Jump to content

Makyn20

Uživatel
 • Content Count

  122
 • Joined

 • Last visited

Seller statistics

 • 0
 • 0
 • 0

Community Reputation

0 Neutral

1 Follower

About Makyn20

 • Rank
  Uživatel
 • Birthday 06/10/1986

Recent Profile Visitors

490 profile views
 1. Díky za rady. Koukal jsem a originál filtr na Auto Kelly 510 Kč ale asi se do toho nebudu pouštět, nevím jak aby mě nevytekl benzín neumím to. V pondělí dávám auto na reklamaci, budou mi měnit ventil klimatizace, tak jim tam tohle přidám ať se na to mrknou.
 2. a může v něm cvakat?
 3. Ahoj, chtěl bych Vás poprosit o radu co je to za díl na fotce? Mám Octavii 1.6 MPI 2011. Je to hned nalepený na palivovou nádrž. Je to mezi nádrží a pravým prahem. Někdy se mi stává, že ldyž přijedu do garáže, kde je ticho, tak je z toho slyšet lupání v intervalu cca jednou za 30s. Nebo stačí otevřít dveře řidiče aby spustilo benz. čerpadlo a po chvilce se to zase ozývá. Takový lupnutí v tom, který se opakuje cca 1 za 30s.
 4. Tak záhada odhalena. Dělá to nějaká malá sahara klimatizace. Byl jsem v servisu a jelikož nic zvláštního neslyšeli, tak jsem to ukázal rovnou mechanikovi. Jelikož jezdím a mám vofuk stále na okna. Tak když nastartujete, řídicí jednotka zjistí, že máte nastaven ofuk na okna(to i u vypnuté klimatizace a kolečko topení v nulové poloze), tak na malou chvíli dává povel sahaře k odmlžení oken a otevírá se nějaká klapka a pak znovu je to slyšet když se zavírá a vypíná nějakou malou saharu. Mechanik to zaslechl a hned věděl která bije, takže nepředpokládám, že by si to vymyslel.
 5. dneska je kolem 5C a zase to dělá když nechám stát auto venku. Když vyjíždím z garáže kde je 13C tak to neudělá.
 6. no ono to zase není nic tak hroznýho a myslím si že je to nějaká klapka ale nevím viď. Kdyby to dělalo pořád na volnoběh tak bych to reklamoval ale takhle nevím. A je divný že to dělá i tobě, takže jestli to nebude spíše vlastnost. Je fakt že když stojím v práci v garáži kde je 18 stupňu tak to nedělá. Tak jestli se při nižší teplotě nějak NEREGULUJE vzduch na sání nebo tak něco se třeba nepřivírá - nejsem automechanik pouze odvozuji. No ještě mám 3 a 1/2 záruku tak budu jezdit a uvidí se co třeba v létě
 7. Ahoj, mám novou Octavii II 1.6 MPI a po studeném startu, zhruba 10sekund po nastartování se ozve jakoby 2x takové krátké zavrzání. Nemáte stím někdo zkušenost? Nemůže to být nastavování nějaké klapky nebo ventilů? Slyším to jelikož bydlím na vesnici kde je klid. Za tepla to neudělá. Dělá to třeba až po 3 hodinovém stání. Takováhle věc se nedá moc dobře prokázat tudíž ani reklamovat. Myslím si, že vzhledem k tomu, že je to nové auto, tak je to normální ale jestli stím nemáte někdo zkušenosti. V návodu se píš: Po nastartování studeného motoru může krátkodobě dojít k zesílení hlučnosti motoru, neboť se v hydraulickém vymezování vůle ventilů musí nejprve vytvořit tlak oleje. Toto je normální jev a není třeba se tím znepokojovat. Nevíte jetli se to vztahuje i na toto? nejde to ani nahrát jelikož je to slabí a krátkodobí zvuk.
 8. Děkuji za odpověď. OprAVDU SE MUSÍM ZAPOSLOUCHT ABYCH TO SLYŠEL
 9. Ahoj, chtěl bych se zeptat, mám úplně novou Otavii II tour 1.6 MPI 75 kw a když vypnu topení a rádio, tak nepatrně slyším v kabině pískat benzinové čerpadlo ale musí bejt úplně ticho i venku. Nekoumali jste to někdo. Je to i slyšet u LZ kola venku. Je to nové auto, tak předpokládám, že je to normální ale raději se ptám jestli by jste to někdo neposlechl u svojí. Předtím jsem měl Favii II 1,2 HTP a u kola vzádu bylo taky trochu slyšet jak vrčelo ale nikdy jsem si nevšiml zda to bylo slyšet i vevnitř. Všem předem děkuji za postřehy.
 10. Ahoj, mám měsíc a půl staré auto a dnes jsem zjistil, že mám zamlžené zadní světlo, viz. FOTO. Je to na reklamaci?
 11. Makyn20

  Převodovka

  Dík za podporu, taky doufám. Jinak jede krásně vůbec volby nelituju.
 12. Makyn20

  Převodovka

  NN je to slyšet normálně jenom při volnoběhu u LP kola. Byl jsem ve dvouch servisech a tam mi řekli že je to OK ale ve třetím mi řekli ať se ozvu až ujedu dalších 1 000 Km že je možný že si to ještě sedne
 13. Makyn20

  Převodovka

  Ahoj, v pátek 2.9. jsem si přivezl novou Octavii Tour s najetými 10 km. Tudíž úplně funglovka.no a těď k otázce. Je to 1.6 MPi tudíš tichý motor. Přijel jsem domů(vesnice-ticho) a všiml jsem si že když pustím spojku tak je trochu venku slyšet točení hnací hřídele. Sešlápnu spojku a přestane. Proto jsem se vrátil do škodovky a tam mi na servise řekli, že je to normákní, že motory jsou čím dal tíší a jelikož musí být vůle na ložisku tak je to trochu slyšet když se povolí spojka a auto je na volnoběh. Nemáte stím někdo zkušenosti u takhle novýho auta. Ve městě, kde je všeobecnej hluk tak to samozřejmě slyšet není. Měl jsem před tím Fabii II a ta měla najeto 36 tis km a tam to tak dělalalo něco podobného. Povyměňovali ložisko na spojce v převodovce a stejně to bylo pořád trochu slyšet. Prosím o zkušenosti. Za studen slyšet není
 14. Tak jsem se rozhodl pro pískování s certifikátem CEBIA a bullock excellent na zamykání pedálů. Vyšel dobře v testech zabezpečení.
 15. Ahoj, příští týden mi přivezou novou Octavii TOUR, poraďte mi prosím jak jí zabezpečit? Již mám sjednanou dobrou pojistku což je základ. Chtěl jsem dát namontovat skrytý vypínač na startování ale to mi v servisu rozmluvili jelikož by s tím mohla mít problém řídicí jednotka pod volantem. Teď přemýšlím o pískování skel což mi nabídli za 1 400 Kč. Construct jsem měl ve Fabii ale moc jsem ho nepoužíval a myslím si, že je asi pro zloděje construct stejný problém jako o 4 000 Kč levnější zamykání na volant. Originál alarm stojí 10 000 Kč což se mi za to nechce dávat. Parkuji ve vlastní garáži a když jsem v práci tak stojím ve firemních garážích takže to nechci taky moc přehánět.
×
×
 • Create New...