Jump to content

Sudetak

Uživatel
 • Content Count

  890
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  3

Seller statistics

 • 0
 • 0
 • 0

Sudetak last won the day on March 1 2012

Sudetak had the most liked content!

Community Reputation

35 Excellent

About Sudetak

 • Rank
  Profesional

Recent Profile Visitors

1,563 profile views
 1. FEBI je na trhu dlouho a kupoval jsem v této značce i řadu dílů, ale u těch olejů si nejsem jistý. Rozhodoval jsem se podle cc-autodily, kde měli pouze originál a febi na dotaz, obrat mají velký, takže to co jde na odbyt je i skladem. Jelikož se to mění po letech ... Babo raď.
 2. Jenom doupřesním Dušana, ten kód je G 052 527 A2, kdyby ho někdo musel jít koupit (teda až potom co si to ověří u škodovky).
 3. No zatím jsem tu odvahu neměl, fórum čtu už roky a vím, že každý zasvěcený od náhrad odrazuje (myslím olej do převodovky), ale to si fakt FEBI vezme na bedra průser s nekvalitním olejem ? Co garážníci ? Olej do převodovky do mé kokty je 1600 litr, vejde se tam 2,4 litru.
 4. Raději jo, ale ta horská přirážka oproti FEBI je citelná, skoro dvojnásobek. Jelikož na Yetim nyní není tak velký nájezd tak jsem to zkousnul. Plánuji v příštím roce vyměnit oleje v diferenciálech vpředu a vzadu a další rok i v převodovce, zvažuji že koupím lacinější olej (pokuď zase nevyměknu :-)
 5. Tak jsem se taky konečně dokopal a vyměnil filtr, vyčistil sítko čerpadla a dal nový olej. Celkem to proběhlo v pohodě, ve filtru nějaké "tukové shluky" byly, sítko zasrané tak ze třetiny. Filtr jsem nakonec bral od tohoto slovenského dodavatele, dodání OK. https://4x4parte.com/cs/d/2003085-haldex-filter-4generacie-vw-group-1000014/
 6. Před lety se zde na fóru řešilo co znamená pojem celoživotní náplň. Dle koncernu je plánovaná životnost automobilu 5 let / 150 tis. km. Z toho se odvíjí vše ostatní, tedy i životnost oleje.
 7. Nikdo neví, nebo je to tajná informace ? :-)
 8. Průměr disku resp. profil pneumatiky byl a vždy bude korespondovat s tvým sociálním postavením, bohužel se s tím musíš smířit :-) :-) P.S. neboli, velikost pneu je přímo úměrná žádané nasranosti tvých sousedů
 9. Už jsem se lekl, že tě začala ta jízda na benzin i bavit :-) Takže super, výměna lambdy je přeci jen menší problém, než řešit vstřikovače. Koupit nové (starší) auto a hnedka řešit závadu je na pikaču. Jako prevenci kvůli úsadám beru Vervu 100 a každý 3 měsíc vyjedu a koupím čerstvý.
 10. Ahoj, chtěl bych dát do Octavie 3 FL (srpen 2017) parkovací kameru. Když jsem byl na kódování u Ferdy, připojením otestoval, že funkční je kamera provedení High. Pravděpodobně bych šel do origo sady viz https://eshop.skoda-auto.cz/cs_CZ/zadni-parkovaci-kamera-octavia-iii-combi/p/5E9054634 ale narazil jsem při čtení fóra na kameru pro Kodiaqa, kde je cena podstatně vstřícnější https://www.skoda-dily.cz/nahradni-dil/566054634a-kamera-couvaci-sada-skoda-32794.html má někdo ze zasvěcenějších info zda je to provedení Highline a zda ji lze použít do Octavie 3 FL ? Dík
 11. Já na Yetiho nakupoval tady (odkaz je přímo pro Superba): https://www.originalniautodily.cz/vyhledavani.html?search=3V0092160A&vyhledat=Najít Finančně masakr, ale provedení má prostě nejlepší škodovka.
 12. Sudetak

  Ofukovací otvory

  Jokera 85 neznám, ale rád někdy poznám :-) Škoda, že si to sem nedal Fajeraku předtím, než jsem dohledával fotky z mojí demontáže, ušetřil bych si tím čas a práci. P.S. věděl jsem, že si šikula a poradíš si i bez nás, dílenská příručka je mocný nástroj :-)
 13. Sudetak

  Ofukovací otvory

  Slušností je, když na tak dobrý (15 sekundový) návod přijdeš se o něj zde podělit, já takový neznám a ostatní ho třeba též rádi poznají. Dal jsem ti fotky a z toho vydedukuješ vše potřebné. Máš své dny ?
 14. Sudetak

  Ofukovací otvory

  Chytni vlevo zmáčkni vpravo, tak nějak ? To nejdůležitější pro demontáž jsem ti řekl, vyndej schránku, uvidíš jak to celé drží, na fotce vidíš i kde jsou úchyty. Levej nejsi, poradíš si :-)
 15. Sudetak

  Ofukovací otvory

  Dával jsem ofuk ven, jde to ale blbě, kup si plastový vypichováky. Zlomil jsem jednu lamelu držákem telefonu, takže jsem to opravoval. Myslím, že jsem nejprve vyndal ten kastlík na palubce, abych měl přístup i ze shora. Pár foto z demontáže.
×
×
 • Create New...