Jump to content

Tonda-B

Uživatel
 • Content Count

  798
 • Joined

 • Last visited

Seller statistics

 • 0
 • 0
 • 0

Community Reputation

26 Excellent

1 Follower

About Tonda-B

 • Rank
  Profesional

Recent Profile Visitors

1,697 profile views
 1. Nic zvláštního. Ručka zabrzdí zadní kola a ty otáčíš přes šroub klikovkou přes spojku a převodovku předními koly.
 2. Vyber si: http://www.catcams.com/engines/camshaft-setup.aspx
 3. Těžko říct, když nevíme co jsi koupil, z čeho se to skládá a kams to dal. Tak jen vyjdi z funkce: - když zavřeš škrtící klapku, nechceš aby turbo tlačilo proti ní (jednak by se zbytečně hřálo, jednak by to snižovalo jeho otáčky) - tak tam máš BOV s jeho ovládáním buď elektrickým, nebo mechanickým, který před klapkou, ale v podstatě kdekoliv mezi kompresorem turbodmychadla a klapkou získá informaci o tom, že uvedená situace nastala a otevře se na chvíli,, - BOV přepouští ten tlak buď do sání před turbo (obvykle do airboxu, ale vždycky před váhu vzduchu nebo do atmosféry) Pokud bys omylem koupil pop off ventil, tak ten žádnou regulaci nemá. Má jen nastavený nějaký tlak, při jehož překročení se otevře. Je to jakýsi pojistný ventil.
 4. Tonda-B

  Chyba 16985

  Ještě můžeš zkontrolovat konektor ŘJ, jestli nemá zoxydované piny a napájení ŘJ jestli nemá podpětí.
 5. Teplota stlačeného vzduchu se jistě sníží. A analogicky se zvýší i výkon. V poměru - snížení o jeden stupeň Celsia zvýší výkon o jednoho koně. Co uděláš je tvoje věc.
 6. Lepší intercooler nemá moc společného s teplotou turba. Sníží teplotu stlačeného vzduchu, tedy to, co leze z turba ve výkonu tak 150 st.C teplé. Za intercoolerem to bude mít - podle rychlosti jízdy a teploty vzduchu venku - tak 65 st.C. Pokud bys tu teplotu stlačeného vzduchu snížil třeba na 45 st.C, budeš mít tak o 20 koní vyšší výkon.
 7. Tonda-B

  2.0 TDI CR 125kW

  Pokud to bude OK a stejně to budeš chtít zlepšit, máš jedinou možnost - snížit protitlak ve výfuku. To je ale poměrně náročé a nákladné. Máš tam katalyzátor, filtr pevných částic, prostřední tlumič a koncový tlumič. Každá ze jmenovaných součástí výfuku tvoří nějaký protitlak.
 8. Tonda-B

  2.0 TDI CR 125kW

  Jde o míru té věci. Do určité míry je to normální a dané větší vahou rotujících součástí, které mají větší setrvačnost a déle jim tedy trvá se roztočit a generovat plnící tlak. Takže určitě nebude na škodu navštívit servis a ujistit se, že tam není nějaký problém, který by prodlevu zvětšoval. Pokud není, je jen jedna konstruktivní možnost - si to oblíbit...
 9. Tonda-B

  2.0 TDI CR 125kW

  Má větší turbo než 81 a 103 kW verze, takže v nejnižších otáčkách nic moc reakce na přidání, ale jakmile se trochu roztočí, jede jak blázen a je i překvapivě úsporný ve spotřebě. Obvykle do 200 tis.km nezlobí. Občas pozvolný únik chladící kapaliny. Takže standard - po 15 tis. km měnit olej s filtrem, po 120 tis. km rozvody (po 60 tis.km olej v haldexu).
 10. Nemusí být, pokud jsou 3 bary maximum. Za redukčákem jsou 3 bary OK, ale proti zdi by mělo tlačit 5 až 6 barů.
 11. To ano, debilně umístěný je. A ještě, aby to nebylo jednoduché - jeden filtr má integrovaný redukční ventil, jiný ho nemá. Tak si napřed zjisti, který potřebuješ.
 12. Začni tím, že změříš kompresní tlaky. Teplý motor, vyndané všechny svíčky, plný plyn (trdy naplno otevřená škrtící klapka). To ti řekne jaký je mechanický stav motoru, když příslušenstvím ses už zabýval dost.
 13. Tonda-B

  Zkušenosti s DSG

  Asi by si to měl zkusit hlavně táta, ne? Na vybranou nemáte - jinak než s DSG se tahle 1,4-ka neprodávala. Takže bez poruch to bude jezdit jen když nezanedbáte výměnu rozvodového řetězu - až přijde jeho čas.
 14. Čerpadlo je v nádrži a ještě je možné, že nikdo v 60 tis. km nevyměnil palivový filtr. Ale to ti ukáže měření tlaku paliva. Auto k tomu účelu žádný senzor nemá. Je třeba mít tlakoměr, hadičku a šroubení, kterým se připevní k palivové liště. To obvykle nikdo doma nemá - takže servis.
×
×
 • Create New...