Jump to content

HWSpeedy

Uživatel
 • Content Count

  133
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by HWSpeedy

 1. Co pořád máte s tím srovnáním s Fabií I.? Naprosto jiná doba, auta všeobecně zdražila. Ceník od 5. 11. 2012 cena CG začíná od 180000 Kč. Ceník od 19. 10. 2018 cena od 200000 Kč. Z kterého roku že je ta Fabia I.? Tak jsem něco pohledal. Fabia Junior cena od 230000 Kč. Normální Fabia prý byla v roce 1999 od 250000 Kč. Něco mně uniká? A co pořád máte s tím třesením? Pořád to opakujete, jako by to byla obecná vlastnost toho auta.
 2. "každý jsme jiný a i názor nemáme všichni stejný, že?" vs. "Sa čudujem, že si také čudo mohol kedy kto kúpiť."
 3. Opravdu nevím co si o tomto příspěvku mám myslet. Mám zkušenosti s dvěma CG, obě ale na CNG a ani jedno se nikdy absolutně netřáslo. A nikdo si snad na toto nikde ani nestěžoval. Dělat na základě jednoho holokusu určeného navíc jako náhradní auto obecnou zkušenost je naprosto mimo. Porovnávat cenu s Fabii I. je taky dost mimo. O kolik je dnešní Fabie dražší? O kolik dražší je naprostá většina aut? A bude je a jen hůře. A Fiat 500 imidžovka????? To teda nevím.
 4. Smysl Vašeho příspěvku je jaký? Kritizovat auto bez jakékoliv výbavy? Budete se asi divit, ale CG má hodně spokojených uživatelů a pro mnohé má lepší užitnou hodnotu jako Vaše RS.
 5. Zdravím, dnes začal motor mírně pískat mezi 2000-3000 otáčkama. Pískání není nepřetržité, je to takové píííísk, chvilku pauza a zase píííííísk. Zvuk podobný jako od pískajícího turba (možná ho tam někdo domontoval natajňačku). Dělá to jen pod plynem, po sundání nohy z plynu ne. Napadá někoho něco? Edit: Tak druhý den pískání zmizelo. Najeto 300 km a nic. Mám ale takového tucha, že to byl zdvižený varovný prst (doufám že ne prostředníček).
 6. 7 koní by jsi asi fakt nepoznal, to větší rozdíl na maximálce u CG udělá když pojedeš proti nebo po větru. To ten krouťák může být daleko zajímavější. Hlavně jeho průběh. Nechal bych si poslat grafy průběhu před a po. P.S. Občas si říkám, že takové TGi s malinkým turbem by bylo naprosto super. Klidně 50 kW, ale aby táhlo odspodu. I teď se s tím dá jezdit velmi svižně, ale za cenu vyšší spotřeby, člověk pak musí motor držet nad 3000 otáčkami. To se pak někdo i diví, jaká to dokáže být motokára.
 7. Tak už startujeme. Ještě jednou velké díky za rychlé a přínosné odpovědi na mé amatérské otázky.
 8. Spíš bych tipoval, že normálně to je rovná plocha která se časem vydřela. Ještě mě zaráží, když jsem to trochu očistil, tak nalevo od té vydřené drážky je i na fotce vidět měděná ploška, která tam právě udělala ostrý schod přes který neprojde ten trn. K čemu to tam je asi tak dobré?
 9. Takže to asi jistí ta barva a bude vystaráno. Jinak jsem to rozdělal a prosím na to koukni, jestli je to stejná příčina jako jsi řešil u kamaráda. Tady jen trn časem prošoupal ten plast a teď tam vždy zapadne a nemůže se to přes to otočit dále a nastartovat. Dále doufám že ta kulička je na správném místě, když jsem ten vršek sundal, tak byla tady a na ní byla "přilepená" pružinka, která předpokládám patří tak kam jsem ji pak dal, viz fotky. Když už nic, tak bych si ji rád nechal jako rezervní. Předpokládám zakápnutí umělou hmotou a vybroušení do "původní" podoby.
 10. tak spínačka venku (konečně jsme si našel trochu času) nová ještě nedorazila, doufám v zítřek. A teď moje laické otázky: - Problém předpokládám je uvnitř, jde to rozumně rozebrat tak že na mě nevyskočí nějaká pérka nebo pružinky a jde to pak rozumně poskládat zpět? - Kde shánět pojistný lak na ty svěrné šroubky? Předpokládám, že to tam není pro nic za nic - Pojistná barva na šroubu držícího volant se dá někde normálně sehnat? Normální prodejna barvy-laky?
 11. Velké díky, tomu říkám servis. Ale mám hned otázku, co je správně (viz tučné texty): Odpojení akumulátoru – Vypnout zapalování a všechny elektrické spotřebiče a vytáhnout klíč ze zapalovací skříňky. vs. Demontáž a montáž modulu airbagu s roznětkou Demontáž: POZOR! t Dodržovat bezpečnostní předpisy pro pyrotechnické díly → Kapitola . t Dodržovat předpisy pro likvidaci pyrotechnických dílů → Kapitola . – Nastavit volant co možná nejvíc nahoru. K tomu využít celý rozsah nastavení přestavování sloupku řízení. – Při zapnutém zapalování odpojit kostřicí kabel akumulátoru →Elektrická zařízení; opr. sk.27 .
 12. Návod? Na co si dát bacha?
 13. Poradíš jak se k té spínačce dostat? Oddělal jsem zespoda torx 25, oddělal jsem vrchní plast, zvrchu oddělal 2x torx 20, ale ten spodní plast nejde sundat. Překáží tomu úchyty v kterých byly ty dva torxy. Chtělo by to vysunout směrem dozadu, ale tam je tělo volantu.
 14. Tak dnes v tom šíleným horku auto stálo odpoledne na sluníčku a už jsem ho nenastartoval. Zkusím ještě zítra po ránu až bude chladněji a uvidím. Hned jsem objednal.
 15. HWSpeedy

  Tlumiče

  Takže u mě je to také 36 a 37 cm u CNG verze. Prosím přítomné o změření benzínového CG, ať víme, zda a jak se to liší.
 16. Zdravím, je něco nového ohledně držáku na mobil a usb kabelů? Na kolik přijde od těch poláků celý držák (1S0 035 936 D - spodní patka držáku + 1S0 051 435 D - držák který se přichytí na patku s rozpěrami)?
 17. Ahoj, včera odpoledne mně to začalo zlobit celkem hodně, dnes ráno ok. Máš nějaký tip ohledně toho tepla? Koukám ještě na ten odkaz, cenu mají oproti jiným opravdu nizoučkou. Jinak, nějaký návod na případnou výměnu když bych si to koupil sám? Jak je to pak s klíčem, pasuje původní?
 18. HWSpeedy

  Tlumiče

  Je to 12/2012 s výbavou Green tec, což by mělo obsahovat snížení světlé výšky o 15 mm. Při koukání se teď do tehdejšího ceníku je tam zajímavá poznámka, že 15" kola nejdou pro Green tec, ale je to jen u černé a bílé varianty kol.
 19. HWSpeedy

  Tlumiče

  Ahoj, nestěžuji si. Jen mě zajímá jak jsou na tom v reálu jiná CG. Ještě přidám otázku když už to řeším, máte tipy na nějaké servisy Vysočina, Brno kde otestují za rozumnou cenu tlumiče a vypadne z toho nějaký rozumný protokol. Myslím tím, aby to nebyla nějaká nudle z jehličkové paragonové tiskárny.
 20. To víš, já jsem zelenej až na zadku a když vidím štrůdl aut, tak myslím na svou uhlíkovou stopu. Jak píšeš, nejde s tím dál otočit, natvrdo to narazí, jako by se neodblokovala nějaká záklopka. Ale jak píši, stává se to jen opravdu občas a stačí (alespoň prozatím) otočit klíček zpět a zopakovat. Každopádně ta cena je opravdu pěkná, díky za tip. Navíc to pěkně dokresluje prozatímní vynaložené náklady na servis auta.
 21. Myslím že ani ne. Pozoruji to tak měsíc a to rozhodně nejsou žádná tepla letos. Máš nějaký tip? Mám takový pocit že když to udělá (opravdu zatím jen celkem málo) tak je to v situaci, kdy otočím klíčkem, rozsvítí se kontrolky a pak z různých důvodů nestartuji a chci nastartovat až po chvilce, například třeba po 10 sekundách, až třeba přejedou auta na silnici.
 22. HWSpeedy

  Tlumiče

  Zdravím, jaké máte zkušenosti s životností tlumičů? Po kolika jste měnili? Já mám 155000 km a už se to nachyluje. Podotýkám, že mám CNG a to mělo v základu snížený podvozek.
 23. Cigo to není, je to UP. Samozřejmě že vím, ale do vlákna o palubce jsem to dal kvůli palubce.
 24. A co niečo také? https://youtu.be/WXJzt4bRWR8?t=30
×
×
 • Create New...