Jump to content

MPX

Uživatel
 • Content Count

  41
 • Joined

 • Last visited

Seller statistics

 • 0
 • 0
 • 0

Community Reputation

0 Neutral

About MPX

 • Rank
  Nováček
 1. MPX

  Řazení

  Mám asi něco podobného na Room 1.6 (najeto 55tkm). Při studeném autě to jde z 1 na 2 někdy hůře. Ještě mi někdy zazlobí zařazení jedničky a když chci dát zpátečku, tak to taky někdy chroupne. Naučil jsem se s tím jezdit. Ta převodovka co tam dávají chce rozhodně klid a pohodu. Nějaké rychlé řazení pro ni není.
 2. MPX

  Spotřeba

  Jakmile vyjedu na delší cestu mimo město, tak jde jet za výrazně méně :-) No ono těch 21°C když venkovní teploměr ukazuje 26°C je asi dost velkej rozdíl. Jakmile to ale jde, tak už používám režim EKON kdy se ale venkovní by měla být spíše pod vnitřní. No budu to dál zkoušet a dám se další info :-)
 3. MPX

  Spotřeba

  Tak pánové za kolik jezdíte teď a na kolik °C Vám jede klimatizace? Já mám Climatronic a nastaveno 20,5°C a 15 km poskoky po Praze mám teď za 9l/100km což mi přijde trochu dost. Jezdím ale spíše s těžkou nohou na plynu. Pocítili jste když je fakt vedro, auto rozpálený a chladíte tak na 21°C, že vám to jede hůř? Nějak mě to zaskočilo, ale když jsem pak uvědomil náročnost vyrobení chladu, tak jsem pochopil a když budu chtít jet trošku ostřeji, tak ji holt vypnu.
 4. MPX

  Letní pneumatiky

  hmm to byxh se bal, to bys tma musel nacpat nejaky 45, 50 uz by mozna mohli chytat, a to je des ej kestitras, nehlede na to ,ze bys musel zadato prepsani v TP, protoze rumik nema 17¨¨ standartne povoleny. 17" se montujou na Scouta a maj rozměr 205/40/17. Sice se mi to moc líbí, ale stačej mi u Sporta ty 45 a člověk se bojí najet i na chodník.
 5. MPX

  Alu kola

  A do jaký jdeš barvy? Mě se hrozně líběj ty 17" co dávaj na Scouta. Když ale 17", tak bych šel do těch co jsou na OIIRS ( když ale vezmu jak se člověk bojí už o ty 16" - každej obrubník je velký nepřítel a běda když je ulice ucpaná a člověk na něj musí najet )
 6. MPX

  Spotřeba

  Přesně tak 1.6 po městě se pod 8 nedostane ( u HTP je to myslím docela dost). Když jsem jezdil hodně volně, tak jsem byl 7,9, ale na to nemusím mít 1.6
 7. Zítra se to pokusím nějak nafotit, ale moc to vidět neni. Od obchoďáku by jsi s tím klidně odjel. Tedy až na tu značku na zemi a rozmačkanej rámeček :-( Naštěstí to po sobě sklouzlo. Když by to šlo víc do boku, tak nevim nevim ( radši ani nemyslet ).
 8. Tak já jsem si před chvílí byl pro Roomíka s vyměněnou řídící jednotkou a tyčkami stabilizátorů. Odpoledne mi volá chlápek ze servisu, že mi jeden starší člověk nabourál auto, ale že ho naštěstí chytli ( chtěl ujet parchant ). Naštěstí to odnesl jen ten nárazník a za 10 dní si jdu pro novej. Nárazník praskl pod světlem a má pěkně ohoblovanej lak. Auta stála vedle sebe a on jel kolem předku a nevyhnul se. Jde to z jeho ručení, ale stejně to naštve. Takže zatím asi vedu :-((((
 9. MPX

  Alu kola

  Škodovka montuje tyhle BRIDGESTONE Turanza ER300, ale vzhledem k ceně bych pak určitě zvažoval i CONTINENTAL Sport Contact 2 ( to je moc pěkná guma :-) )
 10. Tak já pozoruji to samé. Děje se to jen při prvním rozjezdu ráno ( studený motor po noci na parkovišti). Nemám ESP, takže vypadává ze hry. Vypozoroval jsem ale, že když nastartuju, tak má výfuk asi minutu jiný zvuk. Pak se výrazně stiší a již mi to při rozjezdu neudělá.
 11. MPX

  Letní pneumatiky

  Já mám oboje ( ty 15 samozřejmě zimní). Myslím, že ve spotřebě moc rozdíl nebude ( obvod by měl být téměř shodný). Jinak co se komfortu týče, tak ty 15 jsou samozřejmě o něco lepší, ale zase mi přijde, že se na nich auto víc naklání a trošku míň sedí v zatáčkách ( a to nemám žádný špalky, ale UG Performance). Já osobně mám radši trvdá auta, takže se mi líbí i ty 17" co budou dávat na Scouta, ale to už je hodně nepraktický. Už s těma 16" co jsou na Sportu je problém vyjet na chodník aby člověk neměl bobky, že je ohobluje nebo klepne ( tý gumy tam opravdu moc neni )
 12. MPX

  Brzdy

  Jak jste spokojeni s brzdami na Roomsteru? Já když jedu sám taky si nemůžu stěžovat, ale jak je auto plně obsazeno ( tak dvakrát do měsíce), tak mi přijdě, že pedál snad uhybá pod nohou. Pro stejný brzdný účinek na to musí člověk dost šlapat. Když to porovnám s Astrou Caravan 1,4 16V rv 2000 která má taky kotouče na všech kolech a i velikost je podobná, tak tam ten rozdíl rozhodně neni tak markantní.
 13. Tak mě včera docela vyděsilo když mi v 70km/h tačal vibrovat volant. Přejel jsem do vedlejšího pruhu jestli to neni asfaltem ( v Praze má člověk furt pocit, že auto tahne ke straně a tak), ale dál to pokračovalo. Tak jsem když byla možnost sjel ze silnice a šel to obhlídnout ( byl jsem si jist, že jsem netrefil obruník nebo tak, protože s autem jezdím jenom já) a naštěstí se ukázalo, že je to sníh kterej přimrzl na jednu půlku disku ( značně nevyvážené kolo). Tak jsem to oklepal škrabkou na sníh a hned autíčko jelo tak jak má. To byla ale úleva
 14. Nejlépe je asi dát v pravo citovat.
 15. Myslím, že už vím co myslí. Je to kryt za sedadly aby nebylo vidět do kufru ( mezi sedadly a platem). Je to v katalogu příslušenství po kódem DMK 770 005.
×
×
 • Create New...