Jump to content

HWSpeedy

Uživatel
 • Content Count

  160
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by HWSpeedy

 1. No super, takže jak jsem psal, pouhopouhé otáčení nestačí. A nevím podle čeho jako soudíš? Občas stačí jen selský rozum a je jasné, že něco není až tak jednoduché. A mimochodem, poctivý mikrometr ještě z časů pořádných průmyslových továren mám k dispozici, stačí zajít k tátovi. Na google se samo podívám. Každopádně ale díky za tvé příspěvky, minimálně jsem o tom musel celkem přemýšlet.
 2. Já tedy nevím, možná jen nechápu myšlenku. Ale pouhým protáčením náboje přece žádnou vůli nemusím vůbec objevit ani kdyby ji skutečně měl. Na náboj působí jen odvodová síla kterou jím otáčím. Nebo je myšleno, že na náboj, potažmo ložisko budu působit střídavě silou z boční strany abych dosáhl projevu vůle, pokud tam taková je? Možná by to chtělo obrázek.
 3. Počkat, vůle v ložisku je vůle a házivost je házivost, ta je jasná. A na ložisko působí za jízdy síly které nenasimuluji ručně při měření. Poznám vůli když zvednu auto a zkusím rukama mlet s celým kolem? Poznám to nějak při jízdě že se to bude nějak projevovat?
 4. Co to je mlátí? Mně řekněme ťukalo od přední nápravy při přejezdech nerovností, například příčné prahy, hodně například na polňačce s dírami, prostě pokud přední náprava pracovala. Servis to na několikátý pokus nakonec vyřešil pečlivým promazáním zadních silentbloků přední nápravy (jestli to píši dobře). Pak mě bylo ještě řečeno, že to není ťukání ani bouchání, ale vrzání. A že snad na to je nějaký přípis od Škodovky. Vydrží to tak vždy přesně servisní interval, tak to vždy nechám udělat při servisu. Ale co mě to dělá prakticky od novoty, občas se ozve takové jakoby lupnutí ze předku, přirovnal bych to jakoby pružina někam zaskočila. Ale nakonec jsem to přestal řešit.
 5. A dá se takováto vůle v ložisku nějak laicky poznat?
 6. Co to je mlátí? Mně řekněme ťukalo od přední nápravy při přejezdech nerovností, například příčné prahy, hodně například na polňačce s dírami, prostě pokud přední náprava pracovala. Servis to na několikátý pokus nakonec vyřešil pečlivým promazáním zadních silentbloků přední nápravy (jestli to píši dobře). Pak mě bylo ještě řečeno, že to není ťukání ani bouchání, ale vrzání. A že snad na to je nějaký přípis od Škodovky. Vydrží to tak vždy přesně servisní interval, tak to vždy nechám udělat při servisu. Ale co mě to dělá prakticky od novoty, občas se ozve takové jakoby lupnutí ze předku, přirovnal bych to jakoby pružina někam zaskočila. Ale nakonec jsem to přestal řešit. Edit: Sorry, máš pravdu, ale člověku to při psaní nedojde, že se téma stočilo úplně jinam. Zkopíroval jsem tedy tento příspěvek do sekce Podvozek.
 7. Ahoj, tak pokud po 2000 km zvlněné, tak to je divné. To že by pomohla výměna ložisek je nějak dokázané? A jak se ty ložiska tváří teď u tebe? Já po výměně najel 10000 a začaly se objevovat vibrace. Po 20000 jsem je nechal přetočit. Pak po dalších cca 30000 opět to samé. Ale ty vibrace nebyly vždy, jako by to někdy chytlo nějakou frekvenci a ta to pak zesílila. Podobně jako rozvážené kolo a vibrace při určitých rychlostech. Jinak auto jezdí jak po kolejích, žádné podezření na ložiska nemám. Teď poslední dobou jezdím spíš tak, že úmyslně nechám auto jet déle a brzdit spíše krátce a intenzivněji tak uvidím zda se to nějak projeví.
 8. Jak píše kolega, při spálení jedné se ta druhá přetěžuje a dost často se spálí brzy taky. Jinak v CG je přístup ke světlům naprosto pohodový, měli by si vzít příklad pro kolikrát velká auta, kde se musí vydělávat světlo ven.
 9. Tato auta většinou jezdila do nějakého značkového servisu a neměl by být problém zjistit kam a jaké se na tom dělali práce. Bylo by zajímavé vědět, zda jezdíš při tom nájezdu původní tlumiče, pokud ano a dá se s tím jezdit, tak by to taky něco vypovídalo o výdrži.
 10. A máš seznam co se dělalo (pokud se dělalo) za servis za předchozího majitele? Tlumiče, spojka, ....?
 11. Tak zas tak jednoduché to určitě nebude. Snese dvojitou zátěž původní kabel k levé mlhovce a pojistka? Dá se kabel napojit do stávajícího konektoru, případně se dá udělat nějaká úprava? Kudy táhnout ten kabel?
 12. Zdravím, neřešil někdo dodělání pravé zadní mlhovky? Nebo nemají ji novější ročníky zapojenou? Dnes jsem měl vyndaná zadní světla (pod nimi bylo tak 1/2 cm tlustá vrstva písku a bahna) a v pravém světle je zadrátovaná i mlhovka a dokonce i dvojitá žárovka tam je. Akorát schází přívodní drát vedoucí do konektoru.
 13. HWSpeedy

  CITIGOe iV

  Jo jako vážně. Kdo normální si bude v CG iV ohřívat zadek? Možná ten, který v tom pojede 20 km do práce a pak zase zpět. Ale určitě ne nikdo, kdo s tím bude jezdit dál. Protože co si budeme povídat, bude potřeba za jízdy i vytápět interiér. A to určitě v mrazu pěkně zkrátí dojezd. Sám mám vyhřívané sedačky ale spíš jen kvůli tomu, že v tom autě které bylo kupované jako roční už byly. Použil jsem to párkrát. Ale možná nejsem normální. :-)
 14. HWSpeedy

  CITIGOe iV

  Fascinují mě vyhřívané sedačky v základní výbavě.
 15. HWSpeedy

  Jaké H4?

  to TOMUS: Asi tedy zkusím ty NBS. Cena ani ne poloviční oproti NL, svítivost udávají stejnou, NL budou asi jen bělejší. Životnost udávají 250/400+500/900 u NBS oproti 80/200+160/400 u NL. Diky za tip. Edit: Když vezmu těch 400 hodin (OSRAM to udává jako Životnost B3) a když předpokládám ta delší doba označená jako Vlákno 2 bude pro potkávací světla, tak to znamená cca 25000 km najetých na potkávací (tlumená) světla. Což mně přijde jako super.
 16. HWSpeedy

  Jaké H4?

  Uvidím, zkusím ty Osram NBL jak dlouho vydrží. Jelikož mám aktivované koncové světla i s denníma tak něco málo času ušetřím. I když teď v zimě to zas tak moc nebude. Na FL světla bohužel nemám čas si s tím hrát, takže vrazím něco peněz do těch žárovek ve jménu bezpečnosti a uvidíme.
 17. HWSpeedy

  Jaké H4?

  Zdravím, vím že se to probírá na mnoha fórech, ale jaké máte zkušenosti s H4 do CG? Má cenu jít do nějakých Osramů s vyšší svítivostí i za cenu nižší životnosti? Případně jinou značku?
 18. Tak až toto bude mít někdo potvrzené od nějakého dealera a bude se dát objednat a bude i CNG, tak dejte vědět. Beru rovnou 3 ks. Dva si zakonzervuji do nějakého hermetického kontejneru. :-)
 19. Zdravím, má CG CNG nějaký stanovený servisní plán na nějaké dražší výměny? Nepočítám svíčky, oleje, filtry. Například zda se řeší rozvody nebo něco jiného dražšího? Jednak kvůli stávajícímu autu a druhak mám v merku nějaký rozumně vybavený kousek, klidně i vyšší nájezd (ale nechci po nějaké rozvážce) pro dceru na poskakování většinou po městě.
 20. Nezkoušel, ale jako řemen to nevypadá. A hlavně, oba případy nastaly hned po natankování plynu.
 21. Tak jen pro informaci, dnes tankování na Benzině Kaštanová v Brně a ihned po natankování motor zase pískal, od července byl klid až teď. Tentokrát mezi 2500 a 3500 otáčkami, opět jen v tahu pod plynem. Pískání nepřetržité, bez nějakých pauz. Zmizelo po cca 30 km ježdění po Brně, cca 4 startování která na to neměla vliv. Takže ať žijí duchové.
 22. HWSpeedy

  CITIGOe iV

  No já jen že když přišly první zprávy, tak se psalo dojezd přes 300 km. Teď tam mají přes 235 km.
 23. HWSpeedy

  CITIGOe iV

  Blbá otázka, neměl být právě u CITIGOe iV dojezd přes 300 km?
 24. Díky za tu fotku. Kdyby alespoň byly do tvaru čtverce a přesně uprostřed, ale takto? No comment.
 25. Tady to nevypadá na nějaký prolis a dírky: https://www.botro-trade.cz/fotky69411/fotos/_vyrn_345kufr-citigo.png Škoda že není větší ta fotka
×
×
 • Create New...