Jump to content

KarlosIII.

Uživatel
 • Content Count

  10
 • Joined

 • Last visited

Seller statistics

 • 0
 • 0
 • 0

Community Reputation

0 Neutral

About KarlosIII.

 • Rank
  Nováček
 1. Moje chyba, nevšim si, že se Hrnek ptá na potkávací světla, která se mu přes relé denního svícení rozsvítí sama po nastartování. To samozřejmě musí svítit zadek i SPZ. Nesvítí jen podsvětlení přístrojovky a ovládacích komponentů. Já jsem prvním příspěvkem myslel skutečné denní svícení,jako třeba nabízí Milotec , které je osazeno v mřížkách vedle mlhovek a tam opravdu zadek svítit nemusí. Nikoliv to co Škodovka u prvních FII propaguje za denní svícení. Moje chyba.
 2. V ČR při DS stačí mít zapojen pouze předek. Žádné zadní světlo ani SPZ svítit nemusí.Na Octavii II nám svítí jen předek, ale u jiného orig. DS to může být jinak .Nevím jak je to na Slovensku.
 3. Zajímalo by mne, jestli je má už někdo vyzkoušené. Jak to třeba svítí v porovnání s Extrem Power od Philipsu?
 4. Já původně Philips H7S Night Guide. Pak jsem dal tyhle. No a ještě jsme to porovnávali se strýcem s jeho FII - Philips Extrem Power a prostě vyšli nejlíp. Čas ukáže.
 5. Mám ty 90% a jsou zatím ty nejlepší co jsem tam měl. Jen mám trochu strach z životnosti, protože při nákupu mi říkali, že jsou tak na 2 měsíce.No tak to už 14 dní přesluhují.
 6. Pro pobavení ! Nejprve jsem si taky napsal do Škodovky - odpověď : Vážený pane , prostřednictvím naší infolinky Škoda Info-Line jsme obdrželi Váš dotaz týkající se dodatečné montáže přídavných dálkových světlometů na Váš vůz Škoda Roomster. Je nám líto, že máte pocit snížené svítivosti projektorových halogenových světlometů. Naopak, objektivně bylo ověřeno, že projektorové světlomety jsou účinnější než klasické halogenové, navíc jsme dosud neobdrželi takovou připomínku na nízkou svítivost od našich zákazníků. Jako výrobce nedoporučujeme žádné dodatečné zásahy do elektroinstalace vozu, zcela určitě nemůžeme doporučit vyřadit z provozu mlhové světlomety, které jsou důležitým bezpečnostním prvkem vozu právě při snížené viditelnosti. Samozřejmě je technicky možné nechat si provést zástavbu přídavných světlometů (napájení přes přídavné relé propojené s dálkovými světlomety) Vaším servisem, vystavujete se však riziku ztráty záruky na části vozu dotčené montáží neoriginálního příslušenství. Vůz je však Vaším majetkem a jako výrobce Vás můžeme pouze upozornit na možná rizika takové montáže, ztrátu záruky atd. Tato úprava by byla provedena autorizovaným servisem na Vaši vlastní zodpovědnost. Podávám Vám tuto zprávu, s pozdravem. Zatím jsem to provizorně vyřešil žárovkami Tungsram Megalight + 9O a opravdu změna. Dokonce lepší než strýc na FII se žárovkou Philips Extrem Power. Otázka však je jak dlouho mi vydržejí. Stejně na ty dálky dojde.
 7. KarlosIII.

  Xenony

  Zdravím všechny, na Roomsteru jsem měl HID sadu a stálo za..... pořád se ty světla chvěly, tak si je prodejce vzal zpět ( nepomohl ani odpor. drát)Chtěl jsem můj subjektivní pocit ze špatných projektorů vyřešit přídavnými dálkovými světly od firmy WESEM, kdy bych je dal místo mlhovek. Kvůli záruce jsem si napsal do Škodovky. Jo, asi jsem to měl čekat ......... Vážený pane , prostřednictvím naší infolinky Škoda Info-Line jsme obdrželi Váš dotaz týkající se dodatečné montáže přídavných dálkových světlometů na Váš vůz Škoda Roomster. Je nám líto, že máte pocit snížené svítivosti projektorových halogenových světlometů. Naopak, objektivně bylo ověřeno, že projektorové světlomety jsou účinnější než klasické halogenové, navíc jsme dosud neobdrželi takovou připomínku na nízkou svítivost od našich zákazníků. Jako výrobce nedoporučujeme žádné dodatečné zásahy do elektroinstalace vozu, zcela určitě nemůžeme doporučit vyřadit z provozu mlhové světlomety, které jsou důležitým bezpečnostním prvkem vozu právě při snížené viditelnosti. Samozřejmě je technicky možné nechat si provést zástavbu přídavných světlometů (napájení přes přídavné relé propojené s dálkovými světlomety) Vaším servisem, vystavujete se však riziku ztráty záruky na části vozu dotčené montáží neoriginálního příslušenství. Vůz je však Vaším majetkem a jako výrobce Vás můžeme pouze upozornit na možná rizika takové montáže, ztrátu záruky atd. Tato úprava by byla provedena autorizovaným servisem na Vaši vlastní zodpovědnost. Podávám Vám tuto zprávu, s pozdravem. Jo asi by měli Boleslaváci občas číst fóra. Škoda , že když si nikdo nestěžoval, že už u nového Roomstera jsou dálky na H3 a je po problému!
 8. Díky za radu kouknu na Poláky. Nevím jaký typ měl přidělávat vedle současných mlhovek, protože by to asi dost vyčuhovalo (moc zaoblený předek). Proto je taky problém s denním svícením a solidně vypadá jen orig.Milotec, ale toje "ranec". Ale fakt dík.
 9. Zdravím všechny a zároveň Vás žádám o rady či zkušenosti s přídavnými dálkovými světly na Roomu či Fabii. Nechci tady řešit projektory, jestli svítí dobře nebo špatně,ale z mé zkušenosti bych raději obětoval kulaté mlhovky za přídavné dálkové, nebo nějaké jiné řešení s přídavnými světly. Tak předem díky za radu, protože zatím jsem nic neobjevil.
 10. KarlosIII.

  Xenony

  Včera už jsem byl skoro na cestě koupit HID sadu na Roomstera, když shodou okolností jsem potkal spolužáka, který dělá likvidátora na České pojišťovně. Zmínil jsem se mu o světlech - xenonech, kdy mne varoval a řekl následují. Je to nepravděpodobné, ale reálné, že pojedeš a někde večer na úzké silnici odřeš bok s protijedoucím vozidlem. Není rozhodující v tuto chvíli , kdo nehodu zavinil. Stalo se a auta zůstali stát na místě a vy jako řidiči jste se nedohodli na vině, tak voláte policii. Toho druhého nenapadne nic lepšího, než říct, že si ho oslnil a to vůbec neví, že máš HID sadu. To je totiž běžná výmluva u tohoto typu nehod. Policajt v tuto chvíli bude muset řešit světla,kdy pak v protokolu budou uvedeny jen dvě možné varianty. 1. spoluúčast obou vozidel, ale já tam budu mít zapsánu příčinu nehody vyhýbání + zjednuduše řečeno neschválenou HID sadu světel jako příčinu oslnění, nebo 2. všechno to hodí jen na ty světla - jen moje vina. Řekl, že vše záleží jen na tom co bude napsáno v policejním protokolu . Problém nastáva v tom, že pojišťovna za mne zatáhne 50 nebo 100 procent plnění ze zákonné pojistky, ale vzhledem ke zprávě od policie, že jsem zavinil , nebo sepodílel na zavinění nehody tech. nezpůsobilým vozidlem (-HID), tak to budou po mne vymáhat v rozmezí 50-100 procent částky. No a teď babo raď....Dost velký riziko. Nemám mu důvod nevěřit. Pojišťovna jak může, tak se z toho vyvleče.
×
×
 • Create New...