Přejít na obsah

KarelM

Uživatel
  • Počet příspěvků

    608
  • Registrace

  • Poslední návštěva

Vše zveřejněné uživatelem KarelM

  1. Skutečně nejde ten systém start-stop u nových modelových řad Škoda a VW (2023, 2024) nějak trvale vypnout? Mnozí majitelé nových vozů by to určitě uvítali.
  2. Takže přímo k tématu: Mnohé odpovědi k bateriím v mild hybridu (eTSi) lze nalézt ve starším článku, který asi znáte, ale pro úplnost zde dávám link - https://zpravy.aktualne.cz/ekonomika/auto/na-mild-hybrid-s-48-volty-kabely-nestaci-musite-ho-vencit-ji/r~17c1b278eeb911eda3c0ac1f6b220ee8/ Pokud dojde ke kolapsu lithiové 48 V baterie, nepomůže žádná nabíječka ani kabely z druhého auta. Nenastartujete. Musí odtahem do servisu, kde je to většinou řešeno její výměnou. To může být docela zásadní při výběru motorizace. A že není nikde v infotaimentu informace o stavu této baterie, je docela zvláštní.
  3. Takže jediná výhoda by asi byla, v porovnání s dvoulitrem, spotřeba. Co budou dělat ty nové motory e-tec po čase, taky nikdo neví...
  4. Otázka na boban1108: Jak jsi to myslel s tou větou: Dynamické zrychlení např. z 50 na 100 je slabší. Tam ta elektrika už nepomáhá a je to znát. Kdo přesedlá z nafty, tak se cítí jako v letadle. Ale pro mě je to krok zpět". Dynamické zrychlení u nafty se Ti zdá horší než u 1,5 TSI e-tec? Má vozidlo dvě baterie 12V+48V? Nebo je to řešeno pouze měničem? 48 V baterie prý stojí přes 30 tis. Kč. Nedá se dobíjet svépomocí jako 12 V akumulátor. To jsem někde vyčetl. Jinak je tu prozatím dost málo příspěvků o chování 1,5TSI e-tec (mild hybrid). Podělte se o jízdní vlastnosti a zkušenosti.
  5. A nezabrzdil jsi to náhodou ručně? Pak to musíš odblokovat, abys ses rozjel. U mně to takhle funguje.
  6. Viděl jsem asi jinou grafickou charakteristiku plynového pedálu, byla to, pokud si pamatuji, rostoucí logaritmická funkce, tzn. stejný krok na počátku dráhy pedálu zamenal silnější odezvu. Oproti lineární (přímka), kde v celém rozsahu má stejný krok stejnou odezvu. Je ale možné, že každý zmiňujeme jiný graf.
  7. Nebyly ty grafy náhodou přehozené? Pokud tam byla přímka, znamenalo by to, že plynový pedál má v celém rozsahu stejnou charakteristiku. Ten "oblouček" může právě znamenat, že plynový pedál má na počátku dráhy "výraznější" vliv.
  8. Nemohu posoudit, pravdou je, že když přepnu na režim sport, změní se nejen tuhost řízení (volantu), ale i charakteristika plynového pedálu.
  9. Nezkoušel, ale nechápu, jak může charakteristika plynového pedálu souviset s posilovačem řízení.
  10. Zajímavá informace, kódoval jsem, dělal jsem různé adaptace přes VCDS při zavřené kapotě a v pohodě - SIII z roku 2016.
  11. Jen jsem se podivil nad tou poslední připomínkou ohledně "ztráty čáry" - raději vůbec nespoléhej na to, že Tě lane assist provede zatáčkou. Je to značně nebezpečné, hlavně v ostřejších zatáčkách to většinou vypíná. Auto je třeba mít pod kontrolou a ne spoléhat na nějaké asistenty. Rovněž tipy na nějakou "falešnou ruku" raději nezkoušej. Měl jsem přítele, který to zkoušel s nějakou plastovou lahví a již ho nemám. Byl nepoučitelný a na asistenty spoléhal až příliš... Jinak jsem zvědav na odpovědi, mohu pak doplnit i z vlastních zkušeností.
  12. Které xenony jsi nakonec pořídil? Můžeš dát konkrétní označení?
  13. "left inner" (levé vnitřní) a "left outer" (levé vnější) - co se tím myslí?
  14. ... a po dobrždění (zastavení) se sepnou varovné světla (čtyři blinkry).
  15. Nikoliv, je třeba zapojit do série. Paralelní zapojení by naopak zvětšilo proudový odběr.
  16. Simple answer: Left mirror 330 Ohm, right 150 Ohm. I wanted a higher brightness for the right mirror, because it is a little outside the driver's main field of vision. Everything works perfectly, without any error messages.
  17. Tak to by mělo být samozřejmé, s nějakou úpravou kabeláže, více o tom píše Krosta právě v tomto vláknu.
  18. Japok tvrdí, že ano, pokud jsi myslel původní LED ve skle a nové jednotky 2Q0. Stará jednotka 5Q0 s novým LED zásuvným modulem na boční straně krytu zrcátka nikoliv - viz můj předchozí příspěvek. Nicméně jsem to nakonec vyřešil sériově vřazeným odporem tak, abych omezil max. proud na 30 mA (dle rady Petra L.) Chyby to nehlásí, testovat za jízdy budu zítra a v pondělí na dálnici.
  19. Zpřesnil jsem svůj poslední příspěvek, pokud máš kontakt na Ferdu, přeptej se. Možná existuje elegantnější řešení se starými jednotkami 5Q0 a novým modulem LED.
  20. Tak mi to nedalo a proměřil jsem parametry LED ve sklíčku a LED v novém indikátoru 3V0949145. Při aktivaci asistenta mrtvého úhlu s jednotkou 5Q0 proběhne jakýsi test, kdy se LED ve sklíčku rozsvítí na plný jas při napětí až 12 V, tomu odpovídá odběr proudu 30 mA. Nový modul LED odebírá při tomto napětí až 150-200mA, což původní jednotka 5Q0 vyhodnotí jako zkrat na kostru s chybovým hlášením a deaktivaci mrtvého úhlu. Pokud jsou mé závěry správné, nový modul by měl být napájen takovým napětím, při kterém proudový odběr nepřesáhne těch 30 mA. Tomu odpovídá napětí 6 až 7V. Při napětí 5V totiž indikátory vůbec nesvítí, proudový odběr je 0 mA. Vím, že je to řešení, kdy se pravou rukou škrábu za levým uchem, ale tímto postupem by se snad dala ošálit původní jednotka 5Q0, aby nehlásila poruchu "zkrat na kostru". Jednotky 2Q0 umí regulovat jas změnou napětí, prozatím nechci jít do výměny jednotek. Není to tedy až tak jednoduché, jak uváděl Krosta ("je to jen LEDka"). Zajímalo by mě, jestli se s tou závadou "zkrat na kostru" (short to ground) již setkal, když ji ve svém příspěvku zmiňoval.
  21. Dělají to oba, měl jsem je zapojené, dokonce jsem je prohodil. Ve výpise je jen pravý, protože levý indikátor jsem měl ve skle.
  22. S tím sériově vřazeným odporem mě to napadlo taky, ale řešení se stabilizátorem napětí na 5V bych mohl vyzkoušet. Škoda, že neexistuje nějaké SW kodování/adaptace.
×
×
  • Vytvořit nový...