Jump to content

l79

Uživatel
 • Content Count

  438
 • Joined

 • Last visited

Seller statistics

 • 0
 • 0
 • 0

Community Reputation

37 Excellent

About l79

 • Rank
  Profesional

Recent Profile Visitors

1,811 profile views
 1. Asi bude problém s barvou (teplotou světla) možná při výměně, protože LED ani po nějaké době provozu by neměla tu barvu změnit.
 2. Občas mám problém při načítání navigačních map ze slotu pro SD1. Furt se to načítá a synchronizuje až musím vyndat kartu a pak se to hned načte. Ve slotu pro SD2 je to Ok. Zároveň ve slotu SD1 se mi vůbec nenačte SD karta s mp3, ve slotu SD2 funguje bez problému. V návodu není rozlišeno, ve kterém slotu má být navigační SD karta a kde pro média, tudíž předpokládám, že musí vše fungovat v obou. Funguje vám vše v obou slotech? Vypadá to na problém slotu a reklamaci...
 3. l79

  Vaše spotřeba

  Mám 190 koní a dlouhobě mám nyní 6,5l - 7l, najeto necelých 20 tkm. V zimě o litr víc.
 4. @soray ve vláknu O3 to tam řešili a někomu lišty vyměnili na záruku. Jeden uživatel psal, že umývá ručně ph neutrálními šampóny (Valetpro apod), které třeba taky prodáváš a taky mu to udělalo, naštěstí to trochu rozleštil. Někomu to dělali zase jen určité lišty u některých oken, což kdyby myl špatně bude to komplet všude... Ale jinak souhlas s tou chemií u myček.
 5. Stačí napsat vyjádření, že materiál je prostě levný šmejd. Kdyby to dělali ze stejného materiálu jako jsou rámečky přední masky, tak je to v pohodě. Jinak já to umývám ph neutrál prostředky a zatím je to OK.
 6. Tu sondu- elektronickou lupu měli přímo technici ze Škodovky. Fotky co fotil servis i já na profi foťák nebrali vůbec v potaz.
 7. Neměří se jen lak, mají zvětšovací sondu-kameru se kterou jedou nad těmi puchýři a vidí i sebemenší škrábanec a ťukanec v laku. Tím se právě potvrdí povrchové poškození laku.
 8. @ČudlR to jsem s nimi řešil skoro měsíc. Vryp byl na jednom puchýři a na dalším už ne a to byly dál od sebe. Přijeli to posoudit i technici ze ŠA. Nakonec se před nimi sundalo osvětlení SPZ a tam to bylo uvnitř krásně rezavé, takže mi uznaly výměnu celých 5-tých dveří. Je teda pravda, že v té době byla záruka na lak ještě 6 let.
 9. Dovoz z ciziny nevadí, důležitý je pravidelný servis v autorizáku. Řešil jsem kdysi na OII z Rakouska rez po 5.letech (5-té dveře), naštěstí úspěšně. Bohužel jestli bylo auto myté často v myčce a budou tam vidět "škrábance" v laku můžou se cukat, že jde o povrchovou rez a na tu se záruka proti prorezivění nevztahuje. Kdysi jsem s nimi docela kvůli tomu bojoval. Ale třeba s tím problém mít nebudeš, důležité je nenechat se odbýt.
 10. Samsung pomalu končí s podporou ML. Prozatím u S20 (červencová aktualizace). Takže nové modely už budou taky asi bez ML.
 11. Samsung pomalu končí s podporou ML. Prozatím u S20 (červencová aktualizace). Takže nové modely už budou taky asi bez ML.
 12. l79

  HODINKY

  nějaké levné Casio do práce, jedny Škoda a pak srdcovka Certina :-)
 13. @melmel viděl bych to na závadu a reklamaci. Kamery budou více méně stejné, jen u dražších modelů (kodiaq,Superb) mají pohyblivé trajektorie.
 14. l79

  Start/Stop systém

  @Lion_K to napětí 12,5V je celkem normální. Mám sice jiný model auta, ale chová se mi to podobně. Neměřím teda nabíjení během jízdy. Ale po dojetí mám 12,3-7V podle toho jak auto rekuperuje. Bohužel se může stát, že i po delší jízdě po rovině budeš mít napětí nižší než při startu. Já občas napětí změřím a popř. dobiju nabíječkou pro auta s AGM baterií a S/S systémem a po nabití v udržovacím režimu má baterka většinou 12,8-9 V což je plné nabití. S/S vypínám, konektor jsem neodpojoval a nebudu, jsou na to různé názory i v tomto vlákně. Ten konektor je tam myslím taky kvůli infu o teplotě baterie, což třeba u AGM je důležité, neboť při teplotě 49°C výrobci nedoporučují baterku nabíjet. Napětí mi po odstavení dramaticky neklesá i když jsem to přesně nezkoumal, tak bych udělal ten zátěžový test jak se psalo v příspěvku výše. A nebo má "něco" nějaký odběr.
 15. @lukas_k Doporučuji odstranit co nejdříve, ptačí trus je svinstvo a dokáže to lak naleptat. Pro jistotu vozím v autě vždycky trochu prostředku na předmytí auta nebo přímo na odstranění hmyzu + kvalitní mikrovláknovou utěrku! to je asi základ, ono šmrdlat to třeba papírovým kapesníkem na sucho, to těm čím dál měkčím lakům neprospěje. Pokud chceš nějaký prostředek na ten trus a hmyz koukni třeba tady: https://www.carmedia.cz/autokosmetika/autokosmetika-pro-myti/autokosmetika-pro-predmyti-automobilu-a-odstraneni-hmyzu/ najdeš tam i ostatní věci pro očistu celého auta a mají i detailing blog. Popř. ještě Ahifi.cz. Jinak rady a zkušenosti s přípravky najdeš taky na fóru detailingclub.cz i když tam už to moc nejede, neboť se to více méně posouvá do skupiny na fb.
×
×
 • Create New...