Jump to content

Joscer

Uživatel
 • Content Count

  338
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

Seller statistics

 • 0
 • 0
 • 0

Joscer last won the day on January 25

Joscer had the most liked content!

Community Reputation

84 Excellent

About Joscer

 • Rank
  Profesional

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. @Michal Tvrdík Tak mi to připadá, že mě "zahnali" páni ze supportu do servisu jako pokusného králíka (viz co popisují výše) a na základě zjištěných zkušeností ostatním posílají jen informaci, jak se věci mají. @Dodi 15 Stačí si přečíst VOP ohledně Infotainmentu a Škoda connect a hned člověk zjistí, že jsou předem vyviněni z čehokoliv. Ab absurdum i kdyby z infotainmentu zmizely všechny funkce. Takže, aby to nebyl podvod, jsou jištěni.
 2. Joscer

  Scala a konkurence

  Přešel jsem z Rapida Spaceback na Scalu a rozhodně si nepřipadám, že jezdím v jen pozměněném Rapidu.
 3. Aktuální informace ze servisu. Výrobce se k reklamaci vyjádřil následovně: Funkčnost DriveGreen byla z možností v infotainmentu odebrána, protože byla v software nasazena předčasně. Stejně tak volba Naučit vzorce užívání v nastavení navigace. Obě položky by se do infotainmentu měly vrátit v aktualizaci SW ve 25. kalendářním týdnu příštího roku.
 4. Nevím kam či komu mohou které servisy volat, ale když si MB vyžádá "napíchnutí" infotainmentu a pak teprve je možno vyplnit DISS hlášení tak se nedalo nic dělat. Ostatně, já v podstatě ten DriveGreen nepotřebuji a obejdu se i bez možnosti učit navigaci nějaké vzorce. Mě šlo a jde o princip. Bylo to tam? bylo. Je to v návodu? Je. Tak se ukažte páni z MB.
 5. Tak jsem včera měl auto v servisu. Důvodem byla reklamace funkčnosti infotainmentu Amundsen. Nepřítomnost DriveGreen v části Car a nemožnost zaškrtnout volbu Naučit vzorce užívání v nastavení navigace. Auto jsem z tohoto důvodu dal do servisu na základě doporučení ze supportu Škoda. Auto bylo na dílně od devíti rána do půl čtvrté odpoledne. Bylo mi to tak nějak jedno, byl jsem stejně v práci a servis je nedaleko. Původní požadavek dokonce byl, že auto asi budou potřebovat na dva dny. To jsem odmítl s tím, že auto potřebuji, protože už do Plzně nepojedu, až v pondělí a bez auta prostě přes víkend nebudu. Takže si prostě po třetí hodině odpoledne pro auto přijdu, ať s tím počítají. Když jsem do servisu odpoledne přišel, nic se nevyřešilo (no, ani jsem to moc nečekal). Jediné, co jsem se dozvěděl bylo, že auto je napojeno do výrobního závodu a technik konstatoval "Pinkáme si". Když už mi chtěli auto vrátit, přišel ještě technik, že se ještě ozvali z Boleslavi, že ještě něco zkusí. Asi tak na 10 minut. Do té doby jsem mohl sledovat auto i na Škoda connect. Tak jsem svolil, že mám čas. A po deseti minutách přišlo vyvrcholení celé akce. Technik mi auto předal, ale jak konstatoval, na poslední 10ti minutovou akci bylo nutné provést tovární nastavení infotainmentu. Takže jsem přišel o všechno, co jsem doposud do infotainmentu vložil. Především citelná ztráta cílů v navigaci a naladění rozhlasových stanic (za neexistenci možnosti zálohovat data infotainmentu by měl někdo dostat 25 na holou). No a zlatý hřeb je to, že je vozidlo bez registrace ke Škoda connect a infotainment online. To mě čeká dneska přes den se s tím popasovat. Trochu srandovní bylo, že se ze mě pokoušeli dostat, kdy asi požadované (reklamované) volby z infotainmentu zmizely a připadalo mi to, že ani nevěřili, že by to tam kdy bylo. Měli totiž na salonu Kamiqa s Amundsenem a tam tyhle volby také nejsou. Nakonec jsme do zakázkového listu napsali "přerušení zakázky" z důvodu případného nedodržení 30ti denní lhůty na vyřízení reklamace s tím, že na základě včerejších testů se výrobní závod vyjádří písemně k dosavadním výsledkům testů. Ach jo, musím konstatovat, že coby programátor, pohybující se 25 let v IT prostředí, TRPÍM.
 6. Dnes jsem jen tak mimoděk v mobilu kouknul ve Škoda connect na Zdravotní karu a ejhle, tam signalizována závada v části Ostatní. Tak tam zabrousím a co nevidím. Hlášení, že je třeba dočerpat AdBlue, zatím jen oranžové varování. Palubní počítač ukazuje ještě 2000 km dojezdu na zbytek AdBlue. Ale vypadá to, že zdravotní karta nějak funguje.
 7. Jasně, já jsem vycházel z toho, že se mi to zamkne vždy na stejném místě po vyjetí z parcely na silnici. Je to tak, že při překročení 15 km/h se auto zamyká.
 8. A navíc to vypadá, že vypnutí senzorů je napojeno na nějaký "centrální" časovač. Mám zapnutou funkci zamykání vozu po rozjetí, a když nechám senzory zapnuté (normálně jsem si navyknul je vypínat tlačítkem hned po vycouvání z garáže), tak se vypnou ve stejnou dobu, jako se ozve zamknutí dveří (asi tak po 50 metrech jízdy). Ale možná jen náhoda (zkoušel jsem to však několikrát).
 9. Tak jsem se teda šel na tu měrku oleje podívat. Při studeném motoru (nemám vytápěnou garáž, takže je tam +2st.C), kdy auto jelo naposledy včera kolem 16.hodiny, je hladina oleje cca 4 milimetry pod horní mezí ukazatele zobrazeného na obrázku v návodu na straně 131, první zprava. Uvidím v pondělí, až přijedu z práce, jak to bude vypadat, protože hladina se má měřit při zahřátém motoru. ------------ V pondělí po příjezdu z práce naměřena, dle předpokladu (teplý motor), vyšší hladina oleje asi o 2 mm. Takže spotřeba oleje minimální za prvních 8700 km.
 10. Olej jsem trochu doléval do svého prvního auta, Felicie 1.9D. Pak už jsem měl auta, kdy jsem se o dolévání starat nemusel. Až u Rapida Spacebacka jsem doléval někdy při 80 tisících km, ale to jsem přisuzoval možnosti, že při výměně při 60 tisících km v servisu nalili do motoru trochu méně, než měli. Teď jsem olej ještě nekontroloval (najeto 8600 km), ale vozím sebou půl litru toho, co mi zbyl po dolití u toho Rapida.
 11. U Scaly o tom nikde zmínka není a radar pro FrontAssist je samozřejmě stále studený. Stáhnul jsem si i návod k obsluze Fabie a tam o vyhřívání radaru zmínka také NENÍ. A jak by vlastně měl být vyhřívaný? Elektricky? To by asi byla v seznamu pojistek nějaká informace o tom, přes kterou je vyhřívání napájené.
 12. Joscer

  Škoda SCALA

  A byly takovéto akce v konfigurátorech dříve? Já jsem to nikdy nijak moc nesledoval, ale "jednorázově" akční model by asi měl být ve stylu "ber tak jako to je nebo nech být".
 13. @csabac Dík za reakci, už je to vyřešené. Byl jsem se v autě podívat a krytku našel v odkládacím prostoru v loketní opěrce. Zřejmě ji tam odložili v servisu, když mi montovali kameru do auta a něco možná zkoušeli, nevím. Já si nejsem vědom, že bych někdy tu zásuvku použil.
 14. Nechci zakládat nové vlákno kvůli drobnosti, tak se zeptám tady. Máte na zásuvce zapalovače v interiéru krytku? Já jsem se teprve včera všimnul, že tam krytka není. Na předchozích Rapidech to bylo normální, že tam je. Ale je fakt, že v nich zásuvku bylo více vidět, u Scaly je trochu schovaná pod loketní opěrkou.
 15. Joscer

  Škoda SCALA

  Mám auto Scala velice dobře vybavené, ale rozhodně ne kvůli svému egu.
×
×
 • Create New...