Podzimní 25.sraz SKODAHOME v novém - 21.10.2017 v tradičním prostředí Triocampu Praha 8 / Více informací zde>>>

Pivo

Uživatel
 • Počet příspěvků

  74
 • Registrace

 • Poslední návštěva

Popularita

7 Neutrální

O uživateli Pivo

 • Hodnost
  Uživatel
 1. Taky mi vadí, že Superb2 sedan má slabá couvací světla, co znám auta tak svítí fakt nejmíň, navíc rozměrově jsou couvací světla malá s malou parabolou. Uvažoval jsem o výměně žárovek, ale když tam dáš ty LED žárovky, které mají příkon 7W a původní měly asi 15W, nehlásí ti to chybu kvůli nízkému odběru. Kontrukce ledek je zajímavá, svítí i do stran, co tam dát ty silnější aby to ještě víc fungovalo?
 2. Měl jsem také špatné emise 1,6MPI/55kW a byla to vadná Lambda sonda. Dej tam Bosch, Vika nic nevydrží.
 3. Vše jsem ti popsal, zkus funkci klapky při základním nastavení, servomotor musí být silný, jinak to blbne.
 4. Máš vadný servomotor v klapce sání. Je ho možné vyměnit nebo opravit obroušením komutátoru a výměnou uhlíků. Nejsnažší je vyměnit celou klapku za novou, použité většinou trpí stejnou závadou. Vždy po opravě nebo výměně proveď základní nastavení klapky. Závada klapky se projevuje tak, že śervomotor nemá dostatečnou sílu, aby přetlačil pružinu, která klapku zavírá. Při uvolnění plynového pedádu je sepnut okruh servomotoru a ten udržuje klapku otevřenou na přesnou hodnotu odpovídající volnoběžným otáčkám motoru. Funkci lze sledovat při základním nastavení klapky, kdy řídící jednotka postupně otevře klapku ve 4 krocích přibližně na 1/3 maximálního otevření a tím si nastaví regulační rozsah. V tvém případě se klapka otevře většinou pouze minimálně, nebo se otevře ale neudrží polohu. Hledej na youtubu, podrobná jsou videa v ruštině. Spínač světel je nutné vyměnit, bývá vypálený, už jsem to také řešil.
 5. Když odpojím čidlo, tak ano, po zapnutí pípne a vypne se. Bývají prý zlámané vodiče přímo ve svazku mezi čidly na nárazníku, nebo mají svod. Lze to proměřit přímo na konektoru čidel, je tam vždy +,-,výstup. Jinak rozebrat tapecírung u superba v zadní části je podle mě dost pracné, nedělal bych to bez dílenské příručky. Jednotka OPS je za blatníkem vzadu vpravo.
 6. Poloosy máš v pořádku ? Vymačkané klouby na poloosách vibrují hlavně při záběru.
 7. Optický parkovací systém je chytřejší než bys čekal, úmyslně zobrazuje velkou překážku kterou vidí pouze jedno čidlo také na sousedních čidlech. Proto raději před hledáním chyb ve svazku zkus přehodit čidla mezi pozicemi, které nejsou bezprostředně u sebe. Pak uvidíš, jestli není vadné. Já kvůli tomu rozebral celé auto, proměřoval kabely a měnil jednotku abych pak po týdnu zjistil, že vše způsobuje jedno vadné čidlo za pár kaček, výměna zabrala 10 minut. Za dobrou radu plus bod potěší :-)
 8. K čemu certifikát? Aby ti z dobře fungujícího motoru udělali mrzáka? To si necháš nejdřív nahrát kurv_ítko abys to pak opravil chipem. Sorry jako.
 9. Zkus hledat v tomto vlákně, třeba ti to pomůže: fórum škodahome
 10. A máš v pořádku servomotor v klapce sání ?
 11. A nepřehráli ti softvér motoru viz dieselgate, to by pak EGR odpochodoval rychle..
 12. To zas je úplně jinde, cena i stáří, skvělé auto a určitě lepší než ojetá SII. Motor super, benziňák, i když mám z minulosti averzi vůči 1,8 tsi - známé problémy, snad to mají kluci už vyřešené..
 13. Nevím, proč nereálné, jako že to není na to připravené? Já tam mám originál webasto z výroby, řídí ho klimatronik, proč by nešlo dodělat, kolik aut má nezávislé topení ve standartu ?
 14. Nic o tom nevím i když je to z mého města. Jen mi připadá, že by to nemuselo být špatný, pokud ho ještě má, zavolej mu. Nezávislé topení osobně mám, ale netrval bych na něm, dá se dodělat.
 15. Souhlas, jestli všechno sedí jak tam píše, tak za ty peníze je to hodně zajímavá koupě. Pořád je to superb.