný den, ano má tři konektory. Jeden na sobě nese všechny vstupy od čidla pohybu a do houkačky, senzor kapoty. Alarm se aktivuje z jednoduchého důvodu. Přestalo mi fungovat dálkové ovládání na klíčích a nějaká chytrá hlava udělala ten systém tak, že když zamknu klíčem zavře se centrál a nahodí se alarm. Když otevřu klíčem alarm se nevypne a do 15 sekund musím strčit klíče do startování a otočit. Prostě to vymyslel nějaký ...... Tak jsem si řekl, že nebudu vyhazovat peníze za nové DO a budu odemykat klíčem, ale potřebuji se zbavit alarmu, který je stejně k ničemu. Vyhodil jsem pojistku, tím umrtvil čidlo pohybu a houkačku. Jediné co smozřejmě začne otravovat je blikání blinkrů po 15s. Tak řeším jak tohle úplně vypnout.
  13. Pěkný den, mám prosbu, dá se překódovat 6Q0 959 433E s alarmem na verzi bez alarmu nebo jen při spuštěném alarmu vypnout blikání blinkrů? Chci ten zázrak z auta po osmnácti letech demontovat. Zbytečných 15 000 navíc při nákupu. Jen to otravuje. Moc děkuji za radu.
  14. Pěkný den, tak jsem to udělal přes pojistku. Dík za radu. Je tam myslím pojistka č. 60 15A. Po vypojení pojistky už siréna neječí i když si myslím, že to je taky tím, že jsou v ní 18 let staré baterky a nemá šťávu. V každém případě už nemusím spěchat se startováním. Co se týká té dálky. Netuším. Napřed se klíče dost rychle vybíjely. Občas třeba týden dálka nefungovala a teď umřela zcela. Mám spíš pocit, jestli přes vlhké počasí nenatáhne komfortka do VF části nějakou vlhkost. Většinou to blbne přes zimu a vlhké počasí. Hledal jsem jestli se nedají načíst nějaké aktivní hodnoty z jednotky při mačkání klíče, ale nikde jsem nic nedostopoval. Žádné chyby v ní také nejsou.
  15. Ahoj všem. Mám malou prosbu, když jsem kupoval novou Fabii 1 tak jsem si do ní koupil nadšeně origo alarm. Dneska toho docela lituji. Odešla mi dálka a chtěl bych centrál nechat jen na klíče. Ale nevím jaká chytrá hlava vymyslela to, že lze vypnout alarm jen dálkou. Tak to na mě všude ječí. Sirénu jsem po delším hledání našel nad ohybem výfuku vlevo. Stane se něco když ji fyzicky odpojím? Nebo dá se překódovat Ečková komfortka? Ještě mě napadlo vypojit na komfortce celý okruh alarmu. Nemáte s tímhle produktem někdo nějakou zkušenost? Byl jsem ve třech autorizovaných servisech a nikdo mi nedokázal říct, jak se té ječící sirény zbavit. Ještě mě napadly nové klíče, ale nechce se mi za ně vyhazovat peníze a netuším jestli není spíš chyba v komfortce.
  16. Ahoj, tak mohu po dvou měsících cestování a tak 2000 km najetých, že oprava opravdu zafungovala. Pokud máte starší Fabii a řešíte podobné problémy, zkuste napřed prohlédnout tuto část elektriky, možná to ušetří hromadu peněz.
  17. Pěkný den, musel bych lézt pod auto a montovat jej ven. Když se podíváte na snímač dá se rozdělit na dvě části. První část je ta s obvody a druhá část je oblouček, ve kterém se točí tyč volantu. Přirozeně oblouček omotávat nemůžete. Já pouze na těsno teflonovou páskou omotal pouze část s obvody, tak tři vrstvy. Snímač jsem nijak nerozebíral a pouze před omotáním nechal vysušit. Vlhkost se nejčastěji právě na části s polovodiči uvnitř (mezi obloučkem a kovovým límcem pro montáž).
  18. Ahoj všem, Vlastním Fabii 1 osmnáct let, za ty roky existují snad dvě nejotravnější závady u tohoto vozu. První o hlášeních teplotního čidla a jeho vazbě na konektor přístrojové desky jsem zde již popsal. Dnes jsem si dal chvíli a budu se věnovat řešení závady druhé. Starší verze posilovače (TRW, cca. do 01/2003) měla jednu nepříjemnou anomálii. Součástí posilovače je snímač natočení volantu, který bohužel nebyl nijak zapouzdřen a při každém výraznějším dešti zvlhl a začala svítit kontrolka nefunkčnosti posilovače. Posilovač pak spadne do nouzového režimu a není schopen reagovat tak jak má. Já se v té době obrátil na kamaráda, co se celý život baví v oblasti vysokofrekvenčních přenosů a rádiových vysílačů na stožárech. Zajímalo mě utěsnění těchto zařízení, která jsou na stožárech často řadu let pod účinkem těch nejhorších povětrnostních podmínek. Rada byla usměvavá, ale ejhle po její aplikaci mi Fabie „volantuje“ bez chybových hlášek už sedm let. Takže: Vymontovat a vysušit čidlo natočení volantu, jeho hlavní části plošných spojů omotat precizně a těsně teflonovou těsnicí páskou v několika vrstvách. Nesmí se logicky omotat rotační výřez. Ale ten není z hlediska vlhkosti až tak kritický, rychle osychá a voda na něm dlouhodobě neulpívá. Kritická je vlhkost na velkých plochách plošných spojů. Ochranu lze doplnit i některým z ochranných nástřiků na polovodiče. Já se do toho řešení ale nepustil, přece jen je indukční snímač dost citlivý na přesnost a provedení funkčních ploch a dokumentace této chemie není až tak obsáhlá pro zaručený výsledek v tomto případě. Pak ještě doporučuji Fabii 1 parkovat přední částí vozu z kopce dolů. Není tak náchylná na zatékání.
  19. Ahoj všem, podařilo se mi dneska dostat z foťáku ještě pár fotek. Vyklepané piny lze opravit i bez demontáže ciferníku, nemusí se díky tomu rozebírat a kalibrovat ručičky a dělat podobné vylomeniny ohrožující funkčnost a přesnost přístrojovky. Jedinou podmínkou je zásah někoho kdo tomu rozumí a nezničí půlku obvodu kolem a všechny plasty. Udělal jsem před pájením i detail vyklepaných pinů. Auto jezdí již dva týdny naprosto v pohodě bez blikající kontrolky chladicí kapaliny, padající ručičky palivoměru, imobilizéru a dalších hlášek. První obrázek je opraveno, druhý poškozené spoje.
  20. Pěkný večer všem, tento tip třeba někomu zachrání bezesné noci a klení nad blikajícími kontrolkami ve Fabii 1. Vše je většinou závislé na venkovní teplotě díky teplotní dilataci. Typické projevy závady (nemusí být současně): --------------------------------------------------- - Pověstná náhodně blikající kontrolka hladiny kapaliny v závislosti na venkovní teplotě (u mne blikala rok, hlavně když bylo teplo) - Náhodně padající ručička palivoměru, došel benzín, i když je plná nádrž (spadla tak pětkrát před pár měsíci) - Náhodné zprávy o nefunkčním imobilizéru (stalo se dvakrát před měsícem) S časem a teplotou v létě se četnost poruch zvyšovala. Hlavně když se ohřála na sluníčku víc palubní deska. Story: proč to nakonec nefungovalo? ----------------------------------------- Předem: Hlavu jsem brousil dvakrát, nádobku na kapalinu měnil pětkrát. Docela dost peněz a nepomohlo. Vítejte v klubu... Kde byl problém: Přišel jsem na to úplnou náhodou. Jel jsem od známých v horku a po přejetí mého oblíbeného kopce zase ječící ikonka chladiva. "Už na to kašlu" říkám si, to je furt dokola. Zastavil jsem abych se porozhlédl po okolí a po návratu do svého miláčka pustil motor. Ujel jsem sotva dvacet metrů a zase chladivo, no a k tomu došel benzín a spadla ručička palivoměru, to je zase den. Auto mělo ale plnou nádrž. Kabely? nepravděpodobné. Konektory? I po 15 letech jsou jak nové. Kontroloval jsem je snad stokrát. Co když je ale někde v autě místo kde je to vše pěkně vedle sebe? Řešení: Každý drát má konec a začátek. U Fabie 1 vše končí na precizních zapouzdřených konektorech zamknutých na jednotlivých čidlech, které pokud neupadne drát, přežijí auto. Bohužel ten druhý konec je u většiny vodičů protažen přes solidní spojovací svorkovnici a zakončen poněkud těžkým svazkem s konektorem v přístrojové desce. Konektor vypadá robustně, horší je to již s jeho uchycením na vlastním plošném spoji tachometru. Celou váhu roky vibrujícího svazku drátů nesou jen jemné piny, které jsou do desky pouze lehce pájeny. Jak problém ověřit ? Mě pomohlo po odpojení autobaterky, následně odpojit hlavní dlouhý konektor na tachometru zezadu a pak jej připojit. Prasklé spoje se díky zámku na konektoru na nějaký čas přitáhnou a zase to chvíli funguje, u mne tak dva týdny než jsem vlítl do prohlubně na silnici a rázem se konektor pohnul. Aby toho nebylo dost, nakonec před měsícem přestal reagovat imobilizér. Pájený spoj pinů konektoru odcházel několik let pěkně jeden za druhým z obou stran konektoru. Nakonec bylo vlasově odtržených 9 pinů. Po opravě auto konečně po dvou letech jezdí jak má. Nedoporučuji ale opravu v žádném případě nadšencům s trafopájkou v ruce. Vše přenechte odborníkům.
×
×
  • Vytvořit nový...