Přejít na obsah
 • Vytvořit účet

orel

Uživatel
 • Počet příspěvků

  205
 • Registrace

 • Poslední návštěva

Statistiky prodejce

 • 0
 • 0
 • 0

Popularita

12 Dobrá

O uživateli orel

 • Hodnost
  Uživatel

Návštěvy profilu

568 zobrazení profilu
 1. orel

  Karoq dodací lhůta

  Objednáno dnes (46KT), předpoklad dodání 30KT/19. Už začínám tušit, jak se asi cítili soudruzi z NDR při čekání na Trabanta nebo Wartburga.
 2. orel

  Stropní lampička ze Superba

  Nástupní světlo do tapeců? Když odemkneš dveře dálkou, rozsvítí se nástupní světla v zrcátkách a osvětlí prostor před dveřmi. Pokud však dáš nástupní světla do tapeců, které jsou uvnitř vozu, před dveřmi bude stále tma. Nebo mají nástupní světla v tapecu jiný účel, než osvítit před nástupem do vozu prostor před vozem, abys nešlápl do nějakého sajrajtu? Asi jsem to nepochopil. Prosím, vysvětli.
 3. orel

  Stropní lampička ze Superba

  I ty kutile. Co plánuješ dál? Ambientní osvětlení interiéru už máš?
 4. orel

  Filter na priestor pre nasavanie vzduchu

  suppressu > Etka je téma, na jehož probírání zde bohužel není prostor.
 5. orel

  Filter na priestor pre nasavanie vzduchu

  Pokud zadáš číslo dílu do vyhledávání v Etce, zobrazí se ti, do kterých modelů vozů se daný díl montuje.
 6. orel

  Stropní lampička ze Superba

  Ahoj Miklisku. Před lety jsem si pořídil tuto lampičku a byl jsem mile překvapen nerušícím, a přitom dostatečným osvětlením kabiny vozu difuzními diodami ve tmě. Mé nadšení vyprchalo ve chvíli, kdy mi postupně odešly aretace tlačítek čtecích lampiček. Na rozdíl od tebe jsem s lampičkou nijak neexperimentoval, jen jsem ji namontoval a myslel si, že přežije na věky. Proto předpokládám, že nejsi na vině, jen jde prostě o nekvalitní výrobek. Jen mě překvapuje, že ŠA montuje do svého luxusního modelu takový brak.
 7. orel

  Napětí alternátoru

  Měl jsem na začátku roku problém se startováním při silnějších mrazech. Po listopadové roční prohlídce v servisu jsem měl v protokolu zápis o slabé baterii. Nedbal jsem toho až do oněch mrazů, kdy jsem již nenastartoval. Baterii jsem hodil na nabíječku a již po půl hodině bylo na svorkách 17V. Baterii jsem rozebral (bezúdržbová) a zjistil, že první článek při nabíjení "nevaří". Takže jsem koupil Vartu 45Ah a i v silném mrazu motor naskočil při prvním otočení. Stáří původní baterie 5 let.
 8. orel

  Trvalych 12V po otoceni klice

  Škoda, že jste nebyli tak aktivní již 13.3., když Novacek01 žádal o radu.
 9. orel

  Trvalych 12V po otoceni klice

  Nechce se mi hrabat ve schématech, ale pokud si pamatuji, je na svorce 30 trvale +12V a na svorce 15 je +12V po otočení klíčku.
 10. orel

  Palubní "černá skříňka" (onboard kamera)

  Pokud jsi zakoupil, máš už nějaké video?
 11. orel

  autobateria znacka a kapacita

  Včera jsem měnil po 5 a 1/4 roce originál baterku a připadalo mi, že moc nevydržela. Ale po roce a čtvrt? To máš teda smůlu. Reklamace by měla být bez problémů, ale půjčit si od někoho na dobu vyřízení baterii 70Ah, to chce mít kliku. Alespoň jsi neulomil ty nešťastné plastové páčky na pojistkovém držáku jako já (měněno při -12°C). Tak ať ti to dobře dopadne.
 12. orel

  Zapnutí palubního počítače

  Já jsem použil tyto:
 13. orel

  Spínač světel pro světelný asistent 17 pin/10 pin

  Dobrý nápad, škoda, že to nejde i s brzdou. Jsem už starší kus a vylézt po nějakém čase zpod palubky je pro mne porod. Závidím ti tvůj elán a nadšení.
 14. orel

  Spínač světel pro světelný asistent 17 pin/10 pin

  Miklisku, to máš teda recht. Když si vzpomenu, jak jsem kdysi brblal nad krátkými dráty k BCM u FI, tak si dnes uvědomuji, jaká to vlastně byla brnkačka. Dnes je u Rapida i po vyndání BCM vsoukání se pod palubku doslova artistický výkon, o nervech nemluvě. Pokud se však chce ŠA chlubit finančními výsledky, musí někde ušetřit. Vždyť zkrácení všech kabelů k BCM o např. 15 cm vypadá jako prkotina, ale při roční výrobě přes 1 mil vozů, je to už pěkná sumička za drahou měď potřebnou k jejich výrobě. A navíc nepřístupností BCM odradí spoustu kutilů od amatérských úprav, kteří si je musí nechat udělat v servisech ŠA, pro které je to také slušné finanční přilepšení. Ale už dost, není to k tématu.
×