Přejít na obsah
 • Vytvořit účet

Tonda-B

Uživatel
 • Počet příspěvků

  711
 • Registrace

 • Poslední návštěva

Statistiky prodejce

 • 0
 • 0
 • 0

Popularita

20 Výborná

1 Sledující

O uživateli Tonda-B

 • Hodnost
  Profesional

Návštěvy profilu

Návštěvy profilu jsou zakázány a nejsou zobrazeny ostatním uživatelům.

 1. Tonda-B

  Nefunkčný 5 stupen prevodovky

  Jak píše kolega - koukni se na to. Jestlis jel konstantní rychlostí, tak jsi pořád ubíral a přidával plyn (nebo to dělal tempomat) - podle toho, jestli dálnice vedla do kopce nebo dolů z kopce. Takžes kinklal těmi zubovými spojkami sem a tam. No a po tom kvantu ujetých kilometrů toho měly prostě už dost...
 2. Tonda-B

  Nefunkčný 5 stupen prevodovky

  To vypadá na ulámané zubové spojky na ozubeném kole 5. rychlosti. Přesuvník, ve kterém je synchron, se při řazení pohne směrem k pětkovému kolu. Ale protože na tom kole (na jeho boku) chybí zubové spojky, nic se nezařadí a je to jako by ti vznikl další neutrál. Jenže ty ulámané zubové spojky mohou plavat v oleji a vniknout mezi talíř a hrušku diferenciálu, nebo i jinam. Takže čím déle budeš takhle jezdit, tím větší škody ve skříni způsobíš. Kup si novou skříň.
 3. Tonda-B

  Blok motoru AZF-zarovnání dosedaček pro vložky v bloku

  Začátek je změření přesahů vložek (7 - 11 setin) a to vždy na 4 místech každé vložky. Pokud je motor uvařený, jsou obvykle 2 prostřední vložky propadlé. Pokud jsou přesahy špatné, je třeba je vyndat a přesahy s pomocí měděných kroužků nastavit. K orovnání dosedacích ploch v bloku je možné použít stejný přípravek jako na felicii nebo jakoukoliv vhodnou frézu s nastavitelnými břity. Někdy - výjimečně - je křivá i vložka a je třeba ji na soustruhu orovnat. A pochopitelně je třeba mít rovnou i hlavu válců - ne prohnutou ani do vrtule. Pokud je hlava z uvařeného motoru, poznáš to při rovnání - místo tvoření špon se materiál hlavy maže, nebo když ji rovnáš na magnetce zalepuje kotouč brusky. Pokud na to nejsi vybaven přístrojově nebo znalostmi, najdi někoho, kdo ano a sám se do toho nepouštěj. Až to budeš mít složené, nezapomeň každé 2 roky měnit chladící kapalinu. Okyselená kapalina podporuje elektrochemickou korozi, ke které je kombinace železa a hliníku, které jsou na motoru nakombinované, náchylná.
 4. Tonda-B

  Škoda Fabia II 1.2 HTP převodový poměr

  Nechtěl bys nám konečně říct, co vůbec řešíš? Nebo o co usiluješ?
 5. Tonda-B

  Divný zvuk při rozjíždění

  To vypadá na spojkové ložisko.
 6. Tonda-B

  Rozvody

  No dobře a co ti řekli, že je příčina toho, co slyšíš? Nebo to neslyšeli? A nerozuměl jsem úplně dobře kde jsi byl - jinde nebo tam co jsi byl na výměně rozvodů?
 7. Tonda-B

  Rozvody

  No a kde jsi byl na té kontrole rozvodů? Tam co je měnili, nebo jinde?
 8. Tonda-B

  Rozvody

  Pravděpodobně v časování. Takže znovu zaaretovat a zkontrolovat.
 9. Tonda-B

  Výměna předních a zadních kotoučů a destiček

  Rozdělení brzdného účinku předek/zadek má na starosti hydroagregát ABS. To nezměníš. Když přidáš předkům, měl bys přidat i zadkům, aby nebyl přebržděný předek. Kdysi jsem přidal předkům u Focusu ST tím způsobem, že jsem sériové destičky se součinitelem tření 0,28 vyměnil za Ferodo DS3000 se součinitelem tření 0,58. Auto se při brždění začalo ježit jako pes, ale stačila podstatně menší síla na brzdovém pedálu na stejné brzdné zpomalení. Nikam to netáhlo, ale brzdily holt předky a zadky jen tak přicmrdovaly. Výsledkem bylo, že nové kotouče i destičky vpředu byly po 12 tis. km k zahození a přední disky už nikdy nešly umýt, protože to černé na nich nebyl prach, ale okuje z litiny kotoučů, které se vpálily do laku. Po použití DS3000 kolem dokola se zase polepšil vztah mezi tlakem na pedál a brzdným zpomalením - jak se zadky přestaly flákat - a auto se přestalo ježit. Při brždění se prostě přicuclo břicham k silnici. Na FII jezdím 256/232 (až od června 2009 se na zadek začaly montovat kotouče 230 mm a já mám auto z ledna) s destičkami Ferodo DS Performance kolem dokola. Nevidím důvod něco dál zlepšovat, protože díky vyššímu součiniteli tření mají brzdy skvělou reakci a díky složení materiálu i teplotní odolnost - prostě s vyšší teplotou nevadnou. Se sériovými brzdami 256/buben FII jsem několikrát jel a vždy mi vadil spíš delší krok brzdového pedálu, než brzdný účinek. Kdybych byl na tvém místě, pořídil bych spíš na vrakáči kotoučovou zadní nápravu a brždění polepšil destičkami. Ale je to na tobě.
 10. Tonda-B

  Výměna předních a zadních kotoučů a destiček

  Kluci mají pravdu. Do 15" kol se brzdy s 288 mm kotouči a FN3 třmeny vejdou. doonio pardon...
 11. Tonda-B

  Fabia 1.4 55kw za studena špatně chytá

  Proti zdi by mělo čerpadlo tlačit tak 5 - 6 barů a až za redukčním ventilem ty 3 bary (podle fotky je to spíš 2,5 baru, ale nevím jak přesně těhle měřák ukazuje - je určený pro měření mnohem vyšších tlaků), když vratkou ten přebytek tlaku zmizí. Můžeš to popropojovat tak, abys nastartoval a viděl tlak za chodu motoru? No a když už můžeš měřit kompresní tlaky, tak je taky změř. 10 až 15 barů je OK. Motor by měl být teplý, všechny svíčky vyšroubované a někdo by ti měl podržet plný plyn, abys měl pro měření otevřenou škrtící klapku.
 12. Tonda-B

  Výměna předních a zadních kotoučů a destiček

  To je pochopitelně nesmysl. Tyhle kotouče se liší jen povrchovou úpravou, takže váhu budou mít +- stejnou.
 13. Tonda-B

  Výměna předních a zadních kotoučů a destiček

  Pokud se ti brzdy vejdou do 15" kol, tak máš vpředu 256 mm kotouče. Přestavba na 288 mm kotouče znamená výměnu těhlic, jiné brzdové třmeny, destičky, držáky třmenů a větší kola, aby se ti ty větší brzdy do nich vešly. Takže jestli bys chtěl zlepšit brzdný účinek, doporučuji ti brzdové destičky s materiálem s vyšším součinitelem tření. Třeba od Feroda s materiálem DS Performance. Mají označení FDS 1398 a kdyš spolu s nimi použiješ i přední kotouče Ferodo, nebude to mít chybu. Ale můžeš použít jaké chceš, pokud to nebudou Brembo. Ty s destičkami Ferodo moc dobře nefungují.
 14. Tonda-B

  životnost převodovky DSG v Praze

  Fajn, zřejmě se o převodovku dobře staráš. Já jsem zase zažil x Superbů, které nevyhověly ani jedné z obou zkoušek a přes to je majitelé pořád používali a ani je nenapadlo, že by měli dát 30 tisíc do jejich opravy.
 15. Tonda-B

  Start - Stop system

  Tazatel si přál věrohodné informace a já jsem mu vyhověl. Proč začali výrobci montovat do aut S/S je snad už jasné. A jestli to někdo bude chtít používat je jeho věc. Mně osobně to vadí a tak to nepoužívám. Jestli si to někdo oblíbil a používá to, taky dobře. Jak je to se zástěrkami nevím. K těm žádné věrohodné informace nemám.
×