Jump to content

Lancelot

Uživatel
 • Content Count

  2,331
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  2

Seller statistics

 • 0
 • 0
 • 0

Lancelot last won the day on March 31

Lancelot had the most liked content!

Community Reputation

106 Excellent

1 Follower

About Lancelot

 • Rank
  Profesional

Contact Methods

 • Website URL
  http://
 • ICQ
  277445058

Recent Profile Visitors

2,266 profile views
 1. Jo, sorry jsem si nevšiml.
 2. Na Tiguanu 2018 TDI 150k se mi málokdy podaří udělat prokluz předních kol (jen třeba při mírném rejdu), i při plném plynu to zabere hned. Jaké jsou rozdíly mezi 4 a 5?
 3. To přeci poznáš z chování vozu při prudkém rozjezdu na rovném povrch v přímce, ne? Bude se víc nadhlečovat předek a dojde k většímu prokluzu kol, což u 4x4 nejde tak lehce udělat, když zabere i zadek.
 4. Dík. Nechápu, že mě tato cesta pro výměnu oleje mezi intervaly nenapadla dřív :)
 5. Nemáš odkaz nebo typ, díky.
 6. Třeba to bude dřív, třeba nikdy. Tak tomu musíš víc nakládat. Zkoušel jsi nějaký lepší benzín, aspoň jako placebo :)
 7. Moje domněnka je, že to je kvůli přísnějším emisím, kdy striktní řízení motoru za účelem jejich dodržení podtrhuje právě ony "blbě se potkané" výrobní tolerance. Jinak ještě tady nevidím údaj, kolik má najeto, to taky udělá dost. Auto ožije po těch 20 tis. km. U služebního TSI bych řekl, že po 40 tis. km chytlo ten správný dech. Si pamatuji, jak jsem domů vezli novou OII 1.6 Mpi a bylo to líné jak prase, kolem 10 tis. km to začalo ožívat a kolem 30 tis. km už to mělo dynamiku odpovídající 100k.
 8. Možná se sešly zrovna blbé výrobní tolerance. Ne všechny motory jsou stejné, deklarovaný výkon mají, ale tolerance je na spodní hranici, takže nemají ty u koncernu klasické koně navíc. Taky jsem měl v okolí 1.4 16V 55kW, kdy jedna jela jak z praku, druhá lemra lína obě zajeté stejným řidičem.
 9. Nevím, tak podrobně do toho nevidím, spíš bych řekl, že ta levnější varianta bude pro vozy s přípravou, neboť ty už mají nataženou kabeláž z pojistek a jednotku tažného. Každopádně origo elektrika je včetně jednotky tažného a umí tak odpojovat senzory. Pokud to není jako na SII, tak se dává krytka - tu si buďto nalakuješ nebo necháš černou, ale třeba FII to má bez krytky. Zajeď to jiného servisu, kde budou ochotnější. Svislé zatížení máš max 50 kg, ale je mi divné, že to tam je, když auto ještě tažné nemá.
 10. https://eshop.skoda-auto.com/cz/cs/b2c/preprava/tazne-zarizeni-fabia-iii-6v6092155x/0/1/24/43/1001 Maximální svislé zatížení na kulový čep je 75 kg. 6 500 Kč. Elektrika origo je tak 2500 tis. Kč. Práce záleží. Na SII mě to vyšlo komplet na 9 tis. Kč, před 3 lety. Narázník se vyřízne, ale jen spodní lem.
 11. To nevím jak. Problém s tím nemám (ani jsem na to neslyšel stížnosti -až na tu tvoji), narozdíl od oslňování vozidly za mnou. Mě se taky líbily osvětlené kličky či prostor pro nohy, ale všeho moc škodí, tím spíš, že se přidávají srandičky a bezpečnostní prvky v podobě např. červených světel nebo aspoň odrazek ve dveřích mizí.
 12. Buď rád aspoň za to u řidiče, u VW je to výsada snad jen Passatu, ostatní modely mají smůlu. Nechápu, že tyto užitečné funkce nejsou standardem, narozdíl od jiných "stylových" blbostí jako ambietní osvětlení aj.
 13. Ad. 3 to je úplně pryč z těch možností kódování? Mě to právě dost sere, nakolik to byla užitečná funkce. V USA to pořád prezentují jako dobrou fičuru - viděl jsem to v nějaké reklamě myslím.
 14. 1.2 a 1.0 TSI taky přidávají samy plyn při rozjezdu - stačí mít začít povolovat spojku se zařazeným kvaltem a hned se otáčky zvednou. U 1.2 TSI myslím na 1000 ot. u 1.0 na nějakých 1100-1200.
 15. Osobně bych do toho nešel, tím spíš, jestli máš na auto napjatý rozpočet a musel bys si na něj třeba půjčovat. Dokázal bych si představit, že bych to vzal třeba do firmy. kde mám vlastní servis a kde si můžu dovolit případné opravy věcí, které by jinak šli ze záruky a výpadek auta kvůli opravy nebude mít velký dopad, jako třeba jediné auto v osobním vlastnictví bych to nechtěl. Nějaký důvod to má, proč za tento výrobek nechce výrobce ručit. Bodům 2) a 4) musíš dát menší váhu při nákupu za nemalé peníze, zajet si pro auto i mimo bydliště není dnes takový problém a člověk tak má větší výběr, republika zase není tak velká.
×
×
 • Create New...