Pivo

Uživatel
 • Počet příspěvků

  87
 • Registrace

 • Poslední návštěva

Popularita

6 Neutrální

O uživateli Pivo

 • Hodnost
  Uživatel
 1. Možná kecám, ale u mého ani dveřní zámky nejsou, zbývá jen u volantu a defend, a hlavně nakódovat 2 nové dálky. To by mohlo stačit 10k.
 2. A poloosy máš v pořádku? Při větším nájezdu bývají vymačkané homokinetické klouby, hlavně vnitřní a pak to vibruje. Nemusí to být tím, ale řešili jsme podobný problém, po vyměně poloos jak nové.
 3. Neznám FSI a mohu ti poradit nesprávně, ale u 1,6MPI jsem řešil problém s volnoběhem, pocukávání, padání do nízkých otáček, chcípání při nízkých teplotách, pomalou reakci na plyn z volnověhu, celkově divný chod motoru a vysokou spotřebu teď v zimě. Hrozný! A vše způsoboval vadný servomotor v klapce sání. Po opravě servomotoru vše v pořádku a to ihned, motorek nebyl natolik poškozený a šel opravit, pro jistotu už mám objednaný z Aliexpresu servomotor nový. Předpokládám, že klapka sání je u FSI dělaná plusmínus stejně, tak si prověř jestli funguje správně při regulaci volnoběhu, pozná se to při základním nastavení, kdy musí servomotor snadno klapku otevírat, doslova s ní musí cvičit, ale většinou má znečištěný komutátor a i když se zdánlivě točí snadno, tak je slabý a neudrží klapku otevřenou na správnou hodnotu. Elektronika řízení spalovacího motoru s tím má velký problém, neustále se to snaží vyřešit, ale celkově ji to zblbne a motor se pak chová divně. Čím se pozná, že je vadný servopohon? Je dobré, když znáš jak se chová zdravá klapka při provedení základního nastavení a nebo ji můžeš pro test vyměnit za jinou. Rychlá oprava pro otestování musíš celou klapku odpojit a vyjmout. Jako první pokus aby to stálo 0kč odkrýt mechaniku servopohonu a ručně hodněkrát otáčel mechanismem aby se motor rozhýbal, očistil si komutátor a uhliky. Tím ho sice moc neopravíš ale zjistíš, zda se jedná o stejnou závadu. Pak vše znovu složiš a vyzkoušíš funkci motoru při volnoběhu, mělo by to cca týden fungovat ale dýl to nevydrží. Pokud to funguje a chceš mít pokoj navždy, motorek musíš dostat ven a rozebrat,vyčitit, srovnat komutátor, obrousit uhliky, to už chce trochu zkušeností. Případně na aliexpres podle typu seženeš motokek nový.
 4. Pokud to není verze 4x4 tak ti to docela žere, no diesel to nikdy nebude. Kolik píšou spotřebu podle výrobce ?
 5. U mého VW T5 to dělají přímo repráky ve dveřích, zajímavé že na obou stranách, při bouchnutí začnou hrát, když zesílím rádio na velkou hlasitost tak se chytnou a pak hrají, zřejmě pomůže jen výměna, Jestli nemáš podobný problém.
 6. A na kolik přijde to seřízení bixenonů v as ?
 7. Zde se hodí okřídlené nechci slevu zadarmo. To ti nevadí, že platíš za něco co už si měl?
 8. Jak se překoná zamklá zpátečka, to jako jde lehce obejít ?
 9. A poloosy máš v pořádku. Při větším nájezdu bývají vymačkané homokinetické klouby, hlavně vnitřní.
 10. Zkus hledat v tomto vlákně, třeba ti to pomůže: fórum škodahome
 11. Máš vadný servomotor v klapce sání. Motorek po určité době zeslábne a není schopen dostatečně otevřít klapku při klidových otáčkách. Jeho činností je přemoct pružinu, která klapku zavírá. Vyměň motorek nebo celou klapku za novou, použité většinou trpí stejnou závadou. Základní nastavení otevře klapku postupně na 4 polohy do cca 1/3 maxima, tím se nastaví. V tvém případě se klapka otevře pouze nepatrně nebo neudrží polohu.
 12. Měl jsem také špatné emise 1,6MPI/55kW a byla to vadná Lambda sonda. Dej tam Bosch, Vika nic nevydrží.
 13. Vše jsem ti popsal, zkus funkci klapky při základním nastavení, servomotor musí být silný, jinak to blbne.
 14. Máš vadný servomotor v klapce sání. Je ho možné vyměnit nebo opravit obroušením komutátoru a výměnou uhlíků. Nejsnažší je vyměnit celou klapku za novou, použité většinou trpí stejnou závadou. Vždy po opravě nebo výměně proveď základní nastavení klapky. Závada klapky se projevuje tak, že śervomotor nemá dostatečnou sílu, aby přetlačil pružinu, která klapku zavírá. Při uvolnění plynového pedádu je sepnut okruh servomotoru a ten udržuje klapku otevřenou na přesnou hodnotu odpovídající volnoběžným otáčkám motoru. Funkci lze sledovat při základním nastavení klapky, kdy řídící jednotka postupně otevře klapku ve 4 krocích přibližně na 1/3 maximálního otevření a tím si nastaví regulační rozsah. V tvém případě se klapka otevře většinou pouze minimálně, nebo se otevře ale neudrží polohu. Hledej na youtubu, podrobná jsou videa v ruštině. Spínač světel je nutné vyměnit, bývá vypálený, už jsem to také řešil.
 15. Když odpojím čidlo, tak ano, po zapnutí pípne a vypne se. Bývají prý zlámané vodiče přímo ve svazku mezi čidly na nárazníku, nebo mají svod. Lze to proměřit přímo na konektoru čidel, je tam vždy +,-,výstup. Jinak rozebrat tapecírung u superba v zadní části je podle mě dost pracné, nedělal bych to bez dílenské příručky. Jednotka OPS je za blatníkem vzadu vpravo.