Jump to content

pajjja

Uživatel
 • Content Count

  80
 • Joined

 • Last visited

Seller statistics

 • 0
 • 0
 • 0

Community Reputation

6 Neutral

About pajjja

 • Rank
  Uživatel

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. pajjja

  cierne usadeniny na konci vyfuku

  No ale v jiném servisu nemusejí být neschopní patlalové a bude jim to jasné. A myslím, že v garanci to snad servis nestojí nic a mají to zaplacené, nebo se mýlím?
 2. EGR a AGR je to samé. Škoda auto používá koncernový název AGR. Nehledal jsem, měnili mi v servisu, ale prý je tam špatný přístup. Tak nevím.
 3. pajjja

  Chybový kód p190e

  To chybové hlášení zřejmě nemáte v příspěvku popsané celé. Pokud zní jak uvedeno níže, tak jde o závadu tam popsanou. Tím že se závada objeví, pak chvíli nic a zase se objeví, odpovídá to škublému drátu v patici, chvíli je kontakt, chvíli ne. "Diagnostika ukáže závadu P190E00039 čerpadlo chladící kapaliny pro chlazení plnícího vzduchu - napájecí napětí. Jednoduše dochlazování turba, u mne naštěstí v zimě, takže do opravy jen trochu opatrnosti. Jde o upadlý kablík ve svorkovnici přímo u čerpadla. Prý se utluče vibracemi a u RS TDI docela často. Tak jen taková malá zkušenost.!
 4. pajjja

  cukanie motora pod jemnym plynom

  cukání podle mne AGR. Po jeho výměně klid, po čase je to znovu pozorovatelné.
 5. pajjja

  Dlhé štartovanie

  Za tu dobu od chipu v červnu 2017 jsem zaznamenal vědomě opožděný start snad dvakrát, což je myslím úspěch. Zapomenout také nesmím na to, že auto mám již 4 roky, takže již nelze vyloučit vliv opotřebovaných dílů - startér, baterie atd. Takže za mne dobrý. RS TDI má zřejmě další společnou závadu, tak dávám jako tip pro ty, kterým se stane. Můj servis řešil již u několika. Rozsvítí se kontrolka elektroniky motoru, ale motor do nouzáku nespadne, jede jako by se nic nedělo. Diagnostika ukáže závadu P190E00039 čerpadlo chladící kapaliny pro chlazení plnícího vzduchu - napájecí napětí. Jednoduše dochlazování turba, u mne naštěstí v zimě, takže do opravy jen trochu opatrnosti. Jde o upadlý kablík ve svorkovnici přímo u čerpadla. Prý se utluče vibracemi a u RS TDI docela často. Tak jen taková malá zkušenost.
 6. pajjja

  Dlhé štartovanie

  Tak po chipu jsem skoro tři měsíce, auto jezdí super a potíže se starty nejsou. Snad jednou byl náznak, ale natolik slabý, že se původnímu dlouhému startování absolutně nevyrovnal. Tak snad dobrý. I když rezervu si nechávám až na polovinu září až konec října, kdy se skutečně teploty pohybují v těch hodnotách od 17 do 20 stupňů.
 7. pajjja

  Dlhé štartovanie

  Tak zase nějaký specialista nejsem, ale nejspíš jde o nějaké zvýšení přísunu paliva, které je při nižších teplotách potřeba a při vyšších není. Něco jako žhavení, které při nízkých teplotách podpoří hoření. Fakt ale je, že zatím jsem bez problému. Ale říkám, že pořád je ještě brzy na nějaký závěr, jestli mi to vyřešili.
 8. pajjja

  Dlhé štartovanie

  Moc pěkné zdůvodnění. Výroba začala v létě 2013 a dnes je prakticky léto 2017. Ale já už to nevydržel a šel do chipu. A dozvěděl jsem se mimo jiné, že samotný chip to nevyřeší. Problém se údajně řeší v jednotce startování, zřejmě také patří do řídící jednotky motoru. A zakopaný pes nebo chcete-li jinak pomoc je ve startovací dávce. Ta je údajně závislá na teplotě. Jsou teploty, kdy se dává a kdy se už nedává. A právě ty venkovní teploty kolem 20°C jsou hraniční, kdy se už startovací dávka nedává. Takže se prý navolí volba dávat vždy a je po problému. Každopádně u mne to zkusili a mám to týden a nezaznamenal jsem chybný start. Je o tom předčasné pozitivně mluvit, teď jsou již teploty vyšší, ale chce to sledovat a až s odstupem času vyhodnotit pozitiva případně negativa.
 9. pajjja

  Dlhé štartovanie

  Není to pokaždé, nedá se to vystopovat, že teď to bude. Četnost je skutečně já nevím možná jednou z deseti. Ale v tom teplotním limitu kolem 20°C je to mnohem častěji. Ale to přece nemůžeš tolerovat. Nevíš, co to bude dělat za rok, za dva. Ale možná ten projev nemáš stejný. Když se to stane, tak je to ke třem vteřinám a někdy se i stane, že to startuje až napodruhé (bezklíčové startování). Tak mají napsat, že RS s těmito motory prodáváme za 300 000, protože sem tam blbě startují a my nevíme proč. Prostě já si myslím, že to je nepřijatelné, tedy určitě pro mne.
 10. pajjja

  Dlhé štartovanie

  No to mi teda přijde zvláštní si koupit auto za 3/4 mega, které startuje jako opotřebovaný fiat uno. Kdybych to věděl dopředu, tak si ho rozhodně nekoupím a jdu do jiné značky. Vždy si připadám jako debil, když se to stane a je někdo kromě mě u toho. Vždy, ale vždy se každý ptá, jestli to je normální a proč s tím něco nedělám. No a když to neumí 3 roky opravit, tak co jiného s tím, než reklamovat celé auto nebo rezignovat?
 11. pajjja

  Dlhé štartovanie

  Relé tedy nevím, ale mně starty zlobily hned od začátku, respektivě v dubnu jsem koupil, v červnu se zvýšily teploty k 20°C a problém , přes léto klid a v záři při poklesu zase kolem 20°C znovu a to jsem to začal registrovat jako nenormální. Podle všeho je to systémová vada od výroby a pokud by měl někdo velký elán a právní sebevědomí, možná by dosáhl výměny vozidla nebo vrácení peněz. Ale znáte to, musíte mít všechno tip ťop. Tím myslím dokumentace, reklamační protokoly tak, jak mají být, doklady od veškeré dokumentace, možná znalečáky.... Takže já pomalu směřuji k pokusu chipu, který to možná odstraní.
 12. pajjja

  cukanie motora pod jemnym plynom

  Ano EGR- AGR, také mě to zarazilo, ale technicky použili ve ŠA tento název a myslím jsem ho někde viděl. Když si zadáš do vyhledavače AGR ventil, vypadne Ti spousta odkazů, kde se pro zpětné vedení výfukových plynů používá AGR/EGR a s díly často vypadne díl pro Octavii s tímto názvem. Možná to je jen z jazykového použití, nebo jestli škodovka používá AGR, nevím. Je to ale myslím stejné.
 13. pajjja

  cukanie motora pod jemnym plynom

  Pro martink0. Ještě v rámci reklamace a ve spojení s problémy dlouhého startování. V prvním kole jsem to projížděl s technikem servisu. Nejdříve mlel něco o stylu jízdy, ale já již věděl, v jakých modelových situacích k tomu dochází. Pak uznal, že to tam je. Spojil se se ŠA a nějaký den laborovali s výčtem dat z auta a posíláním do Bolky. Pak přijela z Bolky delegace s měřící technikou a hledalo se za provozu. Zafungoval proncip schválnosti a museli jsme najezdit hezkých pár kiláků, než to chytili a zaznamenali. Pak odjeli a za týden dali pokyn k výměně celého AGR i s chlazením. Ale neodpustili si poznámku, že za čas se to zase vrátí. A měli pravdu, občas to znovu zaznamenám, ale opravdu jen občas a již vím, jak se tomu vyhnout. Tak je pravda, že v tomto případě také zaleží, v jakých režimech auto povětšinou jezdí a tím se to zasírá. Já to mám tak na půl, většinou jízdy do 10km a dvakrát měsíčně vyrazím na dálniční jízdu od Litoměřic do Hradce Králové a dál na Olomouc. Ale stejně je něco špatně, přece není normální, aby si musel jezdit jenom dálky nebo měnit tyto díly dejme tomu každých 30-40000km. O vyřazení AGR vůbec nemluvím.
 14. pajjja

  cukanie motora pod jemnym plynom

  Ano, přesně toto jsem řešil u RS. Po dlouhém posouzení ŠA mi vyměnili komplet AGR a byl klid. Ovšem jedním dechem řekli, že se to zase vrátí. Jak řekli, tak se stalo. Ne s takovou intenzitou, ale občas to opět zaregistruji.
 15. pajjja

  Dlhé štartovanie

  Ještě Beauticek. Ty máš RS bez start stopu? Já mám výrobu 12/2013, EURO5 a start stop v tom byl jako pevná součást.
×