Jump to content

Ferdinand II

Uživatel
 • Posts

  31
 • Joined

 • Last visited

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

Ferdinand II's Achievements

Rookie

Rookie (2/14)

 • First Post Rare
 • Collaborator Rare
 • Week One Done Rare
 • One Month Later Rare

Recent Badges

0

Reputation

 1. Zdravím vážení, přiživuji se na tomto vlákně a mám takový dotaz ohledně vypouštěcího šroubu, protože mi rosí. Mám vyžíhanou podložku a šroub utažený na 30 Nm (používám momenťák, protože na tyhle momenty nemám cit). Zajímavé ale je, že na Feldě, kde je v zásadě stejná vana i šroub, se dotahuje na 65 Nm. Obě hodnoty jsou z DP. Možná proto mi rosí, ale nechci ho urvat.
 2. Setkal jste se někdo s tím, že by vstřik kapal jen, když je určitou dobou zahřátý? Já už fakt nevím, co s tím.
 3. Jako jak co, no. Na tom autě jsem už dělal mraky věcí. Nebojím se toho, jen když něco zvořu, tak se pak děsím, co jsem oddělal. Takže tady jsem měl strach o ventily a katalyzátor. Jinak dělal jsem si např. těsnění pod hlavou a to šlo samo. Pak servo, stahovačky, vůle ventilů... Ještě ke špatným startům - nemůže mít vliv i drážkový řemen? Zkrátka po startu v tom někdy tak jako syčí a mechoš říkal, že mi prokluzuje řemen.
 4. Jo, to jo. Zarazilo mě, že to hulí černě a kromě z výfuku i od někud z motoru (jestli tam tedy nedoputovalo pod autem to, co šlo z výfuku). Anebo mě napadlo, jestli ten čistič nenavázal olej ze sacích beranů. Vím, že tam na dně trochu bylo. Prostě to vypadalo hodně nezdravě, no.
 5. Čím tedy mohlo být, že se najednou linul čoud od někud z motoru? Z výfuku šlo černo, jako když startuje diessel v mrazu. Každopádně díky za zprávu, to mě uklidnilo. Nejdřív jsem fakt nevěděl, co se děje, až pak mi došlo, že jsem tam nastříkali ten sajrajt v plechu.
 6. A na VAG se objevila závada - systém příliš bohatý. To jsem smazal. Nemohly se podpálit ventily nebo písty? Co katalyzátor? Neuvědomil jsem si, že jsem tam toho nastříkal více a pak to nenechal vyvzlínat z beranů, kde navíc na dně byla loužička oleje (jsou projmuté).
 7. Dneska jsem měnil těsnění, co je nad klapkou v plastovém potrubí, protože bylo úplně tvrdé. Při té příležitosti jsem se rozhodl prostříknout klapku čističem brzd (před nějakou dobou jsem ji mel venku a čistil pořádně štětcem - tohle bylo jako prevence). Krom toho, že starty furt stejné, tak se asi v sání nakumulovalo více toho čističe a nevyvzlínal. Po startu měl motor tendence chcípnout, klepal se a z výfuku šlo černo :o Nemohl jsem tím třeba podpálit ventily nebo něco oddělat? Asi to muselo hodně hořet...
 8. Ale to je asi fajn nápad. Zkusím ho prohodit a zkusím prohodit i snímače otáček a uvidím. Čidlo teploty na termostatu jsem dával nové před půl rokem. Mám nové i všechny filtry, svíčky a lambdu - furt stejné. Zajímavé je, že po tom, co jsem vyměnil těsnění pod hlavou na té druhé (ta má 330tkm), tak to trochu dělá také, ale vždycky v pohodě naskočí a nemá tendence chcípnout.
 9. Je a je drahé jak sviňa. Pečlivě jsem přes vag kontroloval hodnoty v různých teplotních stavech podle DP a je to v toleranci. Může mít i tohle vliv? Mám ještě jednu Fabču, tak můžu díly proházet.
 10. Nejde mi na rozum, že to dělá jen za určité teploty motoru. V úterý tuším, jak bylo horko, tak zase déle točila, a to se s ní několik dní nejelo. Teď jde zase za studena na jedno otočení atd. Furt stejné. Klapka vyčištěná v otevřené poloze, nastavena VAGem. Čidlo teploty nové - podle VAGu nelže, jen rozdíl pár stupňů (asi holt kapalina nikdy nebude mít teplotu shodnou s okolním vzduchem, kterou naměří čidlo u mlhovky). Chystám se na měření tlaku paliva zaruzných teplot, tedy před jízdou, během jízdy a po odstávce.
 11. Ono to opravdu nejde srovnat s 1.6, anebo 1.4 16V. Tenhle motor je trochu svéráz, na to už jsem si zvykl, ale stejně by měl startovat. Za tepla startuje, ale po odstavce je problém. Může to být senzory otáček? Může být problém v zapalovacím modulu? Motor táhne poměrně solidně a neztrácí v celém spektru otáček. Může to být přesto čerpadlo? Samotný startér by mohl být vadný? Točí se krásně, motorem (oproti křupce se 330tkm nezní jako před umřením).
 12. Co znamená přístup jinak? Já nejsem z těch, kdo na to kašle a pak až se něco přihodí, tak to řeší. Auto má v rámci možností nej údržbu. Bohužel tohle řeším téměř rok a fakt nevím, co s tím. Nechci vyměňovat pokus omyl. Rozvody elektricky ok - co to prosím znamená? Jestli neskáčou otáčky? Mně skáčou +/- 32 tuším. Dokonce to dělalo každé 1.4 MPI, že mírně kolísají otáčky, tak jsem to blíže neřešil. Co se týče senzorů otáček, myslíte, že v tom by to mohlo být? Bylo mi řečeno, že kdyz by byl KO, tak mi motor za tepla prostě nenaskočí, jenže on startuje normálně. Pouze když se nechá stát déle zahřátý, tak pak je problém a nejde to. Stejně když je ve vedru na slunci, tak ani jet nemusím a nechce startovat. Nevěřím už proto, ze by to bylo kapajícím vstřikem. Měl jsem tip na čerpadlo, ale to je totéž - motor jede normálně v celém spektru otáček, tak nevím.
 13. Snímač na termostatu (jestli se bavíme o tom) jsem měnil, protože původní dával haluz data. Trochu se to zlepšilo, ale nijak zvlášť. Na diag jsem nic neobvyklého nezaznamenal. Hodnoty dle DP jsou ok. Koukal jsem na hodnoty lambdy (je ale půl roku stará), čidla klepání, vstřiky, klapku, teplota a tlak vzduchu... Všechno je v toleranci. Bezprostředně po jízdě startuje ok. Pak odstávka a startér točí, točí a motor sotva naskočí. Stačí drhnout do plynu a otáčky se okamžitě srovnají a už to drží. Čistil jsem klapku, hledal netěsnosti (stříkal jsem sprejem na brzdy na berany, svody, okolo klapky), čistil jsem snímače otáček od špon a oleje, měřil jsem komprese... Prostě nic nenasvědčuje, že by v něčem byla chyba.
 14. Tak jsem zjistil ještě jednu novinku. Auto vůbec nemusí jet. Stačí, aby bylo horko, auto na slunci a už startuje blbě. Něčemu v motoru se nelíbí horko, když motor stojí, ale zaboha nevím čemu. Mám dvě Fabky. Druhá, také 1.4 MPI (ale už AQW), je střep a má nalítáno 330tkm. Startuje vždy jako nic. Napadlo mě prohodit zapalovací modul, ale to fakt vařím z ničeho stylem pokus omyl.
 15. Díky za přílohy. Právě do DP jsem koukal horem dolem a také jsem to nenašel. Holt shodim kryt a povolím hadici.
×
×
 • Create New...