Jump to content

omicron

Uživatel
 • Content Count

  1,705
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  3

Seller statistics

 • 0
 • 0
 • 0

omicron last won the day on March 27 2018

omicron had the most liked content!

Community Reputation

178 Excellent

4 Followers

About omicron

 • Rank
  Profesional

Recent Profile Visitors

4,230 profile views
 1. Výhřev mého volantu (O3FL) se zapíná a vypíná zcela automaticky dle teploty, nikam klikat nemusím. V nastavení vyhřívání volantu konfigurováno "Automatická aktivace/deaktivace" Nikdy jsem se o zapnutí výhřevu volantu nemusel nijak zajímat, tlačítko netřeba. A teplota v režimu "nízká" je velmi příjemná, nijak nevadí. A nebo také s výhřevem sedaček. Již se nevzpomínám, zda-li to byla standard výbava, nebo pomohl Ferda :-) Ale chtěl jsem jen sdělit, že to jde i na O3FL
 2. omicron

  DSG vs manuál

  To souhlas, take jezdim oboji. DSG mam jiz treti, predtim neco s HDMky (poprve v r. 1998). S DSG zadne zasadni negativni zkusenosti, jejich problemy jsou myslim statisticky obdobne jako u jinych prevodovek. Doporucuji si zjistit jake giga problemy se svymi "PowerShift" prevodovkami ma napr. FORD, to je uplne jina liga pruseru...
 3. omicron

  DSG vs manuál

  @motosman A ty máš DSG nebo jen studuješ fakebook se zkušenostmi jiných?
 4. Jen pro zajímavost, jak se ti to podařilo ? Možná by to napomohlo se tomu vyhnout. Za provozu, nebo při demontáži? Osobně mám kolikrát strach to "stisknout" než by mohlo být zdrávo, zejména za jízdy a bez opory....
 5. omicron

  DSG vs manuál

  Já bych je taky uvítal :-), protože pokud čteš dobře, tak zde převažují "nesmyslné kecy o tom, jak je automat k ničemu". Ale možná jsi chtěl napsat něco jiného, já tomu tedy moc nerozumím :-( Ale jinak souhlas tím, že by se měly respektovat preference každého, a ne pořád s takovou až chorobnou nenávistí tady DSG stále dokolečka dehonestovat. I když jak každý vidí, jsou to stále ti samí....
 6. omicron

  DSG vs manuál

  A proč ne? Ten kdo absolvuje autoškolu s automatem, má to poznačeno v řidičáku, a může jezdit jen s automatem. Proto přeci není nějakým méněcenným řidičem, nebo ano? Nemá to nic souvislého s tím, zda-li jezdí bezpečně, odpovědně a plynule. Naopak mám zcela opačnou zkušenost (a je k tomu tisíce studií a zkušeností z celého světa), ale nemusím to tady stále ventilovat a stále někoho dehonestovat... Na co si to proboha hrajete? Nuda o neděli? Jezdím s obojím, a nemám zapotřebí stále dokola předvádět svá traumata jestli kvedlačku nebo automat. Kdo jezdí pouze s kvedlačkou, ať s ní jezdí, je to jeho volba.
 7. @bojler 2 roky (MY2018) jezdim se zapnutym FA, NIKDY si nespletl svodidla s prekazkou. Asi mam tedy stesti ... Bud je tedy problem se starsi verzi, nebo naopak s novejsi ? Znam ten pripad s problemovym FS nekde v tom Brne. Vyjimka, ktera potvrzuje pravidlo.
 8. Ano, přesně tak to je. Jinak souhlas. Zbytek do SZ, veřejně se to zde nesmí, ano je to tak.
 9. Ono to je ovládání docela geniálně řešené, ovládání je řešené buď zavoláním (zcela zdarma provoz, neboť modul to nezvedne, jen ověří oprávněnost volání a sám zavěsí), nebo zasláním SMS zprávy, to je samozřejmě již zpoplatněno tarifem. A ta smartphone apka k tomu je vlastně jen grafická nadstavba nad odesíláním SMS zpráv. Takže ti jen ukáže, že SMS byla odeslána, ale nejsem si jistý, že modul umí poslat zpět zprávu o stavu NT. Ale myslím že tím zavoláním se dá zjistit i status NT. Možná to jde vyžádat další SMS (ať už odesláním SMSky nebo tou aplikační nadstavbou nad odesíláním SMS), nevím, tak dalece jsem to nestudoval. Nepoužívá to ale žádné připojení k Internetu, co považuji za benefit, zejména někde v zahraničí. Oproti ŠC nesmírně spolehlivé.
 10. Jojo, psal jsem výše, že to považuji za SW bug, který se jim nechce řešit :-( I když mě ze Škody tvrdili opak, na můj argument "a jak to že to chodí správně při změně řidiče?" už nereagovali... Občas na nějaké dlouhé dálniční trasy z kopce, když chci ušetřit se ta "volnoběžka" občas hodí :-)
 11. Tak to jsme si nerozuměli, neřešíme návrat do přednastavené jízdního profilu "Individual" po restartu auta (to nám funguje a i tobě po překodovaní), ale to, že se v něm neobnoví předvolená E funkce pro DGS převodovku.
 12. @otrava Ale jo, všiml jsi kdo zakládal toto vlákno :-) ? Mě Pandora hodně oslovila dálkovým startem, mám s tím nějaké uživatelské zkušenosti ze Států, kde např. v létě na Středozápadě bylo v příšerných vedrech zcela neocenitelné si předem vychladit auto. Tam s tím nemá nikdo žádný problém, pokud tedy takovou věc neprovozuje někde u čerpacího stojanu nebo v podzemních garážích. Danhag zvažuji již druhým rokem, a letos se k tomu snad již dokopu. Jsou dobré značkové servisy, potom také Ferda, v Praze a okolí několik dalších schopných kluků, co by to jistě zvládli. Například @rolbař mě kdysi dodělal (ještě na O2FL) takové věci, jako parkovací kameru, ale i parkovacího robota (podélné automat. parkování) a jiné. Pro něj určitě brnkačka, ale mě se to taky nechce dělat samotnému.
 13. @headerTDI Přesně tak, obnoví se profil jízdy "Invididual", ale převodovka zůstane defaultně v "D". A musím profil jízdy znovu do "Individual". Tzn. na Columbusu zmáčknout "Invidual", přesto že je v menu již navolený, anebo to na MaxiDOTu "protočit". Ale jak říkám, je bizarní, že stačí mezitím změna profilu řidiče (tzn. před mým restartem jela manželka), a změnou profilu řidiče (nastaví se automaticky KESSY otevřením, nebo ručně na MaxiDOTu po zapnutí zapalování či startu) se to obnoví včetně DSG plachtění. Zkus to, uvidíš. Opravdu blázinec!
 14. Ten Danhag ti nainstaluje každý Škoda servis, a pokud ti jde jen o start NT a ne GPS polohu, tak to zase tak hrozné není. Pandora musí být rovněž servisně instalovaná, a určitě její instalace vyjde na víc. A ano, ty ruské servery mě velmi vadí, a od té doby, co jsem to tu zmínil, ještě více, a není to žádná paranoia, něco o tom vím. Ale Pandora se mě jako řešení velmi líbí. Škoda pro mě. Sám do toho Danhagu asi konečně půjdu.
 15. @headerTDI bohužel, mám také malý Škoda Connect, tj. sice vyhrazenou data SIM, ale bez eSIM modulu. A bez něj to nejde, to jsem prověřoval již někdy na počátku, tehdy mě prodejce zapomněl sdělit, že to bude umět vzdáleně ZAP/VYP i nezávislé topení, tak jsem eSIM nechtěl, byť ho MR2018 již mohlo mít. Servis mě dodatečně sdělil, že dodělat nelze, je to podmínka operátora, který to pro Škodu provozuje. Ale zase ze zkušenosti okolo sebe vím, že tyto nezávislá ovládání přes vlastní SIM jsou daleko spolehlivější než Škoda řešení, které věčně nefunguje, to vidím i na svém vlastním Škoda Connectu (jiné vlákno). A tolik dražší to zase není, tím myslím ten mnou zmíněný Danhag, na který mě kdysi dal tip Ferda.
×
×
 • Create New...