Jump to content

Dula

Uživatel
 • Content Count

  428
 • Joined

 • Days Won

  2

Dula last won the day on September 20 2010

Dula had the most liked content!

Community Reputation

45 Excellent

About Dula

 • Rank
  Profesional

Recent Profile Visitors

2,128 profile views
 1. Máš tři možnosti. Koupit originál klíč k META systému. Otázka je, jestli bude fungovat lépe, než ty co máš teď. Z Číny ho nepořídíš a potřebuješ k němu štítek s kódem: Ovladač META HPA (casystem.cz) Nebo vyhodit META systém a koupit něco nového. (za stejné nebo menší peníze, než nový klíč META) Pokud máš v autě komfortní jednotku: Komfortní jednotka Škoda Fabia II Roomster - Česká Lípa - Sbazar.cz šlo by dodělat originální dálkové ovládání centrálu s klíčem HLO 1J0959753 DA.
 2. Obávám se, že tvoje dálkové ovládání není originál od škodovky, ale že je dodělávané později. S tím ti těžko někdo poradí bez znalosti toho, co je to přesně za typ. Ta dodělávaná DO (např. : Dálkové ovládání centrálního zamykání do auta, Bene, BENE 102 A | AlarmTuning.cz Dálkové ovládání KEETEC CZ 100 | Levné Alarmy.cz - autoalarmy, centrální zamykání, parkovací senzory, LED světla a další (levnealarmy.cz) ) mají svojí řídicí jednotku která s VCSD nekomunikuje. Originální klíč byl buď bez DO, nebo vystřelovací s DO.
 3. Dula

  Denní svícení

  S největší pravděpodobností je vadný spínač světel. Pokud auto nemá kontrolu prasklých žárovek, tak potkávací světla jsou napájena přímo ze spínače světel, z pozice konektoru 7 žlutozeleným vodičem, bez nějakého relátka, přes pojistky 50 a 54 na žárovky.
 4. Změř si ale klidovej proud při vypnutým rádiu. Když to napojíš přímo na baterku, bez vypínače, tak jí to může docela vybíjet.
 5. Případně o něco málo silnější, ale to by nemusel už utáhnout ten kablík, je dost tenkej na větší příkon. Ideální by byl nataženej kabel s pojistkou ze spínací skříňky z pozice 86s
 6. Pojistka č. 10 určitě nebude v pořádku. Je na 5A.
 7. Dula

  FABIA RS

  Tome1, tohle asi nebude to o čem se zmiňuješ. Ale zaujalo mě to a v květnu 2008 jsem Fabii RS plus na letišti na parkovišti vyhrazeném pro Škoda auto vyfotil.
 8. Proč tam chceš dávat víc oleje, než tam patří? Olej má být ke spodnímu okraji plnicího otvoru.
 9. Vývody 8 a 11 ukostřit, mezi vývody 12 a 9 zapojit odpor 180 Ohm (mělo by fungovat i 150 - 200 Ohm). Vývod 12 spojit se žluto/modrým vodičem ve dveřích řidiče nebo na centrální řídicí jednotce komfortní elektriky.
 10. Jedná se o propojení CAN-Bus komfort High (oranžovo-zelený) a CAN-Bus komfort Low (oranžovo-hnědý) ve vozidlech s přípravou pro autorádio.
 11. Vadná přepínací páčka je nejpravděpodobnější, ovšem pojistky jsou až za ní. To by na nich nebylo napětí.
 12. Seš si 100% jist, že na pojistkách č. 57 a 58 je napětí? Jaký máš světlomety. Předpokládám, že s žárovkou H4. Světlomety jsou napájeny přímo z pojistek bez relátka. Relátko se používá jenom pro případné denní svícení.
 13. Pokud volně otáčíš tím (1), tak točíš hřídelí kompresoru. Podle obrázku to vypadá, že to co potřebuješ je na odkazu č.2. Podívej se na témata Fabia I / Ostatní.
 14. To opravdu nevím, jestli je to možné. Chtělo by to nějakého specialistu na automatické převodovky s dlouhou praxí. Já jím nejsem. Chtělo by to ještě překontrolovat diagnostikou, nehlásí-li převodovka nějaké chyby. To by mohlo napovědět.
 15. Podle otáčkoměru to vypadá, že až do prvních 2000 ot/min je zařazená pouze jednička, přestože se od cca 1270 ot/min vystřídá na displeji D2, D1, D2. Po zařazení dvojky spadnou otáčky na 1600 ot/min a při 2200 ot/min se řadí D3. Co způsobuje nesoulad mezi displejem ukazujícím zařazenou rychlost a skutečně zařazenou rychlostí je otázka. Mohla by to být nepřesná funkce některého ze snímačů dráhy převodových stupňů v mechatronice. Je ale zvláštní, že se při rozjezdu bez plynu ani při ručním řazení to samé neprojevuje. Jak se chová převodovka v poloze S? To se řadí na dvojku podstatně později.
×
×
 • Create New...