ferda25

Uživatel
 • Počet příspěvků

  4 603
 • Registrace

 • Poslední návštěva

 • Dny vítězství

  2

Popularita

504 Výborná

O uživateli ferda25

 • Hodnost
  Mistr Fóra

Kontaktní metody

 • ICQ
  0

Návštěvy profilu

23 546 zobrazení profilu
 1. Ahoj,

  jsem novym clenem vaseho fora a zatim se rozkoukavam, ale k tobe mi vedlo mraky pro me zajimavych temat a vzdy s kladnym hodnocenim. Nyni jsem se stal i majitelem SupaIII rv2016 style+ 140kW dsg 4x4 a nyni se rozhlizim cim vsim ho vylepsit.

  1. dotaz na multifunkcni volant s padly a vyhrevem, v jednom prispevku jsem nasel odkaz: http://www.skoda-parts.cz/produkty/vyhrivany-volant-multifunkcni-razenim-volantem/
  tak by me zajimalo zda je to mozne reseni, psal si ze bude funkcni i bez kodovani. (Staci pripojit kabely a bude funovat co?:

  padla? (kdyz budu v Drive/sport nebo jen v manualu modu budu si moct podrazovat ci radit?

  vyhrev? cetl jsem o tvem kodovani kdy se to zapina automaticky pri nejakych stC.

  nekdo psal ze je nutny i jiny AirBag nevim proc snad jen ze asi puvodni dokonale nesedi.

  2. parkovaci kamera? staci dokoupit kabel (pripojit do radia) + kameru a nakodovat?

   

  Dekuji za info,

  Mira

  1. ferda25

   ferda25

   Ahoj,

   ad 1) nutný nový volant, nová podvolantová jednotka, kabeláž, konektor, airbag(má jiný tvar ve vyhřívaném volantu) + kódování a práce

    

   Pokud vyměníš vyhřívaný mf volant za stejný typ(tj. opět vyhřívaný) jen navíc s pádly, tak bude vše fungovat i bez kódování.

    

   Nelze však snadno vyměnit volant bez výhřevu za vyhřívaný.

    

   Jinak samozřejmě, že lze vyměnit nevyhřívaný volant bez pádel za nevyhřívaný volant s pádly a opět bude vše fungovat bez kódování.

    

   Vycházím z toho, že nový volant bude vždy určen pro novou platformu MQB(tj. Superb3, Octávia3, Kodiaq, Karoq, Fábia3, Rapid od 05/2015) - to chápu jako minimální základní předpoklad úspěchu.

    

   Při výměně volantu jen nesmíš zapnout po odpojení airbagu zapalování!! Jinak tě bude čekat návštěva servisu.

    

   ad 2) kamera = nové madlo s kamerou + kabeláž + kódování s kalibrací

    

   Pro úspěšné nastavení jak bodu 1 tak bodu 2 jen VCDS nestačí.

    

   Pokud máš zájem napiš mi soukromou zprávu.

    

   Děkuju

    

   Jirka

 2. Nový airbag + v novém volantu musí být tlačítka 5E0919719F.
 3. Přesně tak, musí se vždy nastavit.
 4. Myslíš 0,1...tj. 100 mA...vše nad tuto hranici je problém. 10 mA jsem snad nikdy v usnutém stavu neviděl....standard 0,08 A.
 5. Ano lze najít v BCM jednotce.
 6. Dle mého jen chyba jednotky jako takové. Jen kódování rozběhnutí face světel neřeší. Nutné tahat nové vodiče...
 7. Jednotka musí být 7H0937090B nebo D. Je zvláštní, že na této jednotce funguje manuální comming home a tu co má Miklisek zase comming home nepodporuje(jen leaving home). Další věc je, že jednotka nebyla nová. Tj. bohužel nemám tyto jednotky tak zmapované jako u O2 nebo S2. Bude to ještě otázka hledání a vývoje...světla teď utlumí jak na pozici obrysových světel, tak při hlavních světlech a problém s blinkry je vyřešen potlačením chybových zpráv. Tj. použitelné řešení zcela dle předpisů a mlhová světla lze při nejhorším, vyřešit dvěma přepínacími relátky, které budou napájeny svorkou 15 a ovládány vypínačem předních mlhovek.
 8. Ano budou fungovat i v každém Discovery Pro, tj. i v Passatu. Jsou samozřejmě novější.
 9. Ano. Podmínka pro zobrazení u O3: MIB2 STD(Amundsen, Bolero) se softwarem 0300 a vyšším nebo MIB2 HIGH(Columbus) se softwarem 0300 a vyšším. U S3 je nutná ještě podmínka ve verzi climatroniku se software 4000 a vyšším.
 10. Sedačky za servis řeším snad každému kdo u mě byl...celkem sranda, že místo, aby udělali co mají, tak jen většinou udělají znovu základní nastavení a pošlou to dál....asi čekají, že to pak po záruce bude muset někdo zaplatit.
 11. Zkontrolovat pojistky u baterie.
 12. Nemá to souvislost s otevřením kastlíku u spolujezdce?
 13. Za neschopnost servisu nemůžu. Zkus jiný servis.
 14. CD řeší jen výměna mechaniky. Nic jiného. Protože dle popisu nečte navigace vůbec nic může být poškozená i základní deska. Pokud to nevidí ani HDD(v rámci médií nevypíše volnou kapacitu) je jistota, že je základní deska poškozená.