Jump to content

dafro

Člen ŠKODA Klubu
 • Posts

  310
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by dafro

 1. Z výroby je 508.00 0W-20, ale mohou být oba.
 2. dafro

  Nabíjanie

  To je přece naprosto normální. Nic to nevypovídá o nabití a stavu baterie. Ty diody pouze signalizují průběh nabíjecího programu. Ten vždy začíná od začátku. Nutno použít multimetr a napětí změřit.
 3. Myslím, že je to normální. Slýchávám to někdy také, zejména když mám otevřené okno a jedu kolem nějaké zdi (např. v garážích).
 4. Na pryskyřici a lepidla doporučuji Auto Finesse ObliTARate. Na zaschlé mušky a ostatní nečistotu např. Auto Finesse Citrus Power. Mám vyzkoušeno a používám. Nastříkat na mikrovlákno a opatrně bez tlaku otřít.
 5. A není to náhodou toto? https://www.skoda-dily.cz/nahradni-dil/5g0886296-krytka-36337.html
 6. Před nanesením se musí provést korekce laku. Někdy i dvoukrokové leštění celé karoserie. A to je časově náročné. Jinak nebude nikdy výsledek dokonalý.
 7. Chlapi, doporučuji přečíst nějaké stránky věnované detailingu. I tady na fóru najedete spoustu informací. Je to na dlouhé vysvětlování. Osobně doporučuji videa např. od Umyem, jsou tam výborně shrnuty pro a proti (vosk, keramika, fólie). Jinak keramika i fólie je nejlepší na nové auto. I tak je většinou nutná korekce laku (je poškrábaný už z výroby). Cenovka kvalitní keramiky se pohybuje od 25 tis. Kč (životnost 3 roky při pravidelné údržbě), u kvalitní fólie na přední část auta (životnost až 10 let) to bude podobné. Keramika ale lak proti mechanickému poškození neochrání.
 8. dafro

  Brzdy

  ... a jezdím pouze, když svítí 🌞 Jinak to snad ani není možné! 😁
 9. Hvězdička znamená úspěch!😁
 10. dafro

  Autobaterie

  Marné to není. Moje chyba, píšu blbosti. Samozřejmě měřím klidové napětí. Když nabiji nabíječkou, tak má druhý den po nabití klidně i 13,2V. Po jízdě však druhý den max. 12,7V. Jen mě zajímá, v čem je zásadní rozdíl mezi nabíjením nabíječkou a alternátorem. V každém případě děkuji za vysvětlení a chápu Tvou reakci ...
 11. dafro

  Autobaterie

  @bouchy možná jsem to špatně popsal. Měl jsem na mysli napětí měřené na svorkách baterie voltmetrem bezprostředně po jízdě (resp. po nabití externí nabíječkou). Za jízdy to trvale ukazuje +/- 14,5V.
 12. dafro

  Autobaterie

  Jde mi o to, že mám vyřazeno to inteligentní nabíjení, ale na hodnoty napětí (13V a více), o kterých píše @DušanV se nikdy (ani po dlouhé jízdě) nedostanu, jedině za použití externí nabíječky. Dokáže to někdo vysvětlit?
 13. dafro

  Autobaterie

  Jen by mě ještě zajímalo, zda tohoto stavu nabití lze dosáhnout běžným provozem automobilu?
 14. Ano, ale nechci to tady plevelit. Aktuálně jsou tady na fóru na toto téma živá min. dvě témata. Jak jsem již psal, hledej a odpověď najdeš.
 15. Ta krabička je řídící jednotka autobaterie a těmi kablíky předává informaci řídící jednotce vozidla. Velmi zjednodušeně, řídící jednotka autobaterie sleduje a vyhodnocuje stav baterie, řídí její nabíjení a poskytuje řídící jednotce vozidla informace o tom, zda jsou mj. splněny předpoklady k aktivaci funkce start-stop. Je tady na fóru k tomu velké množství informací. Stačí pohledat.
 16. dafro

  Autobaterie

  Pěkné! Ale kdo by to celé četl?😁
 17. dafro

  Autobatéria

  Je zajímavé, jak se v určitých intervalech toto téma stává tady na fóru středem zájmu. Z vlastní zkušenosti ale tvrdím, že dospějete ke stejnému závěru. Existují pouze tři možnosti: pravidelně dobíjet, potlačit tu rekuperaci sw nebo odpojit konektor. Jiná neexistuje. Vlastně je ještě jedna ... prostě to neřešit a jezdit. Je toho plné fórum a každý si musí sám vyhodnotit, pro co se rozhodne.
 18. dafro

  Autobatéria

  @Deliberator to opravdu nedokáži posoudit. Pouze cituji, co mi zde na fóru tvrdil jeden nejmenovaný uživatel. Mě osobně to však od odpojení konektoru nedoradilo. To asi vysvětluje vše.
 19. dafro

  Autobaterie

  Dovolím si ne zcela souhlasit. I při rozpojeném konektoru se baterie nabíjí na max. 80%. Nabití na 100% zajistí pouze použití externí nabíječky. Jinak souhlasím s @Caster.
 20. dafro

  Vaše spotřeba

  Zlín - Rožnov ve 3 lidech, max. 110 km/h. Potvrzuji zde napsané. Pokud nejsou známy parametry jízdy, průměrná spotřeba o ničem nevypovídá. Při běžném jezdění po okreskách je možno se dostat pod 6 l/100 km. Na dálnici při tempomatu mezi 140-150 km/h, ale spotřeba pod 7,5 l neklesne. Dlouhodobou průměrnou spotřebu podle PP mám po 16 tis. ujetých km 7,2 l/100 km. Podepisují se na tom ale časté jízdy po dálnici.
 21. dafro

  Autobatéria

  Ještě si dovolím reagovat na jeden z příspěvků @DušanV. Za sebe mohu odpovědně říct, že než jsem konektor odpojil, tak jsem přečetl všechny příspěvky týkající se odpojení kabelu od řídící jednotky autobaterie (a že jich bylo), a pouze jediný uživatel zde na fóru popsal negativní zkušenost s tímto řešením, a to v tom smyslu, že mu údajně při odpojeném kabelu přestal za jízdy fungovat posilovač řízení. Ale kdo ví ??? Jinak co se týče konformních funkcí (např. nezávislé topení), tak naprostá většina členů fóra se shoduje na tom, že k žádnému ovlivnění nedochází. Osobně ale nedokáži posoudit, webasto nemám.
 22. dafro

  Autobatéria

  Mám odpojený kabel dva roky. Baterie EFB. Zcela bez problémů. Jezdím 1-2 týdně. Někdy i 14 dnů auto stojí. Napětí stále min 12,5 V. Ta chybová hláška se na MD zobrazuje až v okamžiku, kdy auto chce poprvé použít start-stop. Tzn., klidně po hodině plynulé jízdy při prvním zastavení na křižovatce. Pak už ne.
 23. dafro

  Autobatéria

  Návod k obsluze mluví jednoznačně. Pokud se jedná o stejný typ a kapacitu, tak ne.
 24. Souhlas s @danno1771Hledáš v tom zbytečnou vědu. Je úplně jedno, jaké auto startuješ. Pokud by to výrobce chtěl omezit, tak by to tam uvedl. V návodu se však mluví obecně o vozu s vybitou baterií. Na tom prvním obrázku je pouze ilustrativně popsáno pořadí připojení kabelů. Na druhém obrázku pak svorky pro připojení kabelů na Octavii iV PHEV, tj. kostřící bod (-) v motorovém prostoru, a (+) pól baterie v pojistkovém boxu. Žádné krytky netřeba sundávat. Krok č.1 (podle typu vozu) Nastartujte motor pomocného vozu a nechte ho běžet na volnoběh (platí pro vůz se spalovacím motorem). nebo Zapněte elektrický pohon pomocného vozu (platí pro vůz s elektrickým motorem). Krok č.2 (bez ohledu na typ vozu) Nastartujte vůz s vybitou 12V autobaterií. Pokud motor vozu s vybitou 12V autobaterií do 10 s nenastartuje, zkuste znovu startovat přibližně po 30 s. ... a tímto definitivně končím účinkování v této diskuzi.
×
×
 • Create New...