Jump to content

Sudetak

Uživatel
 • Content Count

  800
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  3

Seller statistics

 • 0
 • 0
 • 0

Sudetak last won the day on March 1 2012

Sudetak had the most liked content!

Community Reputation

17 Good

About Sudetak

Recent Profile Visitors

1,235 profile views
 1. Pouze v rychlosti jsem našel ročník 2013 a vodič je černo-bílý levý světlomet, černo-zelený pravý světlomet, ale rok 2009 může být samozřejmě jiný.
 2. Stáhni si dílenskou příručku, jsou tam schémata jednotlivých ročníků, kde jsou i barvy vodičů.
 3. Myslím, že Vaša, je z Prostějova.
 4. Dobrý tip na slevu, ale nevím zda tam lze koupit origo řetězy, leda jít po značce Pewag, což je dodavatel pro škodovku.
 5. Ahoj, kdyby měl náhodou někdo zájem o originální sněhové řetězy probíhá na Škoda eshopu akce 20% sleva viz dole, vztahuje se to i na gumové koberce a pár dalších věcí. https://eshop.skoda-auto.com/cz/cs/b2c/snehove-retezy-octavia-iii---yeti-000091387ajx
 6. Co se týče ochrany nárazníku s překrytím hrany jsem rozhodnut pro tuto fólii, nenarušuje to design auta, je origo takže nebude problém s kvalitou. Jen počkám na jaro, až budou vyšší teploty pro nalepení. https://eshop.skoda-auto.com/cz/cs/b2c/ochranna-folie-zadniho-narazniku-pro-octavia-iii-5e9061197ax
 7. Vypadá opravdu solidně a pěkně sedí, cena rozumná. Díky za tip.
 8. Je to už dlouho, skoro dvacet let, měl jsem seznam servisů od pojišťovny, něco jako asistenční služba. Podařilo se nám dojet do tohoto servisu (malinká dílna) kde měli naštěstí i jámu. Komický nam tom bylo, že servisák vše proměřil (opravdu nedobíjel alternátor), vyměnil uhlíky, ale pořád to nefungulo. Až jsem sám vlez do jámy a hejbal s kabely a ten nejtlustější červený mě zůstal v ruce bylo jasno. Servisák napájel nové očko, přidělal a frčeli jsme dál. Umíš si představit tu úlevu, už jsem to viděl, že je po dovolené (Záhradky, Chopok). Pokuď máš baterii devět let, tak bych určitě šel do výměny, mě nejdéle vydržela necelých osm let, nic tím nezkazíš a pokuď je to tím, máš vyhráno.
 9. Nejsem elektrikář, ale špatná baterie může dělat celkem nepředvídatelné komplikace. Pokuď se ti kontrolka dobíjení rozsvítila za jízdy může to být opravdu alternátor. Stalo se mě shodou okolností to samé při cestě na dovolenou do Tater (na Renaultu), alternátor nedobíjel, upálil se plusový kabel. V servise ovšem můžou alternátor proměřit a zkontrolovat, můžou to být třeba pouze uhlíky či něco úplně jiného. Pokuď nemusíš řešit problém okamžitě poraď se i s někým dalším, servisy dnes "opravují" stylem vyměň a vypadni.
 10. Mrknul bych i na tento odkaz https://www.cc-autodily.cz/alternator-140a je to dodavatel od kterého beru roky a celkem musím chválit. Je třeba to ale ověřit, kdy bude dodání, zasílají i na Slovensko. To DX znamená (nechci kecat), že je to výměnný díl, to znamená, že ten svůj necháš při výměně servisu. Proto stačí když je to díl s kódem D na konci.
 11. Sudetak

  STK a Emise

  Mám to samé (měl jsem) Emise a STK bez problému. Pokuď je pořád v provozu je neskutečně spolehlivý.
 12. Hodně řečí, tady ti jistotu nikdo nedá, s autem bych určitě nejezdil. Buď sehnat někoho, kdo to vyřeší vložkou, nebo novou těhlici někde z vrakoviště, vždyť je to jedničková Fabie, nebude to taková darda. Neohrožuješ na silnici pouze sebe, svoji rodinu, ale i všechny ostatní.
 13. Jestli je OL Olomouc tak máš blízko šikulu s nickem Vaša, myslím, že je z Prostějova. Všechno co píšeš jde nakódovat, na autorizák zapomeň. Určitě ti pozapíná řadu dalších užitečných fičur. Musíš ho pohledat zde na fóru.
 14. Tak kryt je na autě, díky mandidovi za echo ohledně matic v nápravnici, opravdu byly již zrezlé a tak jsem je raději projel závitníkem, pak to šlo pěkně. Nejvíc času jsem strávil s mlhovkama, neměl jsem odvahu ten kryt páčit silou zepředu, zevnitř nárazníku šly popošťochnout, pak OK. Vypadá to celkem i bytelně, uvidíme po pár sezónách.
×
×
 • Create New...