Jump to content

Tonda-B

Uživatel
 • Content Count

  786
 • Joined

 • Last visited

Seller statistics

 • 0
 • 0
 • 0

Community Reputation

24 Excellent

1 Follower

About Tonda-B

 • Rank
  Profesional

Recent Profile Visitors

1,421 profile views
 1. Tonda-B

  Chyba 16985

  Ještě můžeš zkontrolovat konektor ŘJ, jestli nemá zoxydované piny a napájení ŘJ jestli nemá podpětí.
 2. Tonda-B

  Větší intercooler na seriove turbo

  Teplota stlačeného vzduchu se jistě sníží. A analogicky se zvýší i výkon. V poměru - snížení o jeden stupeň Celsia zvýší výkon o jednoho koně. Co uděláš je tvoje věc.
 3. Tonda-B

  Větší intercooler na seriove turbo

  Lepší intercooler nemá moc společného s teplotou turba. Sníží teplotu stlačeného vzduchu, tedy to, co leze z turba ve výkonu tak 150 st.C teplé. Za intercoolerem to bude mít - podle rychlosti jízdy a teploty vzduchu venku - tak 65 st.C. Pokud bys tu teplotu stlačeného vzduchu snížil třeba na 45 st.C, budeš mít tak o 20 koní vyšší výkon.
 4. Tonda-B

  2.0 TDI CR 125kW

  Pokud to bude OK a stejně to budeš chtít zlepšit, máš jedinou možnost - snížit protitlak ve výfuku. To je ale poměrně náročé a nákladné. Máš tam katalyzátor, filtr pevných částic, prostřední tlumič a koncový tlumič. Každá ze jmenovaných součástí výfuku tvoří nějaký protitlak.
 5. Tonda-B

  2.0 TDI CR 125kW

  Jde o míru té věci. Do určité míry je to normální a dané větší vahou rotujících součástí, které mají větší setrvačnost a déle jim tedy trvá se roztočit a generovat plnící tlak. Takže určitě nebude na škodu navštívit servis a ujistit se, že tam není nějaký problém, který by prodlevu zvětšoval. Pokud není, je jen jedna konstruktivní možnost - si to oblíbit...
 6. Tonda-B

  2.0 TDI CR 125kW

  Má větší turbo než 81 a 103 kW verze, takže v nejnižších otáčkách nic moc reakce na přidání, ale jakmile se trochu roztočí, jede jak blázen a je i překvapivě úsporný ve spotřebě. Obvykle do 200 tis.km nezlobí. Občas pozvolný únik chladící kapaliny. Takže standard - po 15 tis. km měnit olej s filtrem, po 120 tis. km rozvody (po 60 tis.km olej v haldexu).
 7. Tonda-B

  Chyby P0130 a P0135

  Nemusí být, pokud jsou 3 bary maximum. Za redukčákem jsou 3 bary OK, ale proti zdi by mělo tlačit 5 až 6 barů.
 8. Tonda-B

  Chyby P0130 a P0135

  To ano, debilně umístěný je. A ještě, aby to nebylo jednoduché - jeden filtr má integrovaný redukční ventil, jiný ho nemá. Tak si napřed zjisti, který potřebuješ.
 9. Začni tím, že změříš kompresní tlaky. Teplý motor, vyndané všechny svíčky, plný plyn (trdy naplno otevřená škrtící klapka). To ti řekne jaký je mechanický stav motoru, když příslušenstvím ses už zabýval dost.
 10. Tonda-B

  Zkušenosti s DSG

  Asi by si to měl zkusit hlavně táta, ne? Na vybranou nemáte - jinak než s DSG se tahle 1,4-ka neprodávala. Takže bez poruch to bude jezdit jen když nezanedbáte výměnu rozvodového řetězu - až přijde jeho čas.
 11. Tonda-B

  Chyby P0130 a P0135

  Čerpadlo je v nádrži a ještě je možné, že nikdo v 60 tis. km nevyměnil palivový filtr. Ale to ti ukáže měření tlaku paliva. Auto k tomu účelu žádný senzor nemá. Je třeba mít tlakoměr, hadičku a šroubení, kterým se připevní k palivové liště. To obvykle nikdo doma nemá - takže servis.
 12. Tonda-B

  Vymena oleje

  Podstatné je měnit olej s filtrem po 15 000 km. To je naprosto nejdůležitější věc, kterou můžeš pro motor udělat. Viskozita 5W-30, nebo co máš mít a specifikace 507.00 taky. Jakou značku koupíš je fuk. Ale skoro každý výrobce má oleje uvedených parametrů v různé kvalitě (a ceně pochopitelně). To si rozhodni sám, co si vybereš.
 13. Tonda-B

  Měřené hodnoty turbo netáhne

  To spíš vypadá na málo nafty - ucpaný filtr třeba. Ta videosekvence je fajn, ale lepší by byla za jízdy - se 100%-ním sešlápnutím pedálu plynu.
 14. Tonda-B

  Chyby P0130 a P0135

  Že nejde motor vytočit na neutrál přes 5000 je normální - je tak nastavený omezovač otáček. Pokud motor jede v zatížení jen do 4000 otáček a pak už ne, je podezřelé palivové čerpadlo. Prověř tedy tlak paliva.
 15. Tonda-B

  kontrolky brzd, abs, esp, motora +vyfuk service

  Ano, je to na baterce nahoře.
×