Jump to content

stanmar

Člen ŠKODA Klubu
 • Posts

  7,926
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  147

stanmar last won the day on August 13

stanmar had the most liked content!

Contact Methods

 • Website URL
  http://
 • ICQ
  0

Recent Profile Visitors

9,135 profile views

stanmar's Achievements

Grand Master

Grand Master (14/14)

 • Conversation Starter Rare
 • Reacting Well Rare
 • Dedicated Rare
 • Very Popular Rare
 • Posting Machine Rare

Recent Badges

5.2k

Reputation

 1. Ona by tě ta ironie rychle přešla pokud by se takto zvedla cena paliv- až by se to propsalo do ostatních položek, počínaje jakoukoliv veřejnou a nákladní dopravou a ve výsledku i v ceně zboží..
 2. Podle TP lze na 206 kW dát i 17" : takže i rezerva by tam mohla být v tom rozměru.
 3. Přesně tak, admin by s tím opravdu měl už něco udělat.
 4. Tebe snad mrzí, že se ti ta cena 100 Kč za litr pořád ne a ne splnit...
 5. Jen doplním, že v HR dojde v úterý opět k malému snížení maximální ceny paliv, ale hlavně u nafty je to spíš snížení kosmetické. Vypadá to, že se po cestě do Chorvatska nevyplatí tankovat nejen v A, ale ani ve Slovinsku.
 6. No to mě litr N95 dnes v HR při kurzu co má ČS a jeho ceně 11,30 kN vyšel na cca 37,70 Kč..
 7. No nevím, mě při konfiguraci 206 kW snad ani jiná varianta, než ta úzká dojezdovka nešla zadat. Jestli na to mělo i vliv, že z výroby šly na auto rovnou 19" netuším. Každopádně i to podvyživené kolo je lepší, než nějaká lepící sada.
 8. Body nesbírám, jezdím většinou na Benzinu, MOL popř. OMV. Kdysi jsem jezdil tankovat do Makra, tam brali paliva od Slovnaftu. Rozdíl 2-3 koruny mě tedy rozhodně nevytrhnou. Nekupuji ze zásady na dálnicích v ČR Tank Ono nezavrhuji, ale nejbližší mám minimálně 25 km od bydliště. Momentálně mají marži na litru snad dokonce jen 0,80 Kč. Proto dokážou jít s cenou tak dolů. Zmiňovaná síť Prim má po ČR několik desítek ČS, takže asi zas tak malá společnost to nebude.
 9. Kromě Tank Ono jsou na slušných cenách i v Makru : A konečně i v Praze jdou ceny pomalu dolů, dnes jsem viděl na Shell ve Stodůlkách N 95 za 42,50 Kč /lit. Jinak je okolo 43,50.
 10. Kdo z vás v tomto týdnu razí do Chorvatska, tak od zítřka tam opět vláda zastropuje ceny paliv (mění se zpravidla jednou za týden).
 11. Určitě to vliv má, ostatně na 7 stupeň to při 130 km/h točí necelých 2500 ot. A to pak i na dálnici (při dodržování povolené maximálky u nás) se dá vejít pod 8. Pokud je dobrý profil cesty mimo obec, není také nereálné jet pod 8, pod 7 už to chce více rozvahy, pod šest jsem se nedostal, mám nějakou trasu kde by to asi šlo, třeba někdy vyzkouším, nicméně v běžném provozu se pod 7 dostanu pouze chvilkově na kratších úsecích a pak stačí pár rozjezdů, nejaké to předjíždění a už ani těch 7 není reálných. Vlastně pak ani těch 8... V tomto případě průměrnou rychlost zkresluje několikanásobný průjezd obcemi (šlo o stejnou trasu 2x tam a zpět), navíc i 4x zastavení a parkování. Profil byl až na dva krátké kopce víceméně po rovině, mimo obce rychlost tak do max 80 km/h a s pozvolnějšími rozjezdy z obcí.
 12. Litr N95 u Shell Liberec - 43,50 a stejná společnost v JBC za 42,90, nebo dokonce 42,50 Kč. Jinak v Jablonci má Euro Oil natural 95 za 41,10.
 13. Když na ty dotace nebude my už ty peníze z lidí nějak dostaneme... https://www.idnes.cz/auto/zpravodajstvi/den-elektromobil-spalovaci-motor-nemecko-zlevni.A220801_122302_automoto_fdv
 14. Já bych si třeba ten elektromobil koupit mohl, ale raději jsem si koupil auto podle svých potřeb a tužeb ( benzín S III 206 kW ). Nemám v garáži možnost nabíjení a pravděpodobně ani mít v budoucnosti nebudu. A hledat nabíjecí (volnou) stanici beru jako zlo které s tím souvisí. To si rád odpustím. Jsem rád že jsem si mohl koupit něco co posledních několik let v Bruselu tupě ruší s teorií o hrozném poškozování klimatu planety. Ostaně v dnešní době stačí málo k tomu, aby už nebylo třeba řešit žádnou takovouto otázku. A ono je to na západě možná taky hodně rychle přejde až jim zdraží energie jako nám na východě - pokud ovšem ještě bude kde nějakou brát. Většina obyvatel planety nemá žádné velké bohatství a ani mít nikdy nebude. Vždy to tak bylo a nejspíš i bude. Chudí nemají co ztratit a to nejen co se automobilů týká. Nerad bych se tak dožil toho, až se jednou mlčící většina lidí vzbouří...
×
×
 • Create New...