Jump to content

malé zvíře

Uživatel
 • Content Count

  110
 • Joined

 • Last visited

Seller statistics

 • 0
 • 0
 • 0

Community Reputation

14 Good

About malé zvíře

 • Rank
  Uživatel

Recent Profile Visitors

445 profile views
 1. malé zvíře

  automaticke nastartovani motoru

  Samozřejmě že ne KESSY ale Start-Stop Takhle po ránu po mém mozku nemůžete chtít výkony...
 2. malé zvíře

  automaticke nastartovani motoru

  Dovolím si otevřít toto téma. Vzhledem k tomu, že hodně střídám auta (soukromé, služební), tak se také čas od času dostávám do situace, kdy se mi podaří Yetiho v křižovatce udusit blbě zvolenou rychlostí a prací se spojkou - potom jako blbec šlapu na spojku a divím se proč to nastartuje a všichni okolo na mě (oprávněně) koukají jako na vola. Nešlo by tohle automatické startování dodělat i do auta bez KESSYStartStop?
 3. malé zvíře

  Střešní box - polepení folií

  S fóliemi jsem něco málo dělal, takže takové obecné tipy: NEkupovat to nejlevnější. Ty levné fólie nic nevydrží, krabatí se, blbě se s nimi dělá, za rok vypadají hůř než pořádná fólie po X letech,... Je třeba kupovat tkzv. 3D fólie. Ne že by měly nějaký 3D grafický efekt, ale protože se dají nalepit na 3D profil. Pokud už koupíš lepší fólii, tak ta práce o tolik víc nestojí. Zvaž jestli si to nenechat udělat i s prací profesionálně; případně rovnou nechat stříknout. Fólie se samozřejmě dají koupit i mnohem větší, aby se s tím daly polepit i větší auta. Spíš jenom Číňan větší rozměr nenabízí protože se to blbě posílá poštou. Pokud chceš fólii nastavovat, tak takový fígl: přelepit fólie cca 1cm přes sebe, potom ostrým nožem (ideální pořádný modelářský skalpel) v půlce podle pravítka říznout a poté přebytečné kusy fólií odstranit. Spoj sice bude i tak viditelný, ale asi nejlepší řešení co znám. Na natažení fólie na složitější tvary (třeba rohy) budeš potřebovat spoustu šikovných rukou a velkou zásobu sprostých slov Vzduch je třeba vytlačovat průběžně. I když lepší fólie mají lepidlo udělané tak, aby šel vzduch snadno ven, tak honit bublinu metr daleko taky není úplně příjemná práce. Před lepením pořádně umýt a odmastit. Když se lepení nepodaří tak se to vždy svede na blbé odmaštění. S horkovzduškou to moc nepřehánět. Když to přeženeš, tak jsi s lepením skončil.
 4. malé zvíře

  Zadní reproduktory

  Zajeď na vrakáč a kup celý tapec
 5. malé zvíře

  2.0 TDI CR 125kW

  V nízkých otáčkách to plyn ignoruje, ale jakmile se roztočí turbo, tak jede jako čert Jenom nevím kde jsi vzal tu spotřebu - nedávno jsem jel třesu HK - Praha - PCE a protože jsem spěchal, tak když to šlo, tak pořád 150+ a přijel jsem za průměr 8,3l...
 6. malé zvíře

  ** Vtipy, vtipné obrázky, videa **

  Effendi: Tak nevím jestli sis to nespletl s TV Barrandov. Ne že bych měl ČT nějak v lásce, ale Jaromír Soukup dal slovnímu spojení "televizní kanál" nový, hlubší význam...
 7. Ahoj,

   

  koukal jsem na tvůj příspěvek o autě a chci se zeptat....píšeš že jsi udělal

   

  "Výměna žárovek osvětlujících zem v zrcátkách za LED"

   

  Jak to šlo, nějaký problém při rozebírání? Stačil jen šroubovák a nebo něco special? Sundaval jsi zrcátko a jakou LEDku jsi tam dával(patici)?

   

  Už jsem nad tím také přemýšlel, ale měl jsem obavu, abych nezničil zrcátko celé kvůli takové prkotině jako výměna žárovky....

   

  Jo a počítám že výměna za LED asi žádnou chybu na palubáku nehlásí, nebo ano?

   

  díky a měj se fajn

  1. malé zvíře

   malé zvíře

   Ahoj, nějak jsem si tohoto dotazu nevšiml, tak radši pozdě než vůbec:

   postupoval jsem podle návodu co jsem našel na briskoda - zjednodušeně řečeno vyndat zrcátka-skla, povolit tři šrouby co jsou za ním, povolit pár plastových pacek, rozebrat zrcátko, vyměnit žárovku, složit.

   Bohužel jsem skončil u bodu č. 2; šrouby jsem sice vyndal, plastové packy co to drží v kupě jsem vyhnul, ale stejně zrcátko drželo a nešlo rozebrat ani při použití velmi velké síly. Tak jsem vymyslel řešení č. 2 - pomocí čápovek (úzké dlouhé kleště) jsem patici se žárovkou pootočil, vytáhnul (vychází to úplně přesně), vyměnil žárovky a zase pomocí kleští složil zpět. Chtělo to trochu trpělivost, ale šlo to pěkně. Potom pro velký úspěch ještě jednou, protože jsem dal LEDky obráceně a nesvítily:wacko:. Svítí to luxusně, nikde nic chybu nehlásí a zrcátka mi z auta ještě neupadly B)

 8. malé zvíře

  Tuning

  Já osobně tedy na autě žádné křídlo nemám, ale kolega na Yetim má to malé s výkusem na brzdové světlo. Za sebe musím říct že je to hnusné až za roh. A když porovnám zašpinění, tak i když máme boky +/- stejně špinavé, tak zadek mám o dost čistší...
 9. malé zvíře

  Jaká kola a letní pneu můžu dát na svýho YETIho

  Pokud vím, tak Škodovka typové listy moc (= vůbec) dávat nechce. Takže buď to zkusit přímo u ŠA s tím že jej nejspíš pošlou do háje, nebo sehnat kola od jiného výrobce se stejným rozměrem, nechat tento rozměr zapsat a potom obout na ty vysněné...
 10. malé zvíře

  autorádia z Číny

  Máš dvě (tři) možnosti: 1. dodělat originální Amundsen / Columbus. Oficiálně to nejde, ale dělají to lidi co se pohybují zde na fóru. Je to sice drahé, ale funguje vše na 100% 2a. koupit radio z číny. Levné řešení s kompromisy. Podle toho jaké radio koupíš bude těch kompromisů víc nebo míň. 2b. koupit aftermarketové rádio nějakého renomovaného výrobce autorádií. Výsledek bude někde mezi prvními dvěmi možnostmi.
 11. malé zvíře

  Madlo pátých dveří

  A proč troškařit? Co tam zrovna namontovat elektrické otevírání? Potom madlo nebude třeba...
 12. malé zvíře

  Kamera do Fabie 3

  A119s jsem z auta vyndával všehovšudy 2x - kvůli aktualiaci FW. Jinak jí v autě nechávám. Mám jí nalepenou u zpětného zrcátka na tom tečkovaném kuse skla, takže zvenku je z kamery vidět jenom ta malá otočná část s objektivem. Díky tomu musí člověk po kameře přímo koukat, jinak si jí ani nevšimne. A mám auto "chráněné" třeba na parkovišti...
 13. malé zvíře

  Virtual Cockpit

  Tak jsem měl tu čest si prohlédnout virtual cockpit v Supovi našeho firemního nejvyššího z nejvyšších a teda... ... asi mě sežerete, ale mě se to teda nelíbí. Displej jako takový je fajn, ale to zapracování obdélníkového displeje do šišaté kapličky je prostě děsný. Ten teploměr a palivoměr po stranách, ten horní rádoby výřez s kontrolkami,... Celkově to na mě působí dojmem spíš nedodělku, než luxusní výbavy. Obzvlášť pokud si vzpomenu že je rok 2019.
 14. malé zvíře

  Zahmlievanie skiel zvnútra.

  Spíš si myslím že myslel tohle: https://www.obautodily.cz/odvlhcovac-do-auta-foggystop-compass-9471cz486/ a tomu podobné.
 15. malé zvíře

  Ochrana chladice krytem

  Motor si s tím poradí, co jsem slyšel já, tak prý zadeklováním se změní průchod vzduchu skrz motorový prostor a může docházet k přehřívání některých komponent a tím zkrácení jejich životnosti. PS: koupil jsem na Yetiho tohle: https://www.obautodily.cz/skoda-yeti-facelift-zimni-clona-predni-masky-ki-r-946372-horni-7154cz328/ a chlapci asi udělali nějakou úpravu; podle fotek na internetu by to mělo mít zezadu spony na přicvaknutí k mřížce. Já jsem místo spon dostal dva mizerné plastové šrouby a "háčky" se závitem. Problém č.1 je, že otvory v deklu mají cca 4mm a šrouby jsou M6, problém č.2 že když už si to člověk převrtá a dá tam šrouby, tak potom není vidět kam se ty háčky otáčí a já jsem u toho nadával snad čtvrt hodiny a chybělo opravdu jenom kousek abych s tím švihl do popelnice. Problém č. 3 je ten, že otvory na šrouby jsou hned vedle prolisu a ty šrouby se potom opírají jenom o hranu toho prolisu, takže čekám po kolika km to spadne a budu od toho krámu mít klid.
×