Jump to content

McMatej

Uživatel
 • Content Count

  1,528
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

Seller statistics

 • 0
 • 0
 • 0

McMatej last won the day on May 17 2018

McMatej had the most liked content!

Community Reputation

171 Excellent

About McMatej

 • Rank
  Profesional

Recent Profile Visitors

3,010 profile views
 1. To není "problém". Brzdové destičky mají (musí mít) v uložení ve třmenu vůli (aby se mohli volně pohybovat). Při brzdění směrem dopředu se destička opře o jednu stranu třmenu, z druhé strany destičky je vůle. Když se změní směr otáčení, tak se destička pohne a opře se o druhou stranu. Buď rám, že se to hýbe, to znamená, že to dobře odbržďuje.
 2. V této sadě https://www.atools.cz/?action=detail&id=ID342 mají stupňovitý vrták 8 / 10 mm. Ale těžko říci jak stejné ty sady jsou.
 3. Dneska emise, volnoběžné CO 0,000 %, při zvýšených otáčkách 0,001 %.
 4. Do PD patří buď 505.01 nebo 507.00 https://oleje-pema.cz/clanek/firemni-normy-vw-mb-514773305262098
 5. Osobně se taky přikláním k tomu, že je hloupost šroub měnit. I když by nadměrným utažením došlo k "natažení" závitu, tak našroubovat do nataženého vnitřního závitu (matice) nenatažený šroub bude ještě horší. Závit matice se bude muset přizpůsobit novému šroubu.... A utahovací moment 30Nm, na šroub M14, musí vydržet 2 x tolik.
 6. 8-) rozjet se v uvozovkách znamená, že se zvednuté kolo začne točit ve vzduchu. Jasně že začne fungovat diferenciál. No nic .....
 7. Jo jo, takhle to dělám taky. Ještě k tomu ABS, možná je to hloupý nápad (je můj) nedonutilo by ho k činnosti zvednout jedno kolo do vzduchu, nastartovat, zařadil, "rozjet se" a zabrzdit??? Na kolech, která stojí by se mělo aktivovat ABS.
 8. Já měl před dvěma lety emise o prsa vietnamské závodnice, občas svítila kontrolka emisí (MIL, vrtulník), ve Vagu byla chyba "nízká účinnost katalyzátoru" - sporadicky a vag ukazoval účinnost katalyzátoru 0,00. Teď jsem vyměnil katalyzátor, kontrolka nesvítí už cca 1500 km, učinnost katalyzátoru podle Vagu 0,98 (má být 1 až 0,5). Takže zkontrolovat Vagem a podle mně by to katalyzátor měl spravit.
 9. https://forum.skodahome.cz/topic/106100-jak-v%C3%A1m-brzd%C3%AD-ru%C4%8Dka-s-kotou%C4%8Dov%C3%BDmi-brzdami/?do=findComment&comment=1502570
 10. Zajímavé, Ale pořád si nejsem jistý tím, že je lepší používat řitší olej, který proniká do spalovacího prostoru, ale má lepší vlastnosti karbonu nebo "hustější", který do spalovacího prostoru neproniká a tím pádem karbon netvoří.
 11. Pronikání oleje do spalovacího prostoru a detonační spalování a další je problém stejně starý jako spalovací motory. Pojmenovat to jinak a hrát si na chytráka je k smíchu. To je asi tak vše, co k tomu chci říct.
 12. Dovolím si nesouhlasit. - Přeplňovaný motor nemá vyšší kompresní poměr než atmosferický, konkrétně 1.0 TSI má 10,5 : 1 stejně jako například 1.2 HTP a další (viz odkaz) - Palivo se nevzněcuje dříve mimo svíčku. Směs se zapálí normálně jiskrou a hoří v kulové ploše, při nevhodných podmínkách hoření dojde ke vznícení nespáleného zbytku paliva naráz. - detonační spalování. Když se palivo zapaluje od něčeho jiného než od svíčky (kousku karbonu), tak jsou to samozápaly, to je něco jiného. - při kompesním zdvihu je ve spalovacím prostoru (nad pístem) větší tlak než pod pístem, tak olej nemá důvod "tlačit" se do spalovacího prostoru. - olej nemá ve spalovacím prostoru co dělat. A pokud se tam nějaké zanedbatelné množství dostane, tak nevěřím tomu, že nějaký pikolitr má vliv na detonační vlastnosti spalované směsi. A zapálení směsy od částic oleje????? Co to??? - etanol má vysoké oktanové číslo, takže zvyšuje odolnost paliva proti detonačnímu spalování.
 13. Mně by zajímalo jak rozliší super klepání a klasické klepání. :-) https://www.autoforum.cz/zivot-ridice/motory-modernich-aut-nejvic-nici-zachazeni-ktere-lide-povazuji-za-citlive/
 14. Tady je článek z roku 2000, popisuje se v něm to samé https://www.mjauto.cz/newdocs/ferenc/fer_mo01/fer_mo01.htm
 15. Motory klepaly - detonačně spalovaly dříve mnohem častěji a více. Teď mají snímače klepání, proměnlivý předstih zážehu. Ale když se to podá dostatečně vědecky, vždycky se najde někdo, kdo tomu zatleská. (p. Valerián, Básníci)
×
×
 • Create New...