Jump to content

Joscer

Uživatel
 • Content Count

  436
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

Seller statistics

 • 0
 • 0
 • 0

Joscer last won the day on January 25 2019

Joscer had the most liked content!

Community Reputation

115 Excellent

About Joscer

 • Rank
  Profesional

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Kdysi jsem to měl také, umyl jsem okno důkladně obyčejným přípravkem na okna Clin co jsem našel doma a bylo po problému.
 2. Mě zpočátku stěrače také poskakovaly, ale přestalo to samo. Nic jsem pro vyřešení nedělal.
 3. Co lze od infotainmentu očekávat se dá zjistit zde https://availability.skoda-auto.com/260/cs-cz#/, Je fakt, že "On line" jde jen u Amundsenu, ale "Vzdálený přístup" je i u Swingu a Bolera, takže nějak by měl jít objednat nebo aktivovat. To by měl vědět prodejce. Druhá možnost je také to, že na webu (co jsem výše uvedl) mají chyby.
 4. Z mého příspěvku vyplývá, že Rapid 2019 není moderní auto? Tak to samozřejmě myšleno nebylo. Z kontextu je přeci vidět, že podstatu sdělení vztahuji na novou metodiku určování spotřeby.
 5. Joscer

  Scala a konkurence

  Ono to tak přeci je v ostatních vláknech. Ale toto je diskuzní vlákno "Scala a konkurence", tak se dá jaksi předpokládat, že obsahem budou i fanoušci jiných značek, či minimálně Škodovkáři se zkušenostmi i s jinými značkami.
 6. @Wdog U nových moderních aut teď prodávaných už dávno neplatí, že tachometr proměřuje až 10% (či 10 km/h). Odchylka je totiž stanovena velmi striktně velmi nízká z důvodů nové metodiky určování spotřeby paliva před uvedením typu vozidla (a kombinace doplňkových výbav) do provozu.
 7. @15degren Nemůžeš po ostatních chtít, aby vjížděli do obce takovou rychlostí, jak by sis přál ty. Nevěřím, že na jižní Moravě se jezdí 60-70 km/h a že se tam děje ve velkém měřítku to, co popisuješ. Stejně tak nevěřím, že když běžně na to "šlápneš" v noci, tak že totéž neděláš přes den, když je jen trochu možnost. A tím pádem se tlačíš na kufr těm, co jedou tak, jak to tobě nevyhovuje. A pokud ti sebrali papíry za rychlost, když měřili někde na rovince, tak jsi to musel sakra kalit. Takového řidiče už je pak jedno kde polapí. A jen tak mimochodem pro porovnání. Pokud řidič pojede 90 a půl kilometru před obcí sundá nohu z plynu a docílí toho, že rovnoměrně zpomalí na 50 k té obci, tak mu to trvá přibližně 25 vteřin. Když druhý řidič pojede celou dobu 90 a začne na 50 brzdit posledních 50 metrů před obcí, tak ten půlkilometrový úsek projede za 20 vteřin. Rozdíl tedy 5 vteřin. No, to by tedy byla markantní časová ztráta, kdyby musel jet za tím prvním řidičem. Ale diskuzní vlákno je o spotřebě, nemá tedy cenu to dále rozebírat.
 8. Zajímalo by mě, z jaké rychlosti a v jaké vzdálenosti před obcí brzdíš ty. A jezdit 80 určitě neznamená reálně 70 km/h. Podle současných platných norem už proměřování tachometru třeba byť jen o 5 km/h není možné.
 9. Včera, když jsem jel z práce, jsem si vzpomněl na reklamu na Škodu Superb a hlasové ovládání. Řidič požádal o naplánování trasy slovy "OK Lauro. A teď nejkratší cestou domů". Tak jsem to včera vyzkoušel u své Scaly. A bohužel NIC. Teda něco přeci. Laura se mě zeptala, zda chci navigovat, světe div se, na adresu, z které jsem právě odjížděl a ne kam chci směřovat (domů). Zadal jsem ´tedy obligátní "OK Lauro, chci jet domů" a to zabralo. Že by pro Superb "pracovala" nějaká lepší Laura?
 10. Joscer

  Škoda SCALA

  @Veny4 Přátelská rada: V diskuzi se bezprostředně předchozí příspěvek necituje, je to v pravidlech fóra.
 11. Otázka je, že pokud by měla být k dispozici k zakoupení licence na službu "Vzdálený přístup", tak jestli nemusí být v autě zabudovaný jiný typ SIM karty či dokonce příslušné jednotky, do které je SIMka vložena. Přeci jen, Vzdálený přístup je obousměrná komunikace. Ale možná se mýlím a je to všechno daleko jednodušší.
 12. Dnes po ránu již třetí aktualizace za posledních 5 či 6 dní. Všechny se týkaly oblasti Shop. V Shopu stále jen jedna volba a to Datové pakety od Cubic Telecom. Po spuštění této volby jen oznámení, že je nutné opětovně registrovat SIMku u poskytovatele datových služeb. Což u mě není důvod dělat, pokud není třeba čerpat datové přenosy pro Wifi hotspot zřízený v autě pro připojení dalších zařízení s požadavkem na přístup k internetu.
 13. Také jsem spustil aktualizaci s označením "Shop". Po dokončení jsem Shop spustil a objevila se mi jedna volba a to "Datové pakety". Ťuknul jsem na ní a spustilo se cosi, co už zůstalo viset. Pořád se točilo kolečko a nic dalšího. Tak jsem se na to za chvíli vykašlal. Ale myslím si, že to není chyba. Mohlo by to být způsobeno tím, že nemám u Cubic Telekom založený účet a spárovaný s Infotainmentem. Ale protože datové pakety nepotřebuji, nepotřebuji ani z Infotainmentu vstupovat do jejich shopu, takže to nechám tak, jak to je.
 14. Musím přiznat, že jsem zatím nezkoumal, zda se to dá vypnout. Ale při zběžném čtení manuálu jsem na takovou možnost nenarazil.
 15. Myslím, že na ten zvuk se dá pouze zvyknout. Já už ho ani nevnímám.
×
×
 • Create New...