Jump to content

McMatej

Uživatel
 • Content Count

  1,407
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

Seller statistics

 • 0
 • 0
 • 0

McMatej last won the day on May 17 2018

McMatej had the most liked content!

Community Reputation

156 Excellent

About McMatej

 • Rank
  Profesional

Recent Profile Visitors

2,322 profile views
 1. Jestli mají tady https://www.autobr.cz/technicka-poradna/prehled-motoru-tsi pravdu, tak je to EA211 a ta má řemen.
 2. Ohledně roztahování nevím, jak motor pozná, jestli s ním točí startér nebo hřídel z převodovky. V tomto případě 1) jak už se píše výše, když to jede bez problémů, tak to bude OK, ale za 2) daleko víc než roztahování se mně v tomto případě nelíbí, že to bylo tažené dozadu a zařazený 1. rychlostní stupeň, takže kdyby to pootočilo motorem na opačnou stranu a to je přeskočení řetězu daleko pravděpodobnější. Které je to TSI? Poslední modely už mají řemen, tam je to úplně v klidu.
 3. McMatej

  Teplota oleje

  Snímač ve vaně je snímač hladiny a teploty oleje viz 44-Prodloužené-servis.-intervaly.pdf
 4. Když se to střídá na jednotlivých válcích, tak bych prověřil snímač otáček (na setrvačníku). Někdy stačí jenom že je špinavý a zlobí to.
 5. Takže podle mého názoru je jediná možnost, že píst ve válci u pedálu netlačí kapalinu do pracovního spojkového válce, ale netěsným zpětným ventilem, ve válci u pedálu, se kapalina "tlačí" zpět do nádržky s brzdovou kapalinou. Na hladině v nádržce by to mohlo být vidět.
 6. Jedině že by z něj tekla kapalina. Ztrácí se brzdová kapalina? Dělá auto loužičky??
 7. No právě, určite ne kvůli vadnému spojkovému ložisku. Nebylo by to úplně nemožné, aby aby vypínací mechanismus někde váznul a zůstával vystavený, ale to by se pedál vracel.
 8. OK, ale mně se zdá nepravděpodobné, že by to dělala spojka, když jinak funguje bez problémů.
 9. To je prekérní situace, co? Když to budeš dávat do servisu, tak si materiál zajistí sami. Našima diagnozama bych je nezatěžoval, popsat jim situaci a zbytek nechat na nich. Když se závada neodstraní (bude se opakovat), tak reklamovat. Ale předem se zeptat v několika servisech, co navrhnou za opravu.
 10. Zkusil bych jiný servis.
 11. To je taky divný, to by nemělo. Hádal bych to na špatnou kapalinu nebo gumičky ve válci (kapalina je rozežírá). Ale jak by bylo možné toto zaměnit ...... ??? Co jiného by to mohlo způsobovat??
 12. Hydraulické ložisko? Asi myslíš axiální ložisko, to přenáší sílu na packy talířové pružiny spojky. Výše píšeš, že spojka funguje bez problémů. Jesli to zůstává pedál na podlaze, tak to podle mého může dělat jen válec u pedálu.
 13. Je to nějaké divné. V první řadě se mně zdá dost neuvěřitelné, že by se kvůli výměně spojkového válce musela vyndavat převodovka.
 14. Jo jo, už jsem si dohledal. Divné je i to, že v příspěvcích výše se uvádí, že spojka fungovala bez problémů a zlobit to začalo bez příčiny, vypínání spojky do poslední chvíle pracovalo bez problémů. V nějakých diskuzích (asi v jiných souvislostech) jsem četl něco o špatně průchodných hadicích. Už si to moc nepamatuju, ale něco ve smyslu že se uvnitř udělá nějaká jako "chlopeň" a ta pak brání pohybu kapaliny zpět. Zdá se mně to dost neuvěřitelné, ale dneska už je možné všechno. To co popisuješ by tomu (zavřenému ventilu do nádržky) přesně odpovídalo. Dost si nedovedu představit, že by nějaká "chlopeň" v hadici zapříčinila obousměrnou neprůchodnost.
 15. Já teda nevím jak je dělaný hlavní spojkový válec na Oktávce, ale na nějakém (starším) autě se musela nastvovat délka tlačné tyčky mezi pedálem a pístem válce. Když byla moc dlouhá, tak byl zavřený ventil mezi nádržkou a válcem. Aby to správně fungovalo, tak v klidové poloze musela být vůle mezi tyčkou a pístem.
×
×
 • Create New...