Jump to content

Mira96

Uživatel
 • Posts

  95
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

Mira96 last won the day on October 2

Mira96 had the most liked content!

1 Follower

Recent Profile Visitors

1,433 profile views

Mira96's Achievements

Apprentice

Apprentice (3/14)

 • Conversation Starter Rare
 • Dedicated Rare
 • First Post Rare
 • Collaborator Rare
 • Reacting Well Rare

Recent Badges

57

Reputation

 1. Mira96

  Zimní pneu

  Čidlo by vadit nemělo, pokud auto nemá měření tlaku přímo přes TPMS senzory, tak se nic neděje, když tam bude. Jinak se to měří z otáček kola přes ABS.
 2. Měl jsem start/stop vypnutý metodou změny napětí (jako skdh), na infotaimentu jsem měl také hlášku o vysoké spotřebě energie, jezdil jsem s tím skoro dva roky a nějaké problémy jsem nepozoroval.
 3. Zdar, od konce září ´21 jsem také majitelem iV. K nákupu jsem se odhodlal po tom, co jsem TDI s DPF více jak rok trápil krátkými couračkami. Objem spalováku se mi zdál malý, bez elektromotoru bych to určit nekoupil ale v iV je to dobrá kombinace. Hned po nákupu jsem vyrazil na trasu Velké Meziříčí - Šumperk - Pardubice. Baterie byla vybitá již před příjezdem do Šumperku, ani rekuperace nic nedobila, ale auto přesto jelo občas na elektriku. Celou trasu v délce 276 km jsem absolovoval za 5,3 l/100 km benzínu a k tomu 34 kW/100 km elektriky. Hybrid zcela splnil moje očekávání, takhle nějak jsem si to přál. Po více jak 16-ti letech ježdění na naftu jsem zapomněl jak voní benzín při tankování.
 4. Řešil jsem také svícení zadních světel při DLR a skandinávský způsob mi nevyhovoval, neboť trvalým rozsvícením spínače bych přišel o kontrolu nad rozsvícením světel. V Carista v položce: LIGHTS: DAYTIME RUNNING LIGHTS jsou položky které to umožňují nastavit včetně intenzity podsvícení. Printscreen přikládám. Funguje mi na Superbu III 11/16. PS: A ještě se dá nastavit intenzita světla, já mám 60%. PPS: Funguje i na Superbu iV 06/20
 5. Zdar, také jsem si nechal instalovat do auta kamery a zadní mi nalepili těsně k hraně okna, takže roletka nešla zatáhnout. Tak jsem to trochu předělal a kameru posunul dál a zrovna tak, aby byla v prostoru, kterou stírá zadní stěrač (když už ho tam mám). Musel jsem si při tom dát trochu práce a kabel ke kameře jsem musel nastavit a protáhnout skrz páté dveře. Mám MioVue 798 Dual a původní propojovací kabel jsem musel nastavit prodlužkou Premium Cord, jelikož se už nedal vytáhnout z útrob auta a lomený konektor bych husím krkem asi neprotáhl. Přikládám foto.
 6. Zdar, jel jsem trasu Pardubice - Mohelnice - Zlín - Šumperk - Pardubice, cca 520 km za průměrnou spotřebu 6,3l, kde to šlo tak po dálnici a s rychlostním limitem jsem se moc netrápil. ;-)
 7. Díky za odpověď, už dříve se tebou doporučené dostaly do užšího výběru. Takže po STK objednám a nainstaluju, snad už bude tepleji ;-)
 8. Zdar, taky plánuju výměnu žárovek za LED, důkladně jsem prostudoval toto téma, ale stále se nemůžu rozhodnout, jestli nějakou čínu, nebo OSRAM, a nebo výše uvedený Samsung. Můžete sem prosím hodit nějaké foto, jak ty Samsungy svítí? Ď Výměnu plánuju až příští měsíc až bude větší teplo a budu mít po STK.
 9. Na tomhle nemá cenu šetřit, kabinový i vzduchový měním každý rok :-)
 10. Věnoval bych pozornost snímači polohy vačkového/klikového hřídele.
 11. Na radu o příspěvek výše jsem dnes jezdil v režimu Sport a vrzání nebylo slyšet, takže to bude asi něco na nápravě. Pořeším to na nějaké jarní akci, stejně se tam chystám na čištění klimy ozónem. Uvidíme po STK, čeká mě to začátkem května a záruka mi končí v 5/22 nebo za necelých 12 tkm.
 12. Dotaz: Dnes jsem dával letní kola a všimnul jsem si, že oba přední tlumiče byly trochu omočené - tak do 1/4 délky. Je to ještě OK, nebo mám chystat výměnu, neboť v květnu mě čeká STK. Najeto mám 88 tkm, tlumiče DCC a předek při mírném zhoupnutí vrže. Díky za odpovědi.
 13. Mira96

  Kola trinity

  19" a Trinity je velice dobrá volba. A z mého pohledu nejlepší provedení Antracit, sám na nich přes léto jezdím. S tím Jéčkem, pokud nesedí v TP, tak neprojde evidenčkou.
 14. To jsem kdysi zkoušel taky, ale nepomohlo to. V servisu mi přehráli SW v řídící jednotce a už to chodí.
×
×
 • Create New...