Jump to content

Karel z HK

Uživatel
 • Content Count

  116
 • Joined

 • Last visited

Seller statistics

 • 0
 • 0
 • 0

Community Reputation

8 Neutral

2 Followers

About Karel z HK

 • Rank
  Uživatel

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Mám dotaz. Trochu kapaliny ubylo a nechce se mi ji měnit. Myslel jsem že odsaju nádobku a naleju tam naředěnou novou ale nejde mi vyndat to sítko. Jde to vůbec? Dík za odpověď Karel
 2. Udělal jsem to z puku a ještě zespodu mám váleček co zapadne do misky hydraulického zvedáku. ALE Olll je těžká a puk se kroutí a nic moc proto jsem vzal kus silný kůže z montážnické brašny a dám to do misky heveru. Neošetřuje místo pro zdvih, Olll tam má pořádný kus železa ale doporučuji například grafitovou vazelínou MOGUL G3 lehce naředit olejem a natřít štětečkem nebo stříknout KONKOREM 101 to je nesmrtelný. Každá barva se odře!
 3. Moc jsem s ním neklepal ale alespoň to má zvuk jako minimálně osmiválec 😎. Jen mám obavu co řeknou za 14 dní na emisích.
 4. Kouknul jsem do schéma a vypnout to nejde je to na přímo. Pokud jseš tak zapomětlivej tak vem štípačky a přecvakni šedý kablík 1mm od spínací skříňky. Nebo opravit pískání!
 5. Ahoj. Mám dotaz ohledně zadního dílu výfuku. Dal jsem docela pěkně vypadající výfuk z Felicie na Favorita a zdá se mi to víc hlučnější než ten děravej a při přidání bublá. Není možné že je to výfuk z dieselu?
 6. ????? a co takhle dát páčku blinkrů do nuly
 7. Nejprve bych zkusil otočit motorem ručně za klíňák a přes kabely jsi to zkoušel. Jak víš že je baterka OK?
 8. Hezký, jen při jízdě z kopce brzdi motorem tehdy je spotřeba 0,0 ale na volnoběh tam nějaká je jinak by to chcíplo. Já zatím "jen" 180 000 a hlavně dávám kvalitní benzín většinou Maxxmotion 95. Nechci ničit motor řepkovým olejem.
 9. V každém autě jsou v kufru ouška k upevnění nákladu. Mám malou plechovou pokladnu kterou mám přidělanou na krátko k tomu úchytu. V Chorvatsku v kempu tam mám doklady, peníze, klíče ap.
 10. Já vím kde je!😀 A na emise to dávám známýmu automechanikovi. Jezdím málo tak 6-7 tisíc km/rok nejezdím po městě tak nemám výčitky. Co asi vyprodukují ti co jezdí offroadama každý den pár km. Jo a opravuju Tatry T148 to jsou čmoudi a stále jezdí!
 11. V chytrý knize píšou až 1l/1000! No asi se budu muset na ty svíce podívat už maj asi 60000. Koukal jsem pod autem na katalyzátor ale není tam😂 tak to neřeším. Auto jezdí výborně každý rok Chorvatsko plně naložený s širokou rakví. Letos celkem 2222km s průměrem 6,1l/100. Cestou tam mimo dálnici 5,6l/100 průměrem 70km/hod. zpět po dálnici za 6,5 ale s průměrem 87km/hod! Olej TEXACO 10W/40 měním tak po 8000. Ale stejně je nejlepší můj Favorit r.v.1992 s karburátorem bez těch elektronickejch kravin, ERG, katalyzátoru ap.
 12. Moc to hrotíš! Jezdí to normálně? Tak to neřeš! Mě už svítí asi 4 roky a neřeším to. Mám 180 000 km žere to olej cca 0,3 l /1000 a co😎
 13. Po bitvě je každý generál. Chce poradit co tam nalít ne to že zanedbal přípravu. Taky jsem u Favorita skoro nikdy nekontroloval olej "zlatej motor" a jezdí dodnes. Ale před pár lety jsem se vrátil z Chorvatska s HTPčkem a dolil víc jak 1l oleje. Náplň jsou 3l! Tak tam nalej něco co má 508 00 a hlavně se cestou koukni na měrku aby to nezačalo brát olej jako mě. Nejvíc oleje to bere na dálnici.
 14. To vím. Motor má už po tanečních, léta žere tak 0,3l/1000 a teď jsem po ujetí 2220 km dolil 0,8l samozřejmě dolejvám cestou. Snad to projde přes emise.
×
×
 • Create New...