Jump to content

Tonda-B

Uživatel
 • Content Count

  850
 • Joined

 • Last visited

Seller statistics

 • 0
 • 0
 • 0

Community Reputation

29 Excellent

1 Follower

About Tonda-B

 • Rank
  Profesional

Recent Profile Visitors

2,325 profile views
 1. V mechatronice se olej nemění. A v převodovce - což je vlastně normální převodovka - podle vlastního uvážení. Tady jsou suché spojky a tak výměna oleje předepsaná není. Spíš je zajímavé kolik má skříň najeto a jestli už nebude potřebná výměna těch spojek.
 2. No, pokud jsou tam prasklinky, tak asi zpuchřelá bude.
 3. U FII 2009 1,6 MPI jsem dal do skříně plně syntetický olej namísto originálního. Ložiska a ozubená kola asi lepší kvalitu oleje ocenily, ale synchrony jsem spálil. Tak jsem se po opravě pokorně vrátil k obyčejnému originálnímu oleji...
 4. Tonda-B

  volnoběh

  Já jsem sice v poslední době přenosy z parlamentu nesledoval, ale myslím, že není zákon, že kdo to nevyřeší, že přijde do vězení...
 5. Tonda-B

  volnoběh

  Jestli ti to vadí, tak to řeš. Ale nemusíš. Pokud ti v autorizovaném servisu přehrají SW zase za originální - i když novější verzi - budeš na tom stejně jako teď. Cimbu to snad pořád ještě umí. http://www.cimbu.cz/ To zajímavé na jeho datech je i změna úhlové rychlosti otvírání škrtící klapky a tedy rychlejší reakce motoru na přidání plynu. Stávaly 3 tis. + DPH. A když si pořídíš i sací potrubí z 50 kW verze motoru, bude to znatelné zlepšení.
 6. Tonda-B

  volnoběh

  Je to způsobeno chybnou synchronizací mezi čidlem otáček klikového hřídele a čidlem otáček vačkového hřídale. Na to motor reaguje občasným vynecháním zapalování. U sériových - neupravených - ŘJ motoru je to normální. Specialisté to umějí vyřešit změnou dat v ŘJ motoru.
 7. Pokud při brždění vibruje volant, budou na výměnu přední kotouče. A s nimi samozřejmě i destičky.
 8. A výměna snímače teploty chladící kapaliny pomohla?
 9. Cena to není špatná a auto znáš, tak co víc bys ještě chtěl vědět?
 10. Je zajímavé kolik problémů a výdajů si člověk přivodí když chce šetřit a jezdí na LPG, že?
 11. Tak prohoď pravé kolo s levým a budeš vědět hned jestli je to těmi gumami.
 12. Jo tak anglicky hovoříme a ještě ve zkratkách.... Jenže SAI je používané jen po startu studeného motoru pro rychlejší ohřátí studeného katalyzátoru a tedy i jeho nástupu funkce. Když tam tenhle vzduch nebude, tak se to nebude dít a jestli máš čas a nic tě nehoní, klidně nech ohřát katalyzátor normálně. Lambda regulace si poradí a žádné palivo navíc tedy přidávat nebude.
 13. Tobě nestačí ten intercooler který tam máš?
×
×
 • Create New...