Jump to content

MOJE_JMÉNO

Uživatel
 • Content Count

  37
 • Joined

 • Last visited

Seller statistics

 • 0
 • 0
 • 0

Community Reputation

6 Neutral

About MOJE_JMÉNO

 • Rank
  Nováček

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Před rokem jsem si pořídil příčníky s T-drážkou Neumann za 2500,- a krom hluku za jízdy a provedení plastových zátek nemám jedinou připomínku. Montujou se velmi snadno a celkově se mi konstrukce celkem líbí. Aero od Thule má sice aerodynamicky lepší tvar, ale vnitřní profil Neumannu je členitý a na prohnutí dle mého názoru méně náchylný. Uzamykání je velmi snadné. Osobně koupě nelituji - koupil bych je opět.
 2. S tím svícením nad SPZ je to dle mého názoru jen takové blábolení a definice něčeho neurčitého, vzhledem k tomu, že záleží na zatížení té Octávky přede mnou a přesné vzdálenosti mezi vozy.... Dle mého názoru, pokud je tu řeč o subjektivních pocitech, důležité a podstatné jsou pro použitelné nastavení LEDek dvě věci. Před vozem na silnici nesmí být za jízdy jasně vykreslené rozhraní den-noc a nesmí na mě blikat každé desáté auto. Na mě bliklo za poslední dva týdny (cca 2500km) auto 2x, a to vždy, když jsem nestlumil včas. A vidím teď v noci opravdu velmi dobře, bez strachu při 90ce, co bude po 17metrech na silnici. Pokud je pravda, co mi v servisu řekli a následně na můj požadavek porušili, tak horní předepsaná poloha světel je prostě nedostatečná. ...a jinak... Autokelly objíždím vždy véééélikým obloukem... :)
 3. Můžeš sem hodit fotku s detailem, kam jsi strčil ten imbusák? Asi sem slepej, ale já tam žádné štelování nenašel a doposud jsem měl zato, že štelování je možné pouze přes komunikaci s ŘJ. Předpokládám, že píšeš o LEDkách a nikoliv xenonech. Díky.
 4. Tak mi v červnu vyměnili po roce auto a problém se světly je opět tady a to naprosto ve stejné podobě jako u předchozího. Až napodruhé mi světla seřídili (po mé důrazné intervenci) tak, že jsem spokojen a zatím na mě za celou dobu nebliklo ani jedno protijedoucí auto. Údajně byly světla seřízeny správně a přestavili mi je prý na větší dosvit, než by se mělo. Konečně vidím při devadesáti na tlumená tak daleko, že už mne trvalý strach z noční jízdy opustil. Osm až deset metru dosvitu mi prostě na jízdu nestačilo...
 5. Mohu potvrdit. V servisech to fakt stále neumějí. Mám po roce nové auto a od počátku děs běs. Hrana tma-den je ostrá čára kousek před autem. Manželka s tím v noci nechce jezdit, ale na rozdíl ode mne ona nemusí Už jsem to jednou na seřízení dal a podle mě na to ani nešáhli. Budu otravovat znovu, ale nemám na to čas a strašně mě to nebaví se tam s nima nechutně dohadovat. Každopádně jsem si po minulé zkušenosti jistý tím, že problém není ve světlech, ale lidech, kteří nevědí co a jak.
 6. Po roce mi vyměnili auto a musím konstatovat, že seřízení je od prvního kilometru OK. Asi už se poučili, resp. už se to naučili :)
 7. To je samozřejmě pravda, ale pokud se jedná o klik-klak na NTB, tak je ta částka neadekvátní. Např. hill-holder je pouze otázka aktivace vybrané položky, tzn. teď a je to. Příplatek v ceně vozu 2.000,- Kč.... Nebo tempomat. Na II Octávce byl za příplatek 11.000,- a ve značkovém mi jej kompletně doplnili za 6,500,-. Takže ta suma za smartlink mi opravdu přijde nehorázná. Ale tak to bohužel je a nic s tím nenadělám, takže je zbytečné o tom polemizovat.
 8. Jojo. Taky bych řekl, že to trochu přehnali. Jedná se o SWING 6,5" a příplatek v rámci nového vozu je 3.500,- Kč.
 9. Ještě si dovolím neodpustit malou poznámku k tématu tohoto diskusního fóra. zdůrazňuji, že nechci opravdu nikoho urazit, ale zdá se mi, že správce tohoto vlákna asi spinká Téma má již 26 stran a v podstatě se o mirrorlinku debatuje cca na polovině příspěvků. Viz výše výměna oleje, či rozjezd do kopce. Vyjadřujme se všichni prosím opravdu jen k daným tématům (tak jak je zvykem na ostatních fórech) a nezabředávejme mimo. Od toho jsou ostatní témata (již vzniklá, nebo nově vytořená). Takto je téma velmi nepřehledné a dochází tím mnohdy k opakovaným dotazů, jelikož ne každý se prokouše (i nesouvisejícími) tématy od a až do z. Zpět k mému dotazu. Jelikož sem se zde výsledku nedobral, nezbývá mi než oslovit přímo zástupce ŠKODY. Až dostanu odpověď, určitě se o ni s Vámi podělím.
 10. Minidispleji ??? 6,5" považuješ za minidisplej ? To snad nemyslíš vážně. Doteď používám 5" telefon narvaný v mřížce a nemám rozhodně pocit, že by mi to pro navigování nestačilo. Důvod proč chci smartlink je ten, že telefon je po půl hodině rozpálený. Rád bych mu zhasnul displej a hodil jej s kabelem do schránky do chladu. V současnosti nefunguje konfigurátor Škody, ale jsem si na 99% jistý, že ke Swingu je mirrorlink nabízen jako příplatková položka za 3500,- Kč. Takže nesouhlasím v podstatě s ničím, co jsi napsal. Ale i tak díky.
 11. Zdravím. Snažil jsem se vyhledat co potřebuji, ale ztratil jsem se ve vláknech.... Dotaz je jednoduchý víc, než jasná odpověď. Mám novou firemní Octavii (2018) s rádiem SWING, do které mi objednali samé hovadiny, ale to co skutečně potřebuji ne. Rád bych oficiální cestou přes značkový servis (jinak to v žádném případě nepůjde) aktivoval funkci SMARTLINK pro možnost zrcadlení (výhradně) navigace Waze (telefon Xiaomi Redmi 4X). Máte někdo ověřenou informaci, o jaký zásah se jedná ? Je to jen klik-klak na NTB pro servisáka, nebo je třeba fyzicky něco "doplnit do palubky" a k tomu to odbloknout? Máte představu o ceně tohoto úkonu ? Díky moc předem za ověřenou informaci !!
 12. Myslím, že bavit se v tomto případě o navýšení spotřeby o více jak 0,5L asi nemá cenu. Mě osobně tedy v létě spotřeba každý rok průměrně klesne právě o půl litru proti zimě. Každopádně 8-8,5L mi prostě přijde i na město nějak moc. A děkuji Ti za důležité poučení. Návody totiž zásadně čtu až když si nevím rady. Ty jsi mě této místní "povinnosti" ušetřil.
 13. Předpokládám, že jsi to myslel sarkasticky ....
 14. Po celkem krátkém čase, kdy jsem byl v servisu na seřízení světel (které mne neuspokojilo) jsem zde opět skončil na první garančce po 28.000km. Hlasitě jsem zdůraznil, že po seřízení se situace trochu zlepšila, ale stále nejsem spokojen. Při vyzvednutí vozu mi tvrdili, že vše bylo jak má být a že jak budou mít jinou Octu s LED, že se podívají na nastavení. Nicméně nejspíš trochu kecali, jelikož nyní mám konečně pocit, že světla skutečně svítí celkem dobře (vzhledem k tomu, že si toho sama všimla i má polovička, tak to asi bude pravda ). Při rychlosti nad 70km naprosto zmizí "hrana" světlo tma a osvit od tlumených světel se ztrácí v dáli. Dokonce na mne tu a tam i bliknou protijedoucí auta, což se mi nikdy dříve nestávalo. Až nyní, tedy po více jak půl roce mohu konstatovat, že jsem celkem spokojen. Z uvedeného vyplývá následující : nenechte se odbýt a požadujte seřízení klidně opakovaně, až se to v servisu konečně naučí a budou rádi, že se Vás konečně zbavili. Ještě malý postřeh : cca při dosažení rychlosti 45km shora, se rozsvítí LEDky do stran a je možno kontrolovat všechny zajíce a myši po příkopech. Na pomalých okresních serpentýnách, resp. nižších rychlostech, hrana světlo-tma zůstává blízko před autem a bez dálkových je to trochu opruz.
×
×
 • Create New...