Přejít na obsah
 • Vytvořit účet

Tonda-B

Uživatel
 • Počet příspěvků

  675
 • Registrace

 • Poslední návštěva

Statistiky prodejce

 • 0
 • 0
 • 0

Popularita

15 Dobrá

1 Sledující

O uživateli Tonda-B

 • Hodnost
  Profesional

Návštěvy profilu

Návštěvy profilu jsou zakázány a nejsou zobrazeny ostatním uživatelům.

 1. Tonda-B

  Felicie-od motoru jde hvízdavý zvuk (cvrdlikání)

  Volnoběžka alternátoru?
 2. Tonda-B

  Po výměně spojky drnčí od motoru

  Pravá plechová část krytu motoru je volná?
 3. Tonda-B

  Výměna motorového oleje 1.4 MPI

  Máš pravdu, nové těsnění zátky vany (lépe měděné než hliníkové) je dobré použít. Zátka má závit M16x1,5, takže těsnění A16x22 třeba.
 4. Tonda-B

  Výměna motorového oleje 1.4 MPI

  Co do kvality, je to setupně asi takhle: Originální Škoda a Mann Hummel který jsou stejné kvality. pak sestupně: Mahle Meyle zbytek výrobců. Nezapomeň před zimou na svíčky - já doporučuji Bosch FR7DP. Měnit chladící kapalinu každé 2 roky je velmi potřebné pro zamezení problémům s těsněním hlavy válců. Litinové vložky v hliníkovém bloku mají sklony tvořit mikročlánky a stará (kyselá) chladící kapalina je v tom podporuje. Proplach vodou asi budeš muset udělat, jinak z motoru tu zelenou kapalinu nedostaneš.
 5. Tonda-B

  Zvysena hladina CO ve vyfukovych plynech

  Lambda má obvyklou životnost 160 tis. km. Když odchází, pak je směs bohatší a bohatší až benzín skoro teče výfukem. Není porucha lambdy, která by směs ochudila. Začal bych její výměnou. Pokud je teplota vody v reálných hodnotách, tak bych ho zatím neřešil. Taky nemusí za nic stát ten katalyzátor.
 6. Tonda-B

  Cidlo teploty vody v chladici

  Čidlo teploty vody. Naposledy jsem ho viděl na plastovém T-kusu, který je přišroubovaný na hlavě válců (na opačné straně, než je rozvod) a zajištěné plastovou svorkou.
 7. Tonda-B

  Výměna motorového oleje 1.4 MPI

  Řekl bych, že 1,4 MPI je velmi povedený motor, který ani moc netopí do oleje (protože nemá žádný zvláštní výkon - mimo jiné) a neprodukuje tak moc karbonu. Ale určitě bych nepřekračoval intervaly výměn oleje s filtrem 10 tis. a nelil tam ani mizerné ani superdrahé oleje. Problém těch drahých LL olejů je obvykle v tom, že jsou určeny i do motorů s filtry pevných částic. A protože přísady, který zvyšují mazivost, také produkují hodně pevných částic, je jich v těchhle olejích minimum. Motorům s filtry pevných částic to nevadí, jsou k tomu uzpůsobené, takže ve styku s vačkami jsou vahadla, která mají rolny a tedy podstatně nižší tření než Fabie 1,4 MPI, kde se stýkají vačky rovnou se zdvihátky. Bratranec s BMW 340i F30 2016 to má těžší, kvůli 30 tisícovým intervalům (teoreticky - obvykle mu to nařídí výměnu tak po 24, 25 tisících) a hodně tepelně zatíženému oleji díky přeplňovanému 6-válci, který do oleje dost topí. Tak to řeší tak, že po 12 tisících si olej s filtrem nechá vyměnit v neautorizovaném servisu a až ho k výměně vyzve displej, tak v autorizovaném - aby nepřišel o záruku nebo kulanci.
 8. Tonda-B

  Kontrolka motoru

  Možností je poměrně široký sortiment - řečeno kulantně po obchodnicku. Životnost lambdy je udávána jako 160 tis. km. Nevím kolik máš najto ty, ale lambda může být vadná, aniž by se chyba napsala. Jinak: - neúčinný katalyzátor - vadný MAP senzor / váha vzduchu - netěsné výfukové potrubí - kabeláž.
 9. Tonda-B

  Zimné pneumatiky

  Nejlepší zkušenost mám s Continental TS 850 a teď už TS 860.
 10. Tonda-B

  Škoda 130 GL

  Pokud uplynulo 30 let od jeho výroby, tak ano. Je ovšem třeba splnit řadu dalších podmínek (testace, registrace).
 11. Tonda-B

  Vibrace za jízdy i při brzdění

  Kdy jsi kola vyvažoval? Na jaře? Nebo teď? Pokud se ti nechce vyvažovat, tak jen prohoď přední kola se zadními a uvidíš.
 12. Opraveno. Vyměnil jsem žárovku v zadní lampě a závada se už neobjevuje. Když jsem s autem ve středu jel, rozsvítila se vadná žárovka a taky teplota oleje v převodovce. S teplotou oleje jsem nic nedělal, ale žárovku jsem vyměnil. Vypadala sice že je v pořádku, ale dal jsem novou a zkusil malčko poopravit patici. Dneska táta volal ze Slovenska, že se mu celou cestu do Maďarska teplota neobjevila, což by normálně nebylo možné. Prý si nepamatuje jestli mu ta kontrolka žárovky svítila vždycky když se rozsvítila kontrolka teploty, ale že žárovka občas svítila a pak zase zhasla sama, tak to neřešil.
 13. To jsem právě udělal a dali tam ten novější soft. Ale reklamuje se to blbě, když za 2 měsíce se to objevilo jen několikrát a v servisu zrovna ne.
 14. Superb III 2,0 TDI DSG Při teplotě oleje v převodovce 35 st.C za chodu motoru po odšroubování zátky vyteklo trochu oleje. Pak nic a pak v určitých intervalech vždycky jen trochu.
 15. Najeto 3500 km a občas se rozsvítí uvedená kontrolka bez ohledu na to, že auto netahá vlek a otec jezdí s autem šetrně, je zvyklý nové auto zabíhat. Olej v převodovce jsem zkontroloval a je ho tam dost. Servis aktualizoval SW v ŘJ převodovky. Problém přetrvává...
×