Jump to content

Lancelot

Uživatel
 • Content Count

  2,255
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  2

Seller statistics

 • 0
 • 0
 • 0

Lancelot last won the day on March 31

Lancelot had the most liked content!

Community Reputation

82 Excellent

1 Follower

About Lancelot

 • Rank
  Profesional

Contact Methods

 • Website URL
  http://
 • ICQ
  277445058

Recent Profile Visitors

1,977 profile views
 1. Lancelot

  Automobilky vs. nařízení EU

  Ty okna jsou dnes tragické, na FIII to mám po 34 tis. km samý důlek, na Polu je sklo odřené od plastové škrabky. Děs. Fakt, koupit auto dnes a už to sním doklepat.
 2. Lancelot

  1.5 TSI OPF DSG - škubání při rozjezdu

  a u ostatních modelů, třeba SIII je ta aktualizace taky?
 3. Lancelot

  Climatronic rušivý zvuk

  Přesně. Padlo tady, že v rámci výměny kompresoru se mění i výměník + se dělá prolach celého systému, že tam jsou kovové špony z kompresoru. Takže podle mě to životnost zkracuje. Každopádně pokud ti nedrásá nervy onen zvuk, tak bych počkal, až kompresor nebo jiná součást klimatizace klekne sama a pak to řešil, možná to nakonec přežije zbytek auta.
 4. Lancelot

  Tažné zařízení

  Doporučuji originální řešení tj. sundávací tažné a origo elektriku.
 5. Lancelot

  Automobilky vs. nařízení EU

  A díval ses kde se měřilo? Bych tě chtěl vidět, jak dodržuješ všechny předpisy. To není možné. A nevím proč mi tady pořád podsouváš něco s překračováním nejvyšší dovolené rychlosti, o tom debata vůbec nebyla.
 6. Lancelot

  1.5 TSI OPF DSG - škubání při rozjezdu

  Tak kéž by se to vyřešilo, protože jinak je motorová nabídka koncernu velmi chůdá a v podstatě není co kupovat. Každopádně přístup ŠA je otřesný, nicméně v čase konstantní výmluvy byly vždy a na všechno. Řekl bych, že jinde to není lepší a je to obecný vztah velkých firem ke koncovému zákazníkovi.
 7. Na těsnění i roletku mrknu. Ten zámek mě taky napadl, protože to na chvíli přestalo po servisu, kdy prý mazali zámky. Omotola si to normálně izolačkou?
 8. Lancelot

  Automobilky vs. nařízení EU

  Bavíme se o řidíčáku na auto, ne na raketoplán. Rozsah i cena by samozřejmě musel být větší, ale určitě ne tak, jak uvádíš. Školy smyku taky pokud vím netrvají týden ale jedno dopoledne, jízda na dálnici je tak triviální (tvrdí i zastánci autonomních systémů), že není potřeba v rámci autoškoly najet 1000km, ale je potřeba si to vyzkoušet v rozsahu jednotek hodin. Ale myslím, že nemá cenu ti to tady nějak obšírně rozepisovat, protože svůj negativní postoj si již naznačil.
 9. Lancelot

  Automobilky vs. nařízení EU

  Správně, učí je jezdit nikoliv řídit. To jestli někdo projde zkouškami je přeci spojená s nádoba s tím, jak probíhá výcvik. Jejich změna musí jít tedy ruku v ruce. Stávající je pořád stejně dementní, jako před 10 lety. Trénují se jen různé špeky (rozhlížení vpravo vlevo na staré vlečce, kde vlak jel naposled za císaře pána a kterou se jen někomu nechce úředně zrušit), na kterých chytají komisaři ale reálné předávání poznatků z provozu, něco jako nauka plynulé jízdy a chování na silnicích se nevyžaduje a je to pak čistě o svědomí a přístupu daného instruktura, co kterého toho žáka naučí, jestli s ním třeba bude jezdit za různých světelných a povětrnostních podmínek. Zasádní je taky vyzkoušet si fyziku auta tj. nouzové brzdění min z 50km/h na nulu, vyhnutí v 50 km/h, aby si adept uvědomil, s jakými silami pracuje. Protože dnešní auta to velmi dobře maskují (i právě různými asistenty).
 10. Řešil někdo vrzání někde u B sloupku řidiče, respektive dveří řidiče? Je to spíš takové praskání, někdy se mi zdá, že to dělá okno. Dělá to jen někdy, závislost jsem zatím nenašel. Jinak mám to auto v 33 tis. km rozvrzané dost :( a to jezdím v 80% času po dobrých cestách.
 11. Lancelot

  Automobilky vs. nařízení EU

  To jsem psal kde? A co ten zákon vyřešil? Nic. Kolik běží v naší slavné veřejnoprávní televizi osvětových klipů cílených na řidiče? Nula. Je ve škole dopravní výchova? Pokud vím tak není. Samořejmě to neeliminuje všechny idioty, ale sníží jejich počet na přijatelné minimum, které pak už půjde řešit třeba formou represe.
 12. Lancelot

  Automobilky vs. nařízení EU

  Takže kvůli pár idiotům, kteří nejsou schopni se věnovat řízení, neudrží vozidlo ve svém pruhu a v podstatě neumí ovládat vozidlo, musím patřit do stejné množiny a platit za auto o to více peněz, za fce které nepotřebuji a ani nechci. Tohle není cesta, to je jako s denním svícením, kvůli bezpečnosti se to zavedlo, protože někteří neumí rozpoznat situaci, kdy je potřeba rozsvítit - v autoškole jim to nikdo nevysvětlil. Výsledkem bylo naprosto nesmyslné svícení přes den hlavními světly, které se pak řešilo různými denními světly mnohdy pochybné kvality, na které ti samí, opět jezdili ve všech situacích. Přínos nula. Navíc se mi "líbí" jak se u všeho pořád řeší jen následek a nikoliv příčina. Za nehody může lidský faktor, ale úroveń autoškol je stále pořád stejně bídná. Testy jsou pro srandu a řidičák dostane každá lopata - však systémy se postarají.
 13. Lancelot

  Automobilky vs. nařízení EU

  No zrovna železnici bych za příklad nedával, protože tam by mohla být autonomie vlaků docela snadno a pořád to nějak nejde. A to ten vlak jede po jasně dané trase s minimem vnějších vlivů. Co se týče bezpečnostních systému nejsem proti nim, ale nechápu proč je musím mít povinně. Proč neexistuje možnost volby. Jejich funkčnost je velmi diskutabilní a navíc všechny tyto asistenty, které v podstatě nahrazují pozornost řidiče vedou k tomu, že řidič jízdě věnuje ještě menší pozornost než předtím a spoléhá na elektroniku. A nějak nevidím logiku v tom, aby jsme se vozili po jednom v plechových automatických krabicích s neekologickým provozem, když můžemem jet vlakem. Pro mě auto představuje svobodu v tom, že můžu je kdykoliv, kamkoliv, tempem jakým chci a co se stane mám většinou ve svých rukou. A k tomu, že všechno má nakonec v rukou řidič, tak k tomu jen to, že sice auto bude autonomní, ale odpovědnost je zatím stále na řidiči a nikoho u soudu nebude zajímat, že za to mohl nějaký asistent, který něco udělal či neudělal.
 14. Lancelot

  Automobilky vs. nařízení EU

  Všechny tyto věci prosazují ti "co nejvíce křičí nebo jsou vidět", takže je třeba použít stejné nástroje a napsat našim zástupcům v českém parlamentu, v evropském parlamentu a ti z nás kdo ovládají cizí jazyky nechť se ozvou i těm z cizojazyčných zemí. Je potřeba vysvětlovat dopad těchto omezení těm, kteří nečtou zprávy, nechodí k volbám, ale jezdí autem a mají pocit, že jich se to netýká. A pokud toto selže, je třeba občanská neposlušnost. Na druhou stranu je třeba se smířit s tím, že nelze si každé dva roky kupovat auto a že neexistuje něco jako trvalý růst. Bude potřeba se vrátit k tomu, že auto se bude kupovat minimálně na 10 let, ne-li více. Zatím jsme u aut, ale skončit to může totálním policejním státem jako v Demolition manovi, což byla kdysi jen sranda, které dnes poněkud hořkne.
 15. Lancelot

  Automobilky vs. nařízení EU

  Doba svobody skončila. Otázka, zmůžeme se ještě na odpor? Přijde mi, že je většině lidí je to stejně fuk. Hlavně, že je co jíst, pít a televize hraje.
×