Jump to content

Dare

Uživatel
 • Content Count

  41
 • Joined

 • Last visited

Seller statistics

 • 0
 • 0
 • 0

Community Reputation

3 Neutral

4 Followers

About Dare

 • Rank
  Nováček

Recent Profile Visitors

635 profile views
 1. @Tomi Bar Octavia III - Jednotka BCM pod palubní deskou se třemi konektory. V tvém případě konektor A (ten vlevo). Vzhledem k přístupu doporučuju řešit napojení konektorem s rozdvojením, jako to mají sady Jager. @capo Rozpojené konektory u ŘJ jednotky přívěsu nebo je samotná špatná jednotka přívěsu J345
 2. No pokud se nepletu tak CBZB je 8 ventil a proto na tom natočení tedy asi nezáleží. Ale na čem záleží je utahovací moment a pokud nepoužil momentový klíč tak to není žádný profesionál, ale normální garážník a rychle od něj pryč. A správný moment pro EA 111 CBZB je 25 Nm viz obrázek výše. Svíčky jsou na autě jedna z nejdůležitějších věcí pro správný chod motoru. @DušanV Co myslíš "chytne závit". Závit přece chytne vždy stejně, jakmile se potkají konce závitu, tedy více možností není... Já vždy dělám vše přesně dle návodu či servisního manuálu a potom neřeším problémy a jenom jezdím. Za celých 150kkm jsem investoval do motoru jen olej, filtry, 3x svíčky, 2x kabely, 1xrozvody a motor mi jezdí jako nový. Spíš převodovka mi zlobí a nejde zpátečka.
 3. Měnil jsem si svépomocí svíčky, tak píšu poznatky auto má 150tkm, poslední dobou jen krátké trasy do 10km, používám VIF: -na vyndání kabelů od svíček jsem použil dlouhé kleště, nebylo to ideální, ale šlo to. Stejně jsem měnil preventivně i kabely, tak mi to bylo jedno. -svíčky všechny od oleje viz foto -na cívce bylo připojení pro 3. válec zoxidované (zelený prach) i přes dobře těsnící gumu fajfky -svíčky měly najeto asi 30tkm, ale trochu náročnější profil jízdy, ale i tak jsou již dosti vypálené -s novýma svíčkama NGK a kabelama (03F905409C originál již s ochranou za 2500,-) auto přestalo cukat při rozjezdu a lépe bere odspodu -spotřeba na volnoběh klesla z 0.8 na 0.7 Co mně není jasné: Při výměně jsem si dělal rysku a dával elektrodu na rysku klíče, aby směřovala po montáži směrem dozadu. Ale po utažení na 25Nm zůstaly svíčky pro 1. a 4. válec otočené asi na 230-260 stupňů. Neví někdo prosím, zda u 1.2TSI EA111 je nutné mít elektrodu natočenou +-30 stupnu jako u EA211? Ani TP co jsem našel o tom nemluví, tak asi pro 8 ventil to nebude nařízené. jen pro EA211 je to jasně nařízené, to je ale 16 ventil:
 4. Najeto 150.000km, rok 2010, v 25.000 výměna rozvodů v záruce (ještě úzká sada), ve 130.000 preventivně výměna rozvodů na širokou sadu (včetně kola na klikovce), nikdy žádný problém (jen výměna zapal. kabelů), snad jen že je motor malinko hrubší než býval, funguje ale na100 procent. Spotřeba oleje téměř žádná, pravidelná výměna po 15.000km, převážně najeto na dálnici. Pokud seženeš motor, kde byl olej měněný pravidelně nejpozději ve 20.000km tak bych se vůbec nebál.
 5. Spotřeba 130km/h Nemá už někdo prosím zkušenosti, jaká je průměrná spotřeba na rovné dálnici při rychlosti 130Km/hod? Já mám na svojí OII 1.2TSI v závislosti na okolnostech 6,1 - 6,6 (každých 100kg udělá asi 0,3l/100km). Obouvám úsporné pneu 195/65 R15 OPRAVA: Tak v současné době leden/únor jezdím dálnici za 6,7-7,2 l/100km (2-3 cestující)
 6. Tak mam za sebou výměnu rozvodů v 37tis na záruku. Po výměně se nahodile asi jednou za 500km objevil nepravidelný chod motoru na volnoběh, skoro jako by běžel na 3 válce. Při reklamaci mi řekli, že je nová akce na servo regulace obtoku turba a dali mi pod něj asi 1mm tlustou podložku + nový FW. Od té doby zatím vše OK.
 7. Ještě bych doplnil k tomu co už psal Maverick (1.2 TSi mely dva problemy: 1)turbo - vyreseno, 2)rozvody - vyreseno.) moje vlastní srovnání: Výhody TSI oproti HTP: Hladký tichý (někdy neslyšitelný) běh motoru s přijatelným zvukem (žádný vysavač...), 4 válce Vyšší výkon, zrychlení Kultivovanost při jízdě, auto jde za plynem Nižší spotřeba, především při rychlostech nad 90km/hod (můj odhad je v průměru 1l/100km) Nevýhody: Vyšší cena (vzhledem k nižší spotřebě nevýznamně) Zatím neověřená spolehlivost (dle mého bude spolehlivost současných verzí na stejné úrovni jako každý jiný motor s turbem, ne-li lepší)
 8. Tady už ohledně radám Boby77 není co řešit. Ten pán si objedná Fabii Elegance s 1.2HTP bez ESP a bude s tím jezdit 60tis/rok. Pokud mu to vyhovuje, jeho volba, ale odhadnu si že 95 procent lidí by tuto kombinaci nyní nevybralo. Nicméně chápu, že pro škodovku je takový zákazník zlatý , v podstatě jako každý, který koupí HTP. To: sandál: Ohledně současné Fabie jsem řekl jen svůj názor, a myslím že je totožný s většinou, především ohledně designu a až do faceliftu přímo tragickými motory. A prodejní čísla mi dávají za pravdu. S příchodem TSI se to sice zlepšilo a díky cenám nižším o statisíce se stala konkurenceschopná, ale i tak si myslím že Škoda od ní čekala více. Srovnej třeba s novým Polem, máme ho v rodině a Fabia vypadá uvnitř neuvěřitelně laciněji a fórověji...Ale šílené šetření na všem jde napříč koncernem, jen co si pamatuju minulý rok přišla Octavia o různé plasty a pevný kryt pod motorem. A např. crash test byl jedna velká ostuda jak u Roomster tak u Fabie. BTW: Koukám po autě pro manželku a dítě a Fabia po FC je ve výběru také, bohužel ojeté stojí stejně jako nové.
 9. Na to že máš 2mil km, mluvíš celkem nerozumně, když říkáš že se bez ESP obejdeš. Není to o tvých schopnostech, je to okolnostech provozu, který je na současných silnicích. Uvedu příklad: Jedeš lesem klikatou cestou, ze zatáčky se vyřítí dodávka v protisměru, uděláš úhybný manévr, ale dostaneš smyk (na krajnici je písek) a pak narazíš do stromu..."možná" kdybys měl ESP, zůstaneš na silnici...ty prostě nedokáže břibrzdit každé kolo zvlášť jako ESP v několika milisekundách. Citace http://rb-kwin.bosch.com/cz/cs/safety_comfort/drivingsafety/electronicstabilityprogramesp/esp.html Studie ukazují: ESP® zachraňuje životy Na základě německých studií je přibližně čtvrtina všech nehod s těžkým zraněním osob způsobena smykem. 60 % všech smrtelných nehod je způsobeno bočními nárazy způsobenými smykem vozidla. (Zdroj: GDV, Gesamtverband der Deutschen Versicherungswirtschaft, 1998) Sice tomu číslu vůbec nevěřím, ale i kdyby to bylo 1 %, tak bych si přál, aby to byl někdo z mých příbuzných a měl ESP, které by takové nehodě zabránilo. Sám vím jaké to je, když jsem se v práci loučil s kolegyní a cestou z práce měla smrtelnou nehodu. Auto bez ESP bych si již nikdy nekoupil a to ani z bazaru, takže tvoje fabie bude pro mě za 5 let v bazaru nezajímavá. Dále nechápu, proč nemůžeš zveřejnit nabídnutou cenu, když jsi sám žádal o pomoc, myslíš že ti to někdo vykoupí? Už se těším, až tady budou tvoje fotky auta s retušovanými registračními značkami....ach ten vnitřní strach. Tak a teď jsem se vypovídal, přitom vím, že jsi už rozhodnutý a stejně názor měnit nebudeš, vyhraje Climatronic před ESP, máš 2mil km a nic se ti nestane. Jen to shrnu za mě: Roomster Style+Magic+Plus s 1.2TSI + nějaké drobnosti doobjednat, Fabie je v současnosti nepříliš povedená škodovka
 10. Ty chceš Fabii 1.2TSI START Elegance za 309900,- a to je auto bez ESP a hlavových airbagů a bez metalízy? To mi hlava nebere a určitě to není SIMPLY CLEVER kauf... Je to drahé, Roomster je při současných cenách leší auto za méně peněz.. Nechci se dotknout, ale připomíná mi to situaci, jak naši známí měli Seat Altea výbava Elegance, tu dali své dceři a místo toho si koupili Octavia I Tour s motorem 1.6 tzv. Social Edition a za ni dali přes 300.000,- Strašlivě toho litují, ale chybu si uvědomili pozdě. Získali koncepčně 15let staré auto, s nulovou výbavou a hlavně jim chybí, na co byli zvyklí (např. trojblik, senzor stěračů a pod). A pokud vydržíš do listopadu (pokud se nemýlím) tak ESP bude u všech Škodovek sériově.
 11. Na tvém místě bych volil jednoznačně TSI, copak vůbec můžeš najet s HTP 60tis za rok? A výhod je daleko víc než jen zrychlení, jde hlavně o příjemný pocit z jízdy a auto jde za plynem, to u HTP není...Pokud neřešíš spotřebu tak jednoznačně TSI, pokud ano tak 1.6TDI, ale je dost líná, určitě lenivější jak 1.2TSI (a o 1.2TDI ani nemluvím, ta je už úplně zdechlá...) . Jinak pro uklidnění, na naší Fabii HTP 40kw odešla při 47tis hlava (podpálené ventily) a jelikož auto mělo servisku celou dobu u škodovky tak to Škoda vzala na sebe a celou opravu zaplatila i po 6 letech (oprava 30tis). Myslím že podobné to bude s TSI v případě potřeby. Ale nikde se to veřejně nedočteš. A zas na druhou stranu, současné HTP je o něco lepší než před lety, takže do města ANO, do 10tis/rok ANO, dálnice a více km NE. A ještě abys to měl "jednodušší", současné ceny Roomster jsou podstatně blíže Fabii než to bývavalo, tak na něj mrkni, po faceliftu mu to celkem sluší a když vemu že za 300tis (Style+Magic+Plus paket) je skoro kompletní výbava s 1.2 TSI tak to není zlý a je to přeci jenom dospělejší auto než vysoká úzká Fabia... A nezapomeň vyjednat slevu, minulý rok jsem bežně dostal kolem 7 procent, nejvíce 10.
 12. Mně se u mé OII 2011 podařilo nakódovat corner pouze pro natáčení volantem, ale pro rozsvícení při zapnutém blinkru zatím ne.... Sadev69: myslím, že jsi měl nespolehlivé spojení s kabelem HEX, pokud používáš klon tak musíš vychytat ovladače a hlavně nepoužívat novější verzi než na kterou je klon udělanej. Původní kód by měl jít nahrát zpátky vždycky.
 13. Páčky jsem neměnil, jen kroužek. Páčky bych si chtěl nechat, auto je ještě v záruce. Doufám že to bude fungovat i bez výměny (jen deaktivovat). Já to myslel tak, že 1K0 953 549 CH uměla MF a teď to umí 5K0 953 569 H (dle Etky 7.3).
 14. Ferdo poradíš prosím, v jaké jednotce a na jakým bajtu se deaktivuje přepínání na páčce stěrače pro OII 2011? Případně co se stane, když to neudělám (bude fungovat rolovátko na volantu nebo páčka?) Dík A ještě vlastní zkušenost pro OII MY 2011, kroužek 5K0 953 569 (bez indexu) MF volant neumí. Je potřeba kroužek 5K0 953 569 H který nahradil od 2011 podvolantovky s indexem CH.
 15. Dare

  Demontáž volantu

  Když už jsi to OBI napsal, tak jen pro informaci vůbec tam nechoďte bo netuší, že existuje nějaké M12 a sám jsem to tam taky nenašel.... Stejné to bylo v Baumaxu v HK. Uspěl jsem až v Hornbachu, byl státní svátek , cena vysoká ale co se dá dělat.
×
×
 • Create New...