Jump to content

Lote

Uživatel
 • Content Count

  12
 • Joined

 • Last visited

Seller statistics

 • 0
 • 0
 • 0

Community Reputation

1 Neutral

About Lote

 • Rank
  Nováček
 1. K tomu jen poznámka: Od verze Android 10 je již Android Auto součástí operačního systému telefonu, tedy žádné APK se neinstaluje.
 2. Bez 5G wifi to bezdrátově rozhodně nepojede, mám ověřeno. ŠA to skutečně neuvádí takhle obecně, ale na svých stránkách má kompatibilní telefony: http://compatibilitylist.skoda-auto.com/?appVIN=&AppLanguage=cs-CZ Vybereš Scalu, typ infotainmentu, výrobce telefonu a vypadne ti seznam kompatibilních zařízení. Obávám se, že žádné s jen 2G wifi tam nebudou :(
 3. Předpokládám, že v AA máte spuštěný "režim pro vývojáře" a povoleno "bezdrátové promítání". V tu chvíli, kdy vám spojení s AA správně funguje přes kabel, tak kabel rozpojte. Pokud máte v mobilu už uloženou WiFi síť hotspotu Scaly, tak ji smažte a připojte se mobilem na hotspot znovu - mobil by měl dát hlášku jako že wifi je bez internetu - zrušit / připojit - odpovědět zrušit! Kabel nechat rozpojený a na infotaimentu volit: APP, Android Auto a infotainment by měl začít navazovat spojení bezdrátově, trvá to i přes půl minuty. Mě osobně tento postup zabral u toho Honoru 9X, kde mi teď funguje i připojení do internetu přes mobilní data - takže jede vše jak má - bezdrátově propojené AA, aplikace mají přístup do internetu, zvuky jdou do auta, hlasové zadávání cílů v navigaci Waze i GoogleMaps. Pro mě tedy vyřešeno (do příští aktualizace :((( )
 4. A jakou máte verzi Androidu, 9 nebo 10? OnePlus 6t má údajně dostupný upgrade na A10, proto se ptám.
 5. Jo, cestuje to, já ji dnes chytil na kanálu 153. Měl jsem na test půjčený Huawei P 30 Lite, wifi vidí, ale bezdrátově se s AA nespojí, zkoušel jsem vše možné, snad hodinu, bez úspěchu - vždy jen hláška ".... spojení selhalo ..." nebo tak nějak. Na kabelu funguje bez problému. Takže vlastně jediný mobil na kterém se mi podařilo bezdrátově spojit AA je Honor 9X a sním už to mám celkem vyladěné, mobilu se ani nedotknu (leží třeba v kufru), na infotainmentu volím 1. APP 2. Android Auto a během cca 30s se spojí a běží třeba Waze na infotainmentu (bezdrátově). Přitom se na mobilu se bez mého zásahu spustí wifi a spojí se s hotspotem Scaly. Nutno taky podotknout, že testovaný P30Lite měl Android 9, zatímco Honor 9X má už upgradovaný Android 10, jehož součástí je i AA (nemusí se doinstalovávat). Možná až se uvolní A10 i pro P30Lite, bude to chtít vyzkoušet znovu. Bohužel přístup do internetu přes mobilní data při WiFi připojené na hotspot mi fungoval pouze jeden den, nyní mi hlásí Waze "Bez připojení", netuším co se stalo :(( Podařilo se AA někomu bezdrátově propojit ještě s jiným typem mobilu?
 6. Koukal jsem na to, asi máš pravdu, ale problém zůstává, že tu wifi na 149 kanále nevidí ani můj "nejmladší" notebook (umí 5G 802.11ac) a mám obavu, že koupím nový mobil s 5G wifi a dopadnu stejně.
 7. Tak problém s "neviditelným" hotspotem Scaly objasněn (nikoliv vyřešen) - wifi vysílá na 5G na kanále č.149 (= 5745 MHz), který není v ČR oficiálně povolen. Docela velký průšvih škodovky! Změnit se to v nastavení WLAN nedá a po vyp/zap zůstává stále na stejném kanále 149. Proto je docela velká skupina mobilů, které se na tuto frekvenci nepřipojí a tím pádem ani AA na nich nemůže fungovat bezdrátově :(
 8. Je to tak, moje P8l jede na Androidu 6.0. a navíc není v seznamu podporovaných zařízení od škodovky. Ale třeba P Smart už v seznamu je, ale wifi auta stejně nevidí a funguje taky jen přes kabel :( O podmínce verze nejnižší verze Adroidu pro bezdrátové propojení s AA jsem žádné info nenašel.
 9. Mě to bezdrátově funguje, tedy jen s některými telefony. Konkrétně infot Bolero, telefon Honor 9X, Android Auto 5.x.y, propojeno bezdrátově. Můj starý telefon Huawei P8 Lite jen přes kabel a to právě proto, že wifi auta nevidí a nemůže se s ní propojit. Samozřejmě jde v obou případech vše ovládat dotykem infotainmentu, telefon leží v přihrádce.
 10. Ano, je to skutečně tak, na telefonu běží Android Auto a přes MirrorLink se spojím s infotainmentem auta. K tomu aby to šlo BEZDRÁTOVĚ je ale potřeba funkční propojení telefonu (client) s WiFi auta (access point). Následně dostanu Waze, GoogleMaps, Spotify a další appky z telefonu na obrazovku infotainmentu. S kabelem to sice funguje taky, ale to jaksi není ono - sednout do auta a začít vyndávat telefon, natahovat kabely a propojovat :( Navíc jsem si za tu funkci připlatil - u škodovky je to SmartLink +. Nejde tedy primárně o to připojovat telefony v autě (děti apod) na internet. Píšeš, že MirrorLink je zastaralá technologie, mě osobně to spíš připadá jako novinka "v plenkách". Obrazovku telefonu to nezrcadlí 1:1 jak by mohl někdo mylně usoudit z názvu, jen to umožní spustit "vybrané" aplikace na obrazovce auta v upravené grafice. A bez toho aby se telefon připojil na wifi auta, se to prostě bezdrátově nerozjede.
 11. Zkoušel jsem i různé notebooky (i hodně "mladé" modely) - SSID hotspotu taky nevidí a nepřipojí se. WiFi Scanner taky žádné SSID nevidí. Scala je sice dobré auto (můj názor), ale ten infotainment se prostě nepovedl. A nejde jen o SmartLink, nespíná se mi správně kamera, problémy s načítáním hudby z USB flash, import kontaktů z telefonu - jsou to relativně drobnosti, ale obtěžují. A servis neporadí, protože neví :(
 12. Zkus jiný telefon, já taky z jednoho wifi vidím, z jiného ne, je to divné, ale je to tak. V mém případě Huawei P8 Lite wifi nevidí a s Bolerem se spojí jen přes kabel. Honor 9X wifi vidí a spojí se i bezdrátově - Waze i Google mapy fungují. Nicméně občas vypadne zvuk a celé se to jeví jaksi nestabilní, někdy se to připojí bezdrátově samo po startu auta, jindy ani za boha ne - musím restartnout telefon apod. Chce to opravdu "doladit", tedy čekat na všemožné aktualizace :(
×
×
 • Create New...